Nejdřív peníze, pak naplnit nádrž. Češi tankomaty teprve objevují, princip je jednoduchý

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     31.07.2021 (11:23)     Sekcia ekonomika

Naplnit nádrž, zaplatit přímo u stojanu kartou nebo mobilem a hned pryč. Princip bezobslužných čerpacích stanic, u kterých není k dispozici jinde obvyklý shop ani pokladní, je leckde v cizině rozšířený, u nás je ale pořád v plenkách. Přestože první tankovací automaty se objevily na českém území na konci 80. let a technologicky vyspělé řešení je k dispozici od začátku 90. let. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Britští školáci podlehli novému trendu. Láhvi, která šálí chuťové pohárky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.04.2023 (09:00)     Sekcia ekonomika

Láhev, která dokáže napojit vodou s příchutí melounu, okurky, pomeranče nebo koly, ale přitom obsahuje pouze čistou vodu, je zřejmě nejnovějším hypem vládnoucím v britských školách. Plastový výrobek má jednoduchý princip: lze ho naplnit běžnou vodou z kohoutku, ale díky aromatickým kapslím, které se montují na láhev, dokáže mozek oklamat, že její obsah je ochucený.

 

Senát chce zastavení marných exekucí dřív než za 7 let. Vrací zákon poslancům

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.06.2021 (15:50)     Sekcia ekonomika

Senát ve čtvrtek odhlasoval vrácení novely o exekucích Poslanecké sněmovně. Vášnivě diskutovaný princip teritoriality však stejně jako dolní komora nepodpořil. Místo toho například navrhuje, aby se dlouhodobé bezvýsledné exekuce začaly zastavovat již v roce 2023. Senátoři se navíc shodli na tom, že by dlužník měl nejdřív splácet jistinu a teprve potom úrok.

 

Češi si chtějí u moře dopřát víc. Které země letos táhnou a jaké naopak klienti teprve objevují?

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     22.04.2022 (05:00)     Sekcia ekonomika

Prodeje letních dovolených jsou už v plném proudu. Výčet nejžádanějších destinací je už stejný jako před úderem koronaviru, do nabídky se po přestávce vrací Turecko. Ovšem zájem je i o nové destinace.

 

Naplnit nádrž i žaludek. Kde v Česku stojí za to zastavit u pumpy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.11.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Dříve se jezdilo na pumpu pro pohonné hmoty, občas na kafe z automatu do kelímku. Doba se změnila a čerpačky nabízí nejen kávu, ale mnohdy i jídlo, za které by se nemusel stydět ani michelinský kuchař. Některé čerpací stanice jsou zajímavé svým designem, jiné svými službami. Redakce iDNES.cz vytipovala ty nejzajímavější z nich.

 

KOMENTÁŘ: Firemní dluhopisy jsou lákavé, jde však o investici do prázdné skořápky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.04.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Firemní dluhopisy už zlákaly řadu investorů. Nabízejí daný výnos a zdánlivě jednoduchý princip. Investor půjčí firmě a na oplátku dostane pravidelný úrok a po splatnosti i jistinu zpět. Některé firmy jsou ale prázdné skořápky a jejich dluhopisy jsou prašivé, říká v komentáři investor Vladimír Brůna.

 

S každou tiskovkou nákupy rostou, hlásí e-shop. V obchodech však panika zatím nehrozí

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     19.09.2020 (09:44)     Sekcia ekonomika

Během jarní pandemie koronaviru se Češi naučili při jedné návštěvě obchodu naplnit svůj košík více, než byli zvyklí. A činí tak doteď.

 

KOMENTÁŘ: Češi zachraňují peníze zlatem. Jak ale nakupovat chytře?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.09.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Češi v poslední době podle nejnovějšího Barometru spoření zachraňují své úspory před inflací mimo jiné zlatem a stříbrem. Tyto drahé kovy drží stabilně svoji hodnotu, můžete je rychle přemístit, schovat nebo přeměnit zpět na peníze. Čím se u investice do drahých kovů řídit, rozebírá v komentáři investor Vladimír Brůna.

 

Kvůli změně klimatu patrně nebude nádrž Švihov schopna pokrýt budoucí poptávku

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     29.02.2024 (18:41)     Sekcia ekonomika

Větrný Jeníkov (Jihlavsko) - Kvůli klimatické změně nebude patrně největší česká vodárenská nádrž Švihov na Želivce schopna pokrýt budoucí poptávku po pitné vodě. Po roce 2040 může nastat situace,...

 

Kempování přímo na pláži, veškeré vybavení na dosah. Cestování po vlastní ose si Češi oblíbili

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     23.04.2022 (05:00)     Sekcia ekonomika

Vozem na jih k moři? Nejčastěji tam, kam je to z Česka na pláž nejblíže. Našinec nejčastěji preferuje sever Chorvatska a Itálie, objevují však už i jižnější oblasti a ostrovy.

 

Češi prosázeli polovinu státního rozpočtu. Kde na to berou peníze?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.03.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Objem prosázených peněz za loňský rok překročil 982 miliard. Ačkoli Češi tuto částku prosázeli, jde často o opakující se sázky. Jednu stokorunu tak sázkař může protočit třeba třikrát, zatímco ve statistice se vykáže jako vsazených 300 Kč.

Průzkum: Češi chtějí investovat do úspor energie, část si to nemůže dovolit

Sílí trend být v práci jen čtyři dny v týdnu. Evropě slibuje víc produktivity

Mladí Češi nemají dostatečnou finanční rezervu. O peníze se ale zajímají

Češi mají u cestovek jednu a půl miliardy ve voucherech. Někteří peníze zpátky dostanou, jiní nemusí

O své peníze se lidé v Česku nejraději starají sami. Ale často špatně

Průzkum: Češi považují za nejlepší způsob uchování financí spořicí účty

Češi utrácejí méně než před pandemií. Šetří a splácejí dluhy, říkají statistiky

Koktejly bez barmana. Češi objevují kouzlo drinků v plechovkách

Mnoho Čechů na slevy po Vánocích nečeká. Nakupuje už před svátky

Češi na zbytečných dárcích promarní 67 kilometrů dálnic, míní ekonom

Vyšší ceny jídel, nižší spropitné. Češi kvůli zdražování v restauracích škudlí

Průzkum: Češi si nejčastěji ukládají úspory na spořicí účty

Štěně, pleš i hřbitovní svíce. Co vše si vozí cyklisté v košících sdílených elektrokol

KOMENTÁŘ: Spořit, nebo investovat? Jak uvažovat, aby peníze přibývaly

Kartu? Raději mobil nebo hodinky. Češi přicházejí na chuť chytrým platbám

Češi objevují pražskou burzu. Počet investorů roste, žádaná je Zbrojovka

Drahé kovy? Dobrá volba, míní Češi. Co brát do úvahy, vysvětluje expert

Energošmejdi se zase objevují. Je jich ale méně, líčí členka rady ERÚ Zemanová

Peníze z brigády dal do cesty po Indii. Díky tomu úspěšně podniká

Statisíce zmizelé v QR kódu. Personál si nechal peníze posílat na vlastní účet

Podvodné aplikace lákaly z uživatelů Androidu peníze. Stáhli si je i stovky Čechů

Republiku zaplavila modro-žlutá solidarita. Češi skupují ukrajinské vlajky

Ekonom Skořepa: Banky krotí inflaci mrazákem, Češi zatím neumí žít s rizikem

Češi si na povánoční slevy opět počkali. Jsou větší než loni, vrchol teprve přijde

Kyberzločinci mají nové triky, jak vysát bankovní účet. Útočí na emoce

Češi příbuzným rádi půjčí. Třetina už peníze nikdy neuvidí, ukázal průzkum

KOMENTÁŘ: Češi v lockdownu našetřili 300 miliard. Co to znamená pro ekonomiku?

Peníze dělají peníze? Není to tak samozřejmé. Jak ochránit své úspory

Sondy ukazují, jak jsou na tom Češi s úsporami a zajištěním na penzi

Češi jsou ve spoření na důchod příliš konzervativní, říkají experti

Podcast: Nejprve dobře zaplaťme učitele, pak teprve modernizujme školy, říká Kartous

Odborník: Mnozí Češi myslí hlavně na majetek, ale neznají jeho cenu

Češi čekají na peníze za zrušené lety. A létají raději jenom po Evropě

Prohlídka vozu před zimou se vyplatí. Proč ‚nedojíždět‘ nádrž do dna a jak vybavit auto do nepohody

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy