Miliardová sbírka hodinek jde do dražby. První kolo zůstalo za očekáváním

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.12.2023 (14:09)     Sekcia ekonomika

Milovníci těch nejluxusnějších hodinek jsou ve střehu. Jeden z nejvýznamnějších sběratelů, francouzský podnikatel Patrick Getreide, se totiž rozhodl rozprodat svou unikátní sbírku, jejíž zkrácené označení OAK by se do češtiny dalo přeložit jako jediná svého druhu. Její hodnotu experti odhadují někde v rozmezí sta až tří set milionů dolarů, tedy v horním rozpětí přes 6,6 miliardy korun. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Draží se jedinečná sbírka mincí ze Skandinávie. Dědicové na ni čekali sto let

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.04.2024 (12:00)     Sekcia ekonomika

Potomci dánského máslového magnáta čekali přesně sto let, než se mohli přihlásit o své dědictví v hodnotě 72 milionů dolarů, tedy 1,7 miliardy Kč. Jedinečná sbírka mincí a medailí, jejíž prodej byl podmíněn právě průmyslníkovou závětí, půjde nyní v průběhu několika let prostřednictvím aukčního domu Stack’s Bowers do dražby. Její první část by se měla dostat do prodeje již letos na podzim.

 

Trojka místo devítky a naopak. Švýcarský hodinářský gigant si utahuje z cel

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.09.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Švýcarský výrobce hodinek Swatch si vystřelil z amerických cel a uvedl na trh novou limitovanou edici hodinek s názvem „WHAT IF … TARIFFS?“. Jelikož Trumpova administrativa na Švýcarsko uvalila 39procentní cla, v nové edici hodinek společnost Swatch prohodila na ciferníku číslice 3 a 9.

 

Tiffany má problém. Nesplněným slibem hodinek klenotnictví rozlítilo zákazníky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.07.2025 (15:00)     Sekcia ekonomika

Společnost Tiffany & Co. rozezlila své zákazníky tím, že je nutila utrácet miliony dolarů za své šperky, aby si zvýšili šanci k nákupu limitované edice hodinek značky Patek Philippe. Jistotu, že se k modelu dostanou, ale firma neměla. O tom, kdo nový model hodinek získá, totiž rozhodoval sám výrobce.

 

Trumpovy hodinky za sto tisíc dolarů nejsou trhák. Prodal se jich zlomek

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.11.2024 (20:00)     Sekcia ekonomika

Donald Trump se i v době příprav na opětovný nástup do funkce amerického prezidenta snaží prosadit ve světě byznysu. Jedním z jeho nedávných podnikatelských záměrů je i prodej luxusních hodinek nesoucích jeho jméno. Poptávka po těchto hodinkách ale zatím zůstává za očekáváním, hlásí výrobce.

 

Do dražby jde matka všech kabelek. Nosila ji na rameni sama Jane Birkinová

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.06.2025 (10:08)     Sekcia ekonomika

V Paříži jde 10. července do dražby první kabelka Birkin od luxusní značky Hermès. V roce 1984 byla navržena pro slavnou britskou herečku a zpěvačku žijící ve Francii Jane Birkinovou. Podle agentury AFP to oznámila aukční síň Sotheby’s. Birkinová zemřela v roce 2023.

 

Kryptoměnoví milionáři chudnou. Jejich luxusní hodinky zaplavily trh

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.08.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Propad na trhu s kryptoměnami přiměl řadu investorů k prodeji svých sběratelských modelů luxusních hodinek. Platforma pro obchodování s hodinkami Chrono 24 hlásí, že tamní objemy transakcí v první polovině roku vyskočily o více než polovinu. Příliv hodinek na trh zlevňuje řadu luxusních modelů.

 

Firmy pomáhají. Letecké hodinky se vydražily za 270 tisíc korun

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     17.12.2021 (07:00)     Sekcia ekonomika

Unikátní prototyp hodinek PRIM MIG15 inspirovaný legendární českou stíhačkou se vydražil za 270 tisíc korun. Výtěžek aukce hodinek, které vznikly jako první a současně byly poslední tohoto typu, které si někdo mohl koupit, podpoří projekty Vojenského fondu solidarity.

 

Londýn chystá výjimečnou aukci. Sbírka za 200 milionů dolarů má jednoho majitele

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.04.2026 (20:00)     Sekcia ekonomika

V červnu se v aukční síni Sotheby’s v Londýně uskuteční jedinečná aukce uměleckých předmětů. Do dražby půjdou díla moderního umění v odhadované hodnotě přesahující 150 milionů liber, tedy více než čtyři miliardy korun. Jediným vlastníkem této dražené sbírky je miliardář Joe Lewis, který momentálně přetváří část svého rozsáhlého jmění.

 

Trh s luxusními švýcarskými hodinkami stagnuje. Potíže mají i ty z druhé ruky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.07.2024 (12:39)     Sekcia ekonomika

Prodej luxusních hodinek švýcarské výroby je na prudkém ústupu. Poptávka na jednom z klíčových trhů tohoto odvětví totiž klesá. Většina předních hodinářských značek reagovala na ochlazení zájmu zvýšením cen. To přimělo některé spotřebitele, aby si koupi hodinek rozmysleli, a to i těch použitých.

 

V provozu zůstalo 43 procent gastropodniků

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     28.10.2020 (14:09)     Sekcia ekonomika

Praha - Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze prostřednictvím výdejových okének, zůstalo oproti polovině září v provozu zhruba...

Švýcarští výrobci hodinek se připravují na cla. Ztráty mohou být obrovské

Nejstarší rum na světě jde do dražby. Posílá ho tam český majitel

Zdražuje už i luxus. Výrobce hodinek Hublot reaguje na rostoucí náklady

Podzimní potravinová sbírka trhla rekord. Češi darovali 640 tun zboží

Za pět tisíc minimálně milion. Do dražby jde vzácná bankovka z roku 1919

Majitel firmy MPM Quality koupil Elton a ovládl značku hodinek Prim

Strava jde do boje proti Garminu kvůli segmentům. Chce zákaz prodeje hodinek

Švýcarským hodinkám už to nešlape. Může za to silná měna i chytré jablko

Aukční síň stáhla z dražby ferrari Angeliny Jolie. O vlastnictví má pochyby

Rolex zvyšuje cenu svých zlatých hodinek. Letos už podruhé

Hodinky za 45 milionů doputovaly do Prahy. Jejích majitel je investor Hečko

Obraz očí bývalé první dámy USA jde do dražby jako NFT. Výtěžek pomůže dětem

Banán přilepený ke zdi páskou jde do dražby. Vyvolávací cena je milion dolarů

Výroba elektřiny loni vzrostla. Česko zůstalo čistým exportérem, potvrzuje ERÚ

Ekonomika Číny meziročně vzrostla. Výrobci pospíchali kvůli chystaným clům

Šéf Twitteru vydražil svůj první tweet za 2,9 milionu dolarů. Peníze dá na charitu

Po 170 letech opět v plné kráse. Podívejte se na Negrelliho viadukt v proměnách času

Ryanair hlásí nečekaný propad zisků. Válka zdražila paliva a přiměla pasažéry váhat

První poštovní známka na světě Penny Black z roku 1840 míří do dražby

Naprostá katastrofa, říkají analytici. Tesle poprvé za čtyři roky klesl odbyt

Sliby versus realita. Výrobní boom v USA se pod Trumpem nekoná

Švýcarský Towit žádá po ČR miliardy korun za zmařenou investici

Když při jízdě spadne kolo z auta: které pojištění škodu pokryje

Miliardová zakázka v ohrožení. Policie prošetřuje nový tendr na dálniční mýto

V Dánsku po něm zbyla miliardová díra, vydání z Dubaje finančník uniká

Stěhování bez emisí. Brňané si od pondělí mohou zdarma půjčit nákladní kolo

Pět bank čeká miliardová pokuta, domlouvaly se na transakcích s měnami

Zisk Microsoftu vzrostl o dvě procenta, zaostal však za očekáváním

Ukradli vám hodinky? Dostanete nové. Švýcarská značka rozjela revoluční službu

Miliardová dotace podpoří nemoderní technologie, vadí agrárním kritikům

Začala miliardová dražba Paláce Broadway, přihazuje se nejméně 200 tisíc

Kavárně zaměstnávající seniory hrozí konec. Peníze vybírá přes sbírku i koláče

Londýnské oko rozpohybovala vrtačka z Lidlu. Její výkon se zapsal do knihy rekordů

Růst HDP v 1. čtvrtletí o 0,2 % byl za očekáváním, brzdily ho investice

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy