Góly dal dva, jeden ale vlastní. Divoký závěr jsme si měli odpustit, řekl Kalvach

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.03.2024 (22:44)     Sekcia sport

Do střeleckých statistik sobotního utkání v Pardubicích se plzeňský kapitán Lukáš Kalvach zapsal dohromady dvakrát - paradoxně za obě strany. Po gólu do vlastní sítě se hosté ještě strachovali. „Oni už pak neměli co ztratit a my jim ke konci dovolili hrát, což nesmíme,“ podotkl osmadvacetiletý záložník. celý článek

Bylo mi kluků až líto, řekl plzeňský kouč. Úleva, dali jsme to, radoval se Kalvach

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.08.2023 (23:42)     Sekcia sport

Ukázal kuráž, sebevědomí, pevné nervy i kopací techniku. Erik Jirka je hrdinou plzeňských fotbalistů, v odvetě 2. předkola Konferenční ligy se ve čtyřiadvacáté minutě nastavení za stavu 1:1 postavil k pokutovém kopu. A suše proměnil. „Velká úleva, že jsme to zvládli,“ oddychoval spoluhráč Lukáš Kalvach.

Divoký závěr poločasu, Slezané se o bod přiblížili barážovým příčkám

Zdroj Zdroj: sport.cz     08.04.2022 (18:28)     Sekcia sport

Divoký závěr prvního poločasu určil výsledek předehrávky 22. kola fotbalové Fortuna Národní ligy. Táborsko remizovalo s Opavou 2:2, Slezané se tak zase o bodík přiblížili k barážovým příčkám.

Měli jsme na víc, tvrdí Jánoš. Nejen jeho mrzí ostravská jalovost

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.02.2021 (10:15)     Sekcia sport

V jednom utkání to vypadá, že by už fotbalisté Baníku Ostrava mohli šlapat. Leč v dalším je všechno jinak a pořádně ani neohrozí branku soupeře. Ostravští se trápí střelecky, v pěti letošních utkáních ligy dali jen tři góly a z toho byl jeden vlastní.

Vyhrát domácí pohár a prohnat pražská S. Kvalitu máme, ujišťuje Kalvach

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.01.2024 (07:58)     Sekcia sport

Velká transakce mezi Slavií a Plzní vévodí domácí fotbalové burze. Sešívaní získali z Viktorie reprezentačního brankáře Jindřicha Staňka, opačným směrem kromě doplatku poslali také mladé záložníky Matěje Valentu a Lukáše Červa. Zkušený Lukáš Kalvach tak dostal ve středu pole konkurenci. „Přišli kvalitní mladí hráči, ve svých klubech převáděli dobré výkony. Je dobře, že jsou tady. S kluky jsme toho zatím moc nestihli, poprvé jsme se sešli všichni v pondělí. Přivítáme je dobře,“ slibuje Kalvach.

Zápas s Interem asi zlomil druhý gól do šatny, řekl Kalvach po debaklu 0:4

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     25.10.2022 (12:53)     Sekcia sport

Milán - Plzeňský fotbalista Lukáš Kalvach se domnívá, že zápas Ligy mistrů s Interem Milán zlomila druhá branka z 42. minuty. Porážka 0:4 reprezentačního záložníka mrzela i kvůli...

Kalvach vyšel ve stém utkání naprázdno. Zlín jsme ničím nezaskočili, lituje po nečekané prohře

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.11.2020 (09:56)     Sekcia sport

Po jasné výhře nad Spartou přišel šok. Favorizovaní plzeňští fotbalisté nečekaně padli 0:1 ve Zlíně, a tak reprezentační záložník Viktorie Lukáš Kalvach opouštěl hřiště notně zklamaný. Jubilejní stý zápas v nejvyšší soutěži si představoval úplně jinak.

Kapitán Tecl: Na tým jsem hrdý. A dvě střely? Většinou jich na gól potřebujeme třicet

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.04.2022 (20:10)     Sekcia sport

Zdálo se, že šťastná trefa Stanislava Tecla dodá fotbalové Slavii necelých deset minut před koncem potřebný klid. Jenže závěr ligového utkání v Jablonci byl nakonec ještě hodně divoký: kontaktní branka, tvrdé zákroky, strkanice, hádky. „Mrzí mě to,“ líčil hostující kapitán. „Poslední minuty jsme měli pohlídat mnohem lépe.“

Divoký noční přestup! Legendární útočník otevřeně o Spartě

Zdroj Zdroj: sport.cz     16.04.2022 (17:20)     Sekcia sport

Pohádková kariéra. Vratislav Lokvenc na vlastní kůži prožil báječné fotbalové roky v 90. a nultých letech po přelomu tisíciletí, zahrál si na dvou evropských šampionátech i mistrovství světa. A hlavně dával góly. Hodně gólů. Nejen na své šutérské vlohy, cestu s Hradcem do Mexika, divoký noční přestup do Sparty i bytí po boku hvězdného Miroslava Kloseho v Kaiserslauternu vzpomíná v nové epizodě podcastu Kopačky na hřebíku.

Závěr sezony jsme měli vynikající, Kometa byla hratelná, mrzelo po vyřazení Poláka

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     16.03.2021 (23:27)     Sekcia sport

I když už vedli 2:0 na zápasy a měli tři mečboly, přes Brno hokejisté Vítkovic v předkole play off nakonec nepřešli.

V první třetině jsme měli nohy ještě v autobuse. Pak jsme se ale zvedli, liboval si plzeňský útočník Suchý

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.10.2022 (21:26)     Sekcia sport

Teprve čtvrtou prohru v soutěži si ve 14. kole extraligy na své konto připsali hokejisté Olomouce, když nezvládli domácí duel s Plzní a prohráli 1:4. To i přesto, že v první třetině měli výraznou převahu. Dali však jen jeden gól. Indiáni ve druhém dějství vyrovnali a ve třetím, hned v jeho úvodu dvěma góly rozhodli. Bodovali tak už počtvrté za sebou, ale tři body získaly po dvou porážkách po samostatných nájezdech.

Měli jsme problém střílet góly, hledal důvody finálové porážky obránce Liberce Knot

Staněk zářil, Hoftych se štengroval se Škodou. Kubista viděl trojmo

Kalvach na mě křičel, že střelu tečoval. Gól si ale píšu já, smál se plzeňský Kopic

Hromadná šarvátka a pět červených karet! Šlágr francouzské ligy končil vyhroceně

Plzeňský Matějka: udělali jsme si to jednodušší tím, že jsme dali brzy góly

Jsme zklamaní, kluci mají v kabině hlavy dole, líčí Šilhavý

Trpišovský chválil Jurečku i střelce Plzně: Má před sebou velkou budoucnost

Skóre určily vlastní góly. Ani jeden z týmů nevyužil možnost posunout se na třetí místo

Dva góly za 62 sekund a bylo hotovo. Pak už kluci nechtěli, abych platil do kasy, směje se Forman

Kalvach prodloužil smlouvu

Hrozně nás to mrzí. Závěr jsme měli odehrát lépe, říká slávista Kuchta

Třinecký Vrána: Měli jsme mít tři body, ale i za ty dva jsme vděční

Divoký závěr poločasu. Feyenoord se vztekal, Trpišovský byl nechtěně aktivní a běžel situaci uklidnit

Útočné situace jsme měli vyřešit lépe, mrzelo Kozla. S obranou byl spokojený

Lepší vyhrát čtyři dva než dva nula. Hlavně aby fotbal bavil lidi, řekl Vrba

Kozákovi neuznali dva góly: Oni si to nějak obhájí, ale nechci znít ubrečeně

Kalvacha potěšil jeden z nejhezčích gólů, podle Koubka je "klukem na pusinku"

Slavia v Lize mistrů už šestadvacetkrát po sobě nedala víc než jeden gól. O co všechno s Maďary přišla?

Cítím se skvěle, chybí jen góly. Barák o přestupu, Fiorentině i reprezentaci

Sparťanský Lukaku dál řádí. Závěr trošku na infarkt, usmívá se Hložek

Premiérový titul. Doma má ale Kalvach co dohánět, jeho snoubenka má totiž o dva víc

Měli jsme na víc, rychlé vyřazení je kruté, řekl kapitán Olomouc Ondrušek

Čtyři šance nedáme, pak červená. Jedině zase smůla, že to nevyšlo, mrzí Staňka

Čím víc gólů dáme... Na takový zápas jsme čekali celou sérii, řekl Daňo

Měli jsme tým, který jsme měli. Jsem na hráče pyšný, řekl kouč Jalonen

Kalvach už je v Plzni jako doma, s Viktorií prodloužil do roku 2025

Rozhodčí hrozil Spartě: Ukončíme zápas, jenom tu jezdíme a sbíráme peníze!

Kalvach mimo hru. Fotbalové Plzni bude chybět minimálně dva zápasy

S krizí jsme už měli něco dělat dávno, štve litvínovského útočníka Fronka

Navrátilec Kalvach: Prohra na Slavii je komplikace, ale rozhodně nic nevzdáváme!

Červenka: Potřebovali jsme nutně gól. Na medaili jsme měli. Nic neuzavírám

Nepříjemnost, pak radost. Takovou druhou půli jsme potřebovali jako sůl, řekl Bílek