Sadaři letos sklízejí více ovoce, i tak jsou ale ve ztrátě

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.10.2022 (16:16)     Sekcia ekonomika

Odhadem letos sklidí ovocnáři v Moravskoslezském kraji téměř 18,5 tisíce tun jablek, zatímco loni to bylo pouhých 16 tisíc tun. O ziskovém roku ale nehovoří. Trápí je navýšení cen energií a pohonných hmot či dovoz levných jablek z Polska. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

V Česku se letos kvůli mrazům sklidí o více než 100.000 tun méně ovoce

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     02.05.2024 (12:54)     Sekcia ekonomika

Praha - V Česku se letos kvůli silným mrazům místo 138.000 tun ovoce sklidí asi 30.300 tun. Po jednání se zástupci ovocnářů, vinařů a lesních školek to dnes na tiskové konferenci v Praze řekl ministr...

 

Sadaři měli kvůli mrazům jen třetinovou úrodu, nejnižší za sto let

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.01.2025 (10:13)     Sekcia ekonomika

Úroda ovoce v Česku byla nejnižší za posledních 100 let. Kvůli silným jarním mrazům klesla ve srovnání s předchozím rokem o 61 procent na 48 068 tun. Vyplývá to z bilance sklizně, kterou zveřejnil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ).

 

Ruzyně se vzpamatovává hůře než konkurenční letiště. Opět skončí ve ztrátě

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.09.2021 (10:52)     Sekcia ekonomika

Pražské letiště Václava Havla letos zřejmě opět skončí ve ztrátě. Zatímco před koronavirovou krizí odbavovalo sedmnáct milionů pasažérů ročně, letos bude úspěch, pokud se podaří překročit čtyřmilionovou hranici. Letiště tak letos hospodaření ukončí se ztrátou v řádu stovek milionů korun, uvedl nový ředitel podniku Jiří Pos.

 

Úroda ovoce v ČR kvůli mrazům letos klesne o 77%, ztráty budou 1,3 mld. Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     01.07.2024 (13:42)     Sekcia ekonomika

Holovousy (Jičínsko) - Úroda ovoce v ČR letos kvůli silným jarním mrazům klesne v porovnání s pětiletým průměrem o 77 procent na 31.430 tun ze 138.963 tun. V meziročním porovnání se čeká pokles o 74...

 

Neprodané ovoce sní papoušci, polníček zase leguáni. Řetězce „krmí“ zoo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.11.2021 (21:00)     Sekcia ekonomika

Řetězec Lidl dodává ovoce a zeleninu do jihlavské zoo. Cíl je jasný – omezit plýtvání. Ovoce a zelenina by se totiž jinak musela vyhodit. Spolupráce se zoologickými zahradami nastavují i jiné řetězce. Zvířata však nemohou sníst vše. Na jejich stravu jsou kladena přísná kritéria a zboží je potřeba kontrolovat.

 

Sklizeň ovoce by mohla být nadprůměrná, bude dost švestek na slivovici

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.06.2022 (19:43)     Sekcia ekonomika

Letošní úroda ovoce by měla být nejlepší za poslední čtyři roky. Výrazně více bude třešní a švestek. Meziročně by měla vzrůst sklizeň o 17 procent na více než 156 tisíc tun, uvedl v pátek na základě dat z poloviny června Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ).

 

ČSA jsou letos ve ztrátě, dluhy však splácí. Konkurz tak zatím nehrozí

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     15.11.2021 (12:16)     Sekcia ekonomika

Praha - České aerolinie (ČSA), které jsou v současnosti v úpadku, zaznamenaly během prvních devíti měsíců letošního roku ztrátu před zdaněním přes 105 milionů korun. I přesto ovšem...

 

Karlovarské letiště letos skončí ve ztrátě, propouštění zatím nechystá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.05.2020 (13:51)     Sekcia ekonomika

Opatření proti šíření koronaviru se odrazila na finančním plánu karlovarského mezinárodního letiště, které patří kraji. Podle hejtmanova náměstka pro dopravu Martina Hurajčíka skončí společnost v letošním roce pravděpodobně ve ztrátě.

 

Indičtí vinaři se tlačí na scénu. Sklízejí v únoru, zkoušejí kvasit i kiwi

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.12.2022 (15:00)     Sekcia ekonomika

Nemá ani vinařskou tradici, ani právě příznivé klima. Přesto se Indie snaží prodrat mezi vyhlášené producenty kvalitního vína. Indičtí sklepmistři sice museli překonat řadu předsudků, poradit si s místní byrokracií i extrémním podnebím, teď už jim ale výroba běží na plné obrátky a vedle hroznů sklízejí i uznání.

 

Sklizeň ovoce bude nejnižší za šest let. Ubyly sady, nepřálo ani počasí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.06.2023 (17:08)     Sekcia ekonomika

Sklizeň ovoce v České republice by měla letos meziročně klesnout o 24 procent na podprůměrných 125 157 tun. Měla by tak být nejnižší od roku 2017, tedy za posledních šest let. Proti průměru sklizní předchozích pěti let by měla být nižší o 16 procent.

Obaly na ovoce z papíru i želé kostky. Firmy hledají alternativy k plastům

Ovoce a zelenina mohou podražit o desítky procent. Inflace však bude zpomalovat

Test müsli a ořechových tyčinek: Spíš sladkost než svačina, chybí jogurt i ovoce

Vinaři sklízejí hrozny na první burčák, prodej začne o víkendu

ŽIVĚ: TK po jednání Výborného s ovocnáři a vinaři o možné pomoci

Francie zakáže prodej ovoce a zeleniny balené v plastu. Prodejci si stěžují

Zemědělci přes specializované automaty prodají měsíčně 7 tun čerstvé zeleniny a ovoce

Francie zakáže prodej ovoce a zeleniny balené v plastu. Prodejci si stěžují, že je to moc narychlo.

Nová prodejna Kauflandu: hvězdami jsou robot Tally a váha, která sama pozná ovoce

Gazprom je po propadu exportu poprvé za více než 20 let v hluboké ztrátě

Rekordní investice. ČEZ utratí téměř dvacet miliard, připojí více fotovoltaik

Textilka Juta kvůli ztrátě zakázek propustila 100 lidí, omezuje investice

Test ovocných tyčinek: S jogurtem a pohybem vytvoří ideální tým

Po ztrátě práce by polovina Čechů vyšla s penězi jen čtvrt roku. Ženy jsou na tom hůř

Ministr Výborný oznámí výsledky jednání s ovocnáři o možné pomoci

Letos léto pod stanem. Češi ve velkém nakupují spacáky i kempingové jídlo

Mrazy zatím postihly především meruňky. Sadaři počítají milionové škody

Žně jdou letos pomaleji, zemědělci se bojí zavření černomořské cesty

Hrnčíři mají napilno, Britové šílí po korunovačním nádobí s Karlem

Češi jedli loni více masa i zeleniny, spotřeba alkoholu klesla. ČSÚ odhalil i další ukazatele

Méně alkoholu, více ovoce i rýže. Češi jedli v pandemii zdravěji, zjistili statistici

Asociace: Pojišťovny na škodách z povinného ručení vyplatí letos o 12 pct více

Ovoce zdražuje nejrychleji za deset let. I kvůli vyšší přirážce prodejců

Žádné ovoce a šunka jako luxus. V Maďarsku zdražily potraviny nejvíc v EU

Mlékárna Madeta je za červenec ve ztrátě, náklady na energie stouply o 100 pct

Poptávka po pálení ovoce klesla. Mohou za to energie i vyšší spotřební daň

Sadaři z Plzeňska: Polským jablkům nejde cenově konkurovat

Výborný bude dnes jednat se zástupci ovocnářů a vinařů o možné pomoci

Trump zrušil cla na hovězí, ovoce či kávu, jejichž ceny rostou

Sklizeň ovoce loni vzrostla o devět procent na 141.375 tun

Návrat řecké ekonomické tragédie. Bez turistů jsou vyhlídky země mizivé

Úroda ovoce má být po loňském propadu průměrná, hodně bude meruněk

Sklizeň ovoce loni klesla o 26 procent, jablek bylo nejméně od roku 2011

Spočítáno: Komu a o kolik se letos prodraží práce na zkrácený úvazek

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy