Remdesiviru mají české nemocnice dostatek do konce října. Na pražské letiště dorazila další várka

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     29.09.2020 (18:42)     Sekcia domácí

Do Česka dorazilo dalších 960 dávek remdesiviru, tedy léku na těžké formy covidu-19. Dalších 1009 dávek má přijít do konce týdne. Zásoby léku by tak českým nemocnicím měly vydržet zhruba do konce října. Serveru Lidovky.cz to potvrdili lékaři z velkých nemocnic. Radiožurnál v pondělí uvedl, že remdesivir v dochází. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Pražské nemocnice mají dostatek dárců rekonvalescentní plazmy pro léčbu covidu-19

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     23.11.2020 (15:19)     Sekcia domaci

Nemocnice v Praze, které odebírají krevní plazmu určenou k léčbě covidu-19, mají dostatek dárců. Na dotaz to v pondělí uvedli jejich mluvčí. Ještě před měsícem si pražské nemocnice stěžovaly na nedostatek zájemců o darování plazmy. Ta se odebírá od těch, kteří již covid-19 prodělali, a využívá se při léčbě pacientů s těžkým průběhem nemoci.

 

Do českých nemocnic bylo zatím dodáno 1130 dávek léku remdesivir. Léčilo se s ním 6 pacientů

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     02.07.2020 (16:26)     Sekcia domaci

Do českých nemocnic bylo podle dat Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) dodáno zatím 1130 dávek remdesiviru. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí ústavu Barbora Peterová. Lék dostaly čtyři nemocnice, tři v Praze a jedna v Brně. Podaly ho zatím šesti pacientům, uvedly jejich mluvčí. Zbývající dávky léků mají nemocnice v zásobě pro další použití

 

Česko bude mít do konce týdne 1969 dávek remdesiviru, řekl Prymula. Část dodávky již dorazila

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     29.09.2020 (17:57)     Sekcia domaci

Do Česka bylo dovezeno dalších 960 dávek léku remdesivir, který lékaři používají na těžké formy nemoci covid-19. Dalších 1009 dávek by mělo dorazit do konce týdne. Po jednání s ministrem školství Robertem Plagou (ANO) to řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). O dalších dodávkách vyjednává s výrobcem Evropská unie. Český rozhlas-Radiožurnál v pondělí uvedl, že remdesivir v českých nemocnicích dochází. Dosavadní zásoby byly zhruba pro 110 pacientů, nové vystačí pro dalších 200.

 

Svatoanenská nemocnice Brno dostala remdesivir na léčbu covidu-19. Dávku má pro deset pacientů

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     06.05.2020 (09:37)     Sekcia domaci

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně dostala lék remdesivir na léčbu nemoci covid-19. Má dávku pro deset pacientů, uvedla ve středu v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Zařízení pečuje o pacienty s koronavirem ve vážném stavu. Nyní má dva takové pacienty, podle Lipovské ale ani jeden není vhodný pro podání remdesiviru. Lék tak bude připravený pro další pacienty.

 

Fiala: Do konce roku by se mohlo konat další jednání české a ukrajinské vlády

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     04.05.2024 (06:25)     Sekcia domaci

Praha - Do konce letošního roku by se podle premiéra Petra Fialy (ODS) mohlo uskutečnit další společné jednání české a ukrajinské vlády. Poslední se konalo koncem října 2022 v Kyjevě. Česko s Ukrajinou...

 

Prezidentka Čaputová dorazila do nemocnice za Zemanem

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     16.11.2021 (12:29)     Sekcia domaci

Praha - Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dorazila do Ústřední vojenské nemocnice, kde se setká s prezidentem Milošem Zemanem. Poté ji čeká přijetí v Senátu. V pondělí hlavu státu...

 

Stát dodává vakcínu bez jehel, nemocnice jich nemají dostatek. Další zásoby přijdou z Číny

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     12.01.2021 (08:30)     Sekcia domaci

Vakcínu proti koronaviru dodává zatím stát bez potřebného zdravotnického materiálu, tedy například jehel a stříkaček. Nemocnice je musí brát ze svých zásob. Upozorňují ale, že jich nebudou mít dostatek. Situaci proto řeší Správa státních hmotných rezerv (SSHR). Česko se také připojilo ke společnému celoevropskému tendru, unie objednává materiál z Číny. Informoval o tom v úterý server iROZHLAS.

 

Češi chtějí naučit psy vyčmuchat koronavirus, mohli by dohlížet na nemocnice či letiště

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     10.06.2020 (05:00)     Sekcia domaci

Na pražské Ruzyni se rozléhají zvuky koleček zavazadel, se kterými cestující brázdí halu letiště. Proplétá se mezi nimi muž se psem v reflexní vestě. Zvíře neustále větří. Po chvilce si lehá k nohám překvapeného cizince čekajícího na odbavení. Muž o pár minut později podstupuje rychlotest na koronavir. Výsledek: pozitivní.

 

Závěry WHO o účinnosti remdesiviru bude řešit klinická skupina ministerstva zdravotnictví

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     20.11.2020 (20:21)     Sekcia domaci

Závěry WHO, které nedoporučuje používání remdesiviru, bude příští týden řešit klinická skupina ministerstva zdravotnictví. V ČR je ještě 5000 dávek.

 

Do pražské nemocnice dorazil japonský lék na covid-19 favipiravir, čeká i remdesivir

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     27.04.2020 (11:57)     Sekcia domaci

Do pražské Všeobecné fakultní nemocnice v pondělí dorazil japonský lék favipiravir, bude ho distribuovat pro nemocné s covid-19 v dalších nemocnicích. Odpoledne nemocnice čeká i dodávku amerického léku remdesivir, řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. Nemocnice na odpoledne svolala briefing, na kterém chce sdělit bližší informace.

Do Česka dorazila další část amerického konvoje

České nemocnice převzaly dva těžce nemocné pacienty s covidem z Rumunska

Nemocnice v Letňanech prý končí kvůli finanční zátěži, sdělil to Babiš na sociálních sítích

Speciální vůz pražské záchranky převáží z nemocnice v Benešově do Prahy 10 pacientů s koronavirem

Prezidenta Zemana propustili z nemocnice, zamířit by měl na zámek do Lán

Do Česka dorazila další dodávka vakcín proti novému typu koronaviru

Roste nová polní nemocnice v Letňanech. Dorazila část týmu, která má budování na starosti

Do Česka dorazila první dodávka léku bamlanivimab na covid-19 od firmy Eli Lilly

Velké sítě lékáren mají nyní dostatek penicilinu a dalších antibiotik

Úřad práce: Útoků na úředníky každoročně přibývá, do konce října jich bylo 689

Nemocnice čelí nové výzvě. Přibývá v nich pacientů, kteří mají po covidu vážné obtíže

STAN už má dostatek podpisů pro návrh na zrušení zákazu vycestování z Česka

Schillerová navrhne vládě prodloužit prominutí DPH na respirátory do konce října

Plaga se snaží zajistit pro školy dostatek antigenních testů. SSHR má vypsat další soutěž

Zahlcené nemocnice opět odloží operace. Odpírači jsou iracionální, říká šéf motolské nemocnice Ludvík

Obří letiště v Berlíně zahájí provoz s obrovskými dluhy a s dopady pandemie na krku

iROZHLAS: Nemocnice šetří vakcínu na druhou dávku, Blatný je proti

Návrh na slučování malých škol chce Bek vládě předložit do konce října

Ostravská nemocnice nezahájila očkování kvůli chybě v rezervačním systému. Problémy hlásil i pražský Motol

Z pražského letiště dnes neodletí dopolední spoj do Oděsy ani večerní do Kyjeva

Nemocnice na Bulovce i Thomayerova jsou po letech znovu fakultní, zároveň změnily i své názvy

České nemocnice zatím požádaly jen o jeden převoz do zahraničí. Pacientku odvezli do Polska

Aplikace eRouška bude od konce října fungovat i přeshraničně v zemích Evropské unie

Nejvyšší muži českého IT se spojili, chtějí založit kyberochranku pro nemocnice. Vojtěch to podporuje

VFN a Bulovka dostaly remdesivir pro deset pacientů, fakultní nemocnice v Motole a Brně na lék čekají

Přibylo 5749 nakažených, týdenní incidence je nejnižší od konce října. Klesá i počet lidí v nemocnicích

VŠ jsou připraveny na on-line výuku

Uprchlická vlna dorazila do nemocnic, hlavně do Prahy a Středních Čech. Rozložte zátěž, volají lékaři

Do Letňan dorazila první část dodávky lůžek od firmy Linet

Pomůcek proti šíření covidu máme dostatek, ujišťuje obyvatele ministr Havlíček

U pražské vojenské nemocnice dodávka srazila a vážně zranila několik lidí

Opozice chce vyvolat další mimořádnou schůzi k energiím do konce listopadu

V pátek přibylo 5809 nových případů covidu. Počet úmrtí přesáhl 7000, od konce října se zdvojnásobil

Úmrtí s covidem v ČR je přes 7000, dvakrát víc než na konci října

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy