Rusko dál „luxuje“ cizí banky, kvůli sankcím přišly o majetek ty německé

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.05.2024 (18:16)     Sekcia ekonomika

Ruský soud ve sporu kolem plynárenského projektu nedokončeného kvůli protiválečným sankcím zablokoval majetky nejen italské bance UniCredit, ale také německým Deutsche Bank a Commerzbank. Informovali o tom v sobotu světová média, podle kterých objem zabaveného majetku dohromady činí nejméně 700 milionů eur (přes 17 miliard Kč). celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Evropské akcie kvůli protiruským sankcím prudce klesají, hlavně banky

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     28.02.2022 (09:40)     Sekcia ekonomika

Londýn/Frankfurt - Evropské akcie kvůli tvrdým protiruským sankcím zahájily obchodování asi dvouprocentním propadem. Nejvíce ztrácejí banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen...

 

Kvůli protiruským sankcím ztrácejí i evropské akcie. Odepisují hlavně banky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.02.2022 (09:51)     Sekcia ekonomika

Evropské akcie kvůli tvrdým protiruským sankcím zahájily obchodování asi dvouprocentním propadem. Nejvíce ztrácejí banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.

 

Nemůžeme splácet zahraniční dluh, kvůli sankcím, oznámilo Bělorusko

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.10.2022 (09:54)     Sekcia ekonomika

Bělorusko oznámilo, že kvůli sankcím ze strany EU a USA nedokáže splácet zahraniční dluh v cizí měně. Světová banka zařadila všechny půjčky poskytnuté Bělorusku mezi nesplácené.

 

Bělorusko oznámilo, že kvůli sankcím nedokáže splácet zahraniční dluh

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     19.10.2022 (09:46)     Sekcia ekonomika

Minsk/Washington - Bělorusko dnes oznámilo, že kvůli sankcím, které vůči němu zavedly Spojené státy a Evropská unie, nedokáže splácet dluh v cizí měně. Informovala o tom agentura...

 

Aeroflot a spol. mají nedostatek dílů. Kvůli sankcím rozebírají jiná letadla

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.08.2022 (11:52)     Sekcia ekonomika

Ruské letecké společnosti včetně státem kontrolované aerolinie Aeroflot rozebírají kvůli nedostatku náhradních dílů svá letadla. Rusko totiž kvůli uvaleným sankcím ze strany Západu nemůže potřebné součástky do letadel nakupovat.

 

Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří snížily ztráty

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     28.02.2022 (19:20)     Sekcia ekonomika

Londýn/Frankfurt - Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří téměř vymazaly ztráty z dnešního obchodování. Nejvíce klesaly kvůli novým sankcím západním banky...

 

Zbraně za ropu. Rusko otevřelo Severní Koreji ropné kohouty sankcím navzdory

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.03.2024 (14:06)     Sekcia ekonomika

Navzdory sankcím OSN zahájilo Rusko vývoz ropy do Severní Koreje. Podle satelitních snímků, které získal deník Financial Times, vyplulo od začátku března z ruského přístavu Vostočnyj nejméně pět severokorejských tankerů s ropou. Za tuto strategickou surovinu získá Rusko na oplátku dělostřeleckou munici a nejspíš i některé balistické střely krátkého doletu, píše list.

 

Servis rad: co bude s penězi uloženými v ruské bance Sberbank

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.03.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Pád Sberbank byl podle České národní banky specifickým případem, kdy kvůli sankcím uvaleným na Rusko nastal masivní výběr vkladů. Banka přijde o licenci, klienti však o své vklady nepřijdou. Výplata „obyčejných vkladů“ klientům Sberbank je celkem bezproblémová a již probíhá.

 

Rusové si kvůli sankcím nebudou mít na Nový rok čím připít. Dochází šumivá vína

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.06.2022 (10:52)     Sekcia ekonomika

Kvůli protiruským sankcím západních zemí se může Rusko na konci roku potýkat s nedostatkem šumivého vína, upozorňuje podle agentury Bloomberg jeden z největších ruských vinařů. Od loňského roku navíc musí zahraniční výrobci prodávat své lahve v Rusku jen jako šumivé víno, protože šampaňské je dle nového zákona výhradně víno místní výroby.

 

Naše aktivity v Rusku výrazně omezíme, slibuje rakouská Raiffeisen Bank

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.07.2024 (14:12)     Sekcia ekonomika

Rakouská bankovní skupina Raiffeisen Bank International plánuje razantněji omezit činnost na ruském trhu, aby vyhověla požadavkům Evropské centrální banky. Uvedla to v dnešní pololetní zprávě o finančních výsledcích. Rusko je pro ni velmi výnosný trh, zisk ale kvůli sankcím nemá jak vyvést.

Rusko dál úspěšně dováží letecké pneumatiky ze Západu, zjistili Ukrajinci

Huawei se kvůli sankcím zaměří i na technologie pro chov prasat

ANALÝZA: Pevnost Rusko sankcím odolává, ale Putinova válka vysává základy

ČKD Blansko prodává majetek a dál propouští, firma vlastněná Rusy skomírá

Gazprom: Návrat turbíny pro Nord Stream 1 je kvůli sankcím nemožný

Stellantis kvůli sankcím a potížím s logistikou přeruší výrobu v Rusku

Sankce nás stály polovinu rezerv, tvrdí Rusko. Věří v Čínu, burza neotevře

Sankce nás stály polovinu rezerv, tvrdí Rusko. Věří v Čínu, na kterou tlačí USA

Bankovní all in. Rusko zachraňuje banky i rubl vším, co zbylo

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

Místo stovky jen sedm. Výroba civilních letadel v Rusku krachuje kvůli sankcím

BBC: Za tři roky války Rusko vyrobilo kvůli sankcím jen sedm civilních letadel

Hostem Rozstřelu bude ekonom Petr Bartoň

Jak to bude s uloženými penězi ve Sberbank. Experti radí klientům banky s vazbami na Rusko, jak postupovat

Rusko podle centrální banky nebude dodávat ropu zemím, jež zavedou cenový strop

Benzin na příděl. Vláda může z moci úřední omezit spotřebu, jaké má za ropné nouze možnosti?

Průzkum: Dvě pětiny firem přišly o zakázku kvůli nedostatku zaměstnanců

Šéf ruské banky VTB předpovídá konec dominance amerického dolaru

Karta se obrací. České a polské firmy skupují své německé konkurenty

Hoaxy se snaží zlomit důvěru v banky v Česku. Kdo je vlastní a kde mají své centrály

Ropnému průmyslu v Rusku se daří. Těžební aktivita je rekordní

Velké světové banky umožňovaly prát špinavé peníze, odhalují dokumenty

Za auta z Číny zaplatíme pšenicí. Rusko kvůli sankcím vsadilo na směnný obchod

Západ trestá Rusko. Leteckým společnostem zabavil téměř 80 letadel

Naše ekonomika je odolnější, než jsme mysleli, Západ je archaický, řekl Putin

Létání je každým rokem bezpečnější, ubylo škod i úmrtí. Výjimkou je Rusko

Čočku za mandarinky. Rusko kvůli uvaleným sankcím barteruje s Pákistánem

Majitelem Expobank CZ by se měla stát česká Banka Creditas, oznámily banky

Rusko má alternativy k exportu plynu, analytici čekají vyšší vývoz LNG

Západní leasingové firmy přišly o stovky letadel. Rusko je nechce vydat

Rusko zaplatilo úroky z dluhopisů, vyhnulo se tak platební neschopnosti

V extrémní chudobě se kvůli pandemii ocitne 60 milionů lidí, tvrdí šéf Světové banky

ČT: Finanční analytický úřad zablokoval majetek Vítkovice Steel

První přímý spoj z Berlína do Prahy kvůli stávce vyjede až v pátek ráno

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy