Záhada fialového povlaku: Co pokrývá horniny na Marsu?

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     24.01.2022 (14:00)     Sekce zajímavosti

Vědci si momentálně lámou hlavu se záhadným fialovým povlakem, který pokrývá značnou část povrchu Marsu. Povlak je zatím pro odborníky záhadou. Někteří se ovšem domnívají, že by mohlo jít o klíč k poodhalení záhady starověkého prostředí Marsu. Ve hře však zůstává i možnost – byť velice nepravděpodobná – že se jedná o důsledek činnosti nějakých

 
Další články
 

Rouškou k atraktivitě: Vědci odhalili zajímavý benefit ochrany úst

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     24.01.2022 (11:39)     Sekce zajímavosti

Pro spoustu lidí jde o nenáviděnou součást každodenní výbavy, kterou musíme nosit neustále s sebou a střídavě si ji sundávat a nandávat podle toho, kde se zrovna vyskytujeme. Drobnou útěchou nám může být alespoň skutečnost, že jsme díky respirátoru zase o něco krásnější…   Odborníci z univerzity v Cardiffu tvrdí, že nás rouška či respirátor

 

Muži v rouškách jsou přitažlivější, zjistila studie. A naznačuje proč

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.01.2022 (00:00)     Sekce zajímavosti

Ještě před dvěma lety si je lidé spojovali s nemocí, ohrožením. Dnes roušky ujišťují ženy, že jejich nositel je zodpovědný muž. Překvapivý výzkum popisuje, jak ženy vnímají pány v rouškách. Vidí je jako atraktivnější, zejména mají-li na tváři ty chirurgické.

 

Jednoznačně nejúžasnější je vděk pacientů, říká japonský mnich s českým pasem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.01.2022 (18:00)     Sekce zajímavosti

Robin Šóen Heřman strávil přes pět let na univerzitě a v klášteře v Japonsku, každý rok se tam vracel. Už dva roky však nemá šanci dostat se do své zamilované země. Ztratil práci v cestovním ruchu, stejně jako davy lidí z branže. Toto je příběh jeho „znovuzrození“.

 

Poníku, na ně! Koně ze středověkých bitev byli mnohem menší než dnešní

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.01.2022 (00:00)     Sekce zajímavosti

Vidíme je jako majestátní, robustní, vysoké oře, kteří rozčesávali nepřátelské řady, když se jako tornádo řítili s rytíři v sedle do bitev. Jenže středověcí koně byli mnohem menší a subtilnější než dnešní. Dnešní standardy by je prohlásily za poníky, tvrdí dokonce nový výzkum. Největší svého druhu.

 

Hedy Lamarrová: Filmová kráska, která vynalézala

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     22.01.2022 (20:47)     Sekce zajímavosti

„Krása je znakem inteligence,“ tvrdil americký výtvarník Andy Warhol. O tom, zda tomu tak opravdu je, lze vést nekonečné diskuse, avšak přinejmenším v případě Hedy Lamarrové je tento výrok zcela vystihující. Byl to neskutečný skandál, když se vůbec poprvé v nepornografickém filmu objevila nahá žena a sexuální scéna. Stalo se tak v roce 1932 v

 

Vytetovaná oslava sexuálního umu byla zpackaná a trapná. Musela pryč

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.01.2022 (00:00)     Sekce zajímavosti

Obrázek to byl kryptický. Malá zubící se hlava, nad ní cosi obludného. Nápis dopomáhal, a když napověděl, co tetování znamená, dostavila se trapnost, dokonce znechucení. Obraz nadepsaný slovy „Šťavnatý kluk“ představoval orální sex. Pan Andrew se ho do pořadu Tattoo Fixers Extreme přišel zbavit.

 

Hackeři chtějí, abyste se hackli sami, říká expert na kybernetickou bezpečnost

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.01.2022 (17:00)     Sekce zajímavosti

Poslední dva roky se téměř veškerá naše aktivita přesunula na internet, což otevírá dveře nejrůznějším hackerům. Proto je potřeba mít pod kontrolou svou digitální stopu. Jak si chránit své účty a nenaletět podvodníkům na internetu? „K většině útoků na internetu potřebují hackeři naši přímou spolupráci. Zmanipulují nás tak, až jim sami poskytneme své údaje,“ říká odborník na kybernetickou bezpečnost Karol Suchánek.

 

Učitel na míru: Přírodověda na JU připravuje učitele chybějících aprobací

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     21.01.2022 (14:00)     Sekce zajímavosti

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity chce změnit status neoblíbených předmětů jako je matematika, fyzika a chemie, a zároveň si sama vychovat kvalitní učitele přírodních věd. Zájemcům o obor učitelství nabízí mnoho výhod, hlavně bezprostřední kontakt s vědeckou obcí.   V publikovaných průzkumech o prestiži povolání se učitel stále umisťuje na předních místech. Je pravda, že dobrý učitel má

 

Space X a pizza: Bývalý zaměstnanec Muskovy společnosti vyvinul speciálního robota-pizzaře

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     21.01.2022 (09:00)     Sekce zajímavosti

Jistý Benson Tsai, který v minulosti působil ve SpaceX, nedávno založil startup Stellar Pizza, jehož hlavním hrdinou má být neuvěřitelně rychlý robot, schopný připravit pizzu každých 45 sekund.   V minulosti již proběhlo několik zkušebních testování robota, ale ne vždy šlo všechno podle očekávání. Kritiku sklidila například tendence stroje rozsypávat roztavený sýr okolo sebe. Sám

 

Lidé, kteří jsou fit, pijí více alkoholu, zjistila studie

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.01.2022 (00:00)     Sekce zajímavosti

Zní to jako paradox, aktuální studie to však vyjevila zcela přesvědčivě. Muži a ženy, kteří nezanedbávají fyzickou aktivitu, posilují, cvičí, běhají a jsou fit, mají jiný vztah k alkoholu než ti druzí. Vřelejší. Vědci však překvapeni nejsou a nabízejí vysvětlení. Na vině může být efekt morálního sebe-licencování.

Kdy antibiotika nepomůžou?

Nelíbejte křečky!

Lov mamutů se bez jedu neobešel, dokládá vědkyně

Na povrch „vyplavaly“ nové souvislosti

16. ročník programu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě byl zahájen

Sen o velikánské jeskyni. Tam dole zaklimbáte raz dva, varuje český geolog

Houstone, problém vyřešen

Je třeba si to náležitě užít

S Masarykovou univerzitou do Antarktidy i do vesmíru

S brněnskou přírodovědeckou fakultou do Antarktidy i do vesmíru

Příliš lidskosti. Japonce dohnaly ke vzpouře moc důstojné podmínky zajetí

Legendární meteorit zklamal ufology: Tajemné organické látky nevznikly biologicky

Zlom v asistovaných sebevraždách: Kolumbie schválila eutanazii pacientovi, který netrpěl smrtelnou nemocí

Už víme, která část mozku je propojena s klitorisem. Vědci zdolali výzvu

Za pachateli jsme jezdili do basy. Zpětná vazba je neocenitelná, říká Josef Mareš

Nedoručená rozloučení. Dopisy psali vojáci z války, ale i vězni před popravou

Na hradišti Tetín archeologové objevili středověký hrob ženy s tmavou pletí

OBRAZEM: Noční magie. Fotky zachytily divoká zvířata u vodní hladiny

Násilí, horory, erotika. I to jsou české pohádky, říká jejich sběratel

Výzkum českých vědců: Drobní pěvci stárnou obdobně jako lidé

Kostlivec šňupající z poprsí byl zlý nápad, kála se žena

Lilium Jet: Elektrická revoluce v létání

Představujeme vám tři nejluxusnější auta na světě

Česká stopa na oběžné dráze: Raketa Falcon vynesla do kosmu naší družici VZLUSat-2

Umění blábolit. Akustičtí nindžové jsou tajemným cechem Hollywoodu

Zlatá rybka na kolečkách

Prasečí srdce pro lidi? Zatím stále jen poslední možnost

Očistěte čarodějnice. Skotsko jich upálilo tisíce, kampaň chce nápravu

Zemědělství se dařilo i v nepříznivých podmínkách

Když je imunita hlavním nepřítelem

Ženy před objektivem: Když činžák ukrývá milovnici BDSM

Nová éra ve šlechtění rostlin

Symbol moci vůdců ve Skandinávii doby bronzové

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy