Zkušenosti s investováním má polovina Čechů. Klesl zájem o akcie, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.05.2024 (11:54)     Sekcia ekonomika

Při ve volbě, kam uložit vlastní peníze, mezi Čechy vyhrává spořicí účet. Zkušenosti s investováním má už polovina Čechů, klesl ale počet investorů do akcií a dluhopisů, nižší je také zájem o kryptoměny. Ukázal to průzkum společnosti Generali Investments. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Lidé se bojí znehodnocení úspor. Podvodnou investici nepoznají, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.03.2024 (16:22)     Sekcia ekonomika

Téměř polovina Čechů se za svůj život setkala s podvodnou investicí. Přesně polovina Čechů pak nerozezná důvěryhodnou společnost od té, která nabízí podvodné investice. Přibližně čtvrtina se zase bojí, že se stane obětí podvodu. To vše ukázal průzkum společnosti Broker Consulting, jehož výsledky firma představila na tiskové konferenci.

 

Průzkum: Zájem Čechů o letní dovolenou v ČR letos vzrostl, u zahraničí klesl

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     02.06.2025 (17:40)     Sekcia ekonomika

Praha - Strávit letní dovolenou v tuzemsku letos plánuje 65 procent Čechů, oproti loňsku je to o čtyři procentní body více. Naopak podíl těch, kteří chystají dovolenou v zahraničí, meziročně klesl...

 

Většina Čechů si spoří. Pětina má našetřeno na víc než rok, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.07.2024 (11:20)     Sekcia ekonomika

Peníze stranou si každý měsíc odkládá šest z deseti Čechů, a to pro případ nečekané události nebo výpadku příjmu, ukázal průzkum České bankovní asociace (ČBA). Většinou si odkládají částku do 2500 korun. Na stáří spoří necelá polovina lidí, častěji ti ve středních letech.

 

Polovina Čechů počítá s tím, že na důchod s úsporami nevyjde, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.06.2023 (14:00)     Sekcia ekonomika

Sedm z deseti Čechů si spoří na důchod. I přesto polovina obyvatel počítá s tím, že na důchod se svými úsporami nevyjde. Vyplývá to z průzkumu společnosti Broker Consulting od agentury Ipsos.

 

Těžká doba nepřeje změně bydlení. Přibylo lidí, kteří ji vylučují, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.04.2023 (09:45)     Sekcia ekonomika

Bytovou situaci plánuje změnit nebo ji aktuálně mění více než polovina Čechů, nejčastěji chtějí koupit nemovitost či rekonstruovat stávající bydlení. Proti loňskému roku ale zájem o změnu bydlení klesl o šest procentních bodů. Zároveň přibylo těch, kteří zcela vylučují změnu bytové situace, a to ze 17 na 21 procent. Důvodem je přetrvávající náročná ekonomická situace, vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro firmu Wienerberger.

 

Na Silvestra bude víc Čechů doma, sekt si ale neodpustí, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.12.2020 (19:31)     Sekcia ekonomika

I přesto, že letos plány na Silvestra mění skoro polovina lidí, bez půlnočního přípitku se většina z nich neobejde. Přípravy na svátky však letos budou pro mnoho Čechů jiné, mění se způsob a načasování nákupů i jejich ceny, ukazuje průzkum společnosti Bohemia Sekt.

 

Investuje už skoro polovina Čechů. Typicky jsou to vzdělaní muži, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.10.2024 (10:21)     Sekcia ekonomika

Investování se v Česku aktivně věnuje 41 procent Čechů, nejčastěji mají uloženou částku do sto tisíc korun. Vyplývá to z Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů, který sestavuje Česká spořitelna, Sociologický ústav Akademie věd a portál Evropa v datech. Typickým investorem je podle průzkumu muž ve středních letech s vyšším příjmem.

 

Většina mladých Čechů nedosáhne ani na průměrnou mzdu, ukázal průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.10.2024 (12:00)     Sekcia ekonomika

Přestože polovina Čechů ve věku 18 až 35 let pracuje na plný úvazek, na mzdu ve výši celostátního průměru dosáhne ani ne třetina z nich. Srovnatelný počet mladých v Česku by se svými úsporami vydržel maximálně měsíc, necelá čtvrtina měsíc až dva. Ukázal to průzkum společnosti Young Money Matters zaměřený na finanční situaci mladé generace Čechů.

 

Průzkum: Pětina Čechů plánuje sjednání hypotéky, polovina musela záměr odložit

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     19.04.2023 (10:16)     Sekcia ekonomika

Praha - Pětina Čechů v příštích několika letech plánuje sjednání hypotéky, meziročně o třetinu více. Polovina ale musela své plány kvůli vyšším životním nákladům a inflaci...

 

Více než polovina Čechů nedůvěřuje vládě v rozhodování o jádru, říká průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.12.2023 (15:16)     Sekcia ekonomika

Více než polovina lidí nedůvěřuje vládě v tom, jak rozhoduje o rozvoji jaderné energetiky v Česku. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Proti loňskému podzimu tato důvěra vládě poklesla o deset procentních bodů na 33 procent a nedůvěra vzrostla o 12 procentních bodů na 56 procent.

S půjčkou má zkušenost většina Čechů. Desetina dluží rizikově, říká průzkum

Klimatizace je nutnost, míní polovina Čechů. Obchody hlásí vyprodáno

Finanční situace Čechů se zlepšuje. Rozdíly ale zůstávají, říká průzkum

Průzkum: Téměř pětina Čechů má nyní hypotéku, stejný počet ji plánuje

Nemovitosti stále táhnou. Téměř třetina Čechů zvažuje nákup domu či bytu

Řemeslníci jsou příliš drazí, myslí si polovina Čechů. Na jejich práci se čeká týdny

Téměř polovina Čechů užívá nikotin. Roste obliba alternativ, říká průzkum

Průzkum: Výměnu zdroje tepla chystá 16% Čechů, často ale tápou v dotacích

Méně než dva týdny v kuse a spíše v tuzemsku. Průzkum ukázal, jak vypadá dovolená Čechů

V Česku přibývá lidí žijících od výplaty k výplatě, zjistil průzkum

Zálohování PET lahví a plechovek by uvítalo přes 80 procent Čechů, říká průzkum

Polovina Čechů je spořivá, druhá neušetří ani dva tisíce měsíčně, tvrdí průzkum

Průzkum: Polovina Čechů nemá po zaplacení účtů nouzi, většina dokáže i ušetřit

Firmy šetří energiemi. Nejčastěji méně svítí, zateplují budovy, říká průzkum

Účet za koronavirus děsí Čechy víc než dopady na zdraví, ukázal průzkum

Mnoho Čechů má pojištění za zbytečné nebo drahé, tvrdí průzkum

Polovina Čechů splácí dluhy. Nejčastěji hypotéku nebo spotřebitelský úvěr

Češi chtějí platit kartou. Měla by se podle nich přijímat povinně, říká průzkum

Třetina Čechů není na krizi připravena, říká průzkum. Inflace je nespravedlivá

Vánoční dary firmy nadělují zřídka. Zaměstnanci si přejí kvalitní pracoviště

Zájem o elektromobily klesá. Polovina řidičů znovu míří ke spalovacím motorům

Počet Čechů v zahraničí klesl o polovinu na 292.000

Polovina Čechů se cítí chudší než před rokem. Čekají, že bude hůř

Polovina Čechů investuje, stále více lidí však šetří pod matraci

Pětina Čechů si nemůže dovolit investice do úspor energie, zjistil průzkum

Průzkum: Alespoň jeden spořicí účet má 61 procent Čechů starších 26 let

„Spořáky“ využívá 60 % Čechů, polovina nezná výnos. Kde úročí nejvíc?

Pražská burza stagnovala, polepšily si akcie Erste a KB

Peníze si někdy půjčila většina Čechů. Úvěr na vánoční dárky je ale tabu

Češi mají i letos zájem o exotické Vánoce. Cestovky hlásí poslední místa

Průzkum: Pětině Čechů na konci měsíce chybí peníze

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 1,3 procenta. Největší pokles postihl operátora O2

Netflixu poprvé za více než deset let klesl počet předplatitelů. Akcie klesly o čtvrtinu

Zájem o hypotéky přetrvává, plánuje ji 13 procent Čechů

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy