Co se zmrazenými ruskými aktivy? EU a G7 je chtějí použít na ukrajinské úvěry

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.02.2024 (19:09)     Sekcia ekonomika

Skupina vyspělých zemí G7 a Evropská unie jednají o plánu, podle kterého by zmrazená aktiva ruské centrální banky v hodnotě více než 250 miliard dolarů (5,8 bilionu Kč) použily jako zástavu za úvěry na poválečnou obnovu Ukrajiny. S odkazem na své zdroje o tom v neděli informovala agentura Bloomberg. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Zájem o finance na bydlení roste. Meziročně se úvěry zvedly skoro o polovinu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.01.2026 (12:13)     Sekcia ekonomika

Zájem Čechů o financování vlastního bydlení stále roste. Za loňský rok si lidé podle dat ČSOB sjednali hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření celkem za 442 miliard korun, což je o 46 procent více než v roce 2024. Tento rok odborníci očekávají další nárůst.

 

České dráhy si u tří bank otevřely rámcové úvěry za 8,5 miliardy korun. Čerpat je mohou na cokoliv

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     14.04.2021 (13:01)     Sekcia ekonomika

České dráhy si u tří bank otevřely sedmileté rámcové úvěry za až 8,5 miliardy korun. Dráhy je budou čerpat v případě potřeby, přičemž využít je mohou pro jakýkoliv účel. Prioritně je však chtějí využít pro nákup nových vlaků. Podnik chtěl dojednáním úvěrů posílit svou současnou likviditu. Ve středu o tom společnost informovala.

 

Zájem o úvěry od stavebních spořitelen roste, o smlouvy klesá

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     11.10.2020 (07:12)     Sekcia ekonomika

Praha - Stavební spořitelny poskytly za tři čtvrtletí úvěry za 48,3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 31 procent. Naopak zaznamenaly mírný pokles zájmu o nové smlouvy, když...

 

Program na bydlení pro mladé dává vyšší úvěry. Má ale jen 108 milionů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.03.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Státem podporované úvěry na pořízení vlastního bydlení spravované Státním fondem podpory investic přinášejí lidem do 40 let věku mnoho výhod. Nicméně letos příliš netáhnou. Co je příčinou?

 

Zájem o úvěry i smlouvy u stavebních spořitelen roste

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     09.08.2020 (09:30)     Sekcia ekonomika

Praha - Stavební spořitelny poskytly letos do konce července úvěry za zhruba 37 miliard korun, tedy meziročně o 31 procent více. Zároveň zaznamenaly i růst zájmu o nové smlouvy, když...

 

Kreditní karta a kontokorent: Nezapomeňte na to, že jde o úvěr

Zdroj Zdroj: finexpert.cz     01.07.2020 (08:35)     Sekcia ekonomika

Reklamní kampaně nás neustále lákají na spotřebitelské úvěry. Nyní vyměnili slovo „potřebujete“ za „chcete“. Ne každý si ale uvědomuje, že spotřebitelské úvěry se ukrývají i v jiných produktech. Na mysli máme kreditní kartu, kontokorent a mikropůjčku. 

 

Ukrajinci obejdou polskou blokádu na hranicích, testují dovoz kamionů vlakem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.12.2023 (19:55)     Sekcia ekonomika

Ukrajinské dráhy testují převoz nákladních automobilů z Polska na Ukrajinu po železnici. Tímto způsobem chtějí umožnit návrat nákladních vozů na Ukrajinu v situaci, kdy průjezd kamionů na polsko-ukrajinské hranici blokují polští řidiči. Podle ukrajinských médií o tom informoval představitel drah Valerij Tkačov.

 

Stále více živnostníků i firem má problémy splácet úvěry

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.04.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

České domácnosti zatím splácejí podle statistik své úvěry i po konci úvěrového poměrně dobře. Ovšem u firem a živnostníků je situace o poznání horší. Vyplývá to z dat společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která v Česku spravuje registry dlužníků.

 

Banky poskytly v únoru hypotéky za 40,5 mld. Kč, o 15 % více než v lednu

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     13.03.2026 (06:03)     Sekcia ekonomika

Praha - Banky a stavební spořitelny poskytly v únoru hypoteční úvěry za 40,5 miliardy korun, což je o 14,5 procenta více než před měsícem a o 59 procent více ve srovnání s loňským únorem. Nové úvěry...

 

Lidem, kteří nezvládají splácet úvěry, nabízejí banky pomoc

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.11.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Banky dlouhodobě ubezpečují, že jsou připraveny individuálně řešit situace, kdy jejich klienti nebudou schopni zvládat kvůli současné epidemii splácet své úvěry. A to i u těch klientů, kteří již využili moratorium na odklad splátek, jež skončilo na konci října.

Vláda dnes projedná rozšíření programu Covid III o investiční úvěry

Stát se bude moci zaručit 150 miliardami korun za úvěry pro firmy

Firmy poskytly úvěry za padesát miliard. Často lidem bez finančních rezerv

Amerika oživuje obchod s ruskými dluhopisy, bankám se do transakcí nechce

Stavebnictví brzdí slabá poptávka. Tu způsobují drahé úvěry, míní analytici

Stavební spořitelny poskytují více peněz. Úvěry letos narostly o 59 procent

Odhad ČSOB: Objem financování bydlení byl loni druhý nejvyšší v historii ČR

Hypotéky, úvěry či půjčky nyní splácí téměř polovina produktivních Čechů

Trh s bydlením má za sebou úspěšný rok. Úvěry na bydlení stouply o 135 miliard

Program Covid III se rozšíří o investiční úvěry, schválila vláda

Hypoteční mejdan končí, úvěry podraží a klesne zájem o refinancování

Zájem o spotřebitelské úvěry roste. Kdy má smysl si ho vzít?

ČNB zvedla klíčový úrok na pět procent, je nejvýš od roku 2001. Rozhodnutí zdraží úvěry

Stavební spořitelny startují s levnými úvěry na úsporná řešení domů

Hypoték se krize zatím nedotkla. Trh s úvěry v dubnu klesl jen mírně

Vklady a úvěry padlé Silicon Valley Bank přebírá banka First Citizens

Covid sráží ceny hypoték. Češi si ve velkém berou úvěry na bydlení

Vozíte uhlí? Přijdete o byznys. Investoři chtějí „čisté“ lodní dopravce

Banky poskytly loni hypotéky za 275 miliard korun. Úrokové sazby pokračují v poklesu

Státní ručení za úvěry v praxi. Svaz průmyslu zhodnotí pomoc podnikatelům

Spory se dají řešit několika různými způsoby. Kdy použít jakou strategii

Třetina je digitálně vyloučená, jiní chtějí umět s AI. Rozdíly mezi seniory jsou velké

Raiffeisenbank a.s.

Bitcoin nemá co slavit. Zářivý začátek vystřídaly pády

Co bude dál? Splátkové prázdniny skončily, lidé i firmy chtějí další odklad

Na Twitteru se bude obchodovat s kryptoměnami, Musk uzavřel dohodu s eToro

Japonsko už není největším věřitelem na světě, po 34 letech ho předběhlo Německo

Pomoc firmám za covidu vyšla na dvě miliardy. Většina úvěry splácí

EU schválila regulaci kryptoměn. Evidovat bude kupující i prodejce

Xixoio byl od počátku pochybný projekt, komentují policejní zásah analytici

ČD chtějí letos hospodařit vyrovnaně, o propouštění nerozhodly

EK chystá zpřísnění udržitelnosti. Referovat budou muset i menší firmy

Sberbank v Česku končí. ČNB zahájila kroky k odejmutí její licence

ČSOB Stavební spořitelna, a.s.

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy