Placenou televizi využívá 56 % diváků. IPTV posiluje, satelit klesá

Zdroj Zdroj: lupa.cz     19.03.2024 (12:39)     Sekcia it, počítače

Kabelovou, satelitní nebo internetovou placenou nabídku televizních stanic využívá 56 % diváků ve věku 15–69 let. Nejsilnější platformou je IPTV, která v posledních letech roste na úkor satelitního příjmu. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Oneplay, Magenta a Vodafone ovládají dvě třetiny trhu IPTV služeb

Zdroj Zdroj: lupa.cz     27.05.2025 (15:34)     Sekcia it-pocitace

IPTV nebo kabelovou TV využívalo v loňském roce celkem 49 % diváků ve věku 15–69 let. Oznámila to společnost Atmedia na základě údajů ze svého dlouhodobého průzkumu Atmedia Index. Průměrná měsíční částka za placenou televizi poprvé přesáhla 400 Kč.

 

Co vy na to: DVB-T2, IPTV, satelit, nebo kabel? Jak sledujete televizní vysílání?

Zdroj Zdroj: zive.cz     02.05.2022 (20:45)     Sekcia it-pocitace

Na našich webech se to hemží samými netflixy a hbo, ale sleduje ještě někdo klasickou lineární televizi? A když už ano, stačí mu základní pozemní vysílání bez jakékoliv interaktivity, nebo si zaplatí za IPTV s archivem a dalšími funkcemi? Na to odpoví dnešní anketa. Redaktoři se již k tématu ...

 

Diváků s placenou televizí je u nás o třetinu méně než na Slovensku

Zdroj Zdroj: lupa.cz     22.03.2023 (11:57)     Sekcia it-pocitace

Počet českých diváků, kteří sledují televizi prostřednictvím některého z operátorů placené televize, v posledních letech roste, stále však nedosahuje takové úrovně jako v jiných evropských státech včetně sousedního Slovenska.

 

Placenou televizi nemá 44 % diváků, třetina z nich ji považuje za drahou

Zdroj Zdroj: lupa.cz     11.07.2022 (13:26)     Sekcia it-pocitace

Značná část tuzemských diváků za sledování televize neplatí a sleduje pouze volně šířené stanice dostupné v digitálním pozemním vysílání (DVB-T2). Ze všech diváků ve věku 15–69 let jich je konkrétně 44 %. Více než třetina z nich argumentuje tím, že je placená televize drahá. Ukazují to výsledky průzkumu za 1. pololetí letošního roku, který uskutečnilo mediální zastupitelství tematických televizních stanic Atmedia.

 

IPTV kraluje českým domácnostem, je to hlavní typ příjmu televizního signálu

Zdroj Zdroj: lupa.cz     10.02.2025 (11:18)     Sekcia it-pocitace

Aktuálně nejpoužívanějším hlavním typem příjmu TV signálu v České republice jsou IPTV a kabelové služby. Využívá je 46 % domácností, v posledních letech tento způsob distribuce roste na úkor ostatních platforem.

 

Placená televize podražila, Češi průměrně platí přes čtyři stovky

Zdroj Zdroj: lupa.cz     19.11.2024 (12:15)     Sekcia it-pocitace

Průměrná měsíční útrata Čechů za placené televizní nabídky letos vzrostla na 419 Kč, protože hned několik operátorů přistoupilo ke zdražení služeb. Ve stejném období loňského roku byla průměrná útrata 391 Kč. Navzdory zdražování ale zájem o placenou televizi roste, zejména IPTV.

 

Srovnali jsme 7 českých IPTV. Jsou lepší než DVB-T2, levnější než satelit, ale která je nejlepší?

Zdroj Zdroj: zive.cz     16.05.2023 (08:45)     Sekcia it-pocitace

Tradiční pozemní vysílání je stále nejrozšířenější formou příjmu televizního signálu, jeho možnosti ale v roce 2023 působí značně archaicky. Jediným výstřelkem je HbbTV, které sice zčásti nahrazuje archiv, ale jen s velmi omezenou nabídkou. Vším ostatním za internetovou televizí zaostává: odkázáni ...

 

O pořady Primy je na webu zájem. A tak si řekne o peníze od diváků

Zdroj Zdroj: lupa.cz     04.11.2021 (06:00)     Sekcia it-pocitace

Říkají vám něco jména Tereza Koubková, Sebastian Šikl nebo Jakub Smrek? Pokud ne, uniká vám velký segment videa na českém internetu, který je obchodně zajímavý pro televizi Prima. Ta navíc potvrdila, že chystá placenou videotéku.

 

Dolar po statistice z USA posiluje, euro klesá

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     05.05.2020 (18:31)     Sekcia it-pocitace

Londýn - Americký dolar dnes už třetí seanci za sebou posiluje ke koši předních světových měn. Dnes dolar podpořily údaje o aktivitě v sektoru služeb, které překonaly očekávání...

 

Placené VOD služby využívá 40 % Čechů. Ale ne všichni za ně platí

Zdroj Zdroj: lupa.cz     02.08.2022 (13:23)     Sekcia it-pocitace

Aspoň jednu placenou službu pro sledování televizních pořadů, seriálů a filmů využívá 40 % Čechů ve věku 15 až 69 let. Mívají přístup k více službám, ale ne vždy za všechny využívané platformy platí, protože například využívají sdílený přístup od svých známých. Údaje vyplývají z výzkumu Atmedia Index za 1. pololetí letošního roku.

[aktualita] Netbox zvýšil tržby na 300 milionů, ovládl Kuki a OpavaNet a rozjel nové datacentrum

Fridrichová: Posiluje podezření na zrušení 168 hodin z politických důvodů

Necelá polovina Čechů upřednostňuje DVB-T2. U placených televizí už jasně vede IPTV

Satelit je nejsilnější v malých obcích, IPTV vede ve městech

Češi sledují televizi nejkratší dobu ze zemí visegrádské čtyřky

Streamovací služby sledují téměř dvě třetiny mladých Čechů

SledovaniTV má nejvýkonnější set-top-box. Jak vypadá IPTV na sklonku roku 2021?

[aktualita] Počet mladých diváků klesá, vede střední a starší generace

Test IPTV Pecka.tv. Za lákavou cenou jsou povedené aplikace a solidní podmínky

Přehraj to znovu. Jak si Češi oblíbili dodatečné sledování pořadů

Až 70 % diváků přeskakuje v IPTV reklamu. V Česku vzniká projekt, který má umožnit cílené spoty

Raketa Sojuz vynesla na oběžnou dráhu satelit Spojených arabských emirátů

Jak funguje speciální CAT S75. Namířili jsme telefon k nebi a chatovali přes satelit

[aktualita] DVB-T2 v Česku? Hlavně set-top box a společná televizní anténa

Starý pes, kterého naučili novým kouskům. IPTV je televize pro éru internetu

Twitter spustil i v Česku placenou službu a hned se ozval evropský úřad

Tradiční TV na ústupu. Internet jako hlavní zdroj videa využívá už 43 % Čechů, ukázal průzkum

Konec přetáčení reklam. Na televizi Prima je musíte přetrpět, nebo zaplatit

[aktualita] Data: V úterý byla nejsledovanější Policie Modrava, překonala milion diváků

Nedělní debatu kandidátů na prezidenta sledovalo na ČT 1,54 milionu lidí

IPTV na českém trhu: Přehled poskytovatelů, služeb, balíčků a akcí

Vesmírné sondy pohání atomová baterie. Je jednoduchá a vydrží desítky let, ale na Zemi je zapovězená

Raketa Firefly Aerospace selhala během startu. Satelit na palubě se poté zřítil do oceánu

[článek] Srovnání IPTV, OTT a satelitních poskytovatelů. Jaký je stav v srpnu 2020?

[článek] DUNE HD – přístroje pro operátory i audiofily

[aktualita] Seriál Slunečná vykázal před letní pauzou rekordní share

Fialův vánoční projev sledovaly přes dva miliony televizních diváků

Hudební televize Rebel opouští satelitní distribuci

[aktualita] Data: Pondělí bez překvapení, v televizi vedla Kriminálka Anděl

[aktualita] Data: Ve čtvrtek vedla Kriminálka Anděl, diváky zajímala i olympiáda

Nebezpečná bakterie z nemocnic rozkládá plasty a používá je jako stavební materiál i potravu

Magnólie, žádné šrouby či lepidlo. Do vesmíru se vydal první dřevěný satelit

Antonie Hegerlíková si získala srdce diváků jako laskavá maminka F. L. Věka

[aktualita] Data: Nejvíc lidí se v úterý dívalo na návrat seriálu Slunečná

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy