Odborníci v Plzni vytiskli speciální držák: Chrání lahvičky s vakcínou proti covidu-19

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.01.2021 (15:42)     Sekcia bulvár

Vyzrát na vratké lahvičky s vakcínou proti covidu-19 se podařilo odborníkům Západočeské univerzity. Na 3D tiskárně vytiskli speciální držák, ve kterém je možné lahvičky libovolně přepravovat i skladovat. Finální verzi trojrozměrného modelu dali autoři k dispozici na internet. Vytisknout si ho tak může každý. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Odborníci v Plzni vytiskli speciální držák: Chrání lahvičky s vakcínou proti covid-19

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.01.2021 (15:42)     Sekcia bulvar

Vyzrát na vratké lahvičky s vakcínou proti covid-19 se podařilo odborníkům Západočeské univerzity. Na 3D tiskárně vytiskli speciální držák, ve kterém je možné lahvičky libovolně přepravovat i skladovat. Finální verzi trojrozměrného modelu dali autoři k dispozici na internet. Vytisknout si ji tak může každý.

 

Vysíláme: (Ne)úspěch očkování Sputnikem V na Slovensku. Kde skončí lahvičky s vakcínou?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.06.2021 (14:45)     Sekcia bulvar

Už týden se na Slovensku očkuje ruskou vakcínou Sputnik V. Kvůli ní si země prošla vládní krizí, Igor Matovič byl nucen vyměnit post předsedy vlády za křeslo ministra financí a nyní to vypadá, že o látku není valný zájem. Skončí lahvičky s vakcínou v koši? Nejen o tom budeme hovořit v dnešním Epicentru s předsedou lékařského odborového sdružení na Slovensku Peterem Visolajským. Sledujte od 15:00.

 

Vysílali jsme: (Ne)úspěch očkování Sputnikem V na Slovensku. Kde skončí lahvičky s vakcínou?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.06.2021 (14:45)     Sekcia bulvar

Už týden se na Slovensku očkuje ruskou vakcínou Sputnik V. Kvůli ní si země prošla vládní krizí, Igor Matovič byl nucen vyměnit post předsedy vlády za křeslo ministra financí a nyní to vypadá, že o látku není valný zájem. Skončí lahvičky s vakcínou v koši? Nejen o tom jsme hovořili v pondělním Epicentru s předsedou lékařského odborového sdružení na Slovensku Peterem Visolajským. 

 

Část Čechů odmítá vakcíny AstraZeneca. Blatný je hájí: „Jsou tu proto, aby lidé neumírali“

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.02.2021 (13:53)     Sekcia bulvar

Někteří lidé odmítají očkování proti covidu-19 vakcínou od firmy AstraZeneca, podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) k tomu není důvod. Novinářům dnes řekl, že vakcína je spolehlivá a chrání očkované před závažným průběhem nemoci a úmrtím. Ministerstvo také zvažuje, že by vakcínou očkovalo pedagogy.

 

Záhadná smrt učitelky Antónie (†38), která zemřela po očkování proti covidu. Odborníci promluvili

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.03.2021 (15:55)     Sekcia bulvar

Případ, který hýbe celým Slovenskem. Oblíbená středoškolská učitelka Antónia (†38) z Vranova nad Topľou se před měsícem nechala očkovat vakcínou proti koronaviru. Po dvou týdnech pak nečekaně zemřela. Všichni se teď ptají, jestli má její tragická smrt souvislost s podáním vakcíny. Nyní se vyjádřili odborníci.

 

Přeočkování Čechů vakcínou proti covidu: Znovu po roce či roce a půl, odhaduje Arenberger

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.05.2021 (21:47)     Sekcia bulvar

Přeočkování další dávkou vakcíny proti covidu-19 bude podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) nutné asi pravidelně jako u očkování proti chřipce. Zřejmě to bude po roce či roce a půl od druhé dávky, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. Na nutnost přeočkování upozorňují odborníci. Evropská unie uzavřela smlouvy na dalších 1,8 miliardy vakcín s firmou Pfizer/BioNTech.

 

Farmář před 17 lety zaparkoval v lese a už tu zůstal. Vyhmátl ho až lékař s vakcínou

Zdroj Zdroj: pikant.atlas.cz     10.11.2021 (10:31)     Sekcia bulvar

Indický farmář žije uprostřed lesa v tichosti a sám. Až po 17 letech ho vyhmátl zdravotnický tým s vakcínou proti covidu-19.

 

Koronavirus ONLINE: 458 případů za sobotu v ČR. A v Praze se očkuje novou vakcínou

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.09.2022 (07:00)     Sekcia bulvar

Epidemie koronaviru mírně zrychluje. Za sobotu přibylo 458 případů covidu a v nemocnicích je 637 lidí. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v Praze ve čtvrtek poprvé zájemce očkovala novou vakcínou proti covidu-19. Situaci kolem pandemie koronaviru dál sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: 268 případů za neděli v ČR. A v Praze se očkuje novou vakcínou

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.09.2022 (06:29)     Sekcia bulvar

Epidemie koronaviru mírně zrychluje. Za neděli přibylo 268 případů covidu, o 91 víc než před týdnem a v nemocnicích je 614 lidí. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v Praze ve čtvrtek poprvé zájemce očkovala novou vakcínou proti covidu-19. Situaci kolem pandemie koronaviru dál sledujeme na Blesk.cz online.

 

První Češka byla očkovaná proti Covidu-19 čínskou vakcínou: Spisovatelka žijící v Dubaji svěřila, jak se to stalo

Zdroj Zdroj: super.cz     17.12.2020 (12:34)     Sekcia bulvar

Spisovatelka a také učitelka na mezinárodní škole ve Spojených arabských emirátech Blanka Solařová Calibaba přijela do Česka představit svoji novou knihu Miss Blanka, 3.A a zároveň nám prozradila, že zřejmě jako první Češka byla naočkovaná čínskou vakcínou proti Covidu-19. "Nevěším se hlavou dolů jako netopýr ani mi nesešikměly oči," řekla Super.cz.

SÚKL potvrdil: S vakcínou zemřel jeden Čech!

Babiš „podržel“ vakcínu AstraZeneca. A k očkování pustí příští týden i chronicky nemocné

Britská královna Alžběta II. (94) popsala zkušenosti s vakcínou proti covidu: Takhle proběhlo její očkování

V „Thomayerce“ začalo očkování novou vakcínou: Pro posilující dávku si přišly desítky lidí

Těhotným očkovaným ve 27. až 31. týdnu se rodí děti dobře chráněné proti covidu

První Češka očkovaná v Emirátech čínskou vakcínou chytla Covid-19: Jaký má průběh?

Šéfka SÚKL: Očkovat proti chřipce a covidu v jeden den lze. A jakou mají vakcíny účinnost?

Slovinsko zastavuje očkování vakcínou Johnson & Johnson. Vyšetřuje záhadnou smrt

Muž zavraždil tři lidi z rodiny. Chtěl se pomstít za „zabíjení lidí vakcínou proti covidu“

Koronavirus ONLINE: 2110 případů za čtvrtek v ČR. A očkování upravenými vakcínami na omikron začalo

Koronavirus ONLINE: 2261 případů za středu v ČR. A očkování upravenými vakcínami na omikron začalo

Sraženiny se objevují i po vakcíně Johson & Johnson. V USA pozastavují očkování

„Nejlepší vakcínou je virus,“ pronesl prezident. V Brazílii zemřelo už 190 tisíc lidí

Dva zdravotníci těžce nesli očkování vakcínou AstraZeneca, jeden v Dánsku už zemřel

Královna Alžběta II. se nechá očkovat proti covidu, má motivovat ostatní

Veterán (38) přišel o šanci na transplantaci ledvin. Odmítl se očkovat proti covidu

Start očkování vakcínou Novavax se stále posouvá. Začne až v březnu, dodávky se zpozdily

Vědci odhalili nejúčinnější vakcíny: Která z nich nejlépe zabírá na mutace covidu-19?

Očkování proti covidu v ČR: Po Praze a Brně čekají na vakcíny kraje. V Ústí již dnes?

Očkování proti covidu v ČR: Praha a Brno jako první, zpoždění vakcín v Ostravě či Olomouci

Jste očkovaní proti covidu? Dostanete slevu na jídlo, lákají restaurace v Dubaji

Dánsko a Norsko pozastavují očkování od firmy AstraZeneca. Britové si za ní stojí

„Pravé ramínko, levé ramínko!“ Válek se nechal očkovat proti covidu a chřipce. Radí to i ostatním

Borhyová a další riskují zdraví? Štíty hvězd Novy jsou k ničemu, tvrdí odborníci

Horečka, vyrážka i dušnost: Čím si prošly stovky Čechů očkovaných proti koronaviru?

Koronavirus ONLINE: 21 126 případů za středu A očkovaným od Johnson & Johnson přijde SMS

Dvě ramena, dvě vakcíny: Ministr Válek se nechal naočkovat proti chřipce i covidu, jde to naráz

Alžběta II. se nechá naočkovat proti covidu. Vláda doufá, že královna přesvědčí další Brity

Vakcína AstraZeneca dostala stopku v JAR, na tamní mutaci koronaviru zřejmě nestačí

Vakcíny od A do Z: Takhle vypadá výroba či rozvoz. Experti varují před černým trhem

Koronavirus ONLINE: 2809 případů za čtvrtek v ČR. V nemocnicích je 1740 lidí

„Příští pandemie bude horší.“ Přední vakcinoložka v drsné vizi varuje před větší smrtností

Těhotenství, plodnost, covid-19 a očkování: 9 zásadních otázek a odpovědí

Koronavirus ONLINE: 2326 případů za pátek v ČR. A očkování upravenými vakcínami na omikron začalo

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy