200 velkých staveb: Krnov po povodních buduje a opravuje nejvíce za 50 let

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.04.2026 (13:35)     Sekcia bulvár

Největší stavební boom za zhruba 50 let zažívá momentálně Krnov. Důvodem je odstartování velkých oprav a rekonstrukcí po ničivých povodních ze září 2024. Tento měsíc se začíná s opravami Městského divadla či nábřeží řeky Opavy. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Starosta Krnova o povodních: „Po zkáze chybí vysoušeče, ruce i nohy.“ Co mu slíbil Stanjura?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.10.2024 (05:00)     Sekcia bulvar

Třiadvacetitisícový Krnov byl v Moravskoslezském kraji  jedním z nejvíce zasažených míst. Velká voda smetla osmdesát procent území. Město se jen pár dní po povodních zvedá jak Fénix z popela. Co chybí nejvíce? Jaké budou škody? A kdo Krnováky drží nad vodou? Nejen na to odpovídal v Epicentru Báry Holé starosta města Tomáš Hradil /Krnovští patrioti/.

 

Starosta Krnova o škodách po ničivých povodních i dezinformacích: Kdo se zachoval jako chlap?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.09.2024 (14:59)     Sekcia bulvar

Zkáza, apokalypsa, bezmoc. Takový obraz nabídl povodní zničený Krnov. Velká voda ho doslova odřízla od okolního světa. Staví se pomalu, ale jistě znovu na nohy? Jaká je ve městě nálada? Šlo apokalypse ve městě zabránit? Nedochází lidem síly a co je tam nejvíce potřeba? Nejen na to se v Epicentru ptala Bára Holá starosty města, Tomáše Hradila.

 

Povodňový účet: 72 staveb k demolici, na povodí jsou škody za tři miliardy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.10.2024 (11:15)     Sekcia bulvar

Po zářijových povodních statici na území Moravskoslezského kraje rozhodli o demolici celkem 72 staveb. Z toho je 37 rodinných domů. Nejvíc budov k demolici je podle něj na horním roku řeky Opavy na Bruntálsku. Povodí Moravy odhadlo škodu na majetku na takřka tři miliardy.

 

Rychlejší stavba dálnic v Česku? Poslanci schválili zkrácení přípravy staveb

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.06.2020 (13:33)     Sekcia bulvar

říprava staveb dopravní a další infrastruktury se v budoucnu zřejmě výrazně zkrátí. Podle vlády by to mohlo být až o třetinu. Stát by měl také snáze a rychleji získávat pozemky pro výstavbu dálnic a železnic. V případě výkupu stavebních pozemků a staveb bude moci vlastník dostat až jedenapůlnásobek znalecké ceny. Počítá s tím novela takzvaného liniového zákona, kterou dnes schválila Sněmovna. V současné době trvá příprava velkých dopravních staveb až 13 let.

 

Rok po ničivých povodních: Krnov investuje do moderního varovného systému

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.09.2025 (11:30)     Sekcia bulvar

Radnice v Krnově na Bruntálsku chce být lépe připravená na případnou další přírodní katastrofu. Při loňských povodních, kdy voda zaplavila více než 80 procent území města, se jeho obyvatelé ocitli bez dodávek elektřiny, vody, neměli přístup k internetu a chyběl mobilní signál. Město proto nyní rok od katastrofy pracuje na zlepšení zabezpečení, soběstačnosti a připravenosti na mimořádné situace. Jedním z prvků, které by měly výrazně přispět k lepší informovanosti obyvatel, je jednotný varovný systém. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.

 

Prezident Pavel o povodních: Přeji všem hodně sil! Pavlová zmínila odříznuté rodiče kvůli velké vodě

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.09.2024 (11:50)     Sekcia bulvar

Česko má dnes nejen přesnější modely a tím i varování, ale také výrazně lépe fungující systém reakce na krize než při velkých povodních v letech 1997 a 2002. Na síti X to dnes uvedl prezident Petr Pavel. V pátek večer se k povodním taktéž na sociální síti vyjádřila i první dáma Eva Pavlová.

 

Děti už nemusí chodit osm kilometrů do školy pěšky: Krnov věnoval Nadvirně autobus

Zdroj Zdroj: blesk.cz     15.11.2023 (15:51)     Sekcia bulvar

Krnov pomohl svému partnerskému městu Nadvirna na Ukrajině. Děti z místních okolních vesnic bude do města vozit školní autobus, pořízený Krnovem za půlmilion korun. Na Ukrajinu ho zavezou zástupci radnice i s loutkou pro štěstí.

 

Tři princezny a dva princové: Lichtenštejnové navštíví Opavu a Krnov

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.05.2023 (14:56)     Sekcia bulvar

Opavu a Krnov na Bruntálsku navštíví ve středu 24. května tři princezny a dva princové z Lichtenštejna. Přijedou se podívat na zahájení výstavy ve Slezském zemském muzeu, která bude mapovat 400 let působení tohoto šlechtického rodu na Opavsku a Krnovsku.

 

Přehrada v Nových Heřminovech: Ekologové se opět proti ní odvolali!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.10.2024 (11:05)     Sekcia bulvar

Přehrada v Nových Heřminovech na Bruntálsku, která má před povodněmi výrazně ochránit Krnov, Opavu a další obce na řece Opavě, se podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) začne stavět v roce 2027. Aktuálně má projekt nepravomocné územní rozhodnutí, proti kterému se odvolali ekologové a ani situace po katastrofických povodních je nepřesvědčila ke stáhnutí odvolání.

 

Dopravní komplikace: V Brně začíná stavba další části velkého městského okruhu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     05.07.2021 (10:15)     Sekcia bulvar

Velký městský okruh, který se v Brně buduje, je jednou z technicky nejnáročnějších staveb v České republice za poslední roky. Cena se v celkovém součtu vyšplhá na více než dvě miliardy korun. Stavba začíná od 7. července.

Zapomenuté a rozkradené. Jaký je příběh okázalých hrobů na Olšanech?

Rabovali při povodních: Z lékárny odnesli materiál na výrobu drog, trest až osm let

Smrt na kolejích, Spartakiáda i největší koncert v Čechách: Výročí, která čekají Prahu v roce 2025

Bojara, Baryka a Bedříška zachránili při povodních. Starouškům teď spolek hledá nové domovy

Ostrava staví jednu z nejočekávanějších staveb světa. Sál bude mít varhany z bronzu

Po katastrofálních povodních pomáhají tisíce lidí. Slovinci hlásí až 15 tisíc poškozených domů

Neskutečné! Brno opravuje lidem koupelny, na záchod a pod sprchu musí do buňky před dům

Kuchařka Kamu už si buduje hnízdečko lásky na Kostarice: Zlaté baterie a mramorová umyvadla

Po povodních se v Česku stále hledá osm lidí. Krizový štáb ukázal mrazivá data

Nová tramvajová vozovna u nádraží v Braníku? Praha vypíše soutěž na zpracovatele studie

Expertka na pojištění o miliardových škodách po povodních. Jak na pojistné události?

Dvě stavby zajistily architektu Zítkovi (†77) nesmrtelnost. Národní divadlo mu kritizovali

Trump si milostmi násilníkům buduje soukromou armádu, varují vlivní kritici

Hlavní hygienička o infekcích, které se mohou šířit po povodních. Jak bude probíhat mimořádné očkování?

Česko zažilo nejdeštivější červen za 60 let. Při povodních zemřelo 9 lidí

ZEMĚTŘESENÍ NA NOVĚ! Co teď bude s Borhyovou?

Vědci zkoumali odpadní vody a zjišťovali… Jaké v Česku frčí drogy?

Jurečka líčil pomoc po povodních, v KDU-ČSL mu jdou po krku. Bartošek: Chceme větší změny ve vedení

90 let starý unikát: Největší plastická mapa Moravy! Má speciální muzeum

Stavba dálnic v Česku zrychlí. Poslanci schválili klíčový zákon, vyšší cenu za pozemky ale odmítli

Barranďák, Libeňák i Průmyslová: Silničáři v Praze vrazí letos do oprav kolem dvou miliard

Česko čekají lijáky podobné jako při povodních 1997 a 2002, sledujte radar Blesku. Rakušan radí evakuační zavazadlo

Pražské hlodavce nejvíce láká zástavba. V kanalizaci jich žijí miliony

20 let od ničivé povodně: Hasič Václav zachraňoval Karlův most bagrem. Město nebylo připravené, říká

Budoucnost české architektury vypadá slibně. I studenti středních škol vymýšlí návrhy s potenciálem

ŽIVĚ: Ministři a šéf meteorologů o extrémních srážkách v Česku. Situace je podobná jako při povodních 1997 a 2002

Neuvěřitelná Hildegarda: Slaví 104 let! V 80 sama procestovala svět, v 90 lyžovala

Buduje si Putin nový palác? Vyžádal si lukrativní pozemek na pobřeží Černého moře

Pražané na sídlištích zaplatí za odpad až dvojnásobek. „Zdražili jste všechno, co šlo,“ vyčítá radním opozice

Oprava vitráží na Výstavišti začala. Restaurátoři musí vyčistit a opravit přes 100 tisíc skel

Vedení Prahy odmítá nový stavební zákon. „Nemůže zrychlit povolování staveb,“ tvrdí primátor

Krnov si vzal úvěr 150 milionů: Bude investovat jako ďas!

Krnov krásnější: Tři lávky a jeden mostík za miliony korun

S mapou za anděly: Krnov připravil ve městě na advent 12 zastavení s nadpřirozenem

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy