Regiojet je třetím nejlepším železničním dopravcem v Evropě, České dráhy šesté

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.12.2024 (08:03)     Sekcia ekonomika

Česká firma Regiojet je třetím nejlepším osobním železničním dopravcem v Evropě. Tvrdí to organizace Transport and Environment, která vydala srovnání největších železničních společností v Evropě. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

RegioJet po nehodě odstavil vagony z Rakouska, dráhy se k tomu nechystají

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.06.2024 (14:52)     Sekcia ekonomika

České dráhy se nechystají odstavit lehátkové vozy řady Bcmz. Právě v tomto typu zemřeli čtyři cestující při nedávném železničním neštěstí v Pardubicích. Společnost RegioJet, jejíž rychlík se minulý týden ve středu srazil s nákladním vlakem, zbylé vozy z provozu stáhla. Má totiž podezření na údajnou konstrukční vadu.

 

České a rakouské dráhy tajnou dohodou poškodily RegioJet, odhalila komise

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.06.2022 (12:36)     Sekcia ekonomika

České dráhy a rakouský dopravce ÖBB poškodily konkurenční firmu RegioJet, zjistila Evropská komise. Uzavření tajné dohody o použitých železničních vagonech vyšetřovala 6 let.

 

Další rána pro České dráhy. Linku do Brna přes Vysočinu jim vyfoukl RegioJet

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.03.2023 (15:47)     Sekcia ekonomika

Železniční spojení mezi Prahou a Brnem přes Havlíčkův Brod bude provozovat RegioJet. Ve výběrovém řízení, kam se hlásily i České dráhy, vybralo ministerstvo dopravy firmu patřící podnikateli Radimu Jančurovi. Jde o jeden z největších dopravních souborů, pro který Česko hledalo dopravce v otevřené veřejné soutěži.

 

České dráhy a RegioJet posílí na svátky dálkové spoje. Leo Express to neplánuje

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.12.2022 (18:29)     Sekcia ekonomika

České dráhy posílí před vánočními svátky a na Nový rok dálkové vlaky na nejvytíženějších linkách. Mimořádné posilové vozy na klasických rychlících a expresech nabídnou několik set míst k sezení navíc. Posilové vozy budou nasazeny od 22. prosince do 2. ledna. O volných dnech bude sváteční provoz. Posilovat spoje se chystá také RegioJet. Leo Express posílení spojů neplánuje. FlixBus rozhodne ve středu.

 

RegioJet rozšiřuje síť autobusů v ČR. Z Brna pojede do Pece i Budějovic

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.07.2021 (13:28)     Sekcia ekonomika

Společnost RegioJet zahájila spolupráci s českým dopravcem United Buses, který od loňska v tuzemsku provozuje dálkové autobusy. Vybrané linky tento týden posílily nabídku RegioJetu a cestující mohou u kombinací spojů obou dopravců využít jednu jízdenku. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

 

České dráhy omezí spoje mezi Prahou a Ostravou, důvodem je nižší poptávka

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.01.2022 (15:28)     Sekcia ekonomika

České dráhy omezí od 24. ledna provoz vlaků Pendolino na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou. Reagují tak na nižší poptávku cestujících, kterou způsobila přetrvávající pandemie. Omezení by mělo trvat zatím do konce února.

 

České dráhy obnoví zahraniční spoje. První linka bude do Berlína

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.05.2020 (13:31)     Sekcia ekonomika

České dráhy od pondělí začnou jezdit do Berlína. Půjde o jejich první obnovenou linku do ciziny po přerušení provozu kvůli pandemii koronaviru. Vlaky do dalších měst v zahraničí chce společnost obnovit během června, v pátek o tom státní dopravce informoval v tiskové zprávě. Už dříve obnovil cesty do Německa i Rakouska RegioJet.

 

V rekordní veřejné zakázce na české železnici zvítězil RegioJet

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.11.2023 (22:39)     Sekcia ekonomika

Společnost RegioJet, největší soukromý železniční dopravce ve střední Evropě, zvítězila v soutěži o provozování klíčových linek v Ústeckém kraji. Patnáctiletá zakázka představuje 3,3 milionu km ročně a celkem přes 18 miliard korun. Začátek provozu je naplánován na prosinec 2026. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

 

České dráhy vypraví v létě spoje na Balt, do Tater pošlou autovlak. K moři pojede i RegioJet.

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     30.05.2022 (16:49)     Sekcia ekonomika

České dráhy v létě spustí přímé noční vlakové spoje do polských letovisek u Baltského moře. Dopravce bude v létě vypravovat i další noční vlaky do zahraničí, například na Slovensko nebo do Maďarska. K Tatrám budou jezdit i takzvané autovlaky, které umožní i přepravu automobilů vlakem.

 

Spoje do Budapešti se kvůli fotbalu plní. Ryanair zdražil letenky a přidal let

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.06.2021 (16:25)     Sekcia ekonomika

Fotbaloví fanoušci začínají plnit vlakové a autobusové spoje z Česka do Budapešti. Růst rezervací jízdenek už od středečního večera evidují České dráhy, RegioJet i FlixBus. Například RegioJet už své spoje na víkend posílil a v případě potřeby je připraven přidat i další místa. Z Prahy do Maďarska létá také Ryanair.

Dráhy posilují dopravu o Velikonocích. Zvýšený zájem registruje i konkurence

České dráhy a RegioJet znovu posílí dopravu mezi Prahou a Ostravou. Do provozu se vrátí i pendolino

Více než půlmiliarda dotací za prázdné vlaky. Nejvíc dostanou České dráhy

Jednotná jízdenka platí nově i v komerčních vlacích, spustil se i prodej místenek

RegioJet plánuje noční vlak z Prahy přes Berlín a Amsterdam do Bruselu, jezdit začne v roce 2022

Kraj vybral nového dopravce, České dráhy nahradí v Pošumaví GW Train

RegioJet začne vozit cestující na lukrativní trase mezi Krakovem a Varšavou

Zaseklý klíč v obří soutěži na vlaky do Brna. Úředníci se nedostali do nabídek

Železniční dopravci vyzvali vládu k prominutí plateb za železnici

Vlaky bude možné vypnout na dálku. České dráhy za to zaplatí miliardu

České dráhy dostaly osmisetmilionovou pokutu kvůli ojetým vagonům

České dráhy obhájily u Moody´s přes krizi rating se stabilním výhledem

České dráhy obnoví restaurační služby a prodlouží rezervace míst

Dopravci se připravují na nápor o Velikonocích. Napříč Českem navýší spoje

České dráhy zahajují cyklistickou sezonu. Otevřou půjčovny kol i elektrokol

RegioJet smí vozit lidi mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem, kraj se omluvil

O provoz linek v okolí Prahy mají zájem i dopravci z Rakouska a Slovenska

České dráhy za pololetí přepravily přes 79 milionů lidí, meziročně více

České dráhy objednaly vlaky z Polska za tři miliardy, zamíří do regionů

RegioJet ukončí své spoje na Slovensku, nedohodl se s ministerstvem

Stamiliony pro České dráhy a další. Dopravci mají schválenou pomoc po více než roce, rozhodla Evropská komise

České dráhy prodaly pozemky na Smíchově za miliardy, vznikne tam nová čtvrť

Plzeňský kraj podepsal smlouvu s GW Traín Regio na dopravu v Pošumaví

Jizerskohorskou trať dál obslouží České dráhy, flotilu doplní devět stadlerů

Děravý palubní servis. RegioJet nemá stevardy, cestující si stěžují

České dráhy chtějí koupit autodopravce Vydos Bus. Pomohl by vyřešit problém s výlukami

Vlakem z Prahy na Jadran. Regiojet chystá přímý spoj s Rijekou

České dráhy zvažují nákup většího autobusového dopravce. Nechtějí objednávat vozy při výlukách na tratích

České dráhy loni přepravily 164,4 milionu cestujících, meziročně o 5 procent víc

Pražské letiště je podle hodnocení uživatelů Google pátým nejlepším v Evropě

Vlakoví dopravci obnovují provoz, RegioJet pojede naplno od června

Němečtí strojvedoucí svolali stávku, opět omezí osobní i nákladní dopravu

O svátcích bude ve vlacích plno, hlásí dráhy. Cestujícím nabízejí „semafor“

Platí nový železniční jízdní řád. Přidal nové spoje, zvýšily se i ceny jízdenek

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy