Přehledně: Návrat prvního stupně do škol 12. dubna a školky bez roušek. Kde to nepůjde?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.04.2021 (12:30)     Sekcia bulvár

Půl roku už většina dětí - s výjimkou těch nejmenších - neviděla, jak to ve školách vypadá. Řada z nich naposledy usedla do lavic loni v říjnu. Letošní duben to ale konečně zlomí. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) uvedl, že první stupeň základních škol se vrátí v rotačním principu od 12. dubna - výjimkou můžou být ty okresy, kde nebude dobrá epidemiologická situace. Ke stejnému datu budou moci do školek děti z posledního ročníku, maximálně v 15členných skupinách, ale bez roušek. Praktická výuka na vysoké školy by se pak pro poslední ročníky mohla vrátit od 19. dubna. Podmínkou návratu školáků jsou antigenní testy 2x týdně. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Návrat školáků dál nemá termín. Do škol můžou ale nově i děti učitelek z mateřinek

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.10.2020 (19:30)     Sekcia bulvar

Vláda Andreje Babiše (ANO) má za sebou první jednání, kterého se účastnil i nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Kdo čekal, že se dozví termín pro návrat školáků do lavic, čekal marně. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) pouze zopakoval, že první se mají do škol vracet děti z prvních a druhých tříd a také deváťáci a maturanti, dále pak další děti z prvního stupně. A teprve pak žáci ze stupně druhého. Nově můžou své děti do škol určených pro zdravotníky nebo policisty dávat své děti také učitelky a kuchařky z mateřských škol a nebo zaměstnanci úřadů práce.

 

Do škol se nevrátí děti v 10 až 20 okresech, odhaduje Smejkal. A ukázal na viníky

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.04.2021 (16:50)     Sekcia bulvar

Odborníci očekávají, že 12. dubna se kvůli epidemii covidu-19 neobnoví prezenční výuka v deseti až 20 okresech. Rozhodne se 7. dubna na základě aktuálních dat.Uvedlito odborníci z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), kterou vede epidemiolog Petr Smejkal. Od 12. dubna by se měli vrátit do škol děti z posledních ročníků mateřských škol a z prvního stupně základních. O návrhu, který dnes skupina za určitých podmínek doporučila, bude ještě v úterý jednat vláda. Více škol podle Smejkala není možné otevřít kvůli tomu, že nezačalo častější testování ve firmách a nebyl více omezen průmysl.

 

Přehledně: Od 10.5. venku bez roušek, otevřou další služby. A návrat dětí do lavic ve zbytku ČR

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.05.2021 (17:10)     Sekcia bulvar

Za týden se do škol vrátí druhé stupně v dalších krajích, rozhodla v pondělí vláda. Otazníky zatím visí nad Zlínským, Jihočeským a krajem Vysočina, tam vláda definitivně rozhodne ve čtvrtek. Ministři také schválili, že kromě obchodů otevřou 10. května i další služby, například opravny obuvi, cestovní kanceláře, solária nebo autobazary, ale také lanovky. Kabinet také vydal usnesení o tom, že testování ve firmách a na úřadech bude pokračovat ještě celý červen, ale jen jednou týdně. Mění se také pravidla pro nošení roušek a respirátorů, venku budou povinné jen na místech, kde je větší počet lidí, typově na zastávkách MHD. 

 

Návrat dětí do škol v Praze: Bez testu či potvrzení zákaz vstupu. Plošné PCR testy nebudou, není kapacita

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.04.2021 (14:42)     Sekcia bulvar

Od pondělí 12. dubna se začnou do školních lavic vracet předškoláci a také žáci prvního stupně základních škol. Na základních školách bude výuka probíhat rotačně, kdy se třídy budou po týdnu střídat. Děti se zároveň budou dvakrát v týdnu muset testovat antigenními testy, případně donést potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 v posledních třech měsících. O tom, jak bude návrat dětí probíhat v Praze, promluvil radní pro školství Vít Šimral (Piráti).

 

Další děti se vrátí do základních škol 30. listopadu, část středoškoláků už dřív

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.11.2020 (14:20)     Sekcia bulvar

Návrat dalších školáků proběhne ve dvou vlnách. Ve středu 25. listopadu se do škol vrátí závěrečné ročníky středních škol, obnoví se v nich také praktická výuka ve skupinách do 20 studentů. V pondělí 30. listopadu usednou do lavic také další děti ze základních škol - zbytek prvního stupně a deváťáci natrvalo, zbytek druhého stupně se bude střídat. Na čtvrteční tiskové konferenci ve Sněmovně to řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). Souvisí to s tím, že ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek na jednání vlády navrhne zmírnění opatření proti covidu-19. Z pátého stupně protiepidemického systému by se Česká republika měla přesunout do čtvrtého.

 

Koronavirus ONLINE: První stupeň škol se vrátí 12. dubna. Školky budou bez roušek

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.04.2021 (11:55)     Sekcia bulvar

První stupeň základních škol se vrátí do lavic 12. dubna v rotačním principu, uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Příští týden ještě v závislosti na vývoji epidemie upřesní, kterých okresů se to případně týkat nebude. Do školek se budou moci nejdříve vrátit jen děti ze závěrečného ročníku, budou moci být ve třídách maximálně po 15 dětech bez roušek. V Česku v březnu zemřelo s covidem 5779 lidí, asi o 800 více než v dosud nejtragičtějším listopadu. Od začátku epidemie zemřelo s nákazou 26 586 lidí. Ve středu v ČR přibylo 7208 potvrzených případů koronaviru. Za poslední týden pak eviduje lékový ústav šest případů úmrtí, která nastala po očkování proti covidu-19. Celkem jich je 31. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 

Rozvolnění přehledně: Návrat do školek a na druhé stupně od pondělí. Obchody si ještě týden počkají

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.04.2021 (17:20)     Sekcia bulvar

Vláda ve čtvrtek podle aktuálních dat o šíření epidemie koronaviru rozhodovala, zda budou moct od pondělí 3. května otevřít další obchody. Nakonec se podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) shodla na tom, že otevření se posune o týden. Na klíčovém zasedání také už schválila, že se v Královéhradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském, Libereckém, Pardubickém kraji a Praze vrátí v pondělí do lavic druhé stupně základních škol. Ve středních Čechách, na Liberecku, Pardubicku a v hlavním městě otevřou i celé školky, testy v nich nebudou. Určující je počet nakažených za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Zmíněných sedmi krajů se bude týkat i uvolnění v kultuře, otevřou tak muzea či galerie. 

 

Návrat žáků do škol se komplikuje. Hamáček zmínil týdny, Plaga vyzval Prymulu k řešení

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.10.2020 (07:51)     Sekcia bulvar

Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol či alespoň jejich části k prezenční výuce na základě dat ohledně vývoje koronavirové epidemie na konci týdne. Čísla jsou ale nepříznivá, řekl na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Ve hře je například varianta, že by se do škol vrátili žáci prvních a druhých tříd.

 

Návrat žáků do škol se komplikuje. Prymula zmínil nepříznivá čísla, Hamáček týdny

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.10.2020 (23:40)     Sekcia bulvar

Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol či alespoň jejich části k prezenční výuce na základě dat ohledně vývoje koronavirové epidemie na konci týdne. Čísla jsou ale nepříznivá, řekl na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Ve hře je například varianta, že by se do škol vrátili žáci prvních a druhých tříd.

 

Velký návrat do škol: Jak na to děti připravit?

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     26.08.2021 (05:00)     Sekcia bulvar

A je to tady! Už ani ne za týden se děti vrátí zpět do lavic a začne jim pravidelný režim. Návrat jim můžete usnadnit tak, že je na to připravíte už nyní a začnete pomalu trénovat vstávání, cestu do školy a pokusíte se je naučit pravidelnosti... Velká změna to bude určitě pro prvňáčky, ale i pro zbytek prvního stupně. I kvůli covidovým opatřením, která poznamenala celý loňský rok.

Vraťte žáky do lavic 12. dubna, žádá opozice. Plaga mluví o rotaci tříd doma a ve škole

Babiš nechápe otevírání škol podle okresů a rotaci žáků. Opřel se do Smejkalovy skupiny

Babiš nechápe otevírání škol podle okresů i rotaci žáků. Opřel se do Smejkalovy skupiny

Nouzový stav prodlužovat nebudeme, slibuje Babiš. A cupuje plán Plagy a expertů na návrat dětí do škol

Co čeká školky, školy, žáky a učitele? Rodiče musí děti nahlásit a přibalit jim dvě roušky

Návrat školáků: Prymula hlásí problém, Hamáček zmínil týdny, exministryně chce vrátit prvňáčky

Přehledně: Od 10.5. venku bez roušek, děti do lavic v celé ČR, zelená pro služby. A vláda povolila vleky

Květnový návrat dětí do škol a školek: I Prahu, střední Čechy a Liberecko čeká rozvolnění?

Babiš cupuje plán Plagy a expertů na návrat dětí do škol. Vláda v úterý nerozhodne, varuje

Žádný čas na přípravu, zmatky a nejistota: Ředitel popsal potíže při návratu dětí 2. stupně do škol

Návrat druhého stupně do škol? Ředitelům „malinko uniká“ smysl, Plaga musel vysvětlovat

Děti prvního stupně se od pondělí vrací do školy: 25 otázek a odpovědí pro každého rodiče

Nouzový stav do 11. dubna, Babišovi pomohla KSČM. Návrat do škol má začít 12. dubna

Rozvolnění v Česku: Vláda řekla, kdy rozhodne o obchodech. A školky dál s otazníkem

„Buď jsou děti neuvěřitelně zdravé, nebo jsou testy na nic.“ Takhle proběhl návrat školáků v Praze. A nová metoda?

Přehledně: Tohle se dnes mění. Otevřou školy, obchody i trhy, ale schůzky nejvýš ve dvou

Povinné roušky a maximálně týden starý test: Plaga řekl, jak budou vypadat přijímačky a maturity

Plán na návrat dětí do škol: V dubnu a prvňáci na střídačku?

Zpátky do lavic! Děti na ZŠ Kladská si vyzkoušely antigenní testy i PCR testy ze slin

Zpátky do lavic! Děti na ZŠ Kladská si vyzkoušeli antigenní testy i PCR testy ze slin

Přímý přenos: Od 10.5. venku bez roušek, otevřou další služby. A návrat dětí do lavic ve zbytku ČR

Demonstranti bez roušek vtrhli k Plagovi domů. „Bojujeme za normální život,“ tvrdí

„Víte, že máte za souseda zločince?“ Demonstranti bez roušek vtrhli k Plagovi domů

Přímý přenos: Vláda o návratu dalších dětí do škol, otevření služeb a změnách u roušek

Vláda pustí do škol středoškoláky na konzultace. A až šest dvojic na hřišti bez roušek

Návrat žáků do škol: Epidemiolog varuje, co by nechalo děti doma až do léta

Roušky se vrátily do škol: „Byli zodpovědní, zapomnělo jen pár jedinců,“ chválí žáky pražští ředitelé

Vysílali jsme: Šéf Pedagogické komory o škole bez roušek i diskriminaci starších učitelů

Zavření školek a škol: Semeniště nákazy? Rodiče vodili i nemocné. A Plaga zmínil návrat

Vysíláme z Blesku: Šéf Pedagogické komory o škole bez roušek i diskriminaci starších učitelů

ŽIVĚ: Vláda pustí do škol středoškoláky na konzultace. A až šest dvojic na hřišti bez roušek

Vysíláme: Šéf ředitelů o plánu rozvolnění škol. Jak nejistotu zvládají pedagogové a žáci?

Vysílali jsme: Šéf ředitelů o plánu rozvolnění škol. Jak nejistotu zvládají pedagogové a žáci?

V Česku se do lavic vrátily další děti. A po týdnu se k rotační výuce připojilo i Děčínsko

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy