Pozor na malware, který krade zámek displeje k Androidu. Útočil i v Česku

Zdroj Zdroj: zive.cz     16.10.2024 (08:15)     Sekcia it, počítače

** Vývojáři malwaru chtějí nově krást displejové zámky ** Využívají podvržené obrazovky pro zadání PINu nebo znaku ** Pokud vypadají jinak nebo jsou v angličtině, telefon neodemykejte celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Zatočte s nekonečným odemykáním telefonu. Smart Lock vám v Androidu výrazně ulehčí život

Zdroj Zdroj: zive.cz     14.11.2022 (13:15)     Sekcia it-pocitace

V Androidu existuje efektní řešení, jak obejít zámek displeje • Telefon se nemusí zamykat při nošení na těle či na dané adrese • S obcházením odemykání vám pomohou i nositelnosti

 

Pozor na prezentace v PowerPointu – mohou obsahovat malware, který krade kryptoměny

Zdroj Zdroj: zive.cz     26.01.2022 (20:45)     Sekcia it-pocitace

Od prosince loňského roku lze sledovat rostoucí trend phishingových kampaní, které využívají škodlivé dokumenty vytvořené v MS PowerPointu k distribuci různých typů malwaru. Do počítače se tak může dostat například škodlivý kód umožňující vzdálený přístup nebo trojský kůň kradoucí informace či ...

 

Americký Perseus zničil doposud nejdůmyslnější malware z Ruska. Odposlouchával země NATO

Zdroj Zdroj: zive.cz     10.05.2023 (10:45)     Sekcia it-pocitace

Americké ministerstvo spravedlnosti se včera pochlubilo úspěšnou a mezinárodně koordinovanou kybernetickou operací s kódovým označením Medusa. Jejím cílem byl ruský malware a na něj navázaný botnet s přezdívkou Snake, který dobrých dvacet let a v různých modifikacích útočil na počítačové systémy ...

 

Gemini umí v Česku pracovat s foťákem i s obsahem displeje telefonu. Vyzkoušeli jsme funkci Live Camera a Screen Sharing

Zdroj Zdroj: zive.cz     08.04.2025 (12:15)     Sekcia it-pocitace

** Gemini už u Androidů umí přistupovat k obsahu displeje a k fotoaparátu ** Řekne vám, co jsou dané objekty zač, a další doplňující informace ** A také prozradí třeba to, které aplikace používáte v telefonu nejméně

 

Velké novinky pro mobilní YouTube. Zámek displeje, stabilní hlasitost, zrychlené přehrávání a detekce skladeb

Zdroj Zdroj: zive.cz     18.10.2023 (13:15)     Sekcia it-pocitace

Platforma YouTube se pochlubila spoustou novinek • Drtivá většina z nich je určená pro mobilní aplikaci • Těšte se na zámek displeje, stabilní hlasitost nebo na 2× přehrávání

 

Budoucnost bez hesel je tady. Bude stačit přihlášení otiskem, začne se na Androidu a v Chromu

Zdroj Zdroj: zive.cz     13.10.2022 (10:15)     Sekcia it-pocitace

Google startuje éru světa bez hesel • Průkopníkem budou telefony s Androidem a Google Chrome • Místo hesel použijete biometriku nebo zámek displeje

 

Pozor na bezplatné VPN. Ukázalo se, že velký počet z nich zneužíval nic netušící uživatele Androidů

Zdroj Zdroj: zive.cz     27.03.2024 (18:15)     Sekcia it-pocitace

VPN maskující vaši aktivitu na internetu je oblíbená i u Androidů • Bezplatné VPN však z Androidů vytvářely tzv. proxy servery • Podezření na nekalé praktiky se potvrdilo u 30 bezplatných VPN

 

Toto je osm rad přímo od Googlu, jak prodloužit výdrž Androidů. Vše začíná a končí u displeje

Zdroj Zdroj: zive.cz     01.01.2025 (13:45)     Sekcia it-pocitace

** Google na stránkách podpory radí s výdrží Androidů ** Přidal osm univerzálních tipů pro prodloužení jejích výdrže ** Platí pro Android 13 a novější verze systému

 

Zablokujte si dotykovou vrstvu displeje. K čemu je to dobré a jak to udělat u iPhonů a Androidů

Zdroj Zdroj: zive.cz     29.05.2023 (19:15)     Sekcia it-pocitace

Dotyková vrstva je u smartphonů prakticky to nejdůležitější • Přesto se někdy hodí ji dočasně deaktivovat • iPhone má tuto funkci přímo v iOS, v Androidu potřebujete aplikaci

 

Win+R, Ctrl+V, Enter a máte v počítači malware. Pozor na falešnou Captchu

Zdroj Zdroj: zive.cz     28.01.2025 (08:45)     Sekcia it-pocitace

**Falešná Captcha vás přesvědčí, že si máte stáhnout malware **Vybízí ke zmáčknutí Win+R, kam máte vložit kód **Skript vám podvodný test zkopíruje do schránky sám

Do Androidů se sama instaluje aplikace, která má hlídat explicitní obsah. Možná o ní ani nevíte, ale můžete ji smazat

Toto je 5 skrytých funkcí iPhonů a Androidů. Znáte tyto užitečné vychytávky?

Toto je 8 skrytých funkcí iPhonů a Androidů. Znáte tyto užitečné vychytávky?

Slovenský ESET objevil další malware útočící na Ukrajině, snaží se zničit data

Postřehy z bezpečnosti: najměte si novou generaci malware

Jak na Androidu pořídit screenshot a screencast displeje? Vystačíte si s tlačítky a s jednou aplikací

Telefony s Androidem v Česku zkouší nakazit malware Flubot, šíří se v SMS a MMS

Modemy pro satelitní internet KA-SAT vymazal nový malware AcidRain, potvrdil Viasat

[článek] Daniel Beneš (Avast): Malware Krakonoš vytěžil dva miliony dolarů, v ČR i díky cracknuté hře Kingdom Come

Z tabletu monitor: Jak přeměnit tablet v druhý monitor počítače

Postřehy z bezpečnosti: reklamy Google opět zneužity k šíření malware

Pozor na GIFy v Microsoft Teams. Útočníci našli způsob, jak přes ně nainstalovat malware

Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast

Microsoft odhalil chybu v Androidu. Ukázalo se, jak nebezpečné je využívání API ze starých verzí systému

Spořič displeje v Androidu 16 bude praktičtější. Zobrazí se, když to bude mít smysl, a ve tmě se ztlumí

Postřehy z bezpečnosti: vánočně laděný SantaStealer krade data

Malware ve službách dobra. Analytici popisují, jak info-stealing malware pomohl najít 3324 pedofilů

Europolu a FBI se podařilo zlikvidovat Emotet. Botnet, který útočil na OKD a české nemocnice

Postřehy z bezpečnosti: zranitelnosti nultého dne

V New Yorku řádí gang zlodějů, který na skútrech krade sluchátka AirPods

Postřehy z bezpečnosti: s umělou inteligencí k lepším kyberútokům

Chytrý zámek Aqara je za historicky nejlepší cenu 4219 Kč. Rozumí si s domácností od Applu, Googlu a dalších

Postřehy z bezpečnosti: kryptoměny táhnou

Celé čelní okno jako obří Head-up displej s rozšířenou realitou. Sci-fi novinku brzy koupíme i v Česku

Postřehy z bezpečnosti: pád tržiště pro DDoS útoky

Policie na Vysočině zastřelila stafordšírského bulteriéra, který na ní útočil

Postřehy z bezpečnosti: pozor na pluginy ChatGPT a novou variantu StopCrypt

Pozor, letí raketa. Google na Ukrajině začne varovat uživatele Androidu před nálety

Sedm příznaků, že je v počítači malware, a pár rad, co s tím dělat

Záludný malware útočí na weby s WordPressem – směruje návštěvníky na podvodné stránky

Facebook zatnul tipec hackerům, kteří zneužívali sociální síť k infikování mobilních zařízení

Nový malware RisePro cílí na softwarové piráty. Krade čísla platebních karet, krypto peněženky a hesla

Vyšlo KDE Plasma 6.0, malware ve Snapu od Canonicalu

Představení Androidu 11 se už podruhé odkládá. Premiéru nejdřív zhatil vir, teď protesty

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy