Analytici se báli potravinové krize. Naopak, bude rekordní úroda obilí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.05.2020 (22:01)     Sekcia ekonomika

Obavy burzovních finančníků, zda kvůli koronavirové krizi dojde na potravinovou krizi, se nenaplní. Alespoň pšenice by letos měl být dostatek. Ceny na trhu s obilovinami se tak již navzdory pandemii i suchu srovnaly. Letošní úroda by dokonce mohla být rekordní. Rozhodne hlavně červnové počasí. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Úroda bude dobrá. Obilí se sklidí jako loni, řepky víc

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.07.2022 (10:10)     Sekcia ekonomika

Letošní sklizeň základních obilovin by podle prvních odhadů statistiků měla být srovnatelná s loňskou. Celkové výnosy klesnou o 0,9 procenta na 7,161 milionu tun. Sklidí se více řepky, pšenice ozimé, ječmene ozimého a tritikale, tedy křížence žita a pšenice. Naopak menší úroda se očekává u žita a všech druhů jarních obilovin.

 

Úroda obilí bude průměrná, odhadují statistici. Máku ale nejvíc za 10 let

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.08.2021 (10:49)     Sekcia ekonomika

Zatímco úroda obilovin by letos měla být průměrná, máku se sklidí nejvíc za posledních 10 let. Údaje ve svém druhém odhadu zveřejnil Český statistický úřad.

 

Ruské lodě nabízejí kradené ukrajinské obilí. Putin pěl o rekordní sklizni

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.05.2022 (17:27)     Sekcia ekonomika

Rusko krade ukrajinské obilí a pokouší se ho prodat na mezinárodních trzích, stěžuje si Ukrajina. Moskva k tomu vyčlenila tři nákladní lodě. Už ve dvou případech však její náklad kupující po prvotním zájmu odmítli. Ruský prezident Vladimir Putin zrovna ve čtvrtek uvedl, že jeho země čeká možná až rekordní sklizeň obilí.

 

ČSÚ: Úroda obilovin bude asi o pět procent vyšší než loni, méně bude brambor

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     14.10.2022 (09:30)     Sekcia ekonomika

Praha - Úroda základních obilovin bude letos v Česku o 4,7 procenta vyšší než loni. Zemědělci jich sklidí 7,563 milionu tun. Více bude také řepky, její úroda vzrostla téměř o 13...

 

Thajská rýže je nejdražší od poslední potravinové krize, viníkem je klima

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.08.2023 (18:00)     Sekcia ekonomika

V Asii, kde se vypěstuje i zkonzumuje drtivá většina rýže světa, rostou obavy o potravinovou bezpečnost. Zemědělce trápí sucho spolu s vlnou veder a jednotlivé země mohou následovat Indii v zákazu exportu této základní komodity. V Thajsku tento týden poskočila cena rýže na maximum od dob potravinové krize z roku 2008.

 

Potravinové banky čelí enormnímu náporu. Jídlo dnes sbírají v 1194 obchodech

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.04.2022 (13:00)     Sekcia ekonomika

Do jarní potravinové sbírky se od dnešního rána zapojilo 1194 kamenných prodejen, což je zhruba o 400 více než před rokem. Podle organizátorů jsou potravinové banky v posledních měsících pod enormním náporem, důvodem je zejména zdražování potravin a narůstající počet lidí ohrožených chudobou. Poptávku po pomoci navíc zvyšuje i uprchlická krize.

 

Ukrajina má obilí za 10 miliard dolarů, za dohodu lobovala Afrika u Putina

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.07.2022 (10:45)     Sekcia ekonomika

Dohoda o vývozu ukrajinského obilí, kterou v pátek v Istanbulu podepsali zástupci Ukrajiny a Ruska, je zcela v souladu se zájmy Kyjeva, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ten ve svém pravidelném projevu uvedl, že Ukrajina nyní může vyvézt své zásoby obilovin i čerstvou sklizeň, což umožní vyhnout se globální potravinové krizi.

 

Odborník: Deště na konci léta zachránily brambory, z obilí bude hlavně krmivo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.09.2023 (13:00)     Sekcia ekonomika

Ze tří čtvrtin českého obilí sklizeného letos v létě bude krmivo pro zvířata, jeho kvalitu zhoršily deště. Na základě firemních dat to uvedl obchodní ředitel společnosti specializující se na chytrá řešení v zemědělství Agdata Lukáš Musil. Naopak deště pomohly bramborám.

 

Silný dolar žene chudé země do potravinové krize, trpí i další živnostníci

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.10.2022 (16:09)     Sekcia ekonomika

Zatímco se v pákistánských přístavech hromadí kontejnery s jídlem, v Ghaně řeší hrozbu chybějících potravin na Vánoce a egyptští pekaři nemají z čeho péct chléb. Potravinová krize v rozvojových státech je na spadnutí. Společným jmenovatelem všech těchto potíží je silný dolar – a naopak slábnoucí lokální měny.

 

Dovoz ukrajinského obilí do Polska bude zastaven nejméně do července

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     09.04.2023 (16:42)     Sekcia ekonomika

Varšava/Kyjev - Dovoz ukrajinského obilí do Polska bude pozastaven nejméně do července, uvedl Janusz Kowalski, náměstek polského ministra zemědělství. Varšava o zastavení exportu obilí...

Analytici: Česká ekonomika je v nerovnováze, měnová krize ale nehrozí

Sklizeň řepky je nejnižší za 14 let, pohorší si i obilí a brambory

Slabá úroda se svatomartinského nedotkla. Na pulty míří rekordní počet láhví

Úroda obilovin a řepky v Česku bude vyšší než loni, odhadují statistici

Úroda je příznivější než loni, uvádí statistiky. Víc je obilovin i brambor

Inflace klesá, vyhráno ale není. Vyšší sazby zůstanou, míní analytici

Konec pronájmu levných vil na Bali? Ostrovní ráj zvažuje, že zakáže Airbnb

Ruské drancování s pomocí Sýrie. Jak Ukrajina přišla o obilí za půl miliardy dolarů

Sklizeň obilí je jedna z nejslabších za poslední roky. Tržby klesnou o 7 miliard

Levné obilí z Ukrajiny rozlítilo rumunské zemědělce, zablokovali hranice

ČSÚ: Letošní úroda základních obilovin vzrostla proti loňsku na 7,66 mil. tun

Úroda ovoce má být po loňském propadu průměrná, hodně bude meruněk

Kvůli obilí z Ukrajiny rohlíky hned nezlevní. Problémy s pečivem nebudou

Historická krize kakaa pomalu ustupuje. V Jižní Americe se čeká slibná úroda

Američané utratí covidové šeky za akcie. Obavy z burzovního kolapsu rostou

Ukrajinské obilí mělo pomoci Africe. Ničí prý ale trh v EU

Potravinové banky čelí náporu, na hackathonu vznikala kampaň pro dárce

"V" je nereálné, "U" dává naději, "W" děsí. Jaký tvar bude mít křivka současné krize

Analytici: Dopad krize s Ruskem by postihl spíše jen jednotlivé firmy

Úroda stojí ve vodě, zemědělci se strachují o kvalitu pozdní sklizně

Rusové povolili první převoz ukrajinského obilí. Je pro spřátelené země, dodali

Už bude líp, uklidňují analytici. Vzestup ekonomiky bude ale jen pozvolný

Žně jsou za polovinou, ale co osít na příští rok? Zemědělci tápou v mlze

Hořká realita čokolády. Ceny kakaa zůstávají rekordní, menší podniky zavírají

Většina letošní sklizně obilí už je prodaná. To ale může být problém, příští rok bude chybět

Skryté sankce, stínová flotila. Boje v Černém moři ohrožují Rusko i ceny obilí

Zemědělství čeká rekordní zisk, farmáři využili situace, říká ministr

Meruňky jako luxus. Pěstitelství ovlivňuje změna klimatu i výkyvy teplot

Elektroauta v ohrožení? Analytici se přou, zda na trhu bude dostatek lithia

Benzin i nafta skokově zdražily. A to je teprve začátek, varují analytici

Je správný čas na výměnu korun před dovolenou, shodli se analytici

Zrušte zákaz dovozu obilí, dostanete náhradu, slíbila farmářům unie

Nekula: ČR a další země by mohly kvůli ukrajinskému obilí získat pomoc od EK

Česku, Maďarsku i Rumunsku hrozí měnová krize, varuje Nomura

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy