Potrhání žralokem nepřežily v Hurghadě dvě ženy: Útočil mořský predátor kvůli mršinám ve vodě?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.07.2022 (16:06)     Sekcia bulvár

Ke dvěma tragickým událostem došlo v pátek v turisticky oblíbeném městě Hurghada v Egyptě. V letovisku, které leží u Rudého moře, napadl žralok dvě ženy. Rumunka i Rakušanka po útoku zemřely. Není jasné, zda na obě zaútočilo totéž zvíře. Experti nyní přišli s teorií o tom, co mohlo žraloky, či žraloky vyprovokovat.  celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Proč útočil žralok v Egyptě: Samice byla poraněná a měla poblíž vejce, líčí organizace

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.06.2023 (06:00)     Sekcia bulvar

Nevládní Asociace pro ochranu a ochranu životního prostředí Hurghada (HEPCA) se vyjádřila k tragickému útoku, ke kterému došlo minulý týden v turisty vyhledávaném dovolenkovém ráji v Egyptě. Napadení žralokem nepřežil třiadvacetiletý Rus, predátor jej rozsápal. Útočil žralok tygří, který byl v pátek 9. června odchycen a usmrcen, proti čemuž výrazně vystoupili ochránci. Predátor byl mumifikován a bude vystaven v tamním muzeu. HEPCA nastínila důvody, proč zřejmě k tragédii došlo. Důrazně rovněž HEPCA odsoudila kruté usmrcení žraloka.

 

Podcast: Žraloci nemají co žrát, lidi jenom ochutnávají, tvrdí fotograf Jaroněk. Paryba ho kousla do zadku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.06.2023 (05:00)     Sekcia bulvar

Český cestovatel a fotograf Richard Jaroněk se již 25 let potápí ke žralokům. Ačkoliv ho již třikrát kousli, veřejnosti neustále vysvětluje, že žraloci nejsou žádní zabijáci lidí, jak bývají často popisovaní. Člověk je pro ně neznámý tvor a predátor se dlouho rozmýšlí, než zaútočí. O zabití 23letého muže v egyptské Hurghadě žralokem tygřím fotograf soudí, že paryba měla defekt. 

 

Potápěč natočil nebezpečně blízké setkání se žralokem: Málem přišel o hlavu!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     25.07.2023 (06:20)     Sekcia bulvar

Brit Mark Graham (31) se potápěl v Jihoafrické republice, když zničehonic kolem jeho lodi začal kroužit žralok! Predátor se k potápěči přibližoval čím dál víc, až byl jen pár centimetrů od něj. Graham měl zrovna na hlavě upevněnou GoPro kameru a tak setkání s velkým bílým žralokem zachytil z neuvěřitelné blízkosti.

 

Český expert o útocích žraloků: Hrozí nebezpečí po Egyptě i ve Středozemním moři a budou se žraloci přesouvat?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.07.2023 (05:00)     Sekcia bulvar

Počátkem června internet obletěly znepokojivé zprávy o usmrcení ruského turisty žralokem v egyptské Hurghadě. Jen o několik málo dní později jiní turisté ve Španělsku nahlásili, že spatřili žraloka modrého blízko pobřeží. Budou se v souvislosti s globálním oteplováním žraloci přesouvat, a bude tak hrozit víc útoků? Mořský biolog Ing. Miloslav Petrtýl, Ph.D. z České zemědělské univerzity (ČZU) odpovídal Blesk Zprávám na to, co žraloka k útoku na lidi vede, kteří žraloci jsou nebezpeční a jestli je možné se útoku ubránit.

 

Hurghadou otřásl šílený útok žraloka: Predátor zabíjel už dříve?!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.06.2023 (10:50)     Sekcia bulvar

Egypt se stále vzpamatovává z útoku žraloka, k němuž došlo minulý týden. Žralok tygří tam napadl třiadvacetiletého Vladimira Popova. Mladík původem z Ruska zraněním podlehl. Záchranář Mohammed uvedl, že poté, co se dostal k muži, byla všude krev a nešťastník neměl ruku. Mořský biolog Dmitrij Orlov dodal, že predátor zřejmě neútočil poprvé. Minulý rok podle něj zabil dva turisty.

 

Další smrtelný útok žraloka: Predátor zabil mladého surfaře

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.07.2020 (13:16)     Sekcia bulvar

Australský surfař (†17) nepřežil zranění způsobená žralokem. Jde už o druhý smrtelný útok žraloka v Austrálii během jednoho týdne a nejméně pátý v roce 2020!

 

Pobřežní hlídka zachránila turisty na pláži ve Španělsku: Vyhnala je z vody kvůli žralokovi!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.08.2023 (18:21)     Sekcia bulvar

Na pláži Playa de Palma ve Španělsku byl ve čtvrtek ráno spatřen žralok. Plavčíci turisty z moře okamžitě evakuovali. Naštěstí nepřišly žádné zprávy o zraněných a mořský predátor zmizel pár minut poté, co se objevil. Španělsko se s četným výskytem žraloků potýká už delší dobu.

 

Jak přežít útok žraloka? Sledujte své okolí, radí potápěči

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.06.2024 (10:40)     Sekcia bulvar

Setkání se žralokem ve vodě je velice nepravděpodobné, přesto je dobré být připraven. Přečtěte si rady od expertů, jak zvýšit své šance na přežití v případě útoku.

 

Záhada na Šumpersku vyřešena: Útočil pes!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     23.04.2020 (12:00)     Sekcia bulvar

Záhadný útok neznámého dravce řešili policisté v Hanušovicích. Podle oznamovatelky neznámý predátor poranil její drůbež a unesl z kotce psa

 

Poslední slova zesnulé ženy (†68), kterou napadl v Hurghadě žralok: Za chvíli se vrátím!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.07.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Elisabeth Sauerová (†68), kterou před několika dny napadl v egyptské Hurghadě žralok, byla bývalou členkou rakouské strany Zelených. V zemi pobývala se svým partnerem egyptského původu. Tomu pár minut před tragédií řekla: „Za chvíli se vrátím“. Ironií osudu je, že jen dva dny po tragédii se měla vrátit do Rakouska.

Pogodová se na dovolené setkala se žralokem: Jsem stará mořská víla

Petr Janda na luxusní dovolené: Boj se žralokem!

Čtyři Češi se otrávili ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Hurghadě: Šéfkuchaře zadržela policie

Horor na karibské pláži: Turistka se chtěla vyfotit se žralokem, ten jí ukousl obě ruce

Chlapce (14) napadl žralok: Život mu zachránili kamarádi!

Mořský svět drží běluhy jako rukojmí: Pokud vláda nedá peníze, utratí je!

Muž útočil na ženy v obchodě: Policie tam zastřelila Valentinu (†14)!

Děsivá smrt Rusa v moři v Hurghadě: Žraloka-zabijáka ihned chytili?!

Fantom z Bystrce, který útočil na ženy, je za mřížemi! Měl se léčit na sexuologii

Vladimira v Egyptě roztrhal žralok: Zdrcený táta převzal jeho ostatky!

Úchyl v Havířově útočil na ženy: Policie ho dopadla, hledá oběti

BMW s opilými ruskými vojáky smetlo sanitku: Dvě záchranářky nepřežily!

Šokující okolnosti tragédie u pláže v egyptské Hurghadě: Lžou o sítích proti žralokům?

Těhotná žena zachránila manžela před žralokem, píše BBC

Tragická dohra bouračky u Janic: Z pěti dětí v autě dvě nepřežily, zemřela i máma!

Tragická dohra nehody u Janic: Z pěti dětí v autě dvě nepřežily, zemřela i máma!

Střelba v terapeutickém centru: Řádění útočníka nepřežily dvě ženy

Mladá máma s dcerkou (†4) přebíhaly silnici: Střet s autem nepřežily!

Padající kameny v Medvědí soutěsce zasáhly turisty: Nejméně dvě ženy nepřežily!

Kůži jí pokrývá více tetování než látka úsporných bikin. Sexy rapperka vystavila své tělo v Hurghadě

Odvážný pes se vrhl do vody za žralokem: Ten se dal na úprk!

Ztracenou Evu (41) našli v Hurghadě: Nabídli jí pomoc, zatím ji nevyužila

Další hrůza v egyptské Hurghadě: Čechy oblíbený hotel zachvátil obří požár

Olivia se vrátila z dovolené v Hurghadě se žloutenkou: Chytila ji v luxusním rezortu?!

U chorvatských břehů se objevil žralok! Dvoumetrový predátor plaval na mělčině v dovolenkovém ráji Čechů

Mořský vlk Mario 25 let žije jen na lodích: Neumí chodit po suché zemi

Praha zaštítí zoo i zámek před povodněmi. Nové zdi v Troji by měly odolat i stoleté vodě

Náhle zavřené pláže v dovolenkovém ráji Čechů: V Hurghadě útočil žralok?

Nový přírůstek v liberecké zoo: Ten mrňous je predátor!

Ornitologové zuří: Další orel mořský se otrávil zakázaným pesticidem

Hrozivé detaily útoku žraloka v Hurghadě: „Tati“ volal umírající turista (†23)

Australanka utrpěla zranění při koupání se žralokem obrovským, udeřil ji ploutví

Egypt otevřel turistům a hned hlásí nákazu v hotelu. Koronavirus se objevil v Hurghadě

Tragický požár v Havířově nepřežily dvě děti: Třetí zachránil kolemjdoucí

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy