Stanjura navrhne zkrácení windfall tax, čeká rozhodnutí o dani z vína

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     10.04.2024 (11:08)     Sekcia ekonomika

Praha - Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) chce vládě navrhnout zkrácení účinnosti daně z mimořádných zisků, takzvané windfall tax, aby se v příštím roce už neuplatňovala. Ministr to dnes řekl novinářům... celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Žádných 33 miliard od bank. Windfall tax přinese jen zlomek, přiznal Stanjura

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.11.2023 (21:11)     Sekcia ekonomika

Stát vybere na dani z neočekávaných zisků (tzv. windfall tax) jednotky miliard korun. České televizi to v neděli večer potvrdil ministr financí Zbyněk Stanjura. Původně přitom loni ministerstvo odhadovalo výnos za bankovní sektor 33 miliard korun.

 

Windfall tax může skončit dřív, zvažuje Stanjura. Podle něj už není potřeba

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.08.2023 (12:24)     Sekcia ekonomika

Daň z nadměrných zisků, kterou platí banky a energetické firmy, měla původně platit až do roku 2025. Ministr financí Zbyněk Stanjura teď ale uvažuje o tom, že by takzvaná windfall tax skončila už na konci roku 2023. Její delší působení totiž podle něj ztrácí smysl.

 

Před zvýšením daní si nemůže být jistá žádná firma, varuje ministr Stanjura

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.07.2022 (12:20)     Sekcia ekonomika

Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS se chystá na debatu o zvyšování daní pro firmy, které v současné době dosahují mimořádných zisků. V rozhovoru pro Seznam Zprávy odstoupil od dosavadního stanoviska o nezvyšování daňové zátěže a naopak konstatoval, že žádná diskuse o zvedání daní není v tuto chvíli tabu.

 

Stanjura: U zdanění neočekávaných zisků bank vláda vypracuje vlastní návrh

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     14.09.2022 (17:22)     Sekcia ekonomika

Praha - U zdanění neočekávaných zisků, takzvané windfall tax, navrhne česká vláda podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) vlastní návrh, a to především v případě bank. Kabinet...

 

Změny ve windfall tax. Proti původním plánům má podle Jurečky platit už letos

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.10.2022 (10:03)     Sekcia ekonomika

Česká vláda se během úterního večera dohodla na změnách kolem windfall tax. Oproti původnímu plánu má daň z neočekávaných zisků platit také v roce 2022. iDNES.cz to potvrdil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Ministr financí Zbyněk Stanjura ale tuto možnost ještě před nedávnem odmítal, a to kvůli možnému rozporu s ústavním pořádkem.

 

Kompenzace cen energií letos převýší příjmy z windfall tax, řekl Stanjura

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.11.2023 (11:28)     Sekcia ekonomika

Kompenzace vysokých cen energií letos převýší výnos z daně z neočekávaných zisků a odvodu z nadměrných příjmů při výrobě elektřiny. Na síti X to uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura. Zdůraznil, že o prodloužení platnosti daně za rok 2025 kabinet neuvažuje.

 

Bitva o miliardy začíná. Stanjura dál hájí nové daně, firmy mluví o soudech

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.11.2022 (13:38)     Sekcia ekonomika

Ministr financí Zbyněk Stanjura odmítl kritiku, podle níž představuje souběh tzv. windfall tax a odvodů z nadlimitních příjmů pro výrobce elektřiny dvojí zdanění. Podle ministra opatření žádného z výrobců neuvrhne do ztráty a vládní návrhy jsou kompatibilní s pravidly EU. Na obzoru se však už rýsují soudní spory.

 

Musíme rozhodnout o zdanění vína, řekl Stanjura. Změnu chce od ledna 2025

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.01.2024 (09:36)     Sekcia ekonomika

O zdanění tichého vína by už vláda měla rozhodnout, má pro to všechny podklady. V televizi CNN Prima NEWS to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura. Ten je pro uvalení spotřební daně na tiché víno, které se nyní jako jediný typ alkoholického nápoje v Česku nedaní. Pokud vláda zdanění schválí, platilo by od začátku roku 2025.

 

Stát letos vybere na windfall tax 65 miliard, vylepšilo odhad ministerstvo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.08.2023 (13:29)     Sekcia ekonomika

Stát letos vybere na dani z neočekávaných zisků (tzv. windfall tax) a na odvodu z nadměrného zisku při výrobě elektřiny 64,5 miliardy korun. Ministerstvo financí zlepšilo odhad z dubna, kdy očekávalo inkaso z obou mimořádných opatření 40,3 miliardy korun.

 

Stanjura: Limit pro registraci k DPH i paušální dani vzroste z 1 na 2 mil. Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     21.06.2022 (14:41)     Sekcia ekonomika

Praha - Limit pro registraci k dani z přidané hodnoty (DPH) a paušální dani by měl podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) od příštího roku vzrůst z jednoho na dva miliony korun....

Stanjura očekává, že vládě navrhne deficit rozpočtu asi 280 mld. Kč

Banky na windfall tax neodvedly ani miliardu. Spořitelna nezaplatila nic

KOMENTÁŘ: Windfall tax? V této podobě neúnosná. Vláda posvětila daňové násilí

Experti jsou z mimořádné daně v rozpacích. Zisku 85 miliard možná nedosáhne

Kompenzace cen energií letos skončí, pokračování windfall tax stát zváží

Firmám nehrozí za zpoždění daní penále, slíbil Stanjura v povodňových městech

Křetínský přesune svůj podnik EPC do zahraničí, důvodem je windfall tax

Z daňových výjimek čeká konec spíše ty menší. Moc peněz nepřinesou

Přiznáním daní to 2. května nekončí. Kdo platí zálohy na dani a jak je to s odvody

Vinaři odmítají lepení rozpočtu spotřební daní na vína. Zničí nás to, tvrdí

Windfall tax se nelíbí Hospodářské komoře. Odrazuje zahraniční investory

Ze situace jsme těžili nejvíce, proto také nejvíc odvedeme, říká Novák z ČEZ

Ministr Vlček není zastáncem uvalení tzv. windfall tax na zbrojní průmysl

KOMENTÁŘ: Jak Zbyněk Stanjura připravuje Česko o desítky miliard ročně

Vyšší výnosy, nižší zisk. Na výsledcích ČEZ se podepsala windfall tax

Jen čtyřicet miliard. Ministerstvo snížilo odhad výběru windfall tax

Ministr financí Stanjura zveřejní výsledky státního rozpočtu za rok 2023

Windfall tax se nezruší, ekonomika poroste jen mírně, uvedlo ministerstvo

Zdanění tichého vína by přineslo 1,8 miliardy. Vinaři jsou razantně proti

KOMENTÁŘ: Další rána pro český průmysl, vláda se ho rozhodla sedřít z kůže

KOMENTÁŘ: Sektorová daň je pokrytectví a důkaz nerovného zacházení

Restauratér: Zkrácení otevírací doby povede ke ztrátovému provozu

Itálie přistoupila k windfall tax. Mimořádné zisky bank zdaní 40 procenty

Windfall tax nestačí. Vláda by měla propustit státní úředníky, míní ekonomka

Stanjura: Účetnictví a evidenci daní v eurech by firmy mohly vést od ledna 2024

Stanjura bude jednat s petrolejáři, je nespokojený s maržemi u paliv

S digitální daní je třeba počkat, radí ekonomové. Schillerová už váhat nechce, vláda ale prý spěchá jen naoko

Stanjura představí výsledky rozpočtu za loňský rok

Vinařský trumf. Spotřební daň by vylepšila rozpočet jen o 1,45 miliardy

Zemanovo veto k rozpočtu přehlasujeme v úterý, řekl Stanjura

Čína chce konkurovat francouzskému Bordeaux v produkci vína

O dani z mimořádného zisku má být jasno do 10. září, akcie zatím padají

Stanjura chce od nové koalice garanci zachování výdajů na obranu a na Dukovany

Stanjura: Schodek příští rok bude max. 231 mld. Kč, víc nedovolí zákon

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy