Česko plní polovinu podmínek pro euro. Splníme i další, hlásí ministerstvo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.06.2020 (11:57)     Sekcia ekonomika

Česká republika v současnosti plní dvě ze čtyř hospodářských kritérií nezbytných pro zavedení eura. Zatímco podmínky týkající se stavu veřejných financí a úrokových sazeb Praha splňuje, nevyhověla by z hlediska cenové stability a směnného kurzu. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Česko plní jen jedno z kritérií pro zavedení eura, uvedla EK

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     26.06.2024 (12:03)     Sekcia ekonomika

Brusel - Česká republika plní pouze jedno ze čtyř kritérií nutných pro vstup do eurozóny a zavedení eura. Ve své Konvergenční zprávě 2024 to dnes uvedla Evropská komise (EK). Česko plní kritérium konvergence...

 

Místa v restauracích se plní už před otevřením, rezervují se i Vánoce

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.12.2020 (16:03)     Sekcia ekonomika

Čtvrteční znovuotevření láká do hospod a restaurací tisíce lidí. Rezervační systémy se rychle plní, tím spíš, že restaurace mohou naplnit jen polovinu kapacity. U jednoho stolu budou moci navíc sedět maximálně čtyři lidé.

 

Česko plní jen jedno z kritérií pro zavedení eura, uvedla Evropská komise

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.06.2024 (12:18)     Sekcia ekonomika

Česká republika plní pouze jedno ze čtyř kritérií nutných pro vstup do eurozóny a zavedení eura, uvedla ve své Konvergenční zprávě Evropská komise. Česko plní kritérium konvergence dlouhodobých úrokových sazeb, naopak neplní kritéria cenové stability, zdravých veřejných financí a stability směnného kurzu. Komise očekává, že kritérium zdravých veřejných financí Česko plnit začne.

 

Ministerstvo souhlasí se stavbou vysokorychlostní železnice, má 60 podmínek

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.06.2025 (08:25)     Sekcia ekonomika

Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlasné stanovisko k chystané stavbě prvního úseku vysokorychlostní železnice mezi Prosenicemi u Přerova a Ostravou-Svinovem, zakomponovalo do něj šest desítek podmínek. Vyplývá to z databáze EIA. Vysokorychlostní trať je určena pouze pro osobní vlaky. Jezdit po ní budou moci rychlostí až 320 kilometrů za hodinu, nyní je to 160 kilometrů za hodinu.

 

Fiala: Během tohoto volebního období Česko euro nepřijme

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     06.11.2022 (18:06)     Sekcia ekonomika

Praha - V nynějším volebním období Sněmovny a tedy i působení nynější pětikoaliční vlády nebude přijetí eura aktuálním tématem a Česko euro přijímat nebude. Novinářům to dnes...

 

Bulharsko je připravené na euro, schválila komise. Ne všichni kroku tleskají

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.06.2025 (14:00)     Sekcia ekonomika

Evropská komise dospěla k závěru, že Bulharsko plní veškerá kritéria, aby mohlo od 1. ledna příštího roku začít používat euro. Vyplývá to z konvergenční zprávy, kterou komise zveřejnila. V sobotu zároveň do ulic bulharských měst vyšly tisíce lidí, aby proti přijetí společné evropské měny protestovali.

 

Zásobníky plynu v tuzemsku jsou plné z 93 %, Česko tak plní pravidla EU

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     13.11.2025 (10:24)     Sekcia ekonomika

Praha - Zásobníky plynu v Česku jsou v listopadu naplněny na 93 procent, meziročně o několik procent více. Česká republika tak plní pravidla EU. Vyplývá to z údajů ministerstva průmyslu a obchodu (MPO)....

 

Rychlotrať u Brna musí splnit šedesát podmínek, myslí se i na vlhy a břehule

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.10.2025 (20:00)     Sekcia ekonomika

První čtyřicetikilometrový úsek rychlotratí v Česku získal zelené razítko EIA – a s ním i přesná pravidla, kolikrát do roka bude nutné kosit louky, požadavek na stěhování vlh, břehulí a ledňáčků nebo obavy ze sonického třesku při projíždění rychlovlaků tunelem u Rajhradu. Celkem si ministerstvo životního prostředí v kladném stanovisku vymínilo šest desítek podmínek, jejichž splněním pustí přípravu rychlotrati do dalších fází přípravy.

 

Česko odmítá euro hlavně z pohodlnosti. Vláda ani ČNB ho nechce, kritéria jsou alibi

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     04.01.2021 (06:01)     Sekcia ekonomika

Kvůli koronaviru nesplňuje nyní ekonomika kritéria pro euro. Ekonomové oslovení Aktuálně.cz jsou ale přesvědčení, že jde hlavně o politické téma.

 

Česko po více než roce plní evropská pravidla. Zásoby ropy má na 90 dní

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.12.2023 (11:34)     Sekcia ekonomika

Česká republika po téměř roce a půl opět plní pravidla EU a má k dispozici nouzové zásoby ropy a ropných produktů na 90 dní běžné denní spotřeby. Správa státních hmotných rezerv (SSHR) zásoby doplnila z letošních nákupů za více než dvě miliardy korun. Uvedl to předseda správy Pavel Švagr. Podle něj v současné době v Česku nehrozí nedostatek pohonných hmot.

Letenky zdražily i o polovinu. Jak ohlídat vzácné slevy, radí šéf Letušky

Závazek spotřeby plynu Česko splnilo, hlásí ministerstvo. Dokonce v předstihu

Stát žádá Brusel o další roční odklad protierozních požadavků

Ministerstvo odvolalo polovinu členů dozorčí rady Lesů ČR, nově je v ní Tureček

Euro 7 zdraží auta a desetitisíce lidí připraví o práci, bojí se automobilky

Česko se musí ekonomicky více otevřít světu, řekl na summitu premiér Fiala

Další halving bitcoinu. Odměna pro těžaře klesla opět na polovinu

Přemýšlíme o vyslání diplomata do Koreje, říká zemědělská náměstkyně

Euro 7 ostře odmítá osm zemí EU. S Českem souhlasí velcí a malí hráči

Evropská komise schválila Chorvatsku zavedení eura od ledna

Budoucí výdělky dětí v chudších zemích ohrožuje slabé školství i jejich zdraví

Méně byrokracie nebo rezignace na ekologii? Nová pravidla štěpí i koalici

Česko se hlásí k USA a zemím, které odmítají 5G od Huaweie. Babiš podepsal Pompeovu deklaraci o bezpečnosti

Schrom Farms z Agrofertu zažaloval ministerstvo kvůli vrácení dotace

KOMENTÁŘ: Česko inflaci brzy zkrotí. Na rozdíl od Slovenska totiž nemá euro

Eurozóna selhala. Česko se má ptát, zda se mu vstup vyplatí, říká ekonom Slaný

Škoda chce za 10 let prodávat v Evropě víc než polovinu aut na elektřinu. Chystá proto další modely

MŽP připravuje rozšíření dotací na energetické úspory i na bytové domy

Minimální mzda by se měla zvýšit. Ministerstvo navrhuje růst až o 2100 korun

Česko v 1. pololetí získalo z EU o 38,2 miliard Kč víc, než do ní odvedlo

Podnikatelské prostředí v Česku zaostává. Vzniká tu i málo startupů

Česko zřejmě podpoří unijní embargo na ropu z Ruska. Maďaři by mohli dostat výjimku

KOMENTÁŘ: Dvě ztracené dekády. Euro více rozděluje, než sjednocuje

Spor o Euro 7 rozhodne postoj Francie, Česko chce zmírnění do konce roku

Dolar už je silnější než euro, koruna si vede lépe než zlotý či forint

Česko, sprinter v plnění zásob plynu. V Evropě patří mezi premianty, problémem je vyšší cena

Bitcoin spadl téměř na polovinu. Vrátí se ještě na výsluní?

Hypotéku pod 4 % seženete už jen stěží. Banky od pondělí hlásí další vlnu zdražování

Vztahy mezi Čínou a USA se opět zhoršují. Řeší se porušování obchodní dohody

Česko za 20 let členství v EU šestkrát splnilo ekonomické podmínky pro euro

K odporu vůči návrhu normy Euro 7 se přidalo i Německo, řekl ministr Kupka

Česko odnese nová pravidla pro zemědělce nejhůř, kritizuje svaz

Inflace zdražila životní sny. Splníme si je tak jako tak, zní heslo mnohých

Jak mít křečka i dálnici. Ministerstvo chystá změny v ochraně živočichů

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy