Průzkum: Češi očekávají na důchod nižší úspory, než považují za rozumné

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     14.08.2024 (12:00)     Sekcia ekonomika

Praha - Češi s penzijním spořením nejčastěji považují za rozumné mít na důchod jeden až dva miliony korun, takových je víc než čtvrtina. Téměř pětina si myslí, že aby v důchodu mohli žít spokojený... celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Průzkum: Čtvrtina Čechů stále nechává své úspory napospas inflaci

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     14.04.2021 (11:00)     Sekcia ekonomika

Praha - Čtvrtina Čechů stále nechává své úspory napospas inflaci. Za nejvhodnější způsob ukládání peněz totiž považují hotovost nebo běžný účet, ukázal březnový průzkum...

 

Češi se nevyznají v úvěrech. Na důchod si spoří málo a pozdě, zjistil průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.07.2023 (10:27)     Sekcia ekonomika

Index finanční gramotnosti, který pravidelně připravuje Česká bankovní asociace, letos stagnuje hned v 56 bodech. Z čerstvého šetření totiž vyplynulo, že Češi se stále nevyznají v úvěrech a investicích, a to dokonce ani mladá generace. Co se týká úspor, na důchod si většina lidí spoří 2 500 korun měsíčně. Na pohodlný důchod jim to ale vystačí jen těžko.

 

Češi jsou spořiví, ukázal průzkum. Na pohodlný důchod jim to ale nestačí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.05.2023 (10:29)     Sekcia ekonomika

Česká spořitelna se podívala na to, jak jsou na tom Češi s dlouhodobou finanční rezervou. Z průzkumu vyplynulo, že 83 procent obyvatel ji má, téměř pětina je bez ní a ani si ji netvoří. V celoevropském srovnání jsme spořiví, ideálu dvou milionů korun našetřených na důchod ale odpovídají pouze čtyři procenta lidí.

 

Průzkum: Češi si nejčastěji ukládají úspory na spořicí účty

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     25.06.2024 (10:41)     Sekcia ekonomika

Praha - Češi si nejčastěji ukládají peníze na spořicí účty. Jejich obliba se za poslední rok ještě zvýšila, když na nich má úspory 58 procent lidí, zatímco loni to bylo 52 procent. Mírně se také zvýšil...

 

Češi si průměrně na důchod odkládají 2200 korun, většinou do penzijního spoření

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.09.2023 (11:15)     Sekcia ekonomika

Průměrná částka, kterou si Češi odkládají na penzi, činí 2200 korun. Více si spoří muži než ženy, vysokoškoláci a spíše starší ročníky, ukázal průzkum poradenské sítě Partners. Ten dále ukázal, že na důchod se finančně připravují dvě třetiny Čechů. Většina k tomuto účelu využívá penzijní spoření.

 

Na vlastní úspory se ve stáří spoléhají hlavně mladí. Vede „penzijko“

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.11.2023 (14:14)     Sekcia ekonomika

Téměř polovina Čechů se v otázce financí ve starobní penzi spoléhá především na státem vyplácené důchody. Jinak to má nejmladší generace, z níž se skoro čtyřicet procent hodlá naopak spoléhat na své úspory. Při šetření na důchod Češi nejraději sahají po penzijním spoření. V průměru si na něj letos odkládají přes osm stovek měsíčně.

 

Na důchod se Češi zajišťují spořením i investicemi. Čtvrtina spoléhá na stát

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.08.2023 (14:05)     Sekcia ekonomika

Většina Čechů při své strategii, jak se zajistit na stáří, sahá po penzijním či jiném spoření. Více než polovina s cílem finančně stabilního stáří investuje, nejčastěji do cenných papírů nebo nemovitostí. Důchod naopak vůbec neřeší šestnáct procent dotázaných, ukázal průzkum investiční platformy Portu, který má iDNES.cz k dispozici exkluzivně jako první.

 

Ceny energií: Lidé jsou připraveni investovat i do dražších technologií, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.04.2025 (10:23)     Sekcia ekonomika

Budoucí vývoj cen energií zůstává z pohledu české veřejnosti nejistý. Zvýšil se podíl domácností, které očekávají jejich růst ještě letos, případně v delším horizontu. Dynamický vývoj cen energií v posledních letech vedl k většímu zájmu domácností o úsporná opatření. Polovina rodin je již realizovala a další polovina je plánuje, vyplývá z výzkumu Češi a úspory energií, který v březnu pro energetickou skupinu ČEZ provedla konzultační společnost Ipsos.

 

Polovina Čechů počítá s tím, že na důchod s úsporami nevyjde, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.06.2023 (14:00)     Sekcia ekonomika

Sedm z deseti Čechů si spoří na důchod. I přesto polovina obyvatel počítá s tím, že na důchod se svými úsporami nevyjde. Vyplývá to z průzkumu společnosti Broker Consulting od agentury Ipsos.

 

Průzkum: Češi příští rok čekají zlepšení nebo zachování své finanční situace

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     27.12.2025 (11:20)     Sekcia ekonomika

Praha - Češi převážně očekávají, že se jejich osobní finanční situace v příštím roce zlepší, nebo zůstane stejná. Největšími optimisty jsou přitom lidé do 26 let. Zároveň více než polovina Čechů předpokládá,...

Průzkum: Češi považují za nejlepší způsob uchování financí spořicí účty

Jaké daně platí zaměstnanci a z jakého příjmu se vypočítává důchod

Češi jsou na důchod připravenější, třetina se však obává nedůstojného stáří

Mnozí spotřebitelé smlouvám s dodavateli energií nerozumějí, ukázal průzkum

Sonda odhalila, čeho se Češi nejméně bojí a co považují za největší hrozbu

Češi v krizi šetří, ukázal průzkum. Čeho se vzdají, a co si naopak neodpustí?

Průzkum: Na státní důchod se plně spoléhají jen čtyři procenta Čechů

Češi jsou ve spoření na důchod příliš konzervativní, říkají experti

Průzkum: Češi řeší spotřebu energií více než dříve, volí hlavně menší opatření

Starší Čech, odborník se zkušenostmi. Zaměstnanci popsali ideálního šéfa

Čtvrtina Čechů sahá do úspor, ty se ale tenčí, odhalil průzkum banky

Češi jsou na začátku topné sezony klidnější než loni, tvrdí průzkum

QR kódy jsou stále oblíbenější, v inovacích jsou Češi stydliví, zjistil průzkum

Nejbohatší Češi očekávají letos jen pozvolný ústup inflace

Průzkum: Češi se považují za bohaté s 10 miliony a příjmem 120 tisíc korun

Mnoho Čechů má pojištění za zbytečné nebo drahé, tvrdí průzkum

Češi se dovolené nevzdají. Plánují přivýdělek nebo půjčku, zjistil průzkum

Byty z úspor na důchod. Na trh s bydlením může přitéct až osmnáct miliard

Průzkum: Lidé budou mít kvůli pandemii nižší vánoční výdaje

Průzkum: Každý třetí Evropan ztratil kvůli covidu část příjmů, Čechy naučil spořit

Češi se home office nevzdají. Bez něj raději odejdou jinam, tvrdí průzkum

Češi chtějí vědět, kolik bere kolega. Pomůže to férovému odměňování, míní

Třetina Čechů lituje, že neinvestovala, zároveň má strach z podvodu, ukázal průzkum

Raději naše než cizí. Lidé považují Česko za vinařskou zemi, zjistil průzkum

Češi příbuzným rádi půjčí. Třetina už peníze nikdy neuvidí, ukázal průzkum

Čechy trápí vysoké náklady na bydlení, šetří na jídle i energiích, ukázal průzkum

Na důchod spoří stále víc lidí. Nové penzijní spoření připsalo 5% zisk

Porovnali jsme termínované účty. Nejlepší vynesou 2,80 až 4,40 %

Žně skončily, úroda není tragická, méně je jen řepky. A může zdražit pečivo

Analýza: Ve starém penzijku srazila inflace úspory za 10 let o pětinu

Češi mají rekordní úspory. Banky se o ně začínají prát, prošli jsme si jejich nabídky

Češi se plastů vzdávají, moc o nich ale neví. Ze znečištění viní stát a firmy

Zkušenosti s investováním má polovina Čechů. Klesl zájem o akcie, říká průzkum

Nesolidní zaměstnavatelé mnohým zkomplikují přiznání penze

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy