Ďurčo pro Blesk: Hrozí Česku generální stávka? Výpovědi bez udání důvodů štvou odboráře!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.01.2025 (12:55)     Sekcia bulvár

Výpovědi bez udání důvodů. Podle ODS a TOP 09 součást novely, která pomůže rozhýbat pracovní trh. Podle zbylých sněmovních stran včetně dvou vládních něco nepřípustného. A proti jsou i odbory, které hrozí generální stávkou! Hostem Epicentra na Blesk.cz je dnes živě od 13:30 šéf odborového svazu KOVO Roman Ďurčo. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

ŽIVĚ: Hrozí Česku generální stávka? Odborář Ďurčo v Blesku o zlobě kvůli výpovědím bez udání důvodů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.01.2025 (13:23)     Sekcia bulvar

Výpovědi bez udání důvodů. Podle ODS a TOP 09 součást novely, která pomůže rozhýbat pracovní trh. Podle zbylých sněmovních stran včetně dvou vládních něco nepřípustného. A proti jsou i odbory, které hrozí generální stávkou! Hostem Epicentra na Blesk.cz je dnes živě od 13:30 šéf odborového svazu KOVO Roman Ďurčo.

 

Hrozí generální stávka? Ochromíme Česko, varuje odborář Ďurčo kvůli výpovědím bez udání důvodů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.01.2025 (13:59)     Sekcia bulvar

Výpovědi bez udání důvodů. Podle ODS a TOP 09 součást novely, která pomůže rozhýbat pracovní trh. Podle zbylých sněmovních stran včetně dvou vládních něco nepřípustného. A proti jsou i odbory, které hrozí generální stávkou! Hostem Epicentra na Blesk.cz byl dnes šéf odborového svazu KOVO Roman Ďurčo.

 

Jak chtějí odbory paralyzovat Česko? Odborář Ďurčo hrozil v Blesku generální stávkou a dopady na lidi

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.01.2025 (05:00)     Sekcia bulvar

Odbory bijí na poplach kvůli plánovaným změnám v zákoníku práce, zejména kvůli možnosti výpovědi bez udání důvodu. Předseda Odborového svazu KOVO v Epicentru Blesk Zpráv varoval, že pokud vláda návrh prosadí, může přijít generální stávka, která by ochromila dopravu i některé firmy. Prozradil také, jaké jsou hlavní výhrady odborů a jak reálná je hrozba generální stávky.

 

Bitva ohledně výpovědi bez udání důvod: Středula hrozí stávkou!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     30.01.2025 (05:00)     Sekcia bulvar

Výpovědi bez udání důvodu. Podle ODS a TOP 09 součást novely, která pomůže rozhýbat pracovní trh. Podle zbylých sněmovních stran včetně dvou vládních něco nepřípustného. Proti jsou i odbory.

 

Spory o výpovědi bez udání důvodu: ODS a TOP 09 ve Sněmovně narazily! Babiše rozčílila Pekarová

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.03.2025 (12:25)     Sekcia bulvar

Ve Sněmovně se v pátek dopoledne rozhořela debata k návrhu poslanců ODS a TOP 09 na uzákonění výpovědi bez udání důvodu s vyšším odstupným. Sněmovna schválila tzv. flexinovelu zákoníku práce, která mj. prodlužuje zkušební dobu zaměstnanců a výpovědní lhůtu stanoví už doručením výpovědi. Návrh ODS a TOP 09 však neprošel.

 

Hádky poslanců o změny u výpovědí bez udání důvodu:„Šaškárna! Děsí lidi,“ bouří opozice

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.01.2025 (12:58)     Sekcia bulvar

Poslanci by měli dnes měli projednávat tzv. flexibilní novelu zákoníku práce. Ta prodlužuje zkušební dobu a začátek výpovědní lhůty stanoví doručením výpovědi, ne až od dalšího měsíce. Přináší i úpravy do výpovědí bez udání důvodu, o které usiluje ODS a TOP 09, jenže opozice se čílí a padají i slova o šaškárně. Někteří pracovníci by mohli podle předlohy vedle toho dostávat výdělek v eurech a na brigády o letních prázdninách by se mohlo začít chodit od 14 let. 

 

ODS proti Jurečkovi: Trváme na zavedení výpovědi pro zaměstnance bez důvodu, vzkázal Skopeček

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.08.2024 (20:15)     Sekcia bulvar

Občanští demokraté přes nesouhlas ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) stále usilují o zavedení výpovědi bez udání důvodu do zákoníku práce. Vláda bude tzv. flexibilní novelu zákoníku projednávat ve středu. Místopředseda Poslanecké sněmovny za ODS Jan Skopeček to dnes řekl v diskusním pořadu televize CNN Prima News Partie Plus.

 

Česko o krok blíž ke generální stávce. Odbory ČMKOS vyhlásily stávkovou pohotovost

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.02.2025 (15:29)     Sekcia bulvar

Českomoravská konfederace odborových svazů vyhlásila dnes stávkovou pohotovost kvůli možnosti výpovědi bez udání důvodu, kterou navrhují do takzvané flexinovely zákoníku práce doplnit poslanci ODS a TOP 09. Pokud by se pracovní kodex s touto změnou přijal, jsou odboráři připraveni „eskalovat protestní akce“ a začít chystat generální stávku. Schválila to dnes rada centrály. ČMKOS to zveřejnila na svém webu.

 

Fiala v Blesku: Promluvil o zvyšování daní, vyšších odvodech pro bezdětné a výpovědích bez udání důvodu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.05.2024 (05:00)     Sekcia bulvar

V dalším díle pořadu Blesku Ptám se, pane premiére, včera Petr Fiala (ODS) okomentoval mimo jiné i sociální politiku. „Je to daň, která je nepochybně únosná," řekl k vyšší dani z nemovitosti a vysvětlil, proč je jeho strana pro zavedení výpovědi bez udání důvodu. Nápad lidovců na vyšší odvody pro bezdětné naopak nepovažuje za šťastný. A co řekl ke zvyšování odchodu do důchodu, když ještě před pár lety tvrdil, že se měnit nebude? 

 

Spory o výpovědi bez udání důvodu: Poslance čeká hlasování, návrh ODS a TOP 09 smetou?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.03.2025 (06:55)     Sekcia bulvar

Ve Sněmovně se rozhořela debata o tzv. flexibilní novelu zákoníku práce, která mimo jiné prodlužuje zkušební dobu zaměstnanců a výpovědní lhůtu stanoví už doručením výpovědi. Poslanci by měli hlasovat také o podobě školské novely, do níž chce koalice prosadit převod financování nepedagogických pracovníků ze státu na obce a kraje.

Spory o výpovědi bez udání důvodu: Poslance čeká hlasování, návrh ODS a TOP09 smetou?

Fialova ODS prosazuje výpovědi bez dání důvodu: Lidé pak skončí na úřadu práce, zuří lidovci

Spor o výpovědi bez důvodu: Fiala je chce prosadit v koalici!

Chystá se obří protest v centru Prahy: Odborářům se nelíbí vyhazovy bez udání důvodu a důchodové změny

Flexinovela zákoníku práce prošla! Zkušební lhůta? Nejméně 4 měsíce

Stávka v Česku ONLINE: Zavřené školy i demonstrace. Neustoupíme, vzkázal Fiala

Stávka v Česku ONLINE: Zastavený provoz ve školách či firmách i pochody a demonstrace

Stávka v Česku přehledně: Zastavený provoz ve školách či firmách i pochody a demonstrace

Elitní doktor Svačina pro Blesk: Je české zdravotnictví v troskách? Hrozí stávka a výpovědi?

Odboráři hrozí generální stávkou. Středula: Vládní balíček míří proti zaměstnancům i důchodcům

Faltýnkův diář vzbudil pochybnosti. Babiš: „Tyhle věci mě štvou. Pověření neměl“

Belgii opět ochromila generální stávka. Hlavní bruselské letiště zrušilo všechny odlety

Belgii opět ochromila generální stávka: Bruselské letiště zrušilo několik spojů s Prahou

Padne definitivně Středula? Šéf OS KOVO Ďurčo: Mou podporu jednoznačně ztratil

Dovolenkový ráj Čechu ochromila stávka: Ruší se letecký provoz mezi Prahou a Řeckem!

Stávka zaměstnanců Pražských služeb?! Odboráře namíchla náměstkyně Komrsková, chce odvolat ředitele

Odboráři na protestu pro Blesk: Co vytýkají Fialově vládě a jaké přijdou další kroky?

Blesk Ordinace 2025: I letos vyrostou v 5 městech ordinace pod širým nebem. Kdy a v jakých městech se potkáme?

Snadnější vyhazovy? Podle Pirátů krajní záležitost. Návrat do 19. století, bouří Středula

Výpovědi v Tameh Czech: Odboráři hrozí stávkou, chtějí pomoc ministerstva

Soudy v Česku ochromila stávka za vyšší platy: Nefungují podatelny, informační centra ani pokladny

Vysílali jsme: Generální inspektor o tragické srážce vlaků. Proč umírají lidé na železnicích?

Hackeři nabourali web KGB. Zveřejnili desítky tisíc udání a nabídek, i ty z Česka

ŽIVĚ: Generální inspektor o tragické srážce vlaků. Proč opět umírají lidé na železnicích?

Bude generální stávka? Odboráře naštval vládní balíček. Středula: Míří proti zaměstnancům i důchodcům

Strávit prázdniny v Česku je skvělý nápad: 10 důvodů!

V Česku startuje stávka pošťáků, zapojí se 9000 lidí. Doručení balíků ještě zpomalí

Ředitel základky pro Blesk: Hrozí, že dětem nebude mít kdo uvařit. Zaměstnance jsem od stávky neodrazoval

Bidena štvou „extremističtí republikáni“: Hrozí paralýza a shutdown, zaplatí za to všichni Američané

Šéf ŘSD Mátl pro Blesk: Hotové dálnice do 10 let? Reálné to je! Se zvýšením dálničních poplatků souhlasím

Stávka strojvedoucích znovu zastaví vlaky v Německu. Dotkne se i spojů do Česka

Odbory dál hrozí generální stávkou. Středula a spol. rozhodnou o postupu proti vládnímu balíčku

V Česku začala stávka pošťáků, zapojilo se do ní 9132 lidí. Doručení balíků ještě zpomalí?

Shakira oficiálně potvrdila rozchod s fotbalistou Gerardem Piquéem

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy