Plán na návrat dětí v březnu: Odmítnutí testu? Studenta do školy nepustí, míní Prymula

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.02.2021 (15:46)     Sekcia bulvár

1. březen by se mohl stát termínem, kdy se do škol vrátí maturanti. K přelomu února a března se upírá po návrhu Ministerstva školství i vláda - nyní se však bude řešit, jak studenty otestovat. A jakým způsobem testovat i žáky z dalších ročníků. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) odpovídali na pondělní tiskovce i na dotaz, co se stane, pokud student test odmítne. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Návrat dětí do škol v ohrožení: Vláda může zrušit soutěž na testy, pozvala si i šéfa BIS

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.02.2021 (13:53)     Sekcia bulvar

Zatímco většina spolkových zemí Německa v pondělí otevřela školy, školky a jesle, v Česku se rozhořel spor o nákup antigenních testů pro školáky. Ještě před týdnem to vypadalo, že se začátkem března se oteřou i české školy, jenže v sobotu oznámil premiér Andrej Babiš (za ANO), že hodlá tendr na nákup antigenních testů pro školy zrušit a že děti se v březnu do škol nejspíše nevrátí. Antigenní testy i sporný tendr na ně probere odpoledne vláda.

 

Návrat dětí do škol v ohrožení: Vláda u sporu o testy zasedla po měsících za jedním stolem

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.02.2021 (17:35)     Sekcia bulvar

Zatímco většina spolkových zemí Německa v pondělí otevřela školy, školky a jesle, v Česku se rozhořel spor o nákup antigenních testů pro školáky. Ještě před týdnem to vypadalo, že se začátkem března otevřou i české školy, jenže v sobotu oznámil premiér Andrej Babiš (za ANO), že hodlá tendr na nákup antigenních testů pro školy zrušit a že děti se v březnu do škol nejspíše nevrátí. Antigenní testy i sporný tendr na ně řeší vláda, kam tentokrát po měsících online jednání ministři dorazili osobně.

 

Zakázka na covid testy pro školáky na vládě odolala. Kdy se děti vrátí do lavic?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.02.2021 (19:10)     Sekcia bulvar

Vláda nezrušila zakázku na dodavatele testů pro školáky, sdělil ČTK vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet podle něj ani nezměnil usnesení, kterým vnitru nákup uložil. Ještě před týdnem to vypadalo, že se začátkem března otevřou i české školy, jenže v sobotu oznámil premiér Andrej Babiš (za ANO), že hodlá tendr na nákup antigenních testů pro školy zrušit a že děti se v březnu do škol nejspíše nevrátí. Antigenní testy i sporný tendr na ně řešila v pondělí vláda, kam tentokrát po měsících online jednání ministři dorazili osobně.

 

Koronavirus ONLINE: Prymula chce otevřít hranice s Rakouskem a návrat z Chorvatska bez testu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.05.2020 (11:10)     Sekcia bulvar

Česko hlásí 298 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 8480 lidí, vyléčených je 5468 a aktuálně nakažených je pak 2714. V neděli skončil nouzový stav a za týden končí i většina omezení. Tuzemské kontroly hranic zatím přetrvávají. Změnu režimu v pondělí probere vláda, zatím platí kontroly do 13. června, náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v ČT podpořil konec kontrol na hranicích s Rakouskem, šanci dává i Slovensku, zmínil také návrat z Chorvatska bez testu. V mateřské škole v pražském Suchdole je pozitivní už druhé dítě a bude zavřená do 29. května. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Blatný chce proočkovat 7 z 10 Čechů. Prymula by pozdržel návrat školáků

Zdroj Zdroj: blesk.cz     15.11.2020 (13:10)     Sekcia bulvar

Cílem je dostat se na proočkovanost populace ze 65 až 70 procent, řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v neděli v České televizi. Od firmy Pfizer chce Česko čtyři miliony dávek vakcíny proti covidu-19 pro dva miliony lidí, doplnil. V Česku za sobotu přibylo 4199 případů nákazy koronavirem, nejméně v týdnu. Exministr zdravotnictví Roman Prymula na Primě řekl, že by pozdržel o týden návrat dětí z prvních a druhých tříd do školy, ty se tam mají vrátít 18. listopadu. Od pondělí začne platit pětistupňový epidemický systém PES, Česko je zatím na nejhorším stupni.  Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 

Učitelé měli krušný víkend, řešili zádrhel u testů. Ředitelka varuje: Pro děti jsou těžké

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.04.2021 (05:30)     Sekcia bulvar

Dnes se do lavic vrací první stupeň a do školek míří předškoláci. Děti však zřejmě netuší, že ředitelé a učitelé mají za sebou náročný víkend. Školáci i předškoláci se musí testovat, vláda rozeslala do škol dva druhy antigenních testů. Jak upozornila poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD) na svém facebooku, pedagogové řeší problém s tím, že u testovacích sad chybí stojánky na zkumavku. Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Lukavice v okresu Šumperk Mgr. Ivana Molková v rozhovoru pro Blesk Zprávy řekla, že testy, které putovaly hlavně na Moravu, jsou pro děti příliš obtížné. Podle prezidenta spolku Pedagogická komora Radka Sárköziho sice vláda ušetřila na testech, ale ty jsou nekvalitní, obtížné a stálo to učitele práci navíc. Jak ředitelka a pedagožka vnímá návrat dětí do lavic?

 

Odvolaný ředitel pouštěl do školy v Semilech žáky bez testů: „Děti mají na školu právo,“ brání se

Zdroj Zdroj: blesk.cz     20.04.2021 (19:23)     Sekcia bulvar

V Semilech dnes odvolali ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Ve třídách školy děti nemusí nosit na obličeji roušky. O jeho odvolání jednala rada města dlouho do noci, rozhodnutí bylo jednomyslné, uvedla na stránkách města starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Podle iniciativy rodičů ale krok radnice situaci nezklidní, práva svých dětí chtějí bránit u soudu.

 

laga promluvil o návratů dětí do škol: 1. březen není jistý, ministerstvo nemá ani testy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.02.2021 (15:15)     Sekcia bulvar

Návrat žáků do škol od března záleží na vývoji epidemie a zajištění testů, které zatím nejsou objednané. Ministerstvo zdravotnictví má udělat seznam testů, které by byly k testování vhodné a daly by se pro školy získat včas. V Otázkách Václava Moravce v České televizi to dnes řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Věří, že se to do 1. března podaří stihnout. Návrat alespoň části žáků do škol je jednou z podmínek, které si kladou hejtmani, kteří dnes vyzvali vládu k vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní.

 

Školy mají testy na koronavirus do 7. května. Stát pro ně další ve skladech zatím nemá

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.04.2021 (15:15)     Sekcia bulvar

Základní školy mají zásoby antigenních testů od státu na testování žáků a učitelů na covid-19 zhruba do 7. května. Část testů jim zřejmě zbyde i do týdne od 10. května, na otestování všech dětí a zaměstnanců ve školách asi už stačit nebude. S testováním by pak mohly pokračovat jen školy, které si již dříve bez pomoci státu zajistily třeba PCR testy. Takových škol ale není v Česku mnoho. Navíc i tyto školy využívají antigenní testy pro žáky, kteří přijdou do školy jindy než v den určený pro PCR testování. Vyplývá to z odpovědí zástupců Asociace ředitelů základních škol.

 

Plaga promluvil o návratů dětí do škol: Březen není jistý, ministerstvo nemá ani testy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.02.2021 (15:15)     Sekcia bulvar

Návrat žáků do škol od března záleží na vývoji epidemie a zajištění testů, které zatím nejsou objednané. Ministerstvo zdravotnictví má udělat seznam testů, které by byly k testování vhodné a daly by se pro školy získat včas. V Otázkách Václava Moravce v České televizi to dnes řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Věří, že se to do 1. března podaří stihnout. Návrat alespoň části žáků do škol je jednou z podmínek, které si kladou hejtmani, kteří dnes vyzvali vládu k vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní.

Koronavirus ONLINE: Prymula navrhl pozdržet návrat školáků. Kubek varoval před katastrofou

Epicentrum: Návrat do školy pohledem studenta. Testy a zkoušení, nebo dohánění učiva?

Vysíláme: Návrat do školy pohledem studenta. Testy a zkoušení, nebo dohánění učiva?

Odbojný ředitel skončil, do waldorfské školy v Semilech pouštěl děti i bez testů

V pondělí do školy? Ne, vzkázal Plaga. Zavřeno i bez stavu nouze, návrat v březnu nejistý

Čekáme na vládní tiskovku: Co a kdy se v Česku změní? Zakázka na testy pro školáky odolala

Výuka v době koronaviru: Škola je teď spíš hlídací instituce, říká učitelka Markéta

Žádný čas na přípravu, zmatky a nejistota: Ředitel popsal potíže při návratu dětí 2. stupně do škol

Velký návrat do škol: Jak na to děti připravit?

Děti se 1. března do škol asi nevrátí, míní Babiš. Vláda zřejmě mimořádně zasedne

Plán na návrat dětí do škol: V dubnu a prvňáci na střídačku?

Čechy čeká druhé covidové léto: Bez testu nebo očkování ani ránu

Testování ve školách jednou týdně: Prymula zmínil risk, po přesných PCR sahají školy okrajově

Školy jsou bezpečné a měly by se otevřít, míní Pecková. Uzavření může spíš uškodit

Plavání bez podmínek, sport bez rozestupů: Vojtěch řekl novinky pro žáky ze stejné školy

Vláda probere návrat dětí do škol, Babiš má k plánu výhrady. A co bude po nouzovém stavu?

Pražské školy otevřely své brány: Roušky, více vchodů i venkovní učení. Kolik dětí dorazilo?

Covid-19 ničí psychiku dětí: 5 rad pro klidný návrat do školy!

Prymula po fotbalové aférce: Potřetí se NEVRÁTÍM!

Návrat žáků do škol: Epidemiolog varuje, co by nechalo děti doma až do léta

215 mrtvých dětí! Děsivý nález masového hrobu na pozemku bývalé internátní školy

V pondělí otevřou i základní umělecké školy. Děti na testy nemusí, učitele čekají co týden

Koronavirus ONLINE: ČR je v nouzovém stavu. Prymula přitvrdí a školy dostanou respirátory

Školy, kam se chystal Babiš a nedojel: Samotestování je pro děti hračka, míní ředitelé

Prymula před Rusy chválil Zemana: Sputnik V je technologicky slibný. Je lepší než AstraZeneca

Skončí školáci znovu doma kvůli covidu? Hlavně školy nezavírejte, varují experti. I kvůli depresím

Plán na návrat dětí do škol v březnu: Testy budou povinné. Co když student odmítne?

Odborníci: Je třeba plán, jak vrátit děti k pohybu

Roušky jako malé zlo a děti ve škole na střídačku. Prymula promluvil o černém scénáři pro Česko

Prymula chce zkrátit karanténu v ČR: Ušetřené miliardy a izolace hrozící milionu lidí

Návrat dětí do škol v Praze: Bez testu či potvrzení zákaz vstupu. Plošné PCR testy nebudou, není kapacita

Babiš cupuje plán Plagy a expertů na návrat dětí do škol. Vláda v úterý nerozhodne, varuje

Prymula lituje křesla ministra a chystá projev. Expert: Je víc na ráně, lidovost mu nesedí

Koronavirus ONLINE: Návrat druhých stupňů místy drhl. A vakcína Pfizer i pro děti nad 12 let?

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy