Uprchlíci měli namířeno do Německa

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     19.09.2021 (05:00)     Sekcia bulvár

05:Trojici mladých uprchlíků (16, 16 a 21, na snímku) odhalili v kabině rumunské dodávky celníci v Pávově na Jihlavsku. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Ukrajinští uprchlíci si v Česku vytvářejí nový domov: Prací se začleňujeme mezi vás!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.04.2024 (05:00)     Sekcia bulvar

Přes dva roky už trvá válka tam, kde měli milovaný domov. Ten ze strachu opustili. Ukrajinští uprchlíci nechtějí v Česku žít v provizorních podmínkách. Pracují na místech, kde je třeba.

 

Zděšení, šok i posttraumatický stres. Psychologové popisují, co prožívají uprchlíci

Zdroj Zdroj: pikant.atlas.cz     19.03.2022 (10:32)     Sekcia bulvar

Až když se uprchlíci ocitnou v bezpečí, mohou válečná traumata začít postupně zpracovávat, říkají psychologové z Národního ústavu duševního zdraví.

 

Němečtí hasiči měli na Vysočině vážnou nehodu: Ke zdemolované cisterně musel spěchat vrtulník!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.06.2022 (13:09)     Sekcia bulvar

K vážné dopravní nehodě německých hasičů došlo 15. června u obce Ždírec nad Doubravou na Vysočině. Pasažéři hasičské tatrovky měli namířeno do servisu v Poličce, když cisterna vyjela ze silnice a ve vysoké rychlosti narazila do stromu. Srážka si vyžádala natolik závažné zranění jednoho z hasičů, že na místo musel spěchat vrtulník. 

 

Pomoc Ukrajině: Uprchlíci mohou jezdit autobusem po severní Moravě zdarma

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.03.2022 (12:29)     Sekcia bulvar

Uprchlíci z Ukrajiny mohou od středy v Moravskoslezském kraji bezplatně využívat regionální autobusy. K obdobné iniciativě vyzvali krajští radní i města zajišťující městskou hromadnou dopravu.

 

U Jurečky chystají změnu „lex Ukrajina“. Stát bude uprchlíkům platit ubytování jen 150 dní

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.01.2023 (08:47)     Sekcia bulvar

Uprchlíci by nově mohli v nouzovém ubytování v ubytovnách či penzionech bezplatně bydlet nejvýš 150 dnů. Po pěti měsících by si měli pobyt buď dál hradit sami, nebo by se museli přestěhovat. Na byt by pak stát mohl začít vyplácet nový příplatek. V další novele zákona „lex Ukrajina“ to navrhuje ministerstvo práce. Podle něj by změny měly platit od dubna. Některé resorty, kraje či zaměstnavatelé s navrženou úpravou nesouhlasí, žádají přepracování. Podle nich není na trhu dost volných bytů, do kterých by se mohli uprchlíci ze zařízení přesouvat. Varují před zhoršením situace běženců a před obchodem s chudobou.

 

Svátky bez táty a stesk po domově: Jak slaví Vánoce ukrajinští uprchlíci v Česku?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.01.2023 (14:34)     Sekcia bulvar

Už deset měsíců zuří na Ukrajina strašlivá válka, kterou rozpoutalo Rusko. Kvůli ní nemohly miliony lidí letošní Vánoce oslavit ve svých domovech a tak jak by si přály. Jak prožívali svátky ukrajinští uprchlíci, kteří nyní žijí v České republice?

 

Svátky bez táty a stesk po domově: Jak oslaví Vánoce ukrajinští uprchlíci v Česku?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.01.2023 (14:34)     Sekcia bulvar

Už deset měsíců zuří na Ukrajina strašlivá válka, kterou rozpoutalo Rusko. Kvůli ní nemohly miliony lidí letošní Vánoce oslavit ve svých domovech a tak jak by si přály. Jak prožívali svátky ukrajinští uprchlíci, kteří nyní žijí v České republice?

 

Převaděč (24) vezl v dodávce 12 syrských migrantů i s dětmi. Mířili do Německa, v Praze je chytla policie

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.04.2023 (11:48)     Sekcia bulvar

Celkem dvanáct cizinců včetně dvou malých dětí převážel ve svém autě čtyřiadvacetiletý turecký řidič. Jejich cílovou destinací bylo Německo, tam už ale nedorazili. Začátkem dubna je ve Spořilovské ulici v Praze zastavili policisté. Syrští uprchlíci poputovali zpět na Slovensko. 

 

Ukrajinští uprchlíci se tísní na lodi: Na trajektu v malých kabinkách jich je na 1700

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.11.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Ukrajinští uprchlíci jsou ve Skotsku už od července uvěznění na výletní lodi. Společnost jim dělá rusky mluvící posádka. Na palubě kotvící MS Victoria jsou ubytovaní kvůli nedostatku bydlení v Edinburghu. Rodiny, které utekly před válkou, tak musí přežívat ve stísněných podmínkách.

 

Tanečník Peter (†15) a máma Lenka (†43) zemřeli při nehodě: Jejich vůz naboural do náklaďáku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     21.09.2021 (18:22)     Sekcia bulvar

Doslova hororová autonehoda se odehrála na slovenské dálnici poblíž města Malacky. Osobní automobil tam zůstal děsivě napasovaný v kamionu. Ve voze zahynula maminka se svým synem. Měli společně namířeno do Brna na taneční soutěž, syn Peter byl totiž vášnivý tanečník.

Tanečník Peter (†15) a máma Lenka (†43) zemřeli cestou do Brna: Napasovali to pod náklaďák

Poslanci se chtějí rekreovat, uprchlíci museli pryč. Ze sněmovní chaty v Harrachově už odešli všichni

Českoslovenští uprchlíci umírali u břehů Palestiny: Při lodním neštěstí zemřelo 278 lidí

Rakušan pro Blesk: Uprchlíci musí ukázat razítko v pase! … jinak jim nevyplatíme podporu

Vlna utečenců nemá obdoby! Uprchlíci z Ukrajiny mohou v ČR nově pracovat bez povolení

Jumbo Jet vypustil nad Českem 110 tun paliva! S prasklým oknem se chvíli po startu musel vrátit do Lipska

Rvačka na Smíchově: Muž namířil na druhého zbraň zmáčkl spoušť! Zachránila ho závada

Rozešli se, když byla těhotná. Teď se Heidi Klum a Leni setkaly s Flaviem Briatorem na závodě formule 1

Ovčáček o sňatku s uprchlicí: „Je to velká radost,“ vzkázal. A kdo nedostal pozvánku?

Váleční uprchlíci nachází azyl v Česku: Malíř z Kyjeva našel s rodinou útočiště ve mlýně

Obětí železniční nehody byla Hanna z Charkova: Válce utekla, smrti ale ne

Merkelová si po letech sype popel na hlavu: „Měli jsme na ruskou agresivitu reagovat rychleji“

Uprchlíci z Ukrajiny najdou azyl v budově v Modřanech. Pak půjde k zemi

Německá apokalypsa s více než 170 mrtvými: Na zpustošené oblasti se řítí další bouřky

5000 korun pro uprchlíky z Ukrajiny schváleno! Zeman podepsal i volný přístup na trh práce

Německá Kim Kardashian oslňovala v bikinách. Sexy modelka byla královnou pláže

Na pětitisícovku v gumákách: Krásné a neznámé hory Rwenzori jsou jako z jiného světa

ProUkrainu: Jak mohou uprchlíci z Ukrajiny získat víza pro pobyt v ČR

ProUkrainu: Jak v Česku mohou uprchlíci z Ukrajiny najít bydlení

„Zranitelní uprchlíci“ kvůli změně zákona skončí na ulici?! V Praze jich je přes tisícovku

V Pražské tržnici otevřela nová pobočka úřadu práce. Uprchlíci tam mohou žádat o humanitární dávku

Jumbo Jet se kvůli poruše vracel do Lipska, palivo vypouštěl na Českem? Úřady to popřely

Úřad práce v holešovické tržnici zavírá: Uprchlíci si dávku vyřídí na Proseku

Do stanového městečka v Troji zamířili první uprchlíci. Celkem tam může přespávat až 150 Ukrajinců

Velká pátrací akce na Domažlicku: Naši i němečtí policisté hledají ozbrojené lupiče

5000 korun pro uprchlíky z Ukrajiny schválil Senát. Kývl i na vyslání vojáků na Slovensko

Dítě v ohrožení: Na Domažlicku v lesích pátrají po Julince (8) z Německa

Při vycházce na Božím daru si hůlkou probodla nohu! Ženu do nemocnice transportoval vrtulník

Němci chtějí udělat rázný krok kvůli migrantům. Čekají Čechy kontroly na hranicích?

Princ Harry mě dostal ze záchvatů úzkosti. Je tak nudný, že mě uklidnil, tvrdí německá modelka

Když uprchlíci přijdou o domov, pas i peníze. Netflix uvedl seriál Cate Blanchettové

Vykukové chtějí ušetřit: Na cestu do Německa padělají covid testy! Pokuta až 130 tisíc

Ruský dodavatel plynu Gazprom končí ve své německé divizi, která působí i v Česku

Německá armáda pojmenovává stroje po zvířatech, odkazuje tak na vlastnosti

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy