Muž přežil 200 hadích kousnutí: Z jeho krve vznikne univerzální protijed

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     12.05.2025 (16:42)     Sekcia bulvár

Svět by už brzy mohl mít univerzální protijed na většinu hadích uštknutí. Vděčit za to může nadšenci z USA, který si 20 let záměrně aplikoval hadí jed, následkem čehož si vyvinul protilátky. Právě jeho krev stojí na prahu výroby univerzálního léčiva. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Nenápadný zabiják v dovolenkových rájích: Po kousnutí pavoukem zemřeli dva muži, protijed neexistuje

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.08.2024 (12:55)     Sekcia bulvar

Itálie toto léto hlásí již druhý případ úmrtí po kousnutí pavoukem koutníkem jedovatým. V Řecku minulý týden po kousnutí stejným druhem pavouka zemřel 48letý turista.

 

Surfař byl po útoku žraloka na pokraji smrti: Přežil a založil Klub pokousaných

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.03.2021 (15:35)     Sekcia bulvar

Prvním pravidlem Klubu pokousaných je, že komunikace probíhá nejprve prostřednictvím Davea Pearsona - 58letého Australana, který přežil útok žraloka. Klub, který založil, nyní spojuje po celém světě stovky lidí nacházejících útěchu ve sdílení zkušeností ze života "po kousnutí", napsala agentura AFP.

 

Rybáře v dovolenkovém ráji vyděsil nález poblíž břehu: Nebezpečný parazit se živí sáním krve!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     04.05.2023 (20:43)     Sekcia bulvar

V Čechy milovaném Chorvatsku rybáři objevili poblíž ostrova Šolta nebezpečnou Mihuli mořskou. Parazit vysává krev z ostatních ryb ale i z mořských savců. Po jeho kousnutí ve většině případů dochází ke smrti. 

 

Takhle vás zřídí muchničky! Odborník o chemickém koktejlu i bolestivém kousnutí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.06.2021 (07:18)     Sekcia bulvar

Otoky, obrovské zarudlé fleky, svědění, ale i hnis a silná alergická reakce. Tak popisují situaci po kousnutí mouchou muchničkou někteří milovníci přírody. Velmi nepříjemnou zkušenost má i Soňa Boučková, která si štípance léčila přes měsíc. Bolestivost kousnutí potvrzuje také parazitolog Jan Votýpka z Karlovy univerzity.

 

Zpěvák Darlyn Morais (28) zemřel po kousnutí pavoukem. Jeho nevlastní dcera je stále v nemocnici

Zdroj Zdroj: super.cz     08.11.2023 (15:49)     Sekcia bulvar

Na následky prudké alergické reakce po kousnutí blíže nespecifikovaným druhem pavouka zemřel v pouhých 28 letech brazilský zpěvák Darlyn Morais. Jeho nevlastní osmnáctiletá dcera byla rovněž pokousána, její stav je již stabilizovaný. Nadále se však zotavuje v nemocnici.

 

Po kousnutí křečka zemřela Španělka!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     16.10.2024 (12:00)     Sekcia bulvar

Osmatřicetiletou matku dvou dětí ze Španělska usmrtil křeček! Krátce po kousnutí domácím mazlíčkem vyrazila pro jistotu na pohotovost, jenže několik metrů od vchodových dveří zdravotního střediska zkolabovala!

 

Uštknutý muž z Teplicka dostal protijed až z Austrálie! Nejjedovatější had podobně napadl i dalšího chovatele

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.02.2026 (09:49)     Sekcia bulvar

V pondělí ráno řešili záchranáři na Teplicku nezvyklý případ uštknutí taipanem menším, nejjedovatějším hadem světa. Chovatel skončil ve vážném stavu v pražské Všeobecné fakultní nemocnici a musel pro něj být přivezen protijed ze zahraničí. Ten pomohl a pacient je nyní mimo ohrožení života. Podobný případ se odehrál před dvěma lety v Jižní Karolíně. Chovatel natočil video, v němž říkal, že není třeba se hadů bát, pár hodin na to ho kousl taipan menší.

 

Václav (63) byl dárcem 30 let: Věnoval 31,5 litrů krve a 290 litrů plazmy! Pokračuje jeho syn

Zdroj Zdroj: blesk.cz     25.02.2023 (15:15)     Sekcia bulvar

Nesnáší pohled na krev a přitom je rekordmanem v počtu provedených odběrů. Václav Pikeš (63) ze Sušice byl dárcem krve dlouhých 30 let. V jeho šlépějích jde teď i jeho syn Martin (37). 

 

Vladislava nechali Rusové podříznutého v jámě mrtvol. Pět dní se plazil do bezpečí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.08.2025 (05:00)     Sekcia bulvar

Neskutečný příběh. Ukrajinský voják přežil pět dní poté, co mu ruští okupanti prořízli hrdlo a odhodili ho do jámy s jeho umučenými spolubojovníky. Ke svým se doplazil s velkou ztrátou krve a ranami plnými hnisu a červů – přesto má naději, že bude zase mluvit.

 

V rakouském supermarketu našli jedovatého pavouka: Jeho kousnutí způsobuje permanentní erekci

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.08.2023 (15:52)     Sekcia bulvar

Nezvyklý incident řeší tento týden prodejna Penny v rakouském městě Kremže, které se nachází kousek od hranic s Českem. V supermarketu byl v zásilce banánů údajně nalezen jedovatý tropický pavouk, zřejmě šlo o palovčíka brazilského. Kousnutí tohoto pavouka, jenž pochází z Jižní Ameriky, způsobuje mimo jiné několikahodinové bolestivé erekce.

Naděje pro potápěče: Nový neopren odolává i žraločím zubům! Drsné video z oceánu

Miliardář se zastřelil brokovnicí: V tratolišti krve ho našla jeho sekretářka!

Nejčastější mýty o dárcovství krve: Lékař vysvětlil, jak je to s bolestí!

Lidé darovali krev v halloweenských kulisách

Pád laviny u Sněžky: Pod sněhem zemřel mladík (†17), jeho otec přežil se zraněními

Hrůza v dovolenkovém ráji: Turistu v Řecku kousl pavouk, umíral v nesnesitelné agónii!

Siláka zabilo kousnutí „mouchou“! Kolaps v baru, kóma a smrt

Žít ještě minutu, hodinu, možná i den. Vzpomínky skauta, který přežil Osvětim

Hoch jako tříletý přežil požár rodinného domu: Popsal život s těžkými popáleninami

Dědička miliardového impéria zemřela po kousnutí hmyzem! Odmítli ji ošetřit ve dvou nemocnicích

Houdová na kapačkách po kousnutí pavoukem: Bylo to požehnání! Oživilo to traumata

Rohanský ostrov jako protipovodňová ochrana. Vznikne tu obří park, most propojí dvě čtvrti

Šok v případu Eitana (6), který přežil pád lanovky: Unesli ho! tvrdí teta

Vznikne v Hrabalově chatě jeho muzeum? Problémem může být cena

Kráska s přítelem málem zabili mladíka: Utrhli mu ucho a nechali ho v kaluži krve

Ivo Šmoldas kvůli hrozbě otravy krve: Přišel o obě své ledviny!

OTRAVA KRVE! Šmoldas musel urgentně na sál

Pavel a zaměstnanci Hradu darovali krev. S první dámou pak děkovali dlouholetým dárcům

Hoch (15) přežil zřícení domu, jeho máma (†54) zemřela. Před neštěstím seděli vedle sebe

Eitan (6) v květnu přežil pád lanovky: Děda ho unesl do Izraele, teď musí chlapce vrátit do Itálie

Známého herce z československé pohádky smetl řidič osobáku: Nutně potřebuje dárce krve!

Had uštkl holčičku (6) v Jenštejně? Nejspíš se zranila jinak, policie případ odložila

Ivo Šmoldas přišel o obě své ledviny: Hrozila mu otrava krve!

Nový partner Kourtney Kardashian prošel peklem: Přežil havárii letadla, při níž zahynuli jeho kamarádi

Zoufalá matka vstříkla nemocnému synkovi do žil vodu. Měl otravy krve, hrozí jí 12 let

Chlapeček (5) přežil tragický pád lanovky v Itálii: Srdcervoucí první věty po probuzení!

Manžele Ladislava (†67) a Eriku (†59) našli v kaluži krve: Vedle nich ležel granát!

Čapí hrdina Josef: Přežil zásah proudem! Vrátí se do přírody?

V Česku vznikne banka stolice: Stát se dárcem je těžší než se dostat na Harvard, říká lékař

Hasiči Lukášovi (†31) při darování krve zjistili rakovinu: Dcera Hanička (2) zůstala bez táty

Naděje u choroby ze seriálu Smysl pro tumor: Pacienti s rakovinou krve mají novou léčbu!

Znělo to jako ohňostroj, babi: Devítiletý klučina přežil řádění střelce v Texasu

Eitan (6) jako jediný přežil pád lanovky: Děda chlapce je podezřelý z jeho únosu

Elvis přežil smrtící zásah elektrickým proudem, ale přišel o všechny končetiny! Teď prosí o pomoc veřejnost

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy