50 TOP hlášek z českých pohádek a komedií: Poznáte je všechny?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.07.2023 (08:28)     Sekcia bulvár

České pohádky a komedie patří ke klenotům naší kinematografie. Některé hlášky z nich doslova zlidověly. Jak jste na tom s jejich znalostí? Pojďte se otestovat a zkuste poznat odkud pochází 50 z těch nejznámějších! Poznáte je všechny? Výsledky najdete na posledním listu článku. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

50 TOP hlášek z českých vánočních pohádek a komedií: Poznáte je všechny?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.12.2022 (12:05)     Sekcia bulvar

České pohádky a komedie patří ke klenotům naší kinematografie a patří neodmyslitelně k Vánocům. Některé hlášky z nich doslova zlidověly. Jak jste na tom s jejich znalostí? Pojďte se otestovat a zkuste poznat odkud pochází 50 z těch nejznámějších! Poznáte je všechny? Výsledky najdete na posledním listu článku.

 

Vánoční kvíz Blesku: Nejlepší hlášky z českých pohádek! Znáte je všechny?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.12.2025 (05:00)     Sekcia bulvar

České pohádky nejsou jen o princeznách a dracích, ale i o hláškách, které zlidověly. Poznáte podle jediné věty, o které pohádce je řeč? Vyzkoušejte si to v našem kvízu.

 

"Sobota to úplně zkazil." Smoljak byl z hvězd Jáchyme, hoď ho do stroje nešťastný

Zdroj Zdroj: pikant.atlas.cz     04.04.2021 (19:30)     Sekcia bulvar

Jedné z předních českých komedií už je 47 let, a přesto řada hlášek z Jáchyme, hoď ho do stroje! zůstává stále naprosto v kurzu.

 

Slovenská kráska z českých pohádek promluvila o vztahu s o 7 let mladším mužem

Zdroj Zdroj: super.cz     04.08.2022 (21:05)     Sekcia bulvar

Čeští diváci znají půvabnou slovenskou herečku Kristinu Svarinskou z pohádek Nejlepší přítel nebo Sedmero krkavců, zahrála si i v komedii 10 pravidel, jak sbalit holku. Na rodném Slovensku nedávno rozvířil vody její aktuální vztah. Dvaatřicetiletá blondýnka totiž randí s o sedm let mladším známým youtouberem Peterem Altofem, který vystupuje pod jménem Expl0ited.

 

Osud jménem Popelka! Vorlíček před ní chtěl emigrovat

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     21.12.2024 (05:00)     Sekcia bulvar

Říká se mu král českých pohádek a komedií. Byl totiž hybnou silou filmů jako Pane, vy jste vdova, Jak utopit dr. Mráčka, ale především legendárních Tří oříšků pro Popelku, zřejmě nejpopulárnější české filmové pohádky vůbec. Přitom krátce před ní režisér Václav Vorlíček (†88) plánoval emigraci!

 

Oslavenec Zdeněk Svěrák (86): Jeho komedie dala název zastávce MHD! Lidé tam kradou ve velkém

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.03.2022 (15:13)     Sekcia bulvar

Herec, spisovatel, textař a bývalý učitel Zdeněk Svěrák slaví své již šestaosmdesáté narozeniny. Tato hvězda (mimo jiné) Divadla Járy Cimrmana dala vzniknout celé řadě populárních českých komedií, které, včetně hlášek, co v nich zazněly, prakticky zlidověly - třeba Vrchní, prchni! Podle toho filmu se dokonce jmenuje i jedna pražská zastávka MHD.

 

Režisér a pohádkový král Vorlíček: Před Popelkou chtěl emigrovat!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.12.2024 (05:00)     Sekcia bulvar

Říká se mu král českých pohádek a komedií. Byl totiž hybnou silou filmů jako Pane, vy jste vdova, Jak utopit dr. Mráčka, ale především legendárních Tří oříšků pro Popelku, zřejmě nejpopulárnější české filmové pohádky vůbec. Přitom krátce před ní režisér Václav Vorlíček (†88) plánoval emigraci!

 

KVÍZ: Pelíšky, Pupendo i Samotáři. Znáte slavné hlášky z českých filmů?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.03.2023 (00:00)     Sekcia bulvar

Znáte dobře slavné hlášky z českých filmů? Mnohé v našem kvízu patří už k naprosté klasice. Nachytáte se, nebo s přehledem všechny poznáte? Otestujte se a zjistěte, jak jste na tom v porovnání s dalšími čtenáři iDNES.cz.

 

55 let od premiéry! Bílá paní vystoupila z obrazu a musela do trezoru

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     24.09.2020 (05:00)     Sekcia bulvar

»Furt s tou pravdou... Drž hubu a plav!« Jedna z mnoha legendárních hlášek, která poslala komedii Bílá paní do trezoru. A co víc, i po 55 letech od vzniku snímku zůstávají mnohé stále aktuální.

 

KVÍZ: S čerty nejsou žerty. Kdo se nedožil premiéry a co provedl rebel Máchal?

Zdroj Zdroj: super.cz     28.12.2025 (12:28)     Sekcia bulvar

Už přes 40 let uběhlo od doby, kdy režisér Hynek Bočan natočil v roce 1984 jednu z našich nejoblíbenějších pohádek – S čerty nejsou žerty. Pohádka překypující nepřeberným množstvím dnes už zlidovělých hlášek patří k Vánocům skoro stejně jako kapr s bramborovým salátem. Připomeňme si ji v dnešním kvízu.

Zátopek, Gott a spousta pohádek. Co bude v České televizi na Vánoce a Silvestra?

Zátopek, Gotta a spousta pohádek. Co bude v České televizi na Vánoce a Silvestra?

55 let od premiéry komedie Zdeňka Podskalského (†70): Bílá paní vystoupila z obrazu a musela do trezoru

Kvíz: Zlín po revoluci, Praha za císaře pána. Poznáte česká města na starých fotkách?

31 štědrovečerních pohádek! Vzpomínáte si na všechny?

FILMOVÝ KVÍZ: Trojan, Geislerová i Macháček. Poznáte film podle fotky herce?

S čerty opravdu nebyly žerty. Jak se točilo peklo a proč při natáčení asistovala i armáda?

Svátky na obrazovkách: ČT sází na Zagorku a Gotta!

Máchale, spadlo ti to! Co teď dělají hvězdy S čerty nejsou žerty?

Burian v krajkové košilce i babička z Dívky na koštěti jako femme fatale. Jak dobře znáte Hadimršku?

30 let štědrovečerních pohádek: Přehled vánočních hitů rok po roce! Vzpomínáte si na všechny?

Zemřela režisérka Marie Poledňáková (†81)! Objevila Tomáše Holého a natočila komedii století

Divadlo Bez zábradlí zakončí sezónu romantickou komedií. Jaká to bude?

Jaké je tajemství nesmrtelných hlášek v kultovní komedii Světáci?

Wonka a další postavy z pohádek Dahla: Egoista, poťouchlí prckové i sadistka

Jedinečný svět pohádek Boženy Němcové se otvírá v Kotvě: Takhle se oblékaly filmové princezny

Tvrdý střet s realitou pro Vondráčkovou: Vyděsilo mě, že...

Rekordman štědrovečerních pohádek letos vsadil na vodníka. Režisér doufá, že nedostane céres od kritiků

Máma Bára (43) píše a syn Mojmír (10) kreslí: Vymysleli knihu pohádek o Beskydech

Nemocný Troška prolomil mlčení: Fanoušci v pohotovosti

Petra Hřebíčková, jak ji fanoušci romantických komedií neznají: V soukromí je drsnou zahradnicí!

Tajemství oblíbených pohádek: Menšík kolaboval na place Večernice i »Růženky«!

Hvězdy Krkonošských pohádek: Setkání po 50 letech!

Slavnostní premiéra filmu Betlémské světlo: »Černé vdovy« Čvančarová a Ramba! Kdo další dorazil?

Vzdor režiséra Janáka: Němci tmavé pleti do české pohádky nepatří

5 nejoblíbenějších pohádek. S čerty nejsou žerty, Popelka s Šafránkovou i dva snímky, na které o svátcích nekoukáte

Rozporuplný režisér Václav Vorlíček (†88): Místo emigrace spolupráce s StB!

Známé princezny se ptají nových princezen: 11 otázek pro Korbelovou a Krajčovičovou!

Vánoční novinky České televize: Více než 120 pohádek i děsivý příběh

Výročí smrti Václava Vorlíčka (†88): Temná minulost odhalena!

Užitečný rádce: Poznáte, že vám lidi lžou?

Pohádkové putování po středních Čechách

Tenhle muž (✝79) byl otcem českých pohádek. Ale i Pyšná princezna se rodila v bolestech

Jiří Chalupa ze Studia Kamarád: OPŘEL SE DO TELEVIZE!

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy