Distributor má mapu připojitelnosti solárů, v modrých oblastech je plno

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.03.2023 (18:15)     Sekcia ekonomika

Distribuční společnosti se potýkají s masivním nárůstem počtu žádostí o připojení domácích střešních fotovoltaik. Společnost EG.D, která pokrývá jih Čech a Moravy proto nyní zveřejnila mapu připojitelnosti. Ve všech obcích je podle ní možné fotovoltaiku připojit, v některých už ale nelze dodávat přetoky vyrobené elektřiny do sítě. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Kempy se chystají na koronavirovou sezónu, někde už mají na letní víkendy plno

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     17.05.2020 (06:19)     Sekcia ekonomika

Chystáte se v létě do českého kempu? V některých oblastech už hlásí skoro plno, zvýšený zájem je například o chatky s vlastním sociálním zařízením.

 

Rozvoj solárů nad českými sady a vinicemi brzdí čekání na dotace a pokyny

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.03.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Solární panely nad sady a vinicemi zatím příliš nerostou. Před rokem odhadoval distributor solárních panelů Raylyst, že pokud se stihne schválit legislativa, mohly jenom loni vzniknout instalace výkonu až 1 300 MWp.

 

Největší distributor plynu v ČR poskytne firmám více času na změnu dodavatele

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     18.10.2021 (10:32)     Sekcia ekonomika

Praha - Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je připravena poskytnout firmám, na které se nevztahuje institut dodavatele poslední instance (DPI) po konci Bohemia Energy,...

 

Největší distributor plynu v Česku, společnost GasNet, je na prodej

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.06.2023 (06:06)     Sekcia ekonomika

Největší distributor plynu v Česku - společnost GasNet je na prodej. Píší o tom pondělní Hospodářské noviny. Proces prodeje spustil jediný vlastník - konsorcium investorů vedené společností Macquarie Asset Management (MAM).

 

Poškozených rozvodů plynu přibývá. Pozor na rizikové rekonstrukce, varuje distributor

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.11.2025 (18:00)     Sekcia ekonomika

GasNet, největší distributor zemního plynu v České republice, upozorňuje stavebníky a majitele nemovitostí na nutnost dodržovat při rekonstrukcích a sanacích domů zásady bezpečné práce. Každoročně dochází během jejich provádění k desítkám případů poškození plynovodů, plynovodních přípojek a domovních rozvodů plynu, uvádí společnost v tiskové zprávě.

 

Cenu másla ovlivňuje i nemoc modrých jazyků, sníží dlouhodobě dojivost

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.11.2024 (00:00)     Sekcia ekonomika

Výkupní ceny mléka rostou od loňského září a zatím to nevypadá, že by nárůst měl zpomalit. Mlékárny nyní platí za litr syrového mléka 12 korun, snížení ale není moc reálné i kvůli tomu, že Evropou prochází tzv. katarální horečka ovcí (nemoc modrých jazyků), říká Michal Brada, šéf české pobočky francouzské společnosti Lactalis, pod kterou spadají Mlékárna Kunín a Mlékárna Klatovy.

 

V zasažených oblastech na Ukrajině nefunguje 75 % firem, uvedlo ministerstvo

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     11.03.2022 (10:14)     Sekcia ekonomika

Kyjev/Lvov (Ukrajina) - V oblastech, které na Ukrajině nejvíce zasáhla invaze ruských vojsk, přerušilo činnost zhruba 75 procent firem. Fungovat přestala i většina metalurgických podniků...

 

Čína chce "zelenou" olympiádu. Farmáři si stěžují na zábor půdy kvůli stavbě solárů

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     09.01.2022 (16:51)     Sekcia ekonomika

Farmářům v Číně podle agentury AFP vadí, že státní firmy na jejich zemědělské půdě staví solární elektrárny.

 

Podpora solárů má klesnout, asociace mluví o politické objednávce

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     27.04.2020 (20:40)     Sekcia ekonomika

Praha - Vláda schválila snížení podpory pro solární elektrárny na minimální úroveň v rozpětí stanoveném Evropskou komisí. Vnitřní výnosové procento (IRR) má činit 6,3 procenta,...

 

Budoucnost solárů? Na vodě! Plovoucí fotovoltaika dorazila do Česka

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.01.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

První větší fotovoltaické elektrárny sklidily v Česku obrovskou kritiku. Nejen kvůli přepálené finanční podpoře, ale i kvůli tomu, že hyzdí českou krajinu. Některé z nich navíc zabírají úrodnou zemědělskou půdu.

KALKULAČKA: Spočítejte si, za jak dlouho se vám vrátí investice do solárů

Co stojí za požáry solárů? Samotná fotovoltaika nehoří, vysvětlují experti

Přetoky ze solárů vydělají tisíce. Nejvíc se ale vyplatí je vůbec nemít

Drahé energie přiměly řetězce šetřit, chystají navíc i investice do solárů

Laboratoř pod širým nebem. ČEZ zkouší ze solárů vymáčknout co nejvíc energie

USA zavedou cla na dovoz elektromobilů, baterií a solárů z Číny

Přes 10.000 majitelů solárů si nevyřídilo odpovědnost za odchylku, hrozí pokuty

Pouze větší fotovoltaiky podléhají vyúčtování, uklidňuje solárníky úřad

První vlastníci bytů se pouští do solárů. Po nich může přijít lavina, říká expert

Zatopený sklep či požár solárů. Vychytejte pojištění nemovitosti v létě

CSG fandí sportu, podporuje vzdělávání, vědu a pomáhá, když řádí živly

Nová vyhláška dostane soláry na bytovky, nepřejícím sousedům navzdory

Zelenou revoluci čeká kompromis. Část bruselských ekoopatření narazí u politiků i v průmyslu

Stanjurovy kontroly solárů nefungují, kritizuje plány ministra asociace

Konec solárů na černozemi, vyhlásil ministr. Majitele elektráren zaskočil

Vodní elektrárna Štěchovice funguje jako baterie. Pomáhá řešit i přebytky ze solárů

Aby dům nevyhořel. Cech nabízí pomoc majitelům fotovoltaik od zkrachovalých firem

Nejen křemík. Rostoucí výroba solárů žene vzhůru i poptávku po stříbru

Solární inovace se rodí v Buštěhradu. Technici se učí, jak navrhnout elektrárnu

Z afrických solárů do kabelu pod mořem. Evropa hledá řešení energetické krize

Kabely jsme schovali do bambusu. Berlín vládne trendu balkonových solárů

Ceny solárů klesají, brzy je už nebudou vyrábět malé firmy, zní z Číny

ČEZ investuje do distribuce rekordních 19,7 mld. korun

Senát bude hlasovat o plynu. Do hry se vrací i zpětné kontroly solárů

Domácnosti se mění v energeticky šetrnější. Investují do zateplení i solárů

Trable balkonových solárů. V Česku jsou vždy načerno, energie se navíc zaúčtuje

Distribuční společnost GasNet se loni propadla do ztráty přes 303,5 milionu Kč

Náklady na výrobu baterií klesají a kapacita roste, říká solární podnikatel

Tisíce majitelů solárů si nevyřídilo odpovědnost za odchylku, hrozí jim pokuty

Jako dvaašedesát jointů. Obří marihuanové brownie dostane jediný zákazník

Distributor šicích strojů diktoval prodejcům ceny, dostal milionovou pokutu

Obrátila se konečně karta? Zaměstnavatelé začali nadbíhat seniorům

HN: Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je na prodej

Solárníci žalují kolektivní systém Rema, z firmy mělo zmizet čtvrt miliardy

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy