Věž, co vypadá jako přesýpací hodiny. Ostrava postaví nejvyšší mrakodrap v Česku

Zdroj Zdroj: pikant.atlas.cz     16.09.2021 (12:00)     Sekcia bulvár

Oproti původní verzi má návrh na dominantu Ostravy jen jednu věž a je o zhruba osm metrů nižší. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Žádné dvě věže, ale přesýpací hodiny: Mrakodrap, nejvyšší v republice, změnil podobu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.09.2021 (14:35)     Sekcia bulvar

Jedna vysoká budova tvaru X či přesýpacích hodin a především podle radnice lepší umístění budovy do okolí s ohledem na dopravní obslužnost. To jsou dvě zásadní změny, které doznal návrh ostravského mrakodrapu.

 

Dvě věže v Ostravě: Nejvyšší mrakodrap v Česku roste v místě, kde se těžilo uhlí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.01.2021 (13:58)     Sekcia bulvar

Tak vysoko do nebe žádný dům v Česku zatím nevyrostl. Ostrava je zase o něco blíže vysněnému projektu, mrakodrapu Ostrava Tower. Nyní probíhá geologický průzkum v místech, kde stával důl.

 

60 pater a 238 metrů výšky: V Ostravě vyroste nejvyšší mrakodrap v Česku!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     25.06.2020 (11:37)     Sekcia bulvar

Pozemek v centru Ostravy podél ulice 28. října, kterému se říká Slza, prodalo město za bezmála 62 milionů ostravské společnosti. Ta na něm hodlá postavit nejvyšší mrakodrap u nás. Jeho součástí budou byt, obchody, kanceláře, restaurace a vyhlídka. Hotovo bude do šesti let.

 

Nejvyšší mrakodrap v Česku: Dvě věže v Ostravě, jedna bude měřit 170 metrů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.06.2024 (13:59)     Sekcia bulvar

Spoustu peripetií má soukromý investor s projektem mrakodrapu Ostrava Towers, ale nevzdal ho. Dle smlouvy s městem vyhlásil architektonickou soutěž, která měla definitivně určit jeho podobu. Vítězný návrh? Dvě věže, z nichž jedna má dosáhnout výšky 170 metrů, a stát se nejvyšší budovou v Česku!

 

Natálie (16) navrhla mrakodrap jako včelí plástve: Vyhrála!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.06.2023 (12:22)     Sekcia bulvar

Soustavu pláství přípomíná vítězný mrakodrap ze soutěže Modelium na téma „Nejvyšší mrakodrap Evropy“. Finále soutěže se konalo v Ostravě. Model vyrobila ho Natálie Molinová (16) z Třince úplně sama. Třeba taková bude budoucnost architektury...

 

Souboj mrakodrapů: O prvenství se přetahuje Brno a Ostrava

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.02.2025 (11:05)     Sekcia bulvar

Jižní a severní Morava, respektive Brno a Ostrava, svedou v příštích letech souboj o nejvyšší mrakodrap v Česku. V Brně-Heršpicích plánují 144 metrů vysokou budovu, která překoná nedaleký N Tower o 33 metrů. V Ostravě ovšem chtějí v roce 2029 zahájit stavbu mrakodrapu Ostrava Towers Complex. Jedna ze dvou věží se má vyšplhat do výšky 170 metrů.

 

Z jejího pasu se vám udělá mdlo: Žena nosí 23 hodin denně pevně utažený korzet. Vypadá jako přesýpací hodiny

Zdroj Zdroj: super.cz     03.11.2024 (08:57)     Sekcia bulvar

Seznamte se se Sarah Vaeth, pětačtyřicetiletou ženou, která chce mít ten nejužší pas na světě. Aby toho dosáhla, stahuje ho korzetem, který nosí 23 hodin denně, sedm dní v týdnu. „Můj pas měří 39,8 centimetru, ale chci ho mít ještě menší, abych pokořila světový rekord,“ řekla agentuře Jam Press.

 

To jako vážně?! Takhle vypadá Will Smith na »vrcholu«

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     27.03.2022 (12:00)     Sekcia bulvar

Nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa je se svými 828 metry výšky už tak dost slavný. Ale v pondělí se na jeho vrcholu objevila další atrakce: Na samotné špici dubajského kolosu se na pár minut usadil herec Will Smith (53)!

 

Nejvyšší budova Česka, brněnský N Tower, změní image: Komise vybere z 15 studentských návrhů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.09.2021 (19:47)     Sekcia bulvar

Je vysoký 111 metrů, z okolí Brna prakticky nepřehlédnutelný. Mrakodrap A Tower, nejvyšší budova v Česku, se ale dočká proměny. Jeho spoluvlastník, společnost Natland, vyhlásil soutěž pro studenty architektury z brněnského VUT. Měli popustit fantazii a navrhnout, jak vzhled budovy vylepšit, jak mu dát modernější háv.

 

Díky rekonstrukci přežije první český mrakodrap další století

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.02.2021 (00:00)     Sekcia bulvar

Dnes je známý jako dům Radost. První československý mrakodrap zažil konec první republiky, přežil druhou světovou válku i komunisty. Vydrží dalších sto let?

Poprvé v Česku: Doubledeckery v běžné MHD! Ostrava je nasadí na turisticky vytížené trasy

Ostrava znovu prodává mrakodrap i s pozemky: Smlouva neklapla

Figura jako přesýpací hodiny! Influencerka Barbora Stříteská ukázala dokonalé křivky i perfektně sladěnou rodinku

Snili o metropoli: Velká Ostrava slaví 100 let vzniku!

V Praze vztyčili „první český mrakodrap“. Architekti Havlíček s Honzíkem chtěli přestavět půl Žižkova

Nejvyšší mrakodrap v Ostravě? Místo 230metrové věže budou dvě

Bez make-upu a spánku, ale s dojetím: Hrdá babička Žilková sdílela rodinnou fotku. Vznikla dvě hodiny po Agátině porodu

Nejštíhlejší mrakodrap světa Newyorská »Jehla«: 60 bytů v 84 patrech

Zapomenutý mrakodrap v Brně: Baťa budoval nejvyšší stavbu v Evropě, už 100 let čeká na dokončení

Zoo Ostrava slaví 70 let: Začínala jako koutek se srncem a bažanty

ONLINE: Ruské bomby v Charkově zabily čtyři lidi. Poničily i první sovětský mrakodrap

Síťová prolézačka a umělé mraky: Nejvyšší mrakodrap N Tower v Brně čeká možná úprava

Jsem Radek Kašpárek a mám tah na branku: Takhle to vypadá, když se k plotně postaví michelinský šéfkuchař

Parkourista zdolal 166 metrů vysoký mrakodrap ve Frankfurtu, na střeše už čekala policie

Nejvyšší budova Burdž Chalífa: Tady něco smrdí!

Dubaj bude mít další nej! Chystá postavit nejvyšší obytnou budovu světa

Mrakodrap v Ostravě: Chlouba socialismu byla životu nebezpečná! Teď ho chtějí opravit

Hodiny dřiny v posilovně? Ani náhodou! Dara Rolins prozradila, čemu vděčí za tuhle sexy figuru

Mrakodrap v Ostravě: Chlouba socialismu byla životu nebezpečná! Hrozilo zbourání, teď ho chtějí opravit

Čína postaví do roku 2023 další stavbu od Zahy Hadid. Praha na tu první stále čeká

Vedra v Česku: Teploty až k 30 °C, pak přijdou přeháňky a bouřky. Sledujte radar Blesku

Vedra v Česku: Teploty až k 30 °C, pak bouřky i silné lijáky. Sledujte radar Blesku

Liberty Ostrava: Stovky lidí a hodiny čekání ve frontě na úřad práce

Dětí v Česku přibylo: Plodnost je nejvyšší za 20 let

Božská Ema točí v Česku s Mádlem a Šporclovou: Legendární slovenskou hvězdu (82) zlákal Strach. Vypadá fantasticky

Takřka stoletý zrezivělý indián: Jako nový i díky 3D tiskárně

Ve čtvrti bohatých se zřítil rozestavěný mrakodrap: Nejméně 4 mrtví v Lagosu, obětí bude více

Lovci adrenalinu se vrhli ze 104metrové budovy Empiria v Praze: „Stačí drobný rozdíl a jsi mrtvý,“ říká skokan

Olomouc zdobí nová sluneční časomíra: Hodiny jdou za roh...

Neštěstí v Nigérii: V hlavním městě se zřítil mrakodrap, v troskách může být až 100 lidí

Zděšení v Číně: Mrakodrap se začal chvět, lidé vybíhali v šoku ven

Druhá nejvyšší porodnost v Unii: ČESKÝ BABYBOOM ZPŮSOBIL I COVID!

Mrakodrap u Lužánek nebude: Přednost dostaly tři vzrostlé stromy

IKEA přilákala davy. Lidé čekali ve frontě na znovuotevření už v pět ráno

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy