Omikron srazil v listopadu ceny akciových podílových fondů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.12.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Finanční trhy prošly v listopadu korekcí. Hlavní důvod bylo oznámení o nové variantě covidu-19, jež dostala název omikron. Klesly jak americké a evropské, tak i asijské akcie. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Dynamičtí investoři sčítali v únoru zisky, dluhopisy ale nepotěšily

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.03.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Ceny akcií a vývoj hodnoty akciových podílových fondů si i v únoru podržely svůj rostoucí trend a dynamičtí investoři tak dál sčítají zisky. To ale už neplatí pro konzervativní investory do dluhopisů, jak vyplývá z Partners Indexu podílových fondů.

 

Loňský rok potvrdil, že investice do podílových fondů mají smysl

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.01.2024 (00:00)     Sekcia ekonomika

Průměrná míra inflace v Česku činila za celý loňský rok 10,7 procenta. Některé investice přitom dokázaly porazit i tak vysokou inflaci. Podle Indexu podílových fondů skupiny Partners dosáhlo průměrné zhodnocení například korunových globálně diverzifikovaných akciových fondů nabízených v ČR 18 procent.

 

Riziko na finančních trzích: Umělá inteligence vládne všem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.12.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Finanční trhy i letos rostou, jak dokládá i Partners index podílových fondů. Podle něj se například hodnota v akciových podílových fondech letos meziročně zhodnotila o necelých dvanáct procent. Trhy ale obcházejí i mnohá rizika.

 

Optimismus na akciových trzích neskončil, ceny dluhopisů ale klesaly

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.10.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Růst cen akcií podle Partners Indexu podílových fondů pokračoval i v září. Hlavní oporou investorů se stala americká centrální banka. Ta poprvé v tomto roce snížila základní úrokovou sazbu a uvolnila měnovou politiku.

 

Otřesy na trzích: Spolu s akciemi padají ceny dluhopisů i podílových fondů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.04.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Letošní březen byl na finančních trzích ve znamení kroků amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jeho politika donutila evropské státy vydávat více například na obranu, což značí zejména další emise státních dluhopisů. Ceny akcií, dluhopisů i podílových fondů v reakci na opatření amerického prezidenta padají. Investiční odborníci však radí, nenechat se strhnout emocemi

 

Negativní trend se otáčí, v listopadu ceny na burzách rostly

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.12.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Listopad se stal jedním z nejúspěšnějších měsíců za několik let. Americké akcie vyskočily skoro o devět procent výše a evropské byly s osmiprocentním zhodnocením v závěsu. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů.

 

Průměrný český investor do podílových fondů loni vydělal devět procent

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.01.2025 (11:02)     Sekcia ekonomika

Průměrný český investor do podílových fondů v loňském roce vydělal přes devět procent. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Swiss Life Select. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů, které působí na českém kapitálovém trhu. Za rok 2023 činilo zhodnocení fondů dvanáct procent.

 

Riziko bankovní krize investory znepokojilo. Jak se daří fondům?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.04.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Investory v podílových fondech nečekalo v březnu jednoduché období. Nicméně hodnota akciových fondů v průměru rostla a překvapivě se podobně dařilo i konzervativním dluhopisovým fondům.

 

Akcie i fondy klesají. Změňte portfolio, ať nepřijdete o své investice

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.04.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Firmy i finanční trhy mají za sebou první letošní kvartál. Bilance obou není z důvodu preventivních vládních opatření proti šíření nákazy covid-19 nikterak růžová. To potvrzuje i Partners index podílových akciových fondů.

 

Podílové fondy, do kterých investují Češi, v listopadu stagnovaly. Zářily jen komodity

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.12.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Listopad přinesl na finanční trhy náznak dlouho očekávané korekce ceny akcií, růst tržních úrokových sazeb nebo posílení koruny. To vše se promítlo i do výkonu podílových fondů, do kterých investují české domácnosti.

Síla podílových fondů trvá už třetí století. Otevírají dveře do světa investic

Podílové fondy navzdory pandemii ukončily loňský rok převážně v plusu

Škola investování. Jak na investici do akciových fondů a co brát do úvahy

V květnu přidaly akciové i dluhopisové fondy. Rizikem zůstává inflace

V listopadu podílové fondy odmazaly část letošních ztrát

Jaro na burzách: akcie dál jedou, dluhopisy ale brzdí

Podílové fondy rostou už třetí měsíc v řadě. Je důvod k oslavám?

Ceny akcií v srpnu klesly. Zejména těch evropských

Většina fondů letos prodělala, akciové průměrně čtyři procenta

Ceny ropy se zvyšují, většímu růstu ale brání obavy z varianty omikron

Aktuálně finanční trhy znovu rostou. V říjnu přitom skomíraly

Borkovec: Češi mají rádi nemovitosti, je i prudký zájem o investice

Podílové fondy rostou. Otázka je, jak dlouho jim to vydrží

Ceny akcií rostou, důvodem je i masivní očkování

Ceny výrobců v ČR v listopadu převážně dál rostly, v zemědělství zrychlil pokles

Majetek v podílových fondech letos stoupl o 29 mld. na 619 mld. Kč

Ani konec roku 2024 nevedl ke klidu na finančních trzích

Inflace tlačí Čechy do investic. Jak je nastavit do každého počasí

KOMENTÁŘ: Lze vydělat na inflaci? Ano, ale musíte si pospíšit

Odpovědné investování není nové náboženství, ale nutnost

Akciové fondy v prosinci dovršily tragédii roku 2022

Akciové a dluhopisové fondy neztrácely, naopak mažou ztráty

Pokles cen akcií i podílových fondů pokračuje kvůli obavám z inflace

Meziroční inflace zůstala v listopadu na 2,8%, analytici čekali růst

Energetická krize přitvrzuje a sráží hodnoty podílových fondů

Inflace v listopadu zrychlila na 16,2 %, patřila k nejvyšším v Evropě

Podílové fondy rostly i v červenci. Situace růžová ale není

Hodnota podílových fondů na finančních trzích rostla i v červenci

Podílové fondy v loňském roce porazily inflaci

Podílové fondy přestaly v červenci ztrácet na hodnotě

Inflace v listopadu zrychlila na 16,2 %, podle analytiků zůstane vysoká i nadále

Byznys podle Martina Jašminského: současné ceny akcií vybízejí k nákupu i sváteční investory

Fondy peněžního trhu se znovu hlásí o slovo. Jak fungují a z čeho těží

Ceny výrobců v listopadu meziročně dál rostly, nejvíce v zemědělství

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy