To je koruna Napoleona Bonaparta: Turnovské muzeum vystavuje její repliku

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     13.01.2022 (12:00)     Sekcia bulvár

Velká zajímavost je nyní k vidění v turnovském muzeu. Jde o přesnou repliku korunovační koruny císaře Napoleona Bonaparta. Kopii ze zlaceného stříbra vyrobil turnovský šperkař Jiří Urban (67) ve spolupráci s Evou Mrákotovou Víškovou (69). celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Muzeum tanků ve Smržovce k výročí konce války poprvé ukázalo repliku Tigera

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     08.05.2024 (13:03)     Sekcia bulvar

Smržovka (Jablonecko) - Muzeum obrněné techniky ve Smržovce na Jablonecku dnes návštěvníkům poprvé ukázalo nedávno získanou repliku těžkého tanku Tiger I, který německá armáda používala za druhé světové...

 

Technické muzeum Brno vystavuje sbírku hodinek, včetně těch pro potápěče

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     06.09.2021 (14:02)     Sekcia bulvar

Brno - Jednu z nejrozsáhlejších sbírek hodinových mechanismů vystavuje ode dneška Technické muzeum v Brně. Kolekci shromáždil Libor Hovorka a zahrnuje náramkové, kapesní i kuchyňské...

 

Unikátní kostýmy ze světových pódií: UPM vystavuje róby operní divy Magdaleny Kožené

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.05.2023 (12:57)     Sekcia bulvar

Kostýmy mezzosopranistky Magdaleny Kožené, které v uplynulých třech desítkách let navrhla Daniela Flejšarová, vystavuje Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze (UPM). Impulzem k výstavě byl loňský dar pěvkyně, která muzeu věnovala některé z modelů, v nichž vystoupila na mnoha světových pódiích. Návštěvníci si je mohou přijít prohlédnout od čtvrtka do neděle 17. září, uvedlo muzeum.

 

Unikátní kostýmy ze světových pódií: UMPRUM vystavuje róby operní divy Magdaleny Kožené

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.05.2023 (12:57)     Sekcia bulvar

Kostýmy mezzosopranistky Magdaleny Kožené, které v uplynulých třech desítkách let navrhla Daniela Flejšarová, vystavuje Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze (UPM). Impulzem k výstavě byl loňský dar pěvkyně, která muzeu věnovala některé z modelů, v nichž vystoupila na mnoha světových pódiích. Návštěvníci si je mohou přijít prohlédnout od čtvrtka do neděle 17. září, uvedlo muzeum.

 

Věra Čáslavská by oslavila 80 let: Národní muzeum vystavuje sbírku jejích triumfů i svatební šaty

Zdroj Zdroj: blesk.cz     05.05.2022 (19:13)     Sekcia bulvar

Česká sportovní scéna zrodila řadu světoznámých hvězd. Nemnoho jich však zazářilo tolik, jako gymnastka Věra Čáslavská (†74), která by se v těchto dnech dožívala 80 let. Národní muzeum při této příležitosti přichystalo komorní, leč ojedinělou výstavu. Život Věry Čáslavské totiž nepřipomíná jen „suchými“ daty, nýbrž řadou unikátních osobních předmětů – ať už jde o její svatební šaty, tramvajenku či o její nejucelenější sbírku medailí, které kdy byla na jednom místě k vidění.

 

Jaroslav má unikátní Muzeum meteoritů: Kameny starší než planeta Země

Zdroj Zdroj: blesk.cz     21.04.2024 (05:00)     Sekcia bulvar

Velký zájem je o kameny, vyslance nebes, které doputovaly z vesmíru na Zemi. Vystavuje je nadšenec Jaroslav Filip (40) v Muzeu meteoritů ve Frýdku-Místku. Muzeum by proto chtěl rozšířit.

 

Teplické muzeum vystavuje kultovní časopisy s příběhy Jaroslava Foglara

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     25.05.2021 (12:24)     Sekcia bulvar

Teplice - Teplické muzeum dnes otevřelo výstavu kultovních časopisů s příběhy Jaroslava Foglara. Prohlédnout si mohou návštěvníci předválečné časopisy pro mládež s komiksovými...

 

Největší český granát: Proč je tak vzácný?

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     06.07.2022 (12:00)     Sekcia bulvar

Největší celistvý broušený exemplář českého granátu na světě představuje nyní Turnovské muzeum na výstavě v Kamenném domě. Tuzemský nejvýznamnější drahý kámen dostala darem mimo jiné také britská královna Alžběta II. (96) nebo bývalá první dáma Spojených států amerických Michelle Obamová (58).

 

Lubomír (†74) zasvětil život vláčkům: Unikátní sbírku vystavuje Technické muzeum v Brně

Zdroj Zdroj: blesk.cz     20.04.2024 (10:35)     Sekcia bulvar

Řidič tramvaje, správce sbírky historických vozidel pražského dopravního podniku a železniční modelář, to byl Lubomír Kysela (†74).  Po jeho nedávném úmrtí vzalo jeho sbírku modelů vlaků pod svá křídla Technické muzeum v Brně.  

 

Opilec za volantem nezvládl kruháč u Brna: Naboural císaře Napoleona

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     17.08.2024 (12:00)     Sekcia bulvar

Stěží pochopitelný kousek předvedl na Brněnsku opilý cizinec (44) za volantem volva. Po sešupu z kopce projel středem kruhového objezdu, kterému vévodila socha císaře Napoleona. Kompletně ji zničil.

Tohle je největší český granát! Výstava ukáže i šperk pro královnu Alžbětu II. a další skvosty

Urny jako umělecká díla: UMPRUM vystavuje „skleněné duše“, vzdává úctu zesnulým

S loupežemi cenností se roztrhl pytel: Po Louvru vykradli další francouzské muzeum!

Opilec za volantem nezvládl u Brna kruháč: Zničil na něm sochu císaře Napoleona

Vědci zrekonstruovali podobu ženy, která žila v Čechách před 45 tisíci let: Můžete si ji prohlédnout i pojmenovat!

Slavný zloděj zpražil lupiče z Louvru: Amatéři! Co jim vytkl?

Repliku historického člunu spustili poprvé na vodu: Pravěký koráb okouřila šamanka

Vdovec po Somersové (†76) z Krok za krokem: Carol mu oživila umělá inteligence!

Nové, větší, ale dál zavřené. Jak se proměnilo nejstarší uměleckoprůmyslové muzeum

Krušnohorská specialita: Kristovo poselství v lahvi

Herečka oblékla repliku legendárních svatebních šatů princezny Diany. Fanoušky ten pohled rozplakal

Fotky: Porovnejte stoleté ozdoby s dnešními. V hradeckém muzeu jich najdete stovky

400 let od popravy českých pánů: Národní muzeum vystavuje vzácný prapor z bitvy na Bílé hoře

Muzeum vystavuje unikátní knihy: Bibli ukradli a... našli ji v aukci antikvariátu!

Vrátí se na Petřínskou rozhledně její původní ozdoba? Vysílač by mohla nahradit svatováclavská koruna

Vrátí se na Petřínskou rozhlednu její původní ozdoba? Vysílač by mohla nahradit svatováclavská koruna

Jiří Mička postavil za rok repliku slavné japonské stíhačky Zero!

Národní muzeum zve do depozitáře: Podruhé za 200 let!

Unikátní betlém z Třince: Paní Jarmila (72) do něj 12 let vyřezávala celé rodiny

Zdrcený otec identifikoval ostatky dcery (†24) celé dva dny. Rozsekal ji profesor od Slavkova

Zdrtilo mě to, říká o úmrtí Alžběty II. její představitelka ze seriálu Koruna

Rekvírování psů, rabování potravin. Ústecké muzeum vystavuje snímky z první války

Koruna královny Alžběty II. (†96): Těžká kráska se spoustou nevýhod

Muzeum MHD ve Střešovicích bude do května zavřené. Čeká jej rekonstrukce

Pocta geniálnímu architektovi 300 let po smrti: Národní technické muzeum vystavuje Santiniho dílo

Putin fikaně ošálil Rusy, měl si postavit repliku kanceláře. Co jeho „pohnuté zdraví“?

Za seriál Koruna měl kolega vyšší plat než já za hlavní roli, říká Foyová

„Bratrství národů.“ Ruské muzeum vystavuje nepotřebné věci ukořistěné na Ukrajině

Tohle by si princezna Diana neoblékla: Její představitelka z Koruny ukázala zadeček v průhledných šatech

Koruna je mimořádně silná: Poprvé od začátku pandemie se dostala pod 25 Kč za euro

Pocta významné političce zavražděné nacisty: Národní muzeum otevírá výstavu o Františce Plamínkové

Tváře zmizelých: Lidé, kteří se z činžáku v Brně ztratili beze stopy

Vnadná Bára ze Survivora: Muže si získává laškováním!

Poštovní schránky, oprýskané zdi. DOX vystavuje malby "retro" Prahy od Lomové

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy