Růžová vlna jede. Prodejci vydělávají na filmovém šílenství jménem Barbie

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.07.2023 (10:58)     Sekcia ekonomika

Po premiéře filmu Barbie začíná snímek dobývat světové multiplexy. Ruku v ruce s ním se logicky vzedmula i mocná vlna poptávky po všem, co její růžový svět obsahuje. Obchodníci dobře vědí, že v době, kdy se lidem snižují životní náklady, je ten nejlepší čas přesvědčit je, aby kupovali spíše dražší zboží, a zvýšit tak své tržby. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Nákupní šílenství okolo Barbie je v Česku dlouhodobé, film vše řádně přiživil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.07.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Celosvětová premiéra filmu Barbie, která o víkendu přivedla do kin rekordní počet diváků, generuje zisky také dalším odvětvím. Podle nejnovějších odhadů by jen příjmy ze vstupenek do kin mohly dosáhnout 800 milionů až 1,2 miliardy dolarů, což je mnohem více, než analytici očekávali. Vydělají na tom především společnosti Mattel a Warner Bros., ale také kina a partneři a obchodníci nabízející výrobky s logem Barbie. A Česko není výjimkou.

 

Barbie v USA utržila již přes půl miliardy dolarů. Film potáhne až do podzimu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.08.2023 (15:34)     Sekcia ekonomika

Komedie o panence Barbie je nejvýdělečnějším filmem roku v Severní Americe. Podle webu CNBC místním kinům růžová senzace vydělala 575,4 milionu dolarů (12,8 miliardy Kč). Dostala se tím před snímek Super Mario Bros. ve filmu, který utržil 574 milionů dolarů.

 

Půl miliardy dolarů v kase. Barbie s Oppenheimerem trhají divácké rekordy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.07.2023 (15:47)     Sekcia ekonomika

Po ztrátových covidových letech kina zažívají žně. O ty se postaraly hned dva kasovní trháky – komedie Barbie a životopisný thriller Oppenheimer o tvůrci atomové bomby. Růžová podívaná s Margot Robbie v hlavní roli si za svůj premiérový víkend v kinech po celém světě vydělala 377 milionů dolarů, Oppenheimer zatím globálně inkasoval 174 milionů dolarů.

 

Podílové fondy rostly i v červenci. Situace růžová ale není

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.08.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Finanční trhy v průměru přidávaly i v červenci. Což se pozitivně promítlo také do výkonu podílových fondů, do kterých investují Češi. Na druhé straně aktuální optimismus na burzách dál zůstává křehký. Ne všude totiž ekonomika jede, jak by měla.

 

Barbín se prodalo nejvíc za šest let. Výrobci hraček na pandemii vydělávají

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.02.2021 (20:25)     Sekcia ekonomika

Tržby z prodeje panenek Barbie hračkářského gigantu Mattel dosáhly celosvětově v loňském roce 1,35 miliardy dolarů (28,7 miliardy korun), to je nejvíce od roku 2014. Výrobci hraček zaznamenávali vysokou poptávku i po jiných produktech. Rodiče zásobují hračkami nejenom pro své děti, ale také sebe, aby se během pandemie lépe zabavili.

 

Povánoční výprodeje někteří prodejci zahájí na Štědrý den večer

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     23.12.2021 (13:39)     Sekcia ekonomika

Praha - Povánoční výprodeje, které jsou podle obchodníků u českých zákazníků velmi oblíbené, někteří prodejci zahájí už na Štědrý den večer. Internetoví prodejci je většinou...

 

Panenky Barbie stále patří k nejžádanějším hračkám, prodeje loni zvýšil film

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.03.2024 (10:48)     Sekcia ekonomika

Panenky Barbie v Česku stále patří k nejvyhledávanějším hračkám. Velké oblibě se těšily zejména loni, kdy americký film Barbie režisérky Grety Gerwigové zvýšil meziročně prodeje až o desítky procent. Vyplývá to z informací obchodníků.

 

Vystoupí Ken ze stínu Barbie? Mohl by vstoupit do americké síně slávy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.09.2023 (14:49)     Sekcia ekonomika

Ken od Barbie by se mohl stát součástí Americké síně slávy hraček. Zájem o oblíbeného panáčka v posledních týdnech oživil americký film Barbie, jehož návštěvnost trhá po celém světě rekordy. Ken i díky tomu je mezi letošními dvanácti finalisty, kteří by se mohli do americké Národní síně slávy hraček skutečně probojovat.

 

Německé matky vydělávají čtyři roky po porodu o 30.000 eur méně než bezdětné

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     24.10.2025 (10:32)     Sekcia ekonomika

Mannheim - Pokles příjmů matek po narození prvního dítěte je v Německu ještě výraznější, než se dosud předpokládalo. Ve čtvrtém roce po porodu vydělávají matky v průměru téměř o 30.000 eur (730.000...

 

Migrace omlazuje Prahu. Tlak je největší na školství, trh práce nápor zvládá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.10.2023 (14:51)     Sekcia ekonomika

Stárnutí metropole brzdí přistěhovalci. Potvrdila to také vlna nově příchozích z Ukrajiny. Ta pomohla stlačit průměrný věk směrem dolů. Ovšem z pohledu vnitřního stěhování metropole představuje mezi tuzemskými regiony spíše „průchoďák“, na kterém významně vydělávají rostoucí obce v jejím okolí.

E-shopy si opět polepšily. Největší obraty hlásí prodejci zlata a mincí

Jít do dolu je jako loterie. Jak se žije ženám, které se v Amazonii prodávají

Prodejci chtěli otevřít, e-shop a částečný provoz ztráty nekryje

Boj o slevy v nákupních centrech. Prodejci musejí mít ostré lokty

Účtují si čeští pumpaři férové marže? Palivové šílenství opadá, ceny přesto klesají jen velmi pomalu

Poptávka po cihlách roste, prodejci se předzásobují ze strachu z výpadků dodávek

Mattel představuje ekologickou Barbie. Vyrábí ji z plastového odpadu

Češi nakupují respirátory ve velkém. Prodejci i dodavatelé jich mají dost

Prodejci s obchody nad 200 m2 by mohli otevřít už 27. dubna

Kamenní i internetoví prodejci sledují očekávaný nápor zákazníků

KOMENTÁŘ: Tesla jede na bitcoin. Jedná se jen o nový marketingový tah?

Za stejnou práci stejné peníze. Pro české ženy sci-fi, ukázal průzkum

Prodejci módy se potýkají s problémy. Lidé po pandemii nakupují jinak

Labubu předhání Barbie. Čínská značka přepisuje dějiny hračkářského průmyslu

Turečtí prodejci se radují. Květiny do Británie putují letadly, ne kamiony

Můžete snít o čemkoliv, řekla Ósakaová ke své druhé Barbie. Vyprodala se záhy

Film zastavil sešup prodejů a panenka Barbie zachraňuje Mattel

Nákupní šílenství v KFC. Někteří Číňané kupují menu jen kvůli hračce

Ženy vydělávají na stejné pozici téměř o pětinu méně než muži, tvrdí studie

Nákupní šílenství odstartovalo. Jak na Black Friday skutečně ušetřit

Boom prodejů kol opadl. Prodejci mají plné sklady, zákazníci čekají na slevy

Obchodníci vyhlížejí pondělní otevření, největší nápor čekají v obuvi

Zelené šílenství trvá, pistácie jsou všude. Farmáři vyhlížejí rekordní úrodu

Prodejci evidují vysoký zájem o spacáky či KPZ, některé zboží je vyprodané

Zavařovací sezona začala o měsíc později. Prodejci hlásí růsty prodejů

Přes 100 kg i plesnivých uzenin zabavili veterináři prodejci v Brně-Králově Poli

Policie na Novém Zélandu zatkla Gandalfa. Populárnímu prodejci konopí hrozí osm let

Fenomén Barbie udělal z režisérky první „miliardářku“. Jen tři týdny po uvedení

Malé prodejny jsou zase v kurzu. Rostou i online prodejci, zjistil průzkum

Čínští prodejci zuří. Trumpova cla ženou ceny na Amazonu strmě nahoru

Evropu zaplavuje elektronika z Asie. O její recyklaci se prodejci často nestarají

Barbiemánie nekončí. Heinz jde na trh s růžovou omáčkou, možná bude i kenčup

„Dobré zboží nemusí být drahé.“ Čínští internetoví prodejci masivně zlevňují

Proč měnit staré za nové? Prodejci budou muset nabídnout opravu, žádá Brusel

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy