Povstání šampiona! Vingegaard docvakl Pogačara a ovládl horskou etapu na Tour

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.07.2024 (16:37)     Sekcia sport

Už to vypadalo, že druhé letošní vítězství na Tour de France oslaví Tadej Pogačar. Držitel žlutého trikotu mířil k tomu, aby výrazně navýšil svůj náskok v celkovém pořadí. V horské 11. etapě se na něj však až zázračně dotáhl úřadující šampion Jonas Vingegaard. Ve stoupání stáhl půlminutové manko a překvapivě zvládl i dramatický spurt o vítězství. Třetí skončil se ztrátou 25 vteřin Remco Evenepoel, o další půlminutu později i kvůli pádu v závěru finišoval čtvrtý Přimož Roglič. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Vingegaard ovládl horskou 14. etapu a je novým lídrem Gira

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     23.05.2026 (17:24)     Sekcia sport

Pila (Itálie) - Favorizovaný Dán Jonas Vingegaard ovládl horskou 14. etapu cyklistického Gira d'Italia a po třetím triumfu v letošním ročníku se dostal do čela závodu. Na prvním místě průběžného...

 

Pekelnou etapu Tour ovládl Vingegaard a jde do žlutého. Uštvaný Pogačar v poli poražených

Zdroj Zdroj: sport.cz     13.07.2022 (06:52)     Sekcia sport

Dánský cyklista Jonas Vingegaard vyhrál náročnou 11. etapu Tour de France v Alpách a je novým lídrem závodu. Ze žlutého trikotu vysvlékl Slovince Tadeje Pogačara. Vingegaard o svém prvním etapovém vítězství na Tour rozhodl útokem v závěrečném stoupání na Col di Granon, vysoký přes 2400 metrů. Trápící se vítěz posledních dvou ročníků Pogačar nedokázal zareagovat a ztratil téměř tři minuty.

 

Vingegaard ovládl horskou 14. etapu a je novým lídrem Gira d'Italia

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.05.2026 (17:14)     Sekcia sport

Favorizovaný Dán Jonas Vingegaard ovládl horskou 14. etapu cyklistického Gira d'Italia a po třetím triumfu v letošním ročníku se dostal do čela závodu. Na prvním místě průběžného pořadí vystřídal Portugalce Afonsa Eulália. Český jezdec Jan Hirt dokončil náročnou etapu s cílem v horském středisku Pila jako devátý a po nejlepším výsledku na tomto Giru se posunul na 16. příčku celkové klasifikace.

 

Horskou etapu Tour de France ovládl Martínez, Bernal dojel v bolestech a na Rogliče ztrácí minutu

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     11.09.2020 (17:17)     Sekcia sport

Kolumbijský cyklista Daniel Martínez vyhrál 13. horskou etapu Tour de France. Primož Roglič na něj ztratil přes šest minut, ale uhájil žlutý dres.

 

Vingegaard po útoku v horách ovládl pátou etapu a je v čele Tirrena-Adriatica

Zdroj Zdroj: sport.cz     08.03.2024 (16:29)     Sekcia sport

Po sólovém úniku dlouhém zhruba 29 kilometrů vyhrál dánský favorit Jonas Vingegaard horskou pátou etapu cyklistického závodu Tirreno-Adriatico. Před víkendovým finále se úřadující dvojnásobný vítěz Tour de France dostal do čela celkového pořadí, v němž má téměř minutový náskok před Španělem Juanem Ayusem. Dosavadní lídr italského závodu WorldTour dnes dojel druhý o 1:12 minuty za Vingegaardem.

 

Už nechtěl být druhý. A proto vsadil na totální ofenzivu, která naplnila dětský sen

Zdroj Zdroj: sport.cz     13.07.2022 (19:34)     Sekcia sport

Životní vítězství! Pětadvacetiletý dánský cyklista Jonas Vingegaard po spektakulární bitvě ovládl jedenáctou etapu Tour de France. Nikdy v minulosti na Grand Tour dílčí triumf neslavil. Ve středu si jako bonus přibral žlutý trikot lídra závodu. A hlavně s obřím náskokem na Tadeje Pogačara, dvojnásobného šampiona minulých let. Pětadvacetiletý Dán teď doufá, že euforii středečního podvečera přebije za necelé dva týdny pod Eiffelovou věží v Paříži při korunovaci nového krále Staré dámy.

 

KOMENTÁŘ: Síla, rozvaha, skvělý tým. Proč Vingegaard vládne letošní Tour

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.07.2022 (10:58)     Sekcia sport

Jonas Vingegaard se už takřka dotýká trofeje pro šampiona Tour de France. A plným právem. Z defenzivy posledního týdne, kdy byl při nesčetných útocích Tadeje Pogačara jako lepidlem přimknutý na soupeřova záda, přešel čtyři kilometry před cílem poslední pyrenejské etapy do ofenzivy a na vrcholu Hautacamu nadělil svému soupeři víc než minutu.

 

Z čističe ryb je vítěz Tour de France. Před rokem druhý, letos Vingegaard dominoval

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.07.2022 (21:26)     Sekcia sport

Ještě před čtyřmi roky se cyklistikou ani neuživil a nyní ovládl nejslavnější závod planety. Pětadvacetiletý Jonas Vingegaard na Tour de France převýšil všechny včetně takřka neporazitelného Slovince Tadeje Pogačara, vítěze Staré dámy z posledních dvou let. Klidná síla rodáka z Hillerslevu zajistila Dánsku celkové vítězství po 26 letech. Při triumfu Bjarneho Riise nebyl Vingegaard ani na světě.

 

Na Pogačara připraven. Vingegaard vyhlíží obhajobu na Tour de France

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.06.2023 (08:57)     Sekcia sport

Do Tour de France zbývají poslední týdny. Cyklisté pomalu finišují přípravu. Stejně je na tom i obhájce triumfu Jonas Vingegaard. „Zatím jde vše podle plánu,“ hlásí spokojeně.

 

Pogačar ovládl na Tirrenu-Adriaticu horskou etapu a celkově vede

Zdroj Zdroj: sport.cz     13.03.2021 (16:39)     Sekcia sport

Horskou 4. etapu závodu Tirreno-Adriatico vyhrál v sobotu loňský vítěz Tour de France Tadej Pogačar a dostal se do čela průběžného pořadí. Slovinský cyklista vysvlékl z modrého trikotu lídra Belgičana Wouta van Aerta, jenž je po dnešku druhý s odstupem 35 sekund.

Vingegaard porazil na Tour ve spurtu Pogačara, jenž zvýšil celkové vedení

Královskou etapu na Giru ovládl Američan Kuss, dál vede Dán Vingegaard

Vingegaard se v Katalánsku dočkal kopce a dominoval. Vede i v celkovém pořadí

Vingegaard vyhrál Tirreno-Adriatico, závěrečný spurt ovládl Milan

Vingegaard poprvé zabojuje o růžový dres, na Pogačara se tentokrát rozjede na Giru

Dřív kuchal ryby, teď prohání Pogačara v kopcích. Kdo je objev Tour Vingegaard

Vingegaard zaútočil v horách, na Tirreno-Adriatico ovládl etapu i pořadí

Poslední drama v horách. Vingegaard výhrou stvrdil celkový triumf na Vueltě, rozhodlo se i o pódiu

Zlatý hattrick se nekoná. Tour má nového krále

Spurtérskou etapu vyhrál Philipsen, Vingegaard udržel náskok

Vingegaard potvrdil start na Tour. Touží zdolat rivala Pogačara

Lídr Pogačar, pomocník Vingegaard, do spurtů Cavendish. Tým snů pro Tour

Pogačar si pohlídal celkový triumf na Dauhpiné. Poslední etapu ovládl Martinez

Po nehodě ztrácel naději. Teď Vingegaard porazil Pogačara: Zlomový bod

Vingegaard udělal velký krok k celkovému vítězství v závodě Kolem Katalánska

Závod jednoho muže, nebo drama? Vingegaard má na Vueltě několik vyzyvatelů

Pogačarova nadvláda trvá! Obhájce prvenství vyhrál další horskou etapu

Pogačarova nadvláda trvá! Obhájce prvenství vyhrál na Tour další horskou etapu

Šampion Tour de France Vingegaard začal sezonu vítězstvím

Sólo pro Pogačara. Vyhrál poslední etapu a ovládl závod Kolem SAE

Vingegaard na úvod sezony vyhrál Kolem Algarve, Vacek skončil dvanáctý

První pyrenejskou etapu Tour vyhrál Kanaďan Houle, Vingegaard udržel náskok

Evenepoel ovládl na Tour časovku a stáhl manko na vedoucího Pogačara

Vingegaard po úniku vyhrál etapu na Critérium du Dauphiné a oblékl se do žlutého

Šampion je zpátky! Vyšlo to mnohem lépe, než jsem čekal, pochvaluje si Vingegaard

Vingegaard opět všem ukázal záda a zvýšil náskok v čele Tirrena-Adriatica

Vingegaard v Baskicku vyhrál druhou etapu za sebou a upevnil si vedení

Drama na Tour! Brutální závěrečné stoupání přineslo další Pogačarův triumf

Pogačar vyhrál na Tirrenu-Adriaticu horskou etapu a celkově vede, Hirt dojel třicátý

Horskou 15. etapu Vuelty ovládl po samostatném úniku Majka, dál vede Eiking

Jak cirkusová opice. Vingegaard o kocovině po triumfu na Tour

Vingegaard po vítězství v týmové časovce předstihl na Paříž-Nice Pogačara

Životní triumf pro Laporteho! Vingegaard v pohodě drží žlutý trikot

Pyrenejskou etapu vyhrál Američan Kuss, Tour dál vede Pogačar

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy