Zubařka Perglerová se zakousla a jako druhá Češka zdolala vrcholy světadílů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.07.2024 (18:10)     Sekcia sport

Eva Perglerová, zubařka a horolezkyně z Přeštic, se minulý týden stala druhou Češkou, která vystoupala na všechny nejvyšší vrcholy jednotlivých kontinentů. Takzvanou Korunu světa (Seven Summits) získala necelý týden po svých padesátinách, když 4. července stanula na vrcholu 5642 metrů vysokého kavkazského Elbrusu. ČTK o tom informoval kamarád Perglerové Patrik Pátek. Perglerová je podle něj osmým Čechem, který dobyl Korunu planety. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Perglerová jako třetí Češka zdolala nejvyšší horu světa Mount Everest

Zdroj Zdroj: sport.cz     26.05.2023 (10:55)     Sekcia sport

Eva Perglerová jako třetí Češka zdolala nejvyšší horu světa Mount Everest. Na vrchol ve výšce 8849 metrů se zubařka z Přeštic na Plzeňsku dostala s použitím umělého kyslíku ve středu, uvedla média s odkazem na informace jejího kamaráda Patrika Pátka. Perglerová se přidala k Renatě Chlumské a Kláře Poláčkové, které na Everest rovněž s kyslíkem vystoupily v letech 1999 a 2007.

 

První Češka na Mount Everestu i K2 Kolouchová zahynula v Pákistánu

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     03.07.2025 (21:45)     Sekcia sport

Islámábád/Praha - Horolezkyně Klára Kolouchová, která jako první Češka zdolala tři nejvyšší vrcholy světa Mount Everest, K2 i Kančendžengu, zahynula při pokusu zdolat pákistánskou horu Nanga Parbat....

 

V Pákistánu zemřela horolezkyně Klára Kolouchová. Jako první Češka stanula na Mount Everestu

Zdroj Zdroj: sport.cz     03.07.2025 (21:44)     Sekcia sport

Stala se první Češkou, která zdolala tři nejvyšší vrcholy světa Mount Everest, K2 i Kančendžengu. Další milník nepřidá. Horolezkyně Klára Kolouchová zemřela při výstupu na devátou nejvyšší horu světa Nanga Parbat v Pákistánu.

 

Elitní česká horolezkyně Kolouchová zemřela, nepřežila výstup v Pákistánu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.07.2025 (22:08)     Sekcia sport

Jako první Češka zdolala tři nejvyšší vrcholy světa Mount Everest, K2 i Kančendžengu, ve čtvrtek podle Pamir Times Klára Kolouchová zemřela při výstupu na pákistánský vrchol Nanga Parbat. Smrt 46leté horolezkyně měl zavinit pád způsobený explozí kyslíkové lahve. „Zřejmě jde o pravdivou informaci, ale v tuto chvíli ji oficiálně nemůžeme potvrdit,“ řekla iDNES.cz mluvčí horolezeckého svazu Michaela Košatková.

 

Siniaková si v Parmě poradila se Serenou Williamsovou. Jako čtvrtá Češka

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.05.2021 (17:32)     Sekcia sport

Tenistka Kateřina Siniaková dokázala jako čtvrtá Češka zdolat Serenu Williamsovou, slavnou Američanku zdolala ve 2. kole na antuce v Parmě 7:6, 6:2. Podruhé v sezoně si zahraje na okruhu WTA ve dvouhře čtvrtfinále.

 

Češka vyřadila slavnou Serenu ve dvou setech. "Úžasný zápas," radovala se Siniaková

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     18.05.2021 (17:14)     Sekcia sport

Tenistka Kateřina Siniaková dokázala jako čtvrtá Češka porazit Serenu Williamsovou, slavnou Američanku zdolala ve 2. kole na antuce v Parmě 7:6, 6:2.

 

Horolezkyně Kolouchová se před pádem sama rozhodla pro návrat. Měla zdravotní problémy

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.07.2025 (13:10)     Sekcia sport

První Češka, která zdolala tři nejvyšší vrcholy světa, Klára Kolouchová se před pádem rozhodla sama pro návrat. Její výprava mířila na vrchol hory Nanga Parbat, horolezkyně ale měla zdravotní problémy. V pátek to napsal pákistánský server Dawn.

 

Karolína Plíšková postoupila jako druhá Češka na letošní Turnaj mistryň

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.10.2021 (15:59)     Sekcia sport

Karolína Plíšková si jako druhá česká tenistka zajistila účast na letošním Turnaji mistryň. Na prestižní akci pro osmičku nejlepších hráček sezony se už dříve kvalifikovala Barbora Krejčíková, start v Guadalajaře mají jistý i světová jednička Ashleigh Bartyová a dvojka Aryna Sabalenková.

 

Historicky druhá Češka v UFC má šanci na reparát. Extrémně důležitý zápas, ví trenér

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.03.2023 (16:23)     Sekcia sport

Je tu další výzva. Historicky druhá Češka v nejslavnější bojové organizaci UFC Tereza Bledá má šanci na reparát za nevydařenou premiérou. Již 17. června se na turnaji UFC: Fight Night v Las Vegas utká s Brazilkou Gabriellou Fernandesovou, která má rovněž mezi elitou za sebou jeden zápas. Česká bojovnice se tak do zápasového kolotoče vrací po zhruba půl roce.

 

Česká smíšená osma skončila na MS ve veslování druhá ve finále B

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.09.2025 (08:38)     Sekcia sport

Smíšená posádka české osmiveslice obsadila na mistrovství světa ve veslování v Šanghaji druhé místo ve finále B a celkovou 8. příčkou tak vyrovnala nejlepší český výsledek na akci. Při premiéře této disciplíny na šampionátu se představili Alžběta Zavadilová, Pavlína Flamíková, Anna Šantrůčková, Dalibor Neděla, Jan Čížek, Martin Ježek, Jakub Podrazil, Michala Pospíšilová a kormidelnice Monika Perglerová.

Most nabídne tři vrcholy sezony, fanoušci uvidí i debut mladých dvojčat v EuroNASCAR

TENIS ONLINE: Jízda české hrdinky končí v Ostravě ve čtvrtfinále. Do akce se chystá Kvitová

V extraligy volejbalistek druhá Olomouc zdolala čtvrtou Ostravu

Postoupí i druhá Češka? Plíšková bude hrát na US Open o čtvrtfinále

Dostihový mítink na závodišti v Karlových Varech nabídne dva vrcholy

Vsetín a Jihlava v trháku, vyhrály i druhá semifinále první hokejové ligy

Skokani startují SP ve Wisle, v zimě je čekají tři vrcholy

Skokani startují SP ve Wisle, čekají je v zimě tři vrcholy

11,09? Je to pořád kus cesty, ví druhá nejrychlejší Češka historie Maňasová

Zápasnici Bledou čeká premiérový zápas v UFC, střetne se s Brazilkou Silvaovou

Oaks a Lázeňská míle. Dostihy v Karlových Varech nabídnou dva vrcholy

Obrovské zlepšení rekordu! Skvělá Stewartová jako první Češka pokořila hranici

Senzace a trapas! Muchová vyřadila světovou dvojku, Plíšková dostala kanára a končí

Kladno s Jágrem v sestavě podlehlo v Přerově po nájezdech, Poruba zdolala Ústí

Super-G ONLINE: Ledecká opět ve St. Antonu. Jak naváže na třetí místo?

Pocta pro český florbal. Krupnová je jako první Češka nejlepší hráčkou světa

První Češka mezi absolutními legendami. Nabíjely jsme lidi štěstím, těší Horákovou

Drama pro Martincovou. Češka postoupila v Ostravě do čtvrtfinále, čeká ji Sakkariová

Češka ohromila při Světovém poháru. Z nouze změnila disciplínu a hned skončila druhá

Nejasno nad Krejčíkovou. Češka zrušila i start na generálce před obhajobou v Paříži

Skvělá Hrochová pokořila jako první Češka další metu

Štěstí i slzy hokejistek. Češku covid nezastavil, Američanku odvezli z ledu

Zajímavý pár pro pražskou čtyřhru. Strýcová bude hrát po boku Halepové

B-tým Slavie remizoval s Opavou a v druhé lize zůstal poslední, Karviná je druhá

Velká odměna pro čtrnáctiletý český talent. Zazávodí si mezi hvězdami!

Nejmenší národ se zlatem. Triatlonistka Duffyová vybojovala první místo pro Bermudy

Golfistka Kousková vyhrála jako první Češka akci druhé evropské série

ONLINE: Úvodní horský test. Jede se druhá etapa Tour, kdo půjde do žluté?

Napoleaové se závěr turnaje v Austrálii nevydařil, je osmapadesátá

Napoleaové se závěr golfového turnaje v Austrálii nevydařil, je osmapadesátá

Tři Češky jdou v Praze dál. Bouzková první kolo nezvládla

Davidová dlouho vedla, další triumf byl blízko

Šestnáctiletá Linda Fruhvirtová získala v Miami skalp Mertensové

Napoleaová útočí ve Švýcarsku na druhý turnajový titul, před finále je druhá

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy