Zelená karta od léta zbledne a změní se na bílou. Platit budou chvíli obě

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.05.2020 (00:00)     Sekcia automoto

České řidiče čeká od 1. července změna. Barva takzvané zelené karty, která prokazuje řidičovo zaplacené povinné ručení, se v létě mění na bílou. Evropské státy se dohodly, že celý systém prokazování pojištění odpovědnosti z provozu vozidla zjednoduší. Digitalizace zruší časem zelené karty úplně. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Nové evropské crash testy přidají vrásky výrobcům SUV. Zásadně změní metodiku

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     22.05.2020 (08:00)     Sekcia auto-moto

Bruselská agentura testující bezpečnost automobilů zavádí od letošního roku několik významných novinek. Ty kromě jiného nahrazují původní frontální nárazové testy novým typem zkoušky. Auta teď budou ...

 

Auta nezlevní, epidemie zdražování jen zbrzdila. Šrotovné v plánu není

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.05.2020 (00:00)     Sekcia auto-moto

Služební octavia jako standard pro řadového manažera, dvě auta v rodině a cestování kdykoli kamkoli. Tak to se v dohledné době změní. Aut bude na silnicích méně. Pandemie možná přinese krátkou vlnu slev, kterými se automobilky budou snažit oživit poptávku po nových vozech, pak se ale vrátí zdražování, které odstartovalo už loni.

 

DMD čipy změní automobily v soukromá autokina. V Audi e-tron SB je už najdete

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     20.04.2020 (07:55)     Sekcia auto-moto

Prozatím jsou to pouze animace, později by ale hlavní světlomety mohly klidně sloužit třeba jako digitální videoprojektor ke sledování internetového či televizního vysílání.

 

Čínský BYD zbrojí do Evropy. Prodávat zde chce i nový elektrický sedan Han EV

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     14.05.2020 (07:55)     Sekcia auto-moto

Čínský výrobce BYD představuje za krátkou chvíli už druhý model, se kterým chce zaujmout v Evropě.

 

Triumph Scrambler dostal verzi inspirovanou Bondem. Vznikne pouze 250 kusů

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     22.05.2020 (11:05)     Sekcia auto-moto

Na premiéru nové bondovky si ještě chvíli počkáme, ale přesto už Triumph vytahuje limitovanou edici stroje, který se ve filmu ukáže.

 

Škoda začne testovat na koronavirus polské pendlery. Odběry budou ve stanu v Rychnově

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     19.05.2020 (07:43)     Sekcia auto-moto

Automobilka Škoda Auto začne v úterý v Rychnově nad Kněžnou postupně testovat na covid-19 přibližně 2300 Poláků, kteří dojíždějí za prací do závodu v Kvasinách. Odběry vzorků a testování by měly trvat do konce května tak, aby Poláci mohli od 1. června opět nastoupit do práce. Odběry vzorků se budou odehrávat ve stanu na nádvoří bývalých kasáren v Rychnově nad Kněžnou. Poláci do stanu přijedou auty.

 

Policie ČR si převzala nové Toyoty Land Cruiser. Off-roady budou sloužit u hranic

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     27.05.2020 (17:05)     Sekcia auto-moto

Nové tmavě zelené policejní Land Cruisery se postupně rozprchnou po celé ČR.

 

Taxíky dostanou žluté nálepky. Do konce roku je musejí mít všechny vozy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.05.2020 (00:00)     Sekcia auto-moto

Novela zákona o silniční dopravě zavádí evidenční nálepky vozidel taxislužby. Budou je mít všechna taxikářská auta kvůli kontrole a informaci pro cestující.

 

Po Bruselu už jen třicítkou, ze silnic budou pěší zóny

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.05.2020 (00:00)     Sekcia auto-moto

Hlavní město Belgie se chystá uzavřít část silnic a proměnit je v pěší a cyklistické zóny, na ostatních silnicích radikálně sníží rychlost.

 

Německý rozsudek o odškodnění za cinknuté diesely VW se na Česko nevztahuje

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.05.2020 (12:00)     Sekcia auto-moto

Rozhodnutí německého nejvyššího soudu o odškodnění majitelů vozů VW dotčených manipulacemi s emisemi se českých zákazníků netýká. Soudní řízení o případnou náhradu škody budou v Česku a dalších zemích pokračovat.

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy