Zamilovali se ve válce, doma je čekalo peklo: Lásku Jiřiny a Bedřicha nezničilo ani vězení

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.11.2025 (19:07)     Sekcia bulvár

Poznali se uprostřed války, bok po boku ve Svobodově armádě. Jiřina Švermová (později Kopoldová) a Bedřich Kopold spolu prošli frontou, utrpením i vítězstvím. Po návratu do osvobozeného Československa však zjistili, že to nejhorší je teprve čeká. Z válečných hrdinů se stali oběti komunistických čistek. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Týranému školákovi museli amputovat nohy: Krkavčí matka ve vězení prožívá peklo

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.03.2025 (15:45)     Sekcia bulvar

Příběh školáka Tony Hudgella (10) před lety rozesmutněl celý svět. Vlastní rodiče chlapce týrali. Následkem toho přišel o obě nohy! Matka skončila ve vězení. Za mřížemi prý prožívá peklo. Vězenkyně ji údajně šikanují, v její cele ji měli dokonce surově zbít.

 

Někdejší přítel Jiřiny Bohdalové vyvázl bez podmínky: Za ovlivňování zakázky slízl Ľubomír Focko tučnou pokutu!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.05.2026 (05:00)     Sekcia bulvar

Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek vynesl rozsudek v případu ovlivňování veřejných zakázek. Spolu s dalšími třemi lidmi byl uznán vinným i podnikatel Ľubomír Focko (72). Musí zaplatit peněžitý trest v řádu milionů korun, do vězení ale nepůjde. Dlouholetý přítel herečky Jiřiny Bohdalové ji více než 30 let doprovázel na společenské akce.

 

Karel Janoušek byl jediný letecký maršál Československa: StB mu ze života dělala peklo

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.10.2021 (16:15)     Sekcia bulvar

Před padesáti lety zemřel Karel Janoušek, jediný Čechoslovák, který měl hodnost leteckého maršála RAF. V letectvu dosáhl až na divizního generála. Po válce, když došlo k únorovému převratu, ho začalo pronásledovat StB, které mu ze života udělalo peklo…

 

Smrt hvězdy Sám doma: Převoz do nemocnice O’Hara (†71) nezachránil

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     30.01.2026 (20:38)     Sekcia bulvar

Ve věku 71 let zemřela legendární herečka Catherine O’Hara, kterou si diváci po celém světě zamilovali jako maminku Kevina z vánoční klasiky Sám doma.

 

Karel Janoušek byl jediný letecký maršál Československa: StB mu ze života udělalo peklo

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.10.2021 (16:15)     Sekcia bulvar

Před padesáti lety zemřel Karel Janoušek, jediný Čechoslovák, jenž měl hodnost leteckého maršála RAF. V letectvu dosáhl až na divizního generála. Po válce, když došlo k únorovému převratu, ho začalo pronásledovat StB, které mu ze života udělalo peklo…

 

Švantnerová po porodu holčičky: Doma ji čekalo překvapení!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.03.2023 (10:23)     Sekcia bulvar

Po pouhých dvou dnech v porodnici si krásná modelka Nikol Švantnerová (30) už odnesla svůj uzlíček radosti domů! Jaké čekalo maličkou Miu přivítání v dětském pokojíčku a jak se na nový přírůstek do rodiny tváří Nikolin pejsek?

 

Konec Bedřicha v Ulici: Vyhazov po 17 letech?!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     13.06.2022 (09:48)     Sekcia bulvar

Všechno jednou musí skončit, a ačkoli některé postavy k seriálu Ulice neodmyslitelně patří, jejich představitelé se v určitou chvíli chtějí se svým hereckým životem posunout dál. To je případ i Adriana Jastrabana (53) alias Bedřicha Lišky. Ten Ulici po 17 letech opouští.

 

200 let od narození Bedřicha Smetany: Estébáci mu ukradli mozek!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     03.03.2024 (12:00)     Sekcia bulvar

Včera uplynulo dvě stě let od narození Bedřicha Smetany (†60), připomínalo se to po celé republice. Z Národního divadla byl přenášen slavnostní galakoncert, v Litomyšli, kde se skladatel narodil, vyvalili sudy a uvařili pivní speciál, protože jeho otec byl sládek. A filmaři o něm po desítkách let zase točí...

 

Nečekaný konec Bedřicha v Ulici: Vyhazov po 17 letech?!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     13.06.2022 (09:48)     Sekcia bulvar

Všechno jednou musí skončit, a ačkoli některé postavy k seriálu Ulice neodmyslitelně patří, jejich představitelé se v určitou chvíli chtějí se svým hereckým životem posunout dál. To je případ i Adriana Jastrabana (53) alias Bedřicha Lišky. Ten Ulici po 17 letech opouští.

 

Partyzán a hrdina ze západní fronty skončil po válce v lágru: Ozáření z uranového dolu ho zabilo

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.11.2020 (20:36)     Sekcia bulvar

Karel Brhel (†85) za druhé světové války zažil totální nasazení, život partyzána v Itálii i boje ve francouzském Dunkerku. To nejhorší ho ale čekalo až po válce. Komunisti ho jako hrdinu západní fronty uvěznili a poslali pracovat do uranových dolů v Jáchymově. Válečný hrdina z lágru vyšel s podlomeným zdravím a ozářený radiací.

Velkolepá oslava Simony Stašové (70): Nejdražší dárek od mámy Jiřiny!

Moderátorka Sama doma Lucie Křížková: Popsala styk s manželem ve vězení!

Moderátorka Sama doma Lucie Křížková: Syn ve škole kvůli otci ve vězení netrpí!

Statisícový vkus Jiřiny Jiráskové (†81): Dědička si mne ruce

Putin poprvé místo speciální operace promluvil o válce. Ostatním za to hrozí vězení

Miloš a Ludmila slaví nebeskou svatbu: ANO si řekli před 75 lety

Životní přítel Jiřiny Bohdalové prozradil: Hádky kvůli předstírání orgasmů!

Zlom v případě Ľubomíra Focka, kamaráda Jiřiny Bohdalové: Pustili ho z vazby!

Tajemství Jiřiny Bohdalové: Se sestrou měla stejného...

Jedna z největších hvězd Ulice se po 17 letech loučí. Herec už s postavou nesouzní

Biasiol poprvé promluvila o vztahu s Dejdarem. Láska na první pohled a zamilované foto. Nikdo nečekal, že si najdu kluka

Ľubomír Focko, blízký přítel Jiřiny Bohdalové (94), u soudu

Moderátorka Snídaně s Novou se láskou netají: Dojemné vyznání partnerovi!

Nedožité 95. narozeniny Jiřiny Švorcové (†83): VZKAZ NA HROBĚ OD NDR

Krásná slova o Češích. Androničin tatínek uprchl z Řecka do Prahy před válkou, našel zde lásku

Krásná slova o Češích. Androniky tatínek uprchl z Řecka do Prahy před válkou, našel zde lásku

Přehlídka návrhářek Tauchmanové a Eldin: Molu vládlo ňadro

Jan v Africe zastřelil tygra: Doma na něj lákal zákazníky k lovu, hrozí mu pět let ve vězení

Pražské jaro začalo: Milovníci hudby uctili Bedřicha Smetanu u jeho hrobu na Slavíně

Vzpomínky komunistky Jiřiny Švorcové (†83): Kdo je nechtěl ani vidět!

Hvězda Danny Trejo o vězení: Zhypnotizoval mě vrah Manson!

Vnuk Vojta Staš (31) prozradil tajemství Jiřiny Bohdalové (94): Motorem je pravnuk!

Novinářka, která vystoupila proti Putinově válce: Uprchla z domácího vězení i s dcerou (11)!

Prožila peklo, ale dál věří na lásku: Hrdince z Francie, kterou dlouhá léta ve spánku týrali, dnes nový muž vaří omelety

Rozčarování fanynek Divokého Anděla! Miláček Milagros sešel

Vrah holčiček ve vězení prožil muka: Vězeň mu rozmašíroval lebku kovovou tyčí

S politiky se na oslavě Jiřiny Bohdalové dveře netrhly: Významná část voličů své idoly hledala marně

Nahé zadečky, vězení, deportace: Hanbářky z dubajského balkonu jsou zpátky doma

Tiger King Joe Exotic ve vězení našel životní lásku: Žádost o ruku za mřížemi!

Oslava narozenin Jiřiny Bohdalové (95): Zatímco se slavilo, Klausovi nabourali auto!

Otec zavražděné Sáry (†10) má ve vězení peklo: Vyděšený se krčí v cele!

Lucie Křížková ze Sama doma před nástupem manžela do vězení: Poslední chvíle romantiky!

Muži Jiřiny Bohdalové: Se Stašem měla jedinou dceru, Brzobohatý ji zradil

Tajemství Jiřiny Bohdalové a její zesnulé sestry: Měly stejného doktora!

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy