Babiš chce konec Mynáře, ten se brání. „Jediný Zeman má právo mě odvolat!“ hřmí kancléř

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.10.2021 (16:10)     Sekcia bulvár

Premiér Andrej Babiš (ANO) by s aktivací článku 66 ústavy počkal. Prezident Miloš Zeman je podle něj zatím v nemocnici krátce a jeho role z hlediska povolební situace nastane až v prosinci. Babiš to dnes řekl České televizi. Při aktivaci článku 66 by si se souhlasem obou komor Parlamentu rozdělili část pravomocí hlavy státu předsedové vlády a Sněmovny. Babiš zároveň zmínil, že by podle jeho názoru měl skončit hradní kancléř Vratislav Mynář. Jenže ten odvětil: Jediný Zeman má právo mě odvolat! celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

ONLINE: Mynáře by mohl odvolat Babiš, zmínil ústavní právník. Ovčáček nemá co říct

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.10.2021 (17:21)     Sekcia bulvar

Prezident Miloš Zeman je od neděle 10. října opět hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) uvedl v pondělí, že podle názoru ÚVN není Zeman nyní ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza je nejistá. Politici řeší aktivaci článku 66 ústavy, který by převedl pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. Ústavní právník Ondřej Preuss v pořadu Blesk.cz Epincentrum zmínil, že pokud by článek byl aktivován, Vratislava Mynáře by mohl odvolat předseda vlády, v tuto chvíli Andrej Babiš (ANO). A hradní mluvčí Jiří Ovčáček odmítl celou věc jakkoliv komentovat. Hospitalizaci a další vývoj kolem zdraví hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

 

ONLINE: Babiš chce Mynářův konec, nebo ho sám vyhodí. A po Zemanovu okolí jde policie

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.10.2021 (10:25)     Sekcia bulvar

Miloš Zeman je od neděle 10. října opět hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) uvedl v pondělí, že podle názoru ÚVN není Zeman nyní ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza je nejistá. Politici řeší aktivaci článku 66 ústavy, který by převedl pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. Policie zahájí s ohledem na informace Senátu prošetřování možného protiprávního jednání, ve kterém lze spatřovat znaky trestných činů proti republice. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval hradního kancléře Vratislava Mynáře k rezignaci na funkci vedoucího prezidentovy kanceláře. Pokud tak neučiní, je připraven ho odvolat, řekl pro iDnes.cz i Blesk Zprávy. Hospitalizaci a další vývoj kolem zdraví hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

 

Babiš chce konec Mynáře i Nejedlého pas. O Zemanovi prozradil: Byl strašně unavený, málo jedl

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.10.2021 (13:35)     Sekcia bulvar

Premiér Andrej Babiš (ANO) by s aktivací článku 66 ústavy počkal. Prezident Miloš Zeman je podle něj zatím v nemocnici krátce a jeho role z hlediska povolební situace nastane až v prosinci. Babiš to dnes řekl České televizi. Při aktivaci článku 66 by si se souhlasem obou komor Parlamentu rozdělili část pravomocí hlavy státu předsedové vlády a Sněmovny. Babiš zároveň přiblížil, že Zeman byl 10. října v Lánech  „strašně unavený“ a málo jedl. Kvůli schůzce v nemocnici premiér navíc připusil, že stávající šéf poslanců Radek Vondráček (ANO) nebude kandidátem hnutí ANO do vedení nové Sněmovny.

 

ONLINE: Babiš chce Mynářův konec, nebo ho vyhodí. A Senát má o Zemanovi hlasovat 5. listopadu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.10.2021 (12:10)     Sekcia bulvar

Miloš Zeman je od neděle 10. října opět hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) uvedl v pondělí, že podle názoru ÚVN není Zeman nyní ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza je nejistá. Politici řeší aktivaci článku 66 ústavy, který by převedl pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. V Senátu by o tom měli hlasovat zřejmě 5. listopadu. Policie zahájí s ohledem na informace Senátu prošetřování možného protiprávního jednání, ve kterém lze spatřovat znaky trestných činů proti republice. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval hradního kancléře Vratislava Mynáře k rezignaci na funkci vedoucího prezidentovy kanceláře. Pokud tak neučiní, je připraven ho odvolat, řekl pro iDnes.cz i Blesk Zprávy. Hospitalizaci a další vývoj kolem zdraví hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

 

ONLINE: Senát má o pravomocích Zemana hlasovat 5. listopadu. A tlak na konec Mynáře sílí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.10.2021 (13:30)     Sekcia bulvar

Miloš Zeman je od neděle 10. října opět hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) uvedl v pondělí, že podle názoru ÚVN není Zeman nyní ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza je nejistá. Politici řeší aktivaci článku 66 ústavy, který by převedl pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. V Senátu by o tom měli hlasovat zřejmě 5. listopadu. Policie zahájí s ohledem na informace Senátu prošetřování možného protiprávního jednání, ve kterém lze spatřovat znaky trestných činů proti republice. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval hradního kancléře Vratislava Mynáře k rezignaci na funkci vedoucího prezidentovy kanceláře. Pokud tak neučiní, je připraven ho odvolat, řekl pro iDnes.cz i Blesk Zprávy. Hospitalizaci a další vývoj kolem zdraví hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

 

Zeman chce Prymulu za poradce, Mynáře stál fotbal prémie. A co řekl na Klausův covid?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.02.2021 (11:40)     Sekcia bulvar

Miloš Zeman chce exministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), který skončil coby poradce premiéra Babiše (ANO) po účasti na fotbalovém zápase Slavia - Leicester, za svého poradce. Hradního kancléře Vratislava Mynáře, který na fotbal vyrazil mezi VIP hosty také, stihla kritika prezidenta i stržení prémií, prozradil Zeman v Partii na CNN Prima News. Zeman se vedle toho pozastavil i nad tím, že se jeho předchůdce Václav Klaus nakazil covidem-19. Připomněl přitom svá nedávná slova pro Blesk.

 

Kancléř Mynář po zabijačce čelí kritice. Babiš chce zásah hygieny, Prymula zpochybnil testy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.04.2020 (05:02)     Sekcia bulvar

Zabijačka, která se v pátek pořádala v restauraci hradního kancléře Vratislava Mynáře, rozčílila řadu lidí i českých politiků. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) v Osmětimanech zřejmě porušili nařízení, které po dobu nouzového stavu kvůli koronavirové krizi v Česku platí. Pochybnosti má i přední epidemiolog Roman Prymula. Mynář se brání tím, že prase bylo potřeba zabít a s někým z krajské hygieny se o tom před tím poradil. Oficiálně ale hygiena žádnou takovou informaci nemá.

 

Lákala Mynáře zvěřina? Kancléř »prosvětlil« revír!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     03.03.2023 (05:00)     Sekcia bulvar

Hradní kancléř Vratislav Mynář (55) má další »vroubek«. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) lovil zvěř v Lesní oboře Lány v rozporu s tehdejšími pravidly.

 

Zeman ve špitále: Dvakrát delší pobyt, než plánovali! A další návštěvy Ivany i Mynáře

Zdroj Zdroj: blesk.cz     21.09.2021 (14:03)     Sekcia bulvar

Týden už leží prezident Miloš Zeman (76) v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Přitom v roce 2019 strávil na rekondičním pobytu jen 4 dny. Hrad ani včera nechtěl prozradit, kdy půjde hlava státu domů, dušuje se ale, že zítra zahájí normální pracovní program. V úterý za Zemanem opět přijela první dáma Ivana a také kancléř Mynář či hradní protokolář Kruliš. Kdy se skutečně Zeman vrátí do práce?

 

Zeman hájil střelce Mynáře

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     06.03.2023 (05:00)     Sekcia bulvar

Zastřelil jedenáct kusů zvěře z Lánské obory za více než čtvrt milionu korun, ale neplatil za to ani korunu. Co říká prezident Miloš Zeman na počínání svého kancléře Vratislava Mynáře (55), které odhalil Nejvyšší kontrolní úřad a na které upozornil web Seznam Zprávy?

Konec tajností u Mynáře: Hradní kancléř bral 1,6 milionu čistého. Dva roky po sobě

Policie obvinila Mynáře kvůli milionovým dotacím na penzion. Vykonstruovaná kauza, tvrdí kancléř

O abolici pro Mynáře jsem žádal dvakrát, přiznal Zeman. Proč to dříve popíral?

Premiér chce odvolat Prymulu a Ilona Csáková už Babišovi vybrala nástupkyni: Jana Husa v sukních!

Zeman na »spanilé jízdě« na Ústecku: Fialu bych občas chtěl odvolat

Požár u Mynáře: Někdo ho opravdu založil?!

Zeman přijal Hamáčka na Hradě. Od STAN to schytal za další kontakty Mynáře se soudci

Michal David slavil 60: Gratulace od premiéra Babiše, kancléře Mynáře i zásah záchranky

Nejen hradní kancléř je dobře zajištěný: I Mynářova Alex je za vodou. Co vlastní?

Alex Mynářová tajemně promluvila: Krach vztahu?! Manžel se vrátí, odkud přišel…

Pilná Čaputová pod rouškou skrývá problém s muži. Izolovaný Zeman to slízl za Kuberu i Mynáře

Zemanův kancléř Mynář přišel kvůli fotbalu o prémie a čílí se: „To jsem špatný fanoušek?“

Mynář přišel kvůli fotbalu o prémie. „To jsem špatný fanoušek?“ čílil se Zemanův kancléř

Němcová zuří kvůli Mynářovi a spol.: „Lhali veřejnosti, vykládali nesmysly.“ Nemocnici chválí

Pozadí poslední večeře v Lánech: Zeman chtěl po Fialovi abolici pro Mynáře!

Zeman ve špitále: Lékaři ho propustí až ve středu. A další návštěvy Ivany i Mynáře

Babiš k prezidentským volbám: Zeman chce, abych kandidoval. Monika na Hrad nechce

„Trest“ za stíhání Mynáře? Zeman jmenoval nové generály, šéfa olomoucké policie odmítl

ONLINE: Mynář chce veřejně „vyvrátit lži“. Vondráčka plísní za návštěvu Zemana i Babiš

Zeman odmítl Prymulu po Vyšehradě odvolat, chtěl mu vynadat. Ministr bez roušky skončil sám

Chováním Mynáře se zabývá protimafiánský útvar: Kancléř může ztratit luxusní vilu i pozemky

Zeman hostí Babiše u prázdného stolu: Prezident chce konec Blatného, ustojí to ministr?

Mynář po schůzce s Vohralíkovou: Kdyby Pavel chtěl hradní prostory hned, Zeman vyjde vstříc

Babiš a Zeman v boji s pandemií pohořeli, Blatnému se dařilo, tvrdí průzkum

Zemanovy odposlechy: Schillerová narazila na nový rozpor. Byl u jednání Mynář, nebo ne?

ONLINE: Zeman chce Fialu jmenovat premiérem až po propuštění z nemocnice. A Mynář na výslechu

Milionové manipulace u Zemana? Šéfa Lán obžalovali. Neodvolám ho, říká Mynář

Mynářova zabijačka je dle policie přestupek. Exšvagr Zeman zmínil „papalášské“ manýry

ONLINE: Zeman už 12. dnem leží na ARO, výhled je nejistý. Chystá se výslech Mynáře

ONLINE: Babiše příští týden pustí za Zemanem. Kruliš byl na policii, Mynáře to čeká

Zeman žádal abolici pro své „věrné“, potvrdil ministr Blažek. Pro Mynáře dokonce dvakrát

Babiš: Zeman chce pověřit mě!

Mynář se navezl do ČT kvůli „useknutému“ Zemanovi s Blatným. Šéf Dvořák chce omluvu

Policie obvinila Mynáře kvůli milionovým dotacím na penzion. Zeman mu dál věří

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy