Přímý přenos: Babiš, Havlíček a Schillerová o další pomoci pro českou ekonomiku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.07.2020 (12:56)     Sekcia bulvár

Další zasedání Národní ekonomické rady vlády (NERV) proběhlo ve středu dopoledne. Tématem diskuze byla hospodářská strategie, oživení ekonomiky a revize aktuální pomoci po pandemii koronaviru. Vedle členů rady se zasedání účastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Tiskovou konferenci po jednání sledujte od 13:00 živě na Blesk.cz. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Přímý přenos: Babiš o pandemii. Co důležitého premiér pro Česko chystá?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     21.09.2020 (19:45)     Sekcia bulvar

Premiér Andrej Babiš (ANO) promluví k obyvatelům České republiky. Projev přichází jen pár hodin poté, co rezignoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a v čele rezortu ho nahradil epidemiolog Roman Prymula. Babiš ještě před týdnem vyzýval, aby se koronavirem  „nestrašilo“, mezitím se z premianta, kterým Česko bylo při jarní vlně epidemie, stala dle aktuálních údajů druhá nejhorší země v Evropě. Hůř je na tom jen Španělsko. Už v neděli místo svého internetového pořadu Čau lidi Babiš na twitteru avizoval, že „toho má hodně na srdci a že je to důležité“. Sledujte přímý přenos premiérovy řeči ve 20:00. 

 

Zdrcení podnikatelé požadují kompenzace. Havlíček nastínil plán pomoci: Pomůže i veletrhům

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.10.2020 (21:59)     Sekcia bulvar

Bez pomoci od státu nepřežijeme, shodují se podnikatelé napříč obory, kterých se týkají nově oznámená opatření. Požadují finanční kompenzace, jinak budou muset zavřít. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) o formě této pomoci v pátek večer jednal, podle něj by měl vzniknout program pro restaurace, hotely, cestovní ruch i jiné obory. Jeho resort pracuje také na podpoře veletrhů a výstavnictví. Ministryně financí Alena Schillerová již avizovala, že nepodporuje pokračování programu Antivirus C, ale nebrání se obnově Antiviru A.

 

Přímý přenos: Tripartita o opatřeních i růstu platů. V čem se v Česku přitvrdí?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.10.2020 (11:20)     Sekcia bulvar

Koronavirovou situací v Česku se ráno zabývala bezpečnostní rada státu, hned po ní i tripartita. Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že opatření v Česku se zpřísní od středy, nevyloučil ani lockdown. Jejich konkrétní podobu bude vláda projednávat dnes odpoledne. K čemu ministři dospěli? Sledujte přímý přenos tiskové konference.

 

Přímý přenos: Vláda o dopravě za hranice, vyšším ošetřovném a pomoci podnikatelům

Zdroj Zdroj: blesk.cz     04.05.2020 (18:53)     Sekcia bulvar

Elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku podnikatele v Česku trápit nebude. Vláda schválila její odklad pro všechny povinné subjekty, jak pro Blesk Zprávy avizovala už dříve ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Potvrdilo to ministerstvo financí. Kabinet naopak přerušil projednávání novely zákona o ochraně veřejného zdraví, která měla umožnit pokračování některých opatření proti koronaviru po konci nouzového stavu. Dále vláda posoudá návrh na dotování nájmu postiženým podnikatelům. Od 11. května začne znovu fungovat mezinárodní železniční a autobusová doprava, řekl Blesk Zprávám ministr dopravy Karel Havlíček, který uspěl na vládě se svým návrhem. 

 

Přímý přenos: Havlíček o předvánoční horečce v Česku. Kdy otevřou obchody a služby?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.11.2020 (14:25)     Sekcia bulvar

Mírné zlepšování epidemické situace v Česku dává naději, že by obchody a služby, které musely zavřít, otevřely možná už na začátku adventu. O optimistickém scénáři promluvil ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v obsáhlém rozhovoru pro Blesk Zprávy. V návaznosti na nový protiepidemický systém PES, který ukázalo ministerstvo zdravotnictví, představí Havlíček „jízdní řád“ pro otevření obchodů či služeb, jako jsou kadeřnictví nebo kosmetické salony. Tisková konference je naplánovaná na 14:30.

 

Přímý přenos: Vláda chystá další zpřísnění opatření v Česku. Skiareály neotevřou

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.01.2021 (20:25)     Sekcia bulvar

Vláda kvůli špatné epidemické situaci v Česku probere další zpřísnění opatření. Po dnešním jednání, které mělo být věnované úpravám protiepidemického systému PES, to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).  Podrobnosti neřekl, ministři je proberou podle něj v čtvrtek. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) na vládu sice připravil pro změnu přísnější návrh týkající se možného otevření skiareálů, nakonec ale na hlasování nedošlo, potvrdil Blesk Zprávám. Vleky tak musí zůstat zavřené. 

 

Nová opatření přijdou ve středu, prozradil Babiš. Havlíček: Možný je zákaz alkoholu večer

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.10.2020 (20:06)     Sekcia bulvar

Vláda neplánuje kvůli šíření nákazy covidem tak rozsáhlé ekonomické restrikce jako na jaře. Obchody, restaurace a další služby by měly zůstat i přes další zpřísnění opatření otevřené. V dnešní Partii televize Prima to uvedl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček, v pořadu České televize to pak potvrdila ministryně financí Alena Schillerová (oba za ANO). Omezit by se podle jejich vyjádření naopak mělo, a to drakonicky, další shromažďování lidí. O situaci v neděli jednali členové vlády, připravují další návrhy opatření. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) začnou nová omezení platit ve středu, nevyloučil v té souvislosti omezení pití alkoholu v restauracích. To samé zopakoval Havlíček pro TV Nova.

 

Živě: „Užijte si to,“ pobízela Schillerová Babiše na vládě. A vakcína bude pro 5,5 milionu Čechů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.11.2020 (16:05)     Sekcia bulvar

Česko má ve společné dohodě EU objednánu vakcínu proti covidu-19 od tří výrobců pro 5,5 milionu obyvatel, jedná s dalšími. Zaplatí za ně zhruba dvě miliardy korun, uvedl po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Zmínil také, že vláda zrušila nařízení, kterým zakázala nemocnicím poskytovat odkladnou péči. Nemocnice už mohou dělat plánované operace. Na tiskové konferenci se řeč stočila i k daňovému balíčku a vyjednávání opravy v Senátu. Když Andrej Babiš (ANO) dlouze chválil úspěchy vlády s tím, že na tiskovky často nechodí, vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) ho pobídla k dalšímu vyjádření se slovy: „Užijte si to.“ Sledujte přímý přenos tiskové konference.

 

Nová opatření přijdou ve středu, prozradil Babiš. Schillerová: Omezíme plošně setkávání

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.10.2020 (15:13)     Sekcia bulvar

 Vláda neplánuje kvůli šíření nákazy covidem tak rozsáhlé ekonomické restrikce jako na jaře. Obchody, restaurace a další služby by měly zůstat i přes další zpřísnění opatření otevřené. V dnešní Partii televize Prima to uvedl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček, v pořadu České televize to pak potvrdila ministryně financí Alena Schillerová (oba za ANO). Omezit by se podle jejich vyjádření naopak mělo, a to drakonicky, další shromažďování lidí a sociální kontakty. O situaci v neděli jednali členové vlády, připravují další návrhy opatření. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) začnou nová omezení platit ve středu.

 

Přímý přenos: Babiš s Vojtěchem o raketovém nárůstu případů v Česku. Přitvrdí v opatřeních?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.09.2020 (12:15)     Sekcia bulvar

Česko se extrémním růstem počtu nakažených v posledních týdnech propadlo na chvost evropského žebříčku.. Od minulého čtvrtka museli Češi znovu nasadit roušky ve vnitřních prostorech. Ani tato opatření ale nemusí stačit. Experti varují, že situace se bude dál zhoršovat. A ministr zdravotnictví Adam Vojtech (za ANO) připustil další opatření, nechtěl ale specifikovat, jaká by měla být. O aktuální epidemiologické situaci jednala dopoledne vládní rada pro zdravotní rizika. Přijdou tvrdší opatření? Sledujte od 12:30 přímý přenos tiskové konference ministra zdravotnictví.

Přímý přenos: Čeští hasiči míří pomáhat do zničeného Bejrútu. Co je čeká?

Přímý přenos: Prymula o svém konci. „Zas tolik jsem toho neprovedl,“ tvrdí

Čtyři lidi u stolu a plocha „na hlavu“. Havlíček promluvil o otevření obchodů a restaurací

Přímý přenos: Tripartita o uzavření základních škol a prodloužení ošetřovného. Co ještě Česko čeká?

Přímý přenos: Vláda rozhodne o rozvolnění. Co doporučí Blatný a experti?

PŘÍMÝ PŘENOS: Na pohřeb zpěváka Davida Stypky (†41) dorazily davy! Loučí se Farna a Klusová

PŘÍMÝ PŘENOS: Pohřeb Daniely Krhutové (†47), pohádkové Marie Růžičky: Jen pro 10 nejbližších!

Zdrcení podnikatelé požadují kompenzace. Havlíček sedne ke stolu, Schillerová odmítá Antivirus C

Zdrcení podnikatelé požadují kompenzace. Havlíček sedne ke stolu, Schillerová odmítá Antivirus

PŘÍMÝ PŘENOS: Pohřeb Jany Andresíkové (†79), čarodějnice z Arabely! Smí na něj jen 10 lidí!

PŘÍMÝ PŘENOS: Pohřeb zpěváka Davida Stypky (†41), který podlehl rakovině slinivky a covidu

Babiš vyrazil obměkčit Zemana na Hrad. Schillerová: Prezident zváží veto u balíčku

Babiš to schytal za výrok o epidemiolozích a řekl den zvratu. Havlíček přiznal neshody

Češi, utrácejte, vzkazuje Havlíček. Jak získat peníze jako podnikatel či OSVČ?

Češi, utrácejte, vybízí Havlíček. Promluvil o „rozdávání“ peněz, hádkách ve vládě a žalobách

Přímý přenos: Havlíček a Vojtěch o dalším rozvolňování opatření v Česku

Krach Smartwings? Havlíček zmínil diktát Ryanairu a podporu firmy s Babišovým svatebčanem

Babiš a Schillerová spolu o rozpočtu: Premiér tlačí na snížení daně z příjmu a vyšší důchody

Babiš a Schillerová spolu o rozpočtu: Premiér slibuje nižší schodek než letos tlačí na nižší daně

Přímý přenos: Vláda o nasazení lékařů z ambulancí a testování úředníků

Přímý přenos: Blatný o očkování v Česku. Budou mít praktici v pondělí dost vakcín?

PŘÍMÝ PŘENOS: Pohřeb herečky Daniely Krhutové (†47): Přílíš mnoho hostů! Musejí smutnit venku!

Přímý přenos: Musk přepisuje historii. Loď Crew Dragon odstartovala do vesmíru

Unikátní podívaná pro milovníky vzdušných obrů: Sledujte přímý přenos z pražského letiště!

Přímý přenos: Krizový štáb o situaci v Česku. Otevřou v pondělí kadeřnictví a bazény?

Schillerová: Nová opatření přijdou do dvou dní. Nastane „částečný lockdown“

ŽIVĚ: Podívejte se, co Zeman řekne Američanům. Den nezávislosti slaví i Babiš s Monikou

Schillerová to pěkně schytala! Na hlavě křiví a v hlavě prázdno?!

Schillerová to pěkně schytala! Na hlavě křoví a v hlavě prázdno?!

PŘÍMÝ PŘENOS: Přílet speciálu s ostatky vojačky Míši (†27). Zemřela při pádu vrtulníku v Egyptě

Přímý přenos: Nemocnice v Česku na hraně. Zvládnou péči o další covidové pacienty?

ŽIVĚ: Babiš s Prymulou o „umrtveném“ Česku. Přijdou další zákazy a opatření?

PŘÍMÝ PŘENOS: Zesnulému Maradonovi (†60) v rakvi se klaní celá Argentina!

Havlíček v Lánech řeší dopad covidu na ekonomiku. Se Zemanem se dotknou i uhlí a jádra

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy