Miroslav Singer: České banky budou muset půjčovat levněji

Zdroj Zdroj: ihned.cz     14.07.2010 (13:54)     Sekcia ekonomika

Miroslav Singer. Guvernér České národní banky celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Češi už přežili horší věci, říká o rostoucí inflaci exguvernér ČNB Singer

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.05.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Inflace v březnu zrychlila na 12,7 % a je nejvyšší za 25 let (a jedna z nejvyšších v celé Evropě). Jen pohonné hmoty zdražily za rok o více než 50 procent, elektřina o čtvrtinu, a nahoru efektem domina letí i ceny téměř všeho dalšího. Včetně potravin. Jak vidí kroky České národní banky a zvyšování úrokových sazeb, jež mají inflaci mírnit, její bývalý guvernér Miroslav Singer? „Ustáli jsme v historii i mnohem větší katastrofy,“ myslí si Singer.

 

Singer: Hospody mají význam jako Škodovka, jejich otevření zlepší lidem náladu a ‚nakopne’ ekonomiku

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     06.05.2021 (05:00)     Sekcia ekonomika

Důležitější než zprovoznění kamenných obchodů, které má přijít nadcházející pondělí, je otevření hotelů, restaurací a kaváren. „Přes jejich zavření jsme dostali největší zásah,“ říká v rozhovoru v cyklu Restart pro Lidovky.cz bývalý guvernér České národní banky a hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer.

 

Z téhle krize se neprožereme, míní exguvernér ČNB Singer. Inflaci podle něj musí porazit vláda

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     15.05.2022 (05:00)     Sekcia ekonomika

Nejsme v situaci, kdy by nám hrozila recese, říká hlavní ekonom Generali CEE Holding ve střední a východní Evropě a bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer. Je to vidět zejména na tom, že nezaměstnanost je u nás nízká a každý, kdo si chce přivydělat, si přivýdělek najde. Ekonomiku je potřeba zchladit, úroky by měly být jeden až dva procentní body nad dlouhodobou inflací, která je rozhodně dvojciferná.

 

Některé z nás čekají těžké časy, říká exguvernér ČNB Singer. ‚Trh práce je přehřátý, potřebuje korekci‘

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     23.10.2021 (05:00)     Sekcia ekonomika

Ještě nedávno bylo v české ekonomice mnoho pracovních míst sponzorováno prostřednictvím postcovidových programů. Takže je možné, že některá pracovní místa prostě zmizí, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz hlavní ekonom Generali CEE Holding a bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer.

 

Jak řešit inflaci a energetickou nouzi? Bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer doporučuje vládou opomíjený postup

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     12.03.2022 (13:45)     Sekcia ekonomika

Ceny energií zůstávají vysoké a pokračující konflikt na Ukrajině je pravděpodobně vyžene ještě výše. Podle bývalého guvernéra České národní banky Miroslava Singera by česká vláda měla pro snížení cen energií využít páky, které má coby vlastník a regulátor energetického trhu.

 

Singer radí, jak naložit s penězi. Očekává, že koruna bude posilovat

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     11.03.2022 (19:05)     Sekcia ekonomika

Kurz koruny bude kvůli intervencím dál posilovat. Kdo si chce pořídit zahraniční měnu, pak by to měla být té země, kde se chystá utrácet, říká hlavní ekonom Generali CEE Holding a bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer v rozhovoru pro Lidovky.cz.

 

Banky půjčí levně jen „zeleným“ farmářům. To by byl konec, reagují mnozí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.03.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Banky v EU začnou brzy posuzovat, s jakým úrokem budou půjčovat zemědělcům, potravinářům a lesníkům podle toho, zda hospodaří „udržitelně“. V současné době řeší Evropská komise pokračování tzv. taxonomie, v jejíž předchozí části Evropský parlament v loňském roce zařadil energii z plynu a jádra právě mezi udržitelné zdroje.

 

Fialova vláda nakoupila benzinky, proč teď na nich stát nesníží marže? ptá se Singer

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.03.2026 (09:30)     Sekcia ekonomika

Geopolitické napětí zdražuje paliva, ale skutečný problém může přijít až tehdy, pokud se íránská krize protáhne a začne se přelévat do inflace. V Rozstřelu na iDNES.cz o tom hovořil předseda dozorčí rady Generali Česká pojišťovna a spolupracovník Salvo institutu Miroslav Singer.

 

Vracejte zcizené peníze, vyzývá Evropa banky. Ty už pracují na připomínkách

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.12.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Už za pár let možná budou banky muset vracet peníze svým klientům, kteří se stanou obětí finančního podvodu. Navrhuje to evropská směrnice se zkratkou PSD3 týkající se platebních služeb. Definuje, že by banky nesly za podvod plnou odpovědnost v případě, že člověk o peníze přijde skrze telefonní hovor, v němž se podvodník představí jako pracovník konkrétní banky, a celý telefonát se bude vyznačovat vysokou mírou manipulace.

 

Tlak na banky roste. Nemají půjčovat firmám, které spalují fosilní paliva

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.04.2021 (12:05)     Sekcia ekonomika

Investiční společnosti, které spravují aktiva ve výši až 11 bilionu dolarů, vyzvaly největší světové banky, aby postupně ukončily financování těch projektů, kde svou roli stále hrají fosilní paliva. Na banky tlačí řada investičních společností proto, aby byly v nejbližších letech plněny cíle, které nastavila Pařížská dohoda.

ČNB zmírňuje pravidla pro hypotéky, finanční sektor v ČR zůstává odolný

Hypotéky v dohledné době nezlevní. Banky k tomu nemají žádný důvod

Velké americké banky prošly zátěžovým testem, už nemusejí omezovat dividendy

Polský řetězec Biedronka obejde nedělní zákaz prodeje. Začne půjčovat knihy

Provozovatelé dronů se budou muset registrovat

Další dvě banky budou sdílet bankomaty, připojí se Air Bank a UniCredit Bank

Tvůrci Zonky rozjíždějí nový projekt. Lidé budou půjčovat i firmám

Refixace hypotéky čeká desítky tisíc Čechů. Splátka jim vyskočí o tisíce

Zájem lidí o hypotéky opět roste. Koho banky odmítají a proč, vysvětluje expert

Bez ciziny, levněji a na poslední chvíli. České dovolené vzor 2020 budou "hurá akce"

Farmáři asi budou muset vést evidenci hnojiv i výnosů sklizně

Michl: Rada ČNB bude držet sazby výš, než jí doporučuje prognóza

ČNB od ledna zruší další hypoteční pravidlo, zbývá poslední limit

Banky nechtějí půjčovat zbrojařům, unijní předpisy přinášejí absurdní situace

Schodek rozpočtu bude vyšší než 320 miliard, soudí šéf České národní banky

Otazníky nad odkladem splátek úvěrů. Banky netuší, zda se jim vrátí bonitní klienti

Velké banky zvedly hypotéky a budou v tom pokračovat. Pro některé zájemce o bydlení to ale může být výhoda

Za dražší elektřinu může růst cen plynu i nervozita, řekl expert v Rozstřelu

Od pátku klesne DPH řady služeb i točeného piva

Analýza: Na rostoucí úrokové sazby ČNB zareagovaly už i velké banky

České banky se potýkají s výpadky internetového bankovnictví či webů

Novinka: Pojišťovny budou muset informovat obmyšlené osoby o životní pojistce

Banky sypou peníze domácnostem, firmám půjčovat nechtějí, zjistila ČNB

Británie posiluje hotovost, zavádí právo na přístup k bankomatu bez poplatků

Kryptoměnové ETF fondy nabízí už i české banky. Snaží se chytit trend

Singer: Příčinou nerůstu české ekonomiky je i provázanost s Německem

Obchodníci budou mít problém. Češi přestávají utrácet, říká ekonom

Analýza: Banky zvýšily úročení spořicích účtů až na čtyři procenta

Dovnitř pouze očkovaní. Newyorčané se budou muset prokazovat potvrzením

Snižování nebylo na stole. ČNB nechala úrokové sazby bez změny

Luxusní britský obchod Selfridges začne půjčovat i opravovat oblečení

Kyberbezpečnost budou muset povinně zajistit tisíce českých firem

Světové centrální banky shánějí rekordní množství zlata, nakupuje i ČNB

PŘEHLEDNĚ: Co udrží firmy nad vodou? Jak zažádat o COVID III

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy