Becherovka do polských rukou. Pernod Ricard ji prodává polskému Maspexu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.12.2023 (18:57)     Sekcia ekonomika

Francouzská firma Pernod Ricard oznámila, že v rámci zužování portfolia prodává karlovarskou Becherovku. Novým majitelem bude polský prodejce nápojů Maspex; prodej má být dokončen do poloviny roku 2024. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Polský Maspex může koupit Karlovarskou Becherovku, svolil antimonopolní úřad

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.02.2024 (11:00)     Sekcia ekonomika

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej české likérky Jan Becher – Karlovarská Becherovka (JBKB) polské skupině Maspex. Úřad o tom v úterý informoval v tiskové zprávě. Tradiční firmu spolu s ochrannými známkami prodává francouzská společnost Pernod Ricard, která ji vlastní od roku 2001.

 

Kudla do zad, zuří v Marseille. Výrobce pastisu začal sponzorovat rivala z PSG

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.09.2024 (09:00)     Sekcia ekonomika

Výrobce alkoholických nápojů Pernod Ricard si rozkmotřil fanoušky francouzského fotbalového klubu Olympique Marseille. Město a jeho okolí je totiž proslulé anýzovým likérem pastis, mezi jehož hlavní výrobce Pernod Ricard patří. Lihovarnická skupina však nyní oznámila partnerství s hlavním fotbalovým rivalem, pařížským PSG.

 

Polská nápojářská firma Maspex kupuje karlovarskou Becherovku

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     21.12.2023 (18:51)     Sekcia ekonomika

Karlovy Vary - Polská skupina Maspex kupuje od francouzské společnosti Pernod Ricard českou likérku Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB). Firmy o tom ČTK informovaly v tiskových zprávách. Výši...

 

Pernod Ricard odepsal miliardu z ročních zisků. Jeho Jamesonu se dařilo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.09.2020 (22:05)     Sekcia ekonomika

Druhý největší producent lihovin na světě, francouzská společnost Pernod Ricard, oznámil, že za finanční rok 2019/20 odepsal miliardu eur. Škody mu způsobilo snížení prodejů způsobené uzavřením barů a restaurací v důsledku celosvětové koronavirové epidemie. Některým jeho dílčím značkám se však i přes koronavirus dařilo. Jameson hledí do budoucna s optimismem.

 

Francouzi se chtějí zbavit Becherovky. Zjišťují, jaký by byl o ni zájem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.10.2023 (21:13)     Sekcia ekonomika

Nápojová společnost Pernod Ricard zvažuje, že prodá české likérky Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB). Francouzský výrobce lihovin hledá způsoby, jak zefektivnit své portfolio. Cenu likérky zdroje odhadují na 300 milionů dolarů (6,95 miliardy korun), případně i více. Předpokládají zájem mezinárodních nápojových společností.

 

Společnost Jan Becher měla v covidovém roce poloviční zisk, klesly i tržby

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     07.11.2021 (08:29)     Sekcia ekonomika

Karlovy Vary - Společnosti Jan Becher Pernod Ricard v covidovém roce klesly tržby i zisk. Karlovarský výrobce likérů vykázal ve finančním roce končícím letos v červnu tržby 1,073 miliardy...

 

Rusové si už nedají arménský koňak Ararat. Firma tam přestane vyvážet

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.05.2023 (14:29)     Sekcia ekonomika

Výrobce oblíbeného arménského koňaku Ararat, který patří francouzské firmě Pernod Ricard, ukončí vývoz své produkce na ruský trh. Oznámil to arménský ministr hospodářství Vaan Kerobjan. Ruská agentura Interfax v této souvislosti připomněla, že až dosud více než čtyři pětiny produkce Araratu mířily právě do Ruska.

 

Absolutní zákaz. Švédská vodka skončila v Rusku, doma jí hrozili bojkotem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.04.2023 (18:00)     Sekcia ekonomika

Výrobce švédské vodky Absolut oznámil, že zastavuje veškerý vývoz do Ruska. Stalo se tak poté, co se doma i na sociálních sítích objevily četné výzvy k bojkotu této značky. Majitel firmy, francouzská společnost Pernod Ricard, čelila odporu zákazníků a politickému tlaku od chvíle, kdy v dubnu obnovila vývoz některých svých produktů na východ.

 

Světový výrobce whisky otevře novou palírnu. Chivas míří na ostrov Islay

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.10.2023 (09:00)     Sekcia ekonomika

Společnost Chivas Brothers ze skupiny Pernod Ricard postaví novou palírnu na skotském ostrově Islay. Druhý největší výrobce skotské whisky na světě získal na tomto ostrově pozemek pro výstavbu, bližší finanční podrobnosti o transakci ale nezveřejnil. Zatím se tak ani neví, na kolik má výstavba nové uhlíkově neutrální palírny vyjít.

 

Přestaňte sloužit Putinovi. Londýn vyzývá k bojkotu ginu vyváženého do Ruska

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.04.2023 (15:37)     Sekcia ekonomika

Je to sotva pár dnů, kdy francouzská společnost Pernod Ricard oznámila, že s konečnou platností stopne vývoz švédské vodky Absolut do Ruska. Stalo se tak poté, co v severské zemi vývoz produktů na východ vzbudil vlnu nevole. Podobný scénář se nyní opakuje i s další jeho značkou, proslulým londýnským ginem Beefeater. Proti vývozu typicky britského produktu navzdory sankcím brojí spotřebitelé i politici.

Karlovarská Becherovka vyrábí likér do zásoby, pak vymění linku

České firmy skupují Ukrajinci a Slováci, nákupů ale bylo nejméně za sedm let

Fastfood vyřešil rozestupy. Nabízí burgery s extrémním množstvím cibule

Nesehnal kola pro děti, tak je začal sám vyrábět. Dnes prodává do celého světa

Arete prodává firmě Cromwell European nemovitosti za tři mld. Kč

Abramovič prodává londýnské nemovitosti, tvrdí poslanec. Děsí se sankcí

Baijiu už tolik netáhne. Palírna láká na speciální whisky přímo pro Číňany

Home Credit prodává aktiva na Filipínách a v Indonésii za téměř 15 mld. Kč

Miliardář Abramovič prodává svůj tryskáč. Na nového majitele čeká unikátní interiér

Opravit a zas o dům dál. Moderátorka Ellen DeGeneres prodává sídlo v Anglii

Netflix spustil e-shop. Prodává oblečení nebo figurky ze svých seriálů

HN: Mitas mění majitele, švédský Trelleborg prodává divizi Japoncům

Amerika jako atrakce. U Buffala je obchod, který prodává zboží Made in USA

Zoot znovu mění majitele, Natland ho prodává skupině CS Apparel

Rodinná farma z Kunějovic na Plzeňsku prodává letos hlavní komodity se ztrátou

Gucci prodává svou kosmetickou divizi L’Oréalu. Za téměř sto miliard

KOMENTÁŘ: Zelená politika je plánovaným přesunem peněz do rukou finanční šlechty

Zoot znovu mění majitele, Natland prodává skupinu e-shopů s módou, přejde pod CS Apparel Group

Monopol na pojištění cizinců končí. Odvrácení pokuty má v rukou znovu Senát

Pohledávky za 20 miliard, osud ČSA má v rukou věřitelský výbor. Záleží, zda odsouhlasí plán reorganizace

Korunu čeká oslabení, předpovídá banka. Extrémy však nejsou pravděpodobné

Osud Credit Suisse má v rukou hrstka lidí, mezi nimi i matematik

Osud švýcarské Credit Suisse má v rukou hrstka lidí, mezi nimi i matematik

Státy EU se neshodly na zdanění velkých firem. Polsko dohodu vetovalo

legalTV.cz: Co dělat, když obec prodává majetek?

Evropské hádky o ruskou ropu: Česko balancuje mezi zájmy polských a maďarských firem

Firmám chybí pendleři. Zůstávají na nemocenské

Hned jsem tu nechala tři a půl tisíce. HalfPrice slaví v Česku úspěch, chystá proto další prodejny

Pracuj tvrdě, hlásá Bezos. Jak se pracuje v předobrazu kojetínského Amazonu

Novinka v polských obchodech. Všechny účtenky najdou zákazníci v jediné aplikaci

Polsko po protestech rolníků zakázalo dovoz obilí a potravin z Ukrajiny

Češi těží z předvolebního dárku PiS a levně v Polsku tankují, píše GW

Ceny pohonných hmot se utrhly z řetězu. Benzina už prodává naftu za víc než 44 korun

Benzin mírně zdražil, podle analytika růst cen končí

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy