Kariérní program CEOx1Day letos vyzkoušeli i čeští studenti. Byla to jízda

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.06.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Globální program CEOx1Day otevírá studentům dveře do světa vrcholového vedení. Díky němu letos i u nás mohli vybraní vysokoškolští studenti poprvé strávit den po boku šéfa jedné z sedmi významných českých firem. Netušil jsem, že to bude taková jízda, říká jeden z nich. A inspirativní byl tento den i pro top manažery. Přinášíme tři příběhy. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Úroda chmele byla v Česku letos mírně nadprůměrná, činila 6997 tun

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     01.12.2023 (10:00)     Sekcia ekonomika

Brno - Čeští pěstitelé chmele letos sklidili 6997 tun, což je mírně nadprůměrná sklizeň. Proti loňsku, kdy byla sklizeň nejhorší za deset let, je to o 2545 tun více. Průměrný výnos letos činil 1,44...

 

Chmelaři hlásí letos mírně nadprůměrnou úrodu, i je trápí vyšší náklady

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.12.2023 (10:32)     Sekcia ekonomika

Čeští pěstitelé chmele letos sklidili celkem 6 997 tun, to je mírně nadprůměrná sklizeň. Proti loňsku, kdy byla sklizeň nejhorší za deset let, je to o 2 545 tun více. Průměrný výnos letos činil 1,44 tuny z hektaru, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského Ivana Kršková.

 

Zažila kariérní veletoč. Obléká manažery i fandy Star Wars

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.12.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Jana Šebestová vystudovala na univerzitě teologii a několik let se jí také v Sekretariátu České biskupské konference zabývala. Po mateřské dovolené udělala vpravdě kariérní veletoč a začala se živit svým koníčkem. Má zakázkové krejčovství a je oděvní výtvarnice a stylistka.

 

Jak daní studenti, kteří podnikají při studiu. A kdy je daň nulová?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.09.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Někteří studenti již během studií odstartují své vlastní projekty a začnou vykonávat samostatnou výdělečnou činnost. Jak je to se zdaněním příjmů z podnikání a odvody na sociální a zdravotní pojištěním? A jaké formuláře musejí podnikající studenti vyplnit a odevzdat?

 

Jděte po tom, co vás baví. Pak přijdou i peníze, radí kariérní expert

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.04.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Neřešte peníze, ty přijdou později. Zapracujte na sebeprezentaci a měkkých dovednostech. „A najděte si zaměstnání, které vás bude bavit, jen tak se budete chtít zlepšovat a uspějete,“ radí letošním absolventům Honza Klusoň, který vede kariérní portál Welcome to the Jungle.

 

Po přednášce na brigádu. Čeští studenti se do práce nehrnou, ukázal průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.01.2026 (15:46)     Sekcia ekonomika

Studenti v zemích Evropské unie kombinují práci a školu. Nejvyšší podíl pracujících studentů má Nizozemsko. Na opačném konci se nachází Rumunsko. V Česku přes devadesát procent studentů práci nehledá. Ženy, které nestudují, mají menší šanci najít si práci v porovnání s muži, zjistil nejnovější průzkum agentury Eurostat.

 

Kariérní portály ztrácejí na síle. Nábor začíná třeba ochutnávkou manga

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.07.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Zatímco velká část firem zůstává jen u toho, že ladí kariérní stránky, některé už mluví s jejich budoucími zaměstnanci ve škole. Employer branding bez kampaně, nábor bez inzerátu. Budují si s nimi vztah ještě dřív, než si založí LinkedIn – osobně, autenticky a s výsledky, které překvapí i zkušené personalisty.

 

Padesátníci mají jen mizivé vyhlídky na další kariérní růst, ukázal průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.07.2023 (13:00)     Sekcia ekonomika

Komu je přes padesát, má jen mizivé vyhlídky na kariérní postup. A ještě horší je to při hledání nové práce. Pro firmy jsou totiž padesátníci a starší zaměstnanci často překvalifikovaní a předražení, ukázal průzkum, který má MF DNES exkluzivně k dispozici jako první.

 

Hlavně nic neměnit. Češi si neřeknou o peníze ani povýšení, ukázala studie

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.11.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

V následujícím roce si o přidání má v plánu říct čtvrtina zaměstnanců v Česku. V celosvětovém srovnání je to téměř nejméně. Čeští zaměstnanci nemají ani ambice říct si o kariérní postup či změnit zaměstnavatele. Ukázala to studie poradenské společnosti PwC mezi 50 tisíci zaměstnanci ve 48 zemích světa.

 

Armádní piloti poprvé vyzkoušeli nový letoun L-39NG. Obstál v testu "školáckých chyb"

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     07.05.2021 (10:42)     Sekcia ekonomika

Stroje by mohly sloužit i k jejich výcviku, ale zakázka pro státní podnik LOM Praha byla několikrát odložena.

Na chmelnicích padají sloupy. Déšť úrodu zachránil, teď už ale voda i škodí

Fotovoltaické elektrárny nahrazují na Ukrajině Ruskem zničené zdroje

Topná sezona v Česku končí, chladné jaro ji protáhlo

Práce při studiu dá víc než peníze, říkají studenti ze své zkušenosti

Topná sezona v Česku pomalu končí, letos byla mírně nadprůměrná

Studenti a senioři si ode dneška za dopravu připlatí, slevy jsou nižší

Prázdninová brigáda? Letos to půjde už od 14 let

Čeští zaměstnavatelé jsou optimističtí. Do konce roku budou spíš nabírat

Studenti na veletrhu v Brně ukázali prototyp malé ponorky

Ministerstvo zemědělství přiškrtilo dotační program pro potravináře už letos

Vyzkoušeli jsme zaplatit prstenem. Novinku odstartovala v Česku mBank

Českým cestovkám se letos propadnou tržby o dvě třetiny

Vyzkoušeli jsme v testu Partners Banku. Obstála skoro na jedničku

Čína šlape na paty Spojeným státům. Její studenti jsou odborníci v AI

Zlatá horečka? V investicích se žlutým kovem zachovejte chladnou hlavu

Čeští studenti moc nepracují, chybí příležitosti. V jiných zemích EU to neplatí

Policie: Magistrála je po protestu průjezdná, zemědělská technika odjela

Úspěchy studentů mohou nakopnout ekonomiku, říká průzkum. Hned to ale nebude

GLOSA: Střídání času je zabijácké. Drobná úspora energií stojí životy

Ježíšek se letos plácne přes kapsu, obchodníci už vyhlížejí adventní šílenství

Musk představil novou verzi chatbota. Je chytřejší než studenti postgraduálu, tvrdí

Věrnostního program Lidlu dorazil i do Česka. Láká na exkluzivní slevové kupony

Na hory letadlem. Čechů letos vyrazí za zimou více, láká je i lyžařská exotika

Brigáda pro studenty je vždy přínos. A nejde jen o peníze

Kompenzační program je nepřijatelný, vláda chce ušetřit, kritizuje Komora

Senioři a studenti omezili cestování, stát na nich o polovinu ušetřil

Studenti si musí připravit větší obnos peněz, část univerzit zvyšuje kolejné

Vysokoškolské koleje jsou plné, cizinci jsou zpět. Někde už mají studenti smůlu

Čeští pěstitelé vánočních stromků letos zdraží asi o deset procent

Program Vlastní bydlení je pro letošek uzavřen. Chybí na něj prostředky

Stát už mladým rodinám na bydlení nepůjčí. Program Vlastní bydlení končí

Opilí vodáci a nebezpečné skútry. Ministr oznámí výsledky kontrol

Daně: Kdy musí podat přiznání důchodci a studenti?

Jak letos ušetřit na dani a odvodech u přivýdělku na „vedlejšák“

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy