Zhrzení muži se radikalizují. Incelové stále víc souhlasí s násilím

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.10.2022 (00:00)     Sekce zajímavosti

Stále silněji tolerují znásilňování a pedofilii, stále výrazněji propagují masové vraždy. Subkultura incelů, mužů v nedobrovolném celibátu, se podle aktuální studie stává militantnější. V jejím repertoáru přitom najdeme antisemitismus, rasismus, nenávist k LGBTQ+ komunitě, též sebepoškozování.

 
Další články
 

Někteří astronomové navrhují, aby lidé dříve než na Mars letěli k Venuši

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     02.10.2022 (13:09)     Sekce zajímavosti

Venuši se občas říká sestra Země, ale podmínky na ní jsou od naší domoviny výrazně odlišné. Teploty 400 stupňů Celsia zde nejsou ničím výjimečným, tlak je zde takový, že každý pozemský organismus by byl během okamžiku nekompromisně slisován. Navíc zde z mohutných mračen občas zaprší kyselina sírová. Přesto někteří experti navrhují, aby první pilotovaný let

 

Krvavá dělníkova pomsta. Šel zabíjet s dřevěnou tyčí, ve tmě si spletl cíl

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.10.2022 (00:00)     Sekce zajímavosti

Blížila se osmá hodina. „Ještě jedno!“ pokřikoval na výčepního, který právě čaroval u pípy. „Dočkáš se!“ houkl na něj hostinský. Ale Bedřich moc času neměl. Orosený půllitr mu právě přistál na tácku. Sfoukl pěnu a zhluboka se napil. A pak ještě jednou. Potom se ukřivděný muž vydal vykonat svou pomstu.

 

Lovkyně, umělkyně, matky. Pravěké ženy měly práce nad hlavu

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     01.10.2022 (15:51)     Sekce zajímavosti

Od starších akademických prací, které pravěkým ženám přisuzují pouze vedlejší roli po boku mužů, přes představy lovců mamutů, u kterých měly ženy nanejvýš přežvýkávat a upravovat kůže, až po ztvárnění sexy jeskynní ženy Raquel Welchovou ve filmu Milion let před Kristem, je rozdělení rolí pohlaví v době kamenné pevně zakořeněno v povědomí veřejnosti. Čím však

 

Hecovali jsme se. Světová elita si vychutnala skateboarding na Štvanici

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.10.2022 (00:00)     Sekce zajímavosti

Legendy z X-Games, hrdinové skateboardingových videí, mistři svého oboru objíždějí Evropu s turné Red Bull Drop In Tour. Během dvacetidenního výletu se Ryan Sheckler, Jamie Foy a další po Barceloně a Marseille zastavili ve středu 28. září i v Praze.

 

Něco ruského v genech mám, říká bývalý mluvčí Klause. Je ze slavného rodu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.09.2022 (20:00)     Sekce zajímavosti

Jeho život by klidně vydal na pět dalších. Konzultant a mediální odborník Vadim Petrov (65) je synem známého hudebního skladatele, byl prvním manželem herečky Zlaty Adamovské, pět let žil se zpěvačkou Petrou Černockou a v Americe, kam odjel po roce 1989, se skoro oženil s půvabnou kreolkou Ritou. V 90. letech ho kamarádi prezidenta Václava Havla poslali na stáž do britské tajné služby MI5, aby pak pomáhal přebudovat československé tajné služby. Byl i mluvčím premiéra Václava Klause.

 

Budoucnost ve jménu fenoménu H2: Honba za nulou

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     30.09.2022 (15:00)     Sekce zajímavosti

Je na prvním místě periodické tabulky. Je nejhojněji zastoupeným prvkem v celém vesmíru, a proto i přirozeně dokonalým palivem (budoucnosti), třebaže Toyota s ním začala pracovat už před 30 lety… Vodík. Psal se rok 1992, tehdy mladoboleslavská Škodovka ještě vyráběla Favority, když Toyota začala souběžně zkoumat technologie hybridního, vodíkového a elektrického pohonu. O čtyři roky později

 

Jak vyléčit duši?

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     30.09.2022 (10:00)     Sekce zajímavosti

Skutečně důležitým krokem je najít ten správný lék, jenž může zmírnit psychickou chorobu. Lékaři se povětšinou shodnou na tom, že nejúčinnějšími léky v případě středně silných depresivních stavech jsou tzv. SSRI. SSRI antidepresiva, jedná se o selektivní inhibitory pracující na bázi zpětného vychytávání serotoninu, dále se často předepisují typy SARI – serotoninoví antagonisti a inhibitory,

 

Duchové Charlese Dickense fascinovali. A navíc byli trendy pro čtenáře

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.09.2022 (00:00)     Sekce zajímavosti

Navštěvoval spiritistické seance, zajímal se o domy sužované duchy. Napsal přes dvacet strašidelných příběhů, rád je četl a sledoval, jak posluchače děsí. Duchové jej přitahovali. Charles Dickens však zůstal skeptikem. A o přízraky se zajímal i proto, že byli viktoriánským módním trendem a on měl cit pro nálady na čtenářském trhu.

 

Pozoruhodný svět vyder

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     29.09.2022 (15:00)     Sekce zajímavosti

Je známo, že polovodní savci jsou velmi sociální a inteligentní tvorové, ale studie Exeterské univerzity poskytla nový pohled na jejich intelekt. Vydry se dokážou učit jedna od druhé, ale stále raději řeší některé hádanky samy. Aby vědci rozšířili své povědomí o inteligenci vyder, rozhodli se jim dát jakési krabičky s jídlem, přičemž k tomu, aby

 

Světový den srdce: Až 2500 pacientům ročně může pomoci bezbolestná metoda TAVI

Zdroj Zdroj: 21stoleti.cz     29.09.2022 (10:08)     Sekce zajímavosti

V Česku ročně selže srdce 60 000 lidí, kteří se tak přidají k více než čtvrt milionu stávajících pacientů. Podle kardiologů toto číslo dlouhodobě poroste a do roku 2030 stoupne počet lidí se srdečním selháním o 50 % – na 450 000.   Choroby srdce a cév podle České kardiologické společnosti způsobují přes 40 %

Jak žili vládci minulosti?

Naštěstí se propadli do latríny. Incident urovnal spor šlechty s církví

3D tisk v České republice

Pozor! Radiace…

Noc vědců na Slezské univerzitě v novém formátu zábavy

Nesvatá aliance. Americké nacisty vypráskala dohoda soudce, rabína a mafie

Deprese: Když život bolí

Bizarní leč nezbytné: Technologie prorůstají také do pohřebnictví

Epic Drama odvysílá třetí řadu výpravného seriálu Ponorka

První prkno mi táta rozřízl na cirkulárce, směje se hvězda skateboardingu

Když má obr tajemství aneb Co jsme dosud nevěděli o hrůzných megalodonech?

Záhadné stavby u Machu Picchu

Barefoot boty z pohledu lékařky a fyzioterapeutky

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Jeruzalém za biblických časů: Velký mejdan pro škrkavky a tasemnice

Nahý bezdomovec i muž z Marsu. Reportér strávil den s městskými strážníky

Poslední jmeniny osamělé účetní. Doplatila na náhodnou známost z tancovačky

Astronomové detekovali bublinu plynu obíhající kolem superhmotné černé díry v centru naší Galaxie

V roce 2024 začne platit nová evropská směrnice o kyberbezpečnosti: Českou chybí IT specialisté

Dokumentární série Ztracená města Bible odhalí tajemství biblických příběhů

Města potřebují i modř: Vodní plochy zlepšují duševní zdraví

Cannafest – veletrh s vůní konopí

V době bronzové to žilo! Vědci odhalili stopy intenzivního cestování

Potěšte dědečky. Tchajwanský dům pro veterány najal striptérku

PFAS: Balíme jídlo do jedu?

Blíží se lék na plešatost?

Josephine Bakerová byla ikona smyslnosti, špionka s rodinou v modelu OSN

Kočko-člověčí pouto

Odhalit i likvidovat těžké kovy ve vodě pomůže recyklovatelný nanomateriál z Olomouce

K čemu slouží tulení vousy?

Jak začít s elektronikou?

OBRAZEM: Zápasníci, mrtví povstalci. Fotky ukazují starou Střední Asii

Co najdeme v žraločí zátoce?

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy