Češi zanevřeli na kryptoměny, oproti loňsku jich nakoupili o čtvrtinu méně

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.12.2022 (09:53)     Sekcia ekonomika

Češi letos zatím nakoupili bitcoiny a další kryptoměny za 3,3 miliardy korun, což je meziročně o čtvrtinu méně. V listopadu proti říjnu klesl objem obchodů o pětinu na 200 milionů korun. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Češi za kryptoměny utrácí méně, obchodů ubylo téměř o polovinu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.06.2022 (11:59)     Sekcia ekonomika

Zájem Čechů o kryptoměny klesá. Letos jich nakoupili o 40 procent méně než ve stejném období loni. Celkem za ně utratili 1,9 miliardy korun. V květnu se objem obchodů pohyboval okolo 400 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně.

 

Češi za tři čtvrtletí nakoupili kryptoměny za čtyři miliardy Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     01.10.2021 (12:07)     Sekcia ekonomika

Praha - Češi nakoupili za tři čtvrtletí kryptoměny za více než čtyři miliardy korun. Znamená to meziroční zvýšení obchodů téměř o 100 procent. Dominantní měnou zůstává bitcoin....

 

Levný bitcoin v červnu lákal, Češi nakoupili kryptoměny za 300 milionů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.07.2022 (15:30)     Sekcia ekonomika

Češi v prvním pololetí letošního roku zakoupili kryptoměny za 2,2 miliardy korun, to je o 37 procent méně než ve stejném období v loňském roce. V červnu se objem obchodů pohyboval okolo 300 milionů korun, což je však meziročně o téměř polovinu více.

 

Češi nakoupili kryptoměny téměř za 3,5 miliardy korun. Růst však zpomalil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.07.2021 (11:25)     Sekcia ekonomika

Češi v prvním pololetí nakoupili kryptoměny téměř za 3,5 miliardy korun, což je více než dvojnásobek proti srovnatelnému období loni. Proti začátku roku se v posledních měsících růst objemu obchodů zpomalil. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.

 

KVÍZ: Co víte o kryptoměnách? A víte, kdy je musíte zdanit?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.03.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Kryptoměny jsou velké téma a také investiční hit. Jen v loňském roce jich Češi nakoupili za zhruba 4,5 miliardy korun. A protože se blíží termín pro odevzdání růžového formuláře, řadu lidí napadá, daní se virtuální měny v Česku? Otestujte si své znalosti.

 

Češi loni nasbírali 28.850 tun lesních plodin, méně než v předchozích letech

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     07.08.2024 (15:13)     Sekcia ekonomika

Praha - Češi loni nasbírali přes 28.000 tun lesních plodin v odhadované hodnotě šest miliard korun. Oproti dlouhodobému průměru si z lesa odnesli zhruba o čtvrtinu lesních plodin méně. Jedna sbírající...

 

Koronavirus srazil hypoteční trh o čtvrtinu níže, dno teprve přijde

Zdroj Zdroj: finexpert.cz     22.04.2020 (00:01)     Sekcia ekonomika

Pandemie koronaviru během března tvrdě dopadla na domácí hypoteční trh. Češi si na bydlení napůjčovali o čtvrtinu méně peněz za průměrný úrok 2,45 procenta. Hypotéky tak oproti únoru navzdory propadu sazeb České národní banky mírně zdražily. Svědčí o tom březnové statistiky Fincentrum Hypoindexu.

 

Dálniční poplatky se v Evropě oproti loňsku příliš nezměnily

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     07.06.2020 (11:05)     Sekcia ekonomika

Praha - Dálniční poplatky se v Evropě oproti loňsku příliš nezměnily, z vyhledávaných zemí zdražily pouze v Rakousku. I přesto si však čeští řidiči oproti loňsku o pár korun připlatí,...

 

Tržby obchodníků ve třetím adventním víkendu vzrostly oproti loňsku dvojnásobně

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.12.2020 (18:15)     Sekcia ekonomika

Tržby obchodníků ve třetím adventním víkendu vzrostly oproti loňsku až dvojnásobně. Češi kupovali hračky, spodní prádlo, potřeby pro zvířata i mince z drahých kovů. Kromě dárků mají zájem také o vánoční dekorace a stromky. V obchodech s potravinami kupují lidé suroviny na pečení i hotové cukroví a vánočky. Vyplývá to z ankety mezi prodejci.

 

České hotely nadále decimuje pandemie, turistů je oproti loňsku desetina

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.05.2021 (09:28)     Sekcia ekonomika

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se v letošním prvním čtvrtletí ubytovalo 282 tisíc lidí, proti loňsku o 91,1 procenta méně. Kvůli epidemii koronaviru se snížil také počet noclehů o 88,2 procenta na 1,1 milionu nocí. Čísla v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Pandemie přinesla růst on-line nákupů. Češi jsou v Evropě premianti, více než polovinu objednávek uzavírají přes mobil

Češi se rekordně zadlužují. Věří, že se ekonomická situace zlepší, líčí experti

Češi loni nasbírali 28 tisíc tun lesních plodin za šest miliard, vedou houby

Velký boom tepelných čerpadel v Česku, loni jich přibylo o čtvrtinu více

Většina potravin proti loňsku zlevnila. Za vejce a mléko Češi zaplatili dokonce nejméně za pět let

Objem obchodů s kryptoměnami v Česku letos v pololetí stoupl na 3,5 miliardy korun

Hus je o čtvrtinu méně než loni, porce stojí i pět set. Vítězí levnější kachna

Prodloužený víkend i luxusní kempy. Češi letos plánují dovolenou v tuzemsku

Bez dluhu to nejde. Proinvestujeme se k prosperitě, říká Schillerová

Agrární komora: Zemědělci letos sklidili 7,47 mil. tun obilovin, méně než loni

Výběr mýtného v ČR v květnu meziročně klesl o procento na 1,318 miliardy Kč

Nezaměstnanost v Česku roste. Pokles HDP je ale ve srovnání s Evropou mírný

Prodeje cestovních zavazadel oproti loňsku vzrostly několikanásobně

Češi hojně rezervují jachty na léto. Objednávají dražší lodě než loni

Dovolené na Slovensku pandemie neochromila, ty zámořské ale stopla

Češi začali šetřit na módě. Nahrává to levným značkám

Češi šetří energií, odběr plynu klesl o čtvrtinu. A není to jen teplým počasím

Češi čekají na peníze za zrušené lety. A létají raději jenom po Evropě

Agentura: Češi zůstávají oporou pro cestovní ruch, je potřeba přilákat i cizince

Zdražování dál zpomaluje. V srpnu ceny oproti loňsku stouply o 8,5 procenta

Letenky na zimní sezonu podle prodejců meziročně zdražily asi o 15 procent

Češi se vrátili k cestování. Kromě Evropy je opět láká i Asie

O slovo se hlásí nové typy kryptoměn, tahouny mohou být solana či fantom

Češi zatím splácí dobře. Rizikové dluhy má každý desátý, ukázal průzkum

Průměrná mzda v tuzemsku překročila 43 tisíc. Reálně ale Češi dál chudnou

Padělaných peněz rok od roku ubývá, loni se jich zadrželo o čtvrtinu méně

Bitcoin a další kryptoměny kvůli problémům banky Silvergate Capital oslabují

Nejdražší Velikonoce. Letos Češi o jarních svátcích utratí o třetinu víc než loni

Kryptoměny používá 425 milionů lidí, dolarových milionářů jsou desetitisíce

Britští kriminalisté zabavili kryptoměny za v přepočtu více než 5 miliard

Za stejnou práci stejné peníze. Pro české ženy sci-fi, ukázal průzkum

O Vánoce v zahraničí je zájem, poptávka po zájezdech vzrostla o čtvrtinu

Štědrý italský program pro zelené investice skončil miliardovými podvody

Podniky zachraňují výdejní okénka. Zavedla je ale méně než polovina

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy