Tragický osud vdovy Fuchsové. Nejdřív přišla o peníze, poté o život

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.02.2023 (00:00)     Sekce zajímavosti

V jedné chvíli je člověk „ve vatě“, a vzápětí se může ocitnout na dně. To platilo za první republiky stejně jako dnes. A když se pak na scéně objeví pár lapků, co dřív konají, než přemýšlejí, může mít jejich „akce“ pro zchudlého jedince fatální následky.

 
Další články
 

Od neandrtálců jsme zdědili poruchy spánku, plešatění i obezitu, říká biolog

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.02.2023 (20:00)     Sekce zajímavosti

Ač se to možná mnohým nebude líbit, každý z nás má v sobě kousek neandertálce. Geny členů příbuzného lidského druhu mohou být někomu k užitku, u jiného mohou být naopak součástí sklonů ke zdravotním potížím. „ Může s nimi souviset řada imunologických onemocnění nebo i obezita,“ říká imunolog a buněčný biolog profesor Jan Černý.

 

V soutěži o největší počet měsíců ve Sluneční soustavě jde Jupiter do trháku

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     04.02.2023 (10:46)     Sekce zajímavosti

Astronomové objevili dvanáct dosud neznámých měsíců obíhajících kolem největší planety Sluneční soustavy Jupiteru. Král našeho planetárního systému tak obrátil skóre proti svému největšímu konkurentovi Saturnu a nyní na počet známých měsíců vede 92:83. Dosud neznámé měsíce byly objeveny pomocí pozemských teleskopů umístěných na Havaji a v Chile v loňském a předloňském roce. Nejedná se o

 

Enceladus v sobě skrývá šest základních prvků pro vznik života

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     04.02.2023 (10:00)     Sekce zajímavosti

Saturnův měsíc Enceladus je v hledáčku astrobiologů už nějakou dobu. Ač svými rozměry nevelký, schovává v sobě řadu tajemství. To, že se pod jeho ledovým příkrovem ukrývá vodní oceán, je vědcům známo už nějakou dobu. Čerstvé analýzy ale ukazují nové skutečnosti o jeho chemickém složení. Už sonda Cassini, která Saturn a jeho měsíce zkoumala mezi

 

Za divočinou nemusíte cestovat daleko

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     04.02.2023 (09:00)     Sekce zajímavosti

Evropa, ač to nemusí být na první pohled patrné, je domovem úchvatných živočichů. Ti musí v posledních desetiletích čelit výzvám dynamicky měnícího se světa, ale i klimatu. V unikátní šestidílné dokumentární sérii, kterou uvede Viasat Nature, se seznámíte s největšími, nejrychlejšími a nejvzácnějšími zvířaty žijícími na starém kontinentu. Setkáte se s největším evropským dravcem, kterým

 

Jak na hubnutí problémových partií?

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     04.02.2023 (09:00)     Sekce zajímavosti

Bříško, boky, zadeček a stehna. Partie, které ženy nejčastěji trápí a chtějí je zhubnout. Patříte mezi ně také a přemýšlíte, jak je doopravdy zhubnout? Na následujících řádcích se dozvíte, jak na to! Problémové partie nám přidělávají vrásky na čele Právě na bříšku, v bocích, stehnech a na zadečku se ukládá nejvíce tuku, kterého se jen obtížně

 

Flanel a jeho lidé. Byl oděvem dělníků, byznysmenů i rebelů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.02.2023 (00:00)     Sekce zajímavosti

Navýsost praktický kus oděvu, jednou do práce, na stavbu, do lesa, ale nakonec též do firmy. A jindy do války. Jenže též kulturní symbol, značka houževnatosti, pracovitosti, ale poté též vzdoru, protestu, odmítnutí tradic. Flanel se vepsal do dějin.

 

Povolání kdysi a dnes. Dřív byl třeba asistent stolice, dnes firemní šaman

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.02.2023 (17:57)     Sekce zajímavosti

A skláři nebudou mít co žrát! Hláška z kultovních filmových Pelíšků by se dnes dala uplatnit i na mnoho jiných zaměstnání. Které profese budou zanikat a jaké jsou naopak „na koni“, zjišťoval magazín Víkend DNES. A čím si lidé sháněli obživu dříve? Výčet obsahuje i bizarní povolání, na které byl potřeba hodně silný žaludek.

 

Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     03.02.2023 (14:00)     Sekce zajímavosti

Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivním nasazení záchranářů a hasičů a speciálních přístrojů nakonec našel, ale alarmující incident bude i nadále vzbuzovat řadu otázek. Na vývoji řešení, které by pomohlo záchranářům v

 

Elektromobily svět nespasí, klíčem k dekarbonizaci je omezené lithium

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     03.02.2023 (09:00)     Sekce zajímavosti

Svět nebude v blízké budoucnosti bojovat jen s růstem CO2 v ovzduší, ale zároveň se bude potýkat s nedostatkem lithia potřebným pro výrobu baterií do elektromobilů. Do roku 2040 poptávka podle analýzy Benchmark Minerals Intelligence několikanásobně vzroste a vytvoří se deficit 1,8 megatun ročně. Tomuto problému by se podle ředitele výzkumu Toyoty Motor Corporation Gilla

 

Fitness trendy se vrací k hitům před pandemií, říká výhled pro rok 2023

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.02.2023 (00:00)     Sekce zajímavosti

Návrat k normálu, tak se dají shrnout očekávání fitness trendů pro rok 2023. Hity, které vynesly na přední místa popularity podmínky a omezení pandemie, vyklidily pole. Výhledu trendů na rok 2023 vládne fitness klasika. Mezi jeho autory patří i více než 32 tisíc profesionálů certifikovaných institucí American College of Sports Medicie a vydal magazín Health & Fitness Journal.

Popletové zločinu. Když k dokonalé akci chybí jen špetka štěstí

Pán blesků chtěl zbavit nebe kabelů

Nedržte dietu – jak rychle zhubnout pomocí malých změn

Pralesničky znovu spatřeny v přírodě!

Kuriozity mužské módy. Vycpaný poklopec byl znakem moci

Jak se udržuje rozmanitost v přírodě? Na hledání odpovědí poskytne Evropa prestižní grant českému vědci

OBRAZEM: Focení na film nic neodpustí, říká autorka glamour snímků

Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii

Potvrzeno: Mořští pavouci si umějí obnovit ztracenou končetinu!

Čím si doma zatopit? Známe i neobvyklá řešení

Příběh za slavným memem: Momentka vytvořila nejhoršího muže, jehož znáte

Reinkarnace v zájmu státu

Déjà vu: Fenomén falešných vzpomínek?

Jsme 109 Sangmu! Po pornu v Severní Koreji slídí zvláštní agenti

Proč dochází k degeneraci mozku? Klíčem může být železo

Efektivní hubnutí? Většině pomůže na pásu rychlá chůze do kopce, říká trenér

Školní premiant. Chtěl vědět, jaké to je bodnout do těla, počkal si na sousedku

Jak držíš ten volant? Reportér zpět v autoškole zjišťoval, co už zapomněl

Zemské jádro se zastavilo a poté začalo rotovat opačným směrem, tvrdí nová studie

Muzeum fantastických iluzí

OBRAZEM: Příběh opuštěné léčebny popírá klišé o sadismu dozorců

Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti

Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?

Honda a JAXA vyvinou systém oběhu obnovitelné energie

„Dárci orgánů“ a fatální poranění pánve a nohou

Kořeny antisemitismu. Covid neskončil, ale už za něj mohou Židé, říká expert

Pět minut proti stresu. Naučte se cyklické dýchání

Těžba uhlí od minulosti po rekultivace v 21. století

Věda mýtů zbavená: Zkrotíme kulový blesk?

Dopadne asteroid 2023 BU na Zemi?

Doroste nám jednou noha? Biolog o zázračné regenerační schopnosti buněk

Uprchlí otroci jako dobyvatelé Panamy. Odhalení upravuje dějiny

Pozřou i aligátora: Pohled do neuvěřitelných hadích čelistí

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy