The Telegraph: Křetínský dostal od své britské firmy dividendu 320 milionů liber

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     23.01.2026 (11:56)     Sekcia ekonomika

Londýn - Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský si od své britské energetické firmy EP UK Investments vybral dividendu 320 milionů liber (8,9 miliardy Kč). Dnes to napsal britský server The... celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Křetínskému se sázka na Royal Mail vyplácí. Zhodnotil už skoro tři miliardy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.09.2020 (11:01)     Sekcia ekonomika

Podnikatel Daniel Křetínský nákupem akcií britské pošty Royal Mail už vydělal 93,1 milionu liber (2,7 miliardy korun), napsal v pondělí web listu The Times. Křetínský začal akcie nakupovat za nejpřísnějších protikoronavirových opatření, kdy akciové trhy prudce klesaly. Svůj podíl budoval od března do července a do akcií vložil kolem 213 milionů liber.

 

Křetínský je blíž k převzetí britské pošty. Obchod schválili regulátoři EU i USA

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.01.2025 (09:46)     Sekcia ekonomika

Regulační úřady Evropské unie a Spojených států schválily převzetí firmy IDS, která je vlastníkem britské pošty Royal Mail, podnikatelem Danielem Křetínským. Obchod za 3,57 miliardy liber v prosinci odsouhlasila i britská vláda a očekává se, že dokončen bude v prvním letošním čtvrtletí.

 

Křetínský a Tkáč zkusí poštovní byznys. Koupili podíl v legendární britské Royal Mail

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     04.05.2020 (15:28)     Sekcia ekonomika

Investiční fond Vesa Equity, který ovládají podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, koupil v britské poště pětiprocentní podíl.

 

ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 52 korun za akcii, vyšší byla jen za rok 2009

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     28.06.2021 (19:34)     Sekcia ekonomika

Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům z loňského zisku dividendu 52 korun za akcii před zdaněním. V pondělí o tom rozhodla valná hromada firmy. Vyšší dividendu schválili akcionáři ČEZ jen v roce 2010 ze zisku roku 2009, a to 53 korun za akcii. Dividenda podle firmy odráží prodej rumunských aktiv.

 

Křetínský má otevřenou cestu k převzetí britské pošty. Vláda ale může říct ne

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.05.2024 (09:49)     Sekcia ekonomika

Společnost International Distributions Services (IDS), která je vlastníkem britské pošty Royal Mail, přijala nabídku na převzetí od českého miliardáře Daniela Křetínského. Oznámila to ve středu v dokumentu pro akciovou burzu v Londýně. Křetínského nabídka firmu ohodnocuje na 3,57 miliardy liber, v přepočtu 103,5 miliardy korun.

 

Křetínský posiluje svůj energobyznys v Británii. Žádá o miliony liber z dotací

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.02.2023 (13:32)     Sekcia ekonomika

Český miliardář Daniel Křetínský se spolu se švýcarskou obchodní společností Vitol snaží získat miliony liber ve formě dotací na zajištění provozu svých plynáren v Eggborough v britském Severním Yorkshiru. Velcí hráči energetického sektoru se zúčastnili aukce na trhu s kapacitou pro rok 2026 a britský operátor rozvodné sítě tento měsíc oznámí, zda uspěli.

 

Britské firmy kasírovaly pomoc státu neoprávněně, škoda je v miliardách liber

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.09.2020 (11:18)     Sekcia ekonomika

Britská vláda odhaduje, že pět až deset procent peněz určených na udržení zaměstnanosti v časech koronaviru mohlo být vyplaceno neoprávněně, případně omylem. Uvedl to v úterý britský úřad pro výběr daní a cel. Londýn už do programu investoval 35,4 miliardy liber, desetina této částky tedy představuje 3,5 miliardy liber (asi 103 miliard korun).

 

Britské Tesco dostalo rekordní pokutu. Prodávalo prošlé potraviny

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.04.2021 (22:01)     Sekcia ekonomika

Maloobchodní řetězec supermarketů Tesco dostal ve Velké Británii pokutu ve výši 7,56 milionu liber za prodej prošlých potravin ve třech svých obchodech v anglickém Birminghamu. Pokuta v přepočtu za téměř 230 milionů korun je následkem porušení více než dvaceti právních předpisů ohledně hygieny z let 2016 a 2017.

 

Podnikatel Křetínský půjčil francouzskému listu Libération 14 milionů eur, píše AFP

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     20.09.2022 (14:59)     Sekcia ekonomika

Paříž - Český podnikatel a majitel několika francouzských listů Daniel Křetínský půjčil deníku Libération 14 milionů eur (asi 343 milionů Kč), aby mu pomohl s financováním činnosti....

 

ČEZ vyplatí dividendu 34 korun za akcii, stát získá 12,8 mld. Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     28.06.2020 (17:24)     Sekcia ekonomika

Praha - Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 34 korun za akcii před zdaněním. Dnes o tom rozhodla valná hromada firmy. Mezi akcionáře bude rozděleno 18,3 miliardy korun...

ČEZ vyplatí dividendu 34 korun za akcii. Stát získá 12,8 miliardy

Royal Mail čelí ostré kritice. Hájit sebe i poštu musel před Brity Křetínský

Británii chybí sto tisíc speditérů. Zásobování v království kolabuje

ČEZ začne akcionářům vyplácet dividendu, stát dostane 19,5 miliardy korun

Británii chybí sto tisíc speditérů, zásobování v království kolabuje. Situace je katastrofální

Stát si vezme od Letiště Praha dividendu dvě miliardy korun, 80 procent zisku

ČEZ začíná vyplácet akcionářům dividendu, stát dostane přes sedmnáct miliard

Na dražších energiích profitují i firmy. Šéf BP si přišel na 135 milionů

MasterCard čelí rekordní hromadné žalobě, mohla by jej stát přes 400 miliard

Rosněfť vyplatí mimořádnou dividendu, bude vzpruhou pro ruský rozpočet

Zisk Pražských vodovodů a kanalizací se loni dostal na předcovidové hodnoty

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail na 17 procent

Nový report popisuje, jak Křetínský a Tykač získávají dotace

MasterCard čelí rekordní hromadné žalobě, mohla by jej stát přes 400 miliard. Firma tvrdí, že nařčení jsou falešná

Britská pošta dostala od regulátora Ofcom rekordní pokutu 21 milionů liber

ČEZ ztrojnásobil zisk. Příští rok vyplatí nejvyšší dividendu v historii firmy

ČEZ vyplatí dividendu 47 korun za akcii, celkově 25,3 miliardy

V Londýně vydražili da Vinciho kresbu. Prodala se za čtvrt miliardy korun

Británii čeká přetisk bankovek, vyjde na stovky milionů liber

Britské hovězí na americké pulty. USA ruší po 24 letech zákaz dovozu

Křetínský chce koupit německý Uniper. Klíčovou firmu pro dodávky energií

Krádeží balíků v Británii strmě přibývá. Zloději se nezaleknou ani násilí

Křetínský koupil podíl ve francouzské televizní skupině TF1

Pod Stonehenge žádný tunel nepovede. Na přípravy už přitom padly miliony liber

ČEZ vyplatí dividendu 47 Kč za akcii, celkově 25,3 miliardy korun

Na čaj s královnou-matkou. Na prodej je vila v Cornwallu s jedinečným příběhem

Křetínský odmítá dohodu, kterou Google nabízí francouzským médiím

Britská královská rodina rekordně vydělala, pomohly zisky z větrníků

Křetínský má zelenou, píší média. Britská vláda schválila prodej pošty Royal Mail

Apple dostal od Evropské komise pokutu 500 milionů eur, Meta 200 milionů eur

Křetínský reorganizuje svou skupinu, do EPH se asi vrátí Tkáč

Britové musejí využít poukázky Tesco Clubcard do listopadu, než vyprší

Bloomberg: Nová britská premiérka chystá pomoc firmám za 40 miliard liber

Křetínský převezme kontrolu nad německou elektrárnou Lippendorf

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy