NÚKIB nestíhá odbavovat dotazy kolem nového kyberzákona, čekat můžete i měsíc

Zdroj Zdroj: lupa.cz     08.12.2025 (17:20)     Sekcia it, počítače

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti, který začal platit prvního listopadu, zatím zřejmě dává Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) celkem zabrat. NÚKIB, který zákon napsal a nyní dohlíží na jeho dodržování, musí řešit velké množství otázek. “Z důvodu zvýšeného počtu dotazů k novému zákonu o kybernetické bezpečnosti se může čekací doba na odpověď prodloužit až na čtyři týdny,” informoval úřad. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Regulace podle NIS2: NÚKIB vypořádal připomínky ke kyberzákonu, téměř polovinu návrhů odmítl

Zdroj Zdroj: lupa.cz     19.09.2023 (06:30)     Sekcia it-pocitace

Ze zásadních připomínek uplatněných státní správou zůstalo pět desítek rozporů. To může zastavit legislativní pouť nového kyberzákona už na úrovni vlády.

 

Firmy poslaly dopis premiérovi. Chtějí nové zadání pro NÚKIB ohledně kyberzákona

Zdroj Zdroj: lupa.cz     17.06.2024 (08:39)     Sekcia it-pocitace

Pět organizací sdružující zejména soukromý sektor poslalo premiérovi Petrovi Fialovi (ODS) dopis, ve kterém opět upozorňují na z jejich pohledu problematický návrh nového zákona o kybernetické bezpečnosti.

 

NÚKIB: DDoS útoky v březnu cílily hlavně na úřady

Zdroj Zdroj: lupa.cz     15.04.2024 (09:56)     Sekcia it-pocitace

Pátý měsíc po sobě zůstává počet kybernetických útoků zaznamenaných Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podprůměrný. V pravidelném měsíčním přehledu za březen NÚKIB hlásí celkem 18 evidovaných incidentů, tedy stejně jako v únoru.

 

Regulace podle NIS2: Finance i doprava se nechaly přemluvit, NÚKIB odstranil ministerské rozpory ke kyberzákonu

Zdroj Zdroj: lupa.cz     23.01.2024 (06:30)     Sekcia it-pocitace

Ve vlastním návrhu kyberzákona, důvodové zprávě k němu a zprávě RIA se přitom nic podstatného nezměnilo. Ústupek ministerstev je tak výsledkem povánočního vyjednávání.

 

NÚKIB: terčem úspěšného útoku ransomwaru se v únoru stala škola

Zdroj Zdroj: lupa.cz     11.03.2024 (11:32)     Sekcia it-pocitace

Únor byl z pohledu kybernetických problémů hlášených Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) už čtvrtý měsíc pod dlouhodobým průměrem. Regulátor řešil celkem 18 incidentů, což je stejný počet jako za leden.

 

NÚKIB i přes rozpory s financemi, dopravou a ČTÚ poslal kybernetický zákon do legislativní rady

Zdroj Zdroj: lupa.cz     22.12.2023 (12:49)     Sekcia it-pocitace

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v poslední pracovní den před Vánocemi odeslal na Legislativní radu vlády (LRV) návrh nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Norma implementuje požadavky plynoucí z evropské směrnice NIS2. Původně NÚKIB sliboval, že novelu odešle do začátku prosince. Zpoždění úřad zdůvodnil „snahou o co nejmenší počet rozporů s připomínkovými místy“. NÚKIB o tom informuje na svém webu. Materiál se už objevil i v eKlepu, kde je aktualizovaná verze pro jednání vlády.

 

Říjnová aktivita hackerů lámala rekordy, hlásí NÚKIB

Zdroj Zdroj: lupa.cz     27.11.2024 (13:09)     Sekcia it-pocitace

Říjen byl z pohledu Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dosud nejhorším co do počtu evidovaných incidentů. Úřad o tom informoval v měsíčním přehledu. Za celý měsíc zaznamenal regulátor 47 kyberbezpečnostních incidentů, z čehož tři vyhodnotil jako významné.

 

NÚKIB: kyberincidentů v listopadu ubylo a byly méně závažné

Zdroj Zdroj: lupa.cz     13.12.2023 (10:04)     Sekcia it-pocitace

Za listopad hlásí Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) výrazný pokles kybernetických incidentů. Je to v tomto roce také teprve druhý měsíc, kdy byly zaznamenány pouze méně závažné incidenty.

 

NÚKIB v říjnu evidoval v ČR dosud nejvíce kybernetických incidentů

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     27.11.2024 (12:28)     Sekcia it-pocitace

Brno - Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v říjnu evidoval nejvíce kybernetických incidentů v ČR za jeden měsíc od začátku jejich sledování, a to 47. Žádný z nich nebyl...

 

NÚKIB: čínský útok využil zero-day zranitelností produktů Ivanti

Zdroj Zdroj: lupa.cz     09.02.2024 (09:29)     Sekcia it-pocitace

Aktivita kybernetických útočníků byla v lednu podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) spíše podprůměrná. NÚKIB ve své měsíční zprávě napočítal celkem 18 incidentů, všechny však v kategorii méně významných.

Kyberbezpečnostní úřad rozjel pilotní verzi Portálu NÚKIB pro komunikaci s regulovanými subjekty

NÚKIB: hackeři v srpnu podnikli dvojnásob útoků oproti červenci

NÚKIB začal jednat s americkými firmami v čele s Microsoftem kvůli kritice zákona o kyberbezpečnosti

Krátké vlny: Kybernetické hrozby ve stínu projednávání nového kyberzákona

Neakceptováno a neakceptováno. NÚKIB rozeslal 600 stran vypořádání připomínek ke kyberzákonu

Vlivem nového kyberzákona se novelizuje také zákon o prověřování zahraničních investic

NÚKIB varuje českou kritickou infrastrukturu před dopady sankcí

NÚKIB upozorňuje na podvodné telefonáty od falešné technické podpory Microsoftu

[aktualita] NÚKIB: Kvůli Rusku hrozí sabotáže průmyslových systémů, špionáž a další kyberútoky

Regulace podle NIS2: Ve stavu kybernetického nebezpečí nebude proti regulaci odvolání

NÚKIB spustil web rozebírající evropské certifikace kybernetické bezpečnosti

NÚKIB varuje před neaktualizovanými prohlížeči, obsahují kritickou zranitelnost

NÚKIB: Počet kybernetických incidentů v ČR v červenci byl letos zatím nejvyšší

NÚKIB varuje před čínskými technologiemi a chce je zakazovat. Sám měl jednu v budově

[aktualita] V ČR se šíří podvodné telefonáty vydávající se za Microsoft, NÚKIB vydal upozornění

NÚKIB: Počet kybernetických incidentů v ČR se v březnu proti únoru mírně zvýšil

ŽIVĚ: TK po návštěvě premiéra Fialy v NÚKIB

NÚKIB varuje před podvodnými telefonáty

NÚKIB: Kyberútok na weby ŘSD byl profesionální, zašifroval data

NÚKIB na vládu poslal novou verzi zákona o kyberbezpečnosti, vypořádal rozpory s ministerstvy

Regulace podle NIS2: Utajený Portál NÚKIB si zatím vybírá uživatele a nepodporuje IPv6

NÚKIB v říjnu zaznamenal 14 kybernetických incidentů, po březnu nejvíce

Belgie nestíhá pálit zabavený kokain, gangy ho kradou zpět

NÚKIB prověřuje Temu. Čínský e-shop vzal útokem Česko a je označován za malware sbírající data

V sobotu večer proletí kolem Země 70metrový asteroid. Bude k naší planetě blíž než Měsíc

[aktualita] Řidičům bude s nehodami radit český robot. Vocalls na to získal 10 milionů

[aktualita] NÚKIB vydal další informace a otázky a odpovědi k hacku SolarWinds

Počet útoků byl v ČR loni rekordní, závažnost ale klesla. Řádí hlavně Rusko a Čína, píše NÚKIB ve zprávě

NÚKIB: Do Česka se vrátil ransomware a incidenty rostou ve vzdělávacích institucích

Postřehy z bezpečnosti: CISA varuje pred Jenkins RCE a prehlásenie NÚKIB

Po Vánocích se v bazarech objevuje spousta starších telefonů. Proč mohou být výhodnější než nové modely

Po Vánocích se v bazarech objeví spousta starších telefonů. Proč mohou být výhodnější, než nové modely

NÚKIB: i v září byla aktivita hackerů nad průměrem

[aktualita] NÚKIB vydal pravidla bezpečného chování v kyberprostoru pro vedení organizací

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy