LNG terminál v Eemshavenu odbavil 72 lodí pro ČR, dopravily roční spotřebu

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     20.01.2026 (07:05)     Sekcia ekonomika

Praha - Terminál v nizozemském Eemshavenu, který je v provozu od září 2022, odbavil od začátku fungování do konce loňského roku celkem 72 lodí se zkapalněným zemním plynem (LNG) určeným pro Česko.... celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Eemshaven dosud odbavil 30 lodí s plynem pro Česko, většinu tvořily lodě z USA

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.01.2024 (09:27)     Sekcia ekonomika

Terminál v nizozemském Eemshavenu dosud od předloňského září odbavil 30 lodí s plynem pro Českou republiku. Bylo v nich 2,7 miliardy metrů krychlových plynu, tedy více než třetina české roční spotřeby. Za loňský rok z toho bylo 26 lodí. Tempem dvou až tří lodí s plynem měsíčně by dodávky měly pokračovat i letos.

 

Nizozemský terminál již odbavil 72 lodí s plynem pro Česko. Žádný nebyl z Ruska

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.01.2026 (10:51)     Sekcia ekonomika

Terminál v nizozemském Eemshavenu, odbavil od začátku svého fungování v roce 2022 do konce loňského roku již 72 lodí se zkapalněným zemním plynem (LNG) určeným pro Česko. Lodě přivezly 6,44 miliardy metrů krychlových plynu. To odpovídá roční spotřebě plynu v tuzemsku. Informovala o tom společnost ČEZ. Podle ní dodávky neobsahovaly žádný plyn z Ruska, většinu tvořily lodě z USA.

 

Přes Nizozemsko letos prošlo 12 lodí s LNG pro Česko, většina pocházela z USA

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.07.2023 (10:31)     Sekcia ekonomika

Terminál v nizozemském Eemshavenu odbavil v prvním pololetí letošního roku pro Česko 12 lodí zkapalněného zemního plynu (LNG). Šlo o více než miliardu metrů krychlových plynu, což je zhruba 15 procent tuzemské roční spotřeby. Většinu dodávek tvořily lodě z USA.

 

Přes terminál v Nizozemsku proudí LNG již třetím rokem, většinou pochází z USA

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.09.2025 (18:00)     Sekcia ekonomika

Již tři roky funguje terminál na zkapalněný zemní plyn v nizozemském Eemshavenu, v němž si ​Česká republika pronajala přibližně třetinu kapacity. Během této doby do něj připlulo přes šedesát lodí objednaných společností ČEZ, které vezly plyn určený pro Česko. Více než 90 procent objemu pocházelo z USA, žádný tanker nevezl ruský plyn.

 

Eemshaven odbavil již stou loď. Plyn pro Česko vezlo sedmatřicet z nich

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.06.2024 (11:33)     Sekcia ekonomika

Terminálem v nizozemském Eemshavenu, který byl prvním pro zkapalněný zemní plyn (LNG) spuštěným v Evropě od začátku války na Ukrajině, prošlo již sto lodí. Plyn pro Českou republiku jich dovezlo 37. Z dodávek je vyloučen plyn z Ruska, většinu tvořily lodě z USA. ČEZ si loni také zajistil kapacity na LNG v Německu, plyn z nich bude k dispozici za tři roky.

 

ČEZ si vyzkoušel roli rejdaře. Poprvé jistil plavbu tankeru s plynem z Texasu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.05.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Do nizozemského Eemshavenu dorazil v polovině minulého týdne další tanker se zkapalněným zemním plynem LNG určeným pro český trh. Plovoucí terminál byl otevřen v září před třemi lety a dosud do něj připlulo 51 lodí s nákladem 4,6 miliardy kubických metrů plynu určeného pro Českou republiku. Poprvé celý navigační a logistický řetězec řídil tým společnosti ČEZ.

 

Nizozemci spouští terminál na LNG, třetina bude Čechů. Dorazil první tanker

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.09.2022 (12:10)     Sekcia ekonomika

V přístavu Eemshaven v Nizozemsku se dnes slavnostně otevře terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). Třetinu jeho roční kapacity si prostřednictvím energetické společnosti ČEZ pro své účely pronajala Česká republika. Státu pomůže pokrýt až třetinu roční spotřeby plynu, a snížit tím závislost na této surovině z Ruska. Krátce po poledni k terminálu dorazil první tanker.

 

V Nizozemsku se otevřel terminál na LNG, zajistí plyn pro ČR

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     08.09.2022 (12:14)     Sekcia ekonomika

Eemshaven (Nizozemsko) - V přístavu Eemshaven v Nizozemsku byl dnes slavnostně otevřen terminál na zkapalněný zemní plyn. Třetinu jeho roční kapacity si prostřednictvím energetické společnosti...

 

Čepro si pro LNG terminál vybralo Hněvice, plyn by se dovážel vlakem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.05.2022 (16:23)     Sekcia ekonomika

V Hněvicích na Litoměřicku by mohl vzniknout nový terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). V případě potřeby ho vybuduje státní distributor paliv Čepro. LNG by se sem mohl dopravovat z Pobaltí vlakem, do budoucna případně také lodí, pokud se vyřeší splavnost dolního Labe.

 

Čepro si pro LNG terminál vybralo Hněvice. Plyn by se dovážel vlakem, případně po Labi

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     11.05.2022 (16:28)     Sekcia ekonomika

V Hněvicích na Litoměřicku by mohl vzniknout nový terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). V případě potřeby ho vybuduje státní distributor paliv Čepro. LNG by se sem mohl dopravovat z Pobaltí vlakem, do budoucna případně také lodí, pokud se vyřeší splavnost dolního Labe.

Berlínské letiště kvůli dopadům covidu uzavře terminál pět. Ušetří tím 25 milionů eur

Ze Spojených států připlula druhá loď s LNG. Plyn již proudí do Česka

První loď se zkapalněným plynem již dorazila do přístavu, zdrželo ji počasí

Dorazil první zkapalněný plyn pro Česko. Loď se chystá zakotvit v Eemshavenu

Spotřebu energií nesleduje 38 procent českých domácností, ukázal průzkum

Největší letištní terminál na světě: Jak po roce funguje "Mořská hvězdice" od Hadid

Přímotopy jsou past na statisíce. Rodina může za rok zaplatit až čtvrt milionu

Terminál 2 nového berlínského letiště je hotov

Vysoké účty za energie zkrotí zateplení domu. Času už moc nezbývá

„Prokleté“ berlínské letiště zprovoznilo terminál 2. Hotový byl přitom už dva roky

V Německu otevřeli nový LNG terminál. Klíčový pro bezpečnost, řekl Scholz

Německo spouští svůj první terminál na zkapalněný zemní plyn

Tree Energy postaví na severu Německa terminál na zkapalněný zemní plyn

Elektrárna bere energii z Chrudimky přes 70 let, na plném výkonu je do pěti minut

V Dubaji vyroste největší letištní terminál na světě. Pojme až 260 milionů lidí

Soukromý LNG terminál v Německu má povolení, zatím na zkušební provoz

ČEZ spustil nový tarif, klientům s chytrým elektroměrem umožní řídit spotřebu

Hodně se pije, říká bývalý rezident obytné lodi. Zážitky sepsal v knihách

Musíme podpořit investice, spotřebu, export a výzkum, řekl Havlíček

Dnes je den bioenergetiky, spotřebu do konce roku pokryje biomasa

Živě: Musíme podpořit investice, spotřebu, export a výzkum, řekl Havlíček

Vodní turbíny rozsvítily zámek prezidenta v Lánech. A málem je zničila povodeň

Limit pro klimatizace se vyplatil. Španělsko hlásí nižší spotřebu energií

Plyn z LNG terminálu prodlouží spotřebu v ČR až o dva měsíce

Utáhne až tisíc domácností. Na Svitavsku začalo fungovat obří bateriové úložiště

Češi dál šetří s elektřinou, za tři čtvrtletí snížili spotřebu o 4,8 procenta

Mrazivé počasí zvýšilo spotřebu energií, odběr plynu stoupl až o 58%

Nemáte hotovost a obchodník nemá platební terminál. Cvak – a přesto zaplatíte

Výroba elektřiny z jádra překonala rekordy, letos se musí měnit palivo, uvádí ČEZ

Americké přístavy mají rekordní obrat. Všichni se zásobí kvůli clům

Kosovo radikálně omezuje spotřebu elektřiny. Zakázalo těžbu kryptoměn

Vedra zvyšují spotřebu elektřiny, snižují i účinnost solárních elektráren

Ekologická zátěž umělé inteligence roste. Datová centra mají enormní spotřebu vody

Češi loni omezili svoji spotřebu a méně si na ni půjčovali

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy