Z daňových rájů je ovládána téměř pětina kapitálu českých firem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.12.2011 (11:43)     Sekcia ekonomika

Tuzemské firmy navýšily objem kapitálu v daňových rájích. Ten letos vzrostl o 41 miliard na 391,8 miliardy korun. Z daňových rájů je tak kontrolováno už 17,7 procenta celkového registrovaného kapitálu českých firem.Další články k tématu:Tuzemské firmy se opět stěhují do daňových rájů. Roste obliba Kypru celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Evropští boháči míří do daňových rájů. Státy jim to ztěžují daní na rozloučenou

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.06.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Evropští milionáři hromadně odcházejí do daňových rájů jako Monako, Dubaj či Švýcarsko. Mnoho zemí jim však odchod ztěžuje novými tzv. exit taxami – daněmi z nezrealizovaných zisků. Například Německo, Norsko či Belgie je momentálně zpřísňují, aby bohatí před odchodem zaplatili.

 

Daňové ráje ochuzují státní pokladny o miliardy. Jen z Česka v nich mají adresu tisíce firem

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     07.10.2021 (19:36)     Sekcia ekonomika

Zhruba o 100 až 240 miliard dolarů, tedy 2,4 až 5,8 bilionu korun, přicházejí podle odhadů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj ročně vlády zemí světa na daních kvůli přesunu firem do takzvaných daňových rájů.

 

Šéf svazu obchodu varuje před nájezdy cizího kapitálu do vyčerpaných firem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.05.2020 (20:13)     Sekcia ekonomika

Pomalá pomoc vlády usnadní zahraničnímu kapitálu vstup do vyčerpaných českých firem. Na konferenci Retail Summit Action před tím varoval prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

 

Tři čtvrtiny českých firem loni zvyšovaly ceny. Jejich růst nepoleví ani letos

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.01.2022 (11:44)     Sekcia ekonomika

Tři čtvrtiny českých firem v loňském roce zvyšovaly ceny, téměř třetina přitom přistoupila ke zdražení o více než deset procent. Generální ředitelé firem navíc očekávají, že rychlý růst cen vydrží i v letošním roce, vyplývá z aktuálního průzkumu PwC CEO Survey mezi 185 šéfy českých firem.

 

Průzkum PwC: Téměř 70 procent ředitelů českých firem chce euro

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     18.04.2025 (09:05)     Sekcia ekonomika

Praha - Téměř 70 procent generálních ředitelů českých firem si myslí, že případné přijetí eura v Česku by pro jejich firmu mělo pozitivní byznysový vliv. Volání podnikatelského sektoru po euru významně...

 

Krize už dopadá: čtvrtina českých firem propouští, pětina snižuje mzdy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.05.2020 (14:09)     Sekcia ekonomika

Pandemie covid-19 dolehla na tuzemské firmy. Přibližně čtvrtina z nich už přistoupila k propouštění a pětina osekala zaměstnancům mzdy, vyplývá z průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad. Nejvíc se propouštělo v automobilovém průmyslu. Z hotelnictví a restaurací se lidé přesouvají do logistiky.

 

Průzkum: Bez plynu se neobejdou dvě pětiny českých firem

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     07.07.2022 (12:25)     Sekcia ekonomika

Praha - Téměř 40 procent českých firem, které využívají při své činnosti plyn, se bez něj vůbec nedokážou obejít. Vyplývá to alespoň z průzkumu projektu ČSOB Index očekávání...

 

Už téměř pětina firem propouští, varuje šéf Hospodářské komory

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.08.2022 (13:08)     Sekcia ekonomika

Podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého už velká část firem musela kvůli energetickým potížím přistoupit k propouštění. Podle informací komory musí rozdávat výpovědi už 18 procent podniků.

 

Téměř tři čtvrtiny českých firem pocítí negativní dopad války, zjistil průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.03.2022 (08:10)     Sekcia ekonomika

Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se jim nedařilo dlouhodobě obsadit.

 

Průzkum: Pětina firem v uzavřených sektorech do měsíce zkrachuje

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     18.02.2021 (11:13)     Sekcia ekonomika

Praha - Pokud budou nadále platit stávající zákazy, pětina živnostníků a podniků, kterým vláda mimořádnými opatřeními uzavřela provozovny, výrazně omezila jejich činnost nebo jsou...

V péči o psychiku lidí mají firmy rezervy. Často ji tvoří jen home office či dovolená

Průzkum: Pětina českých lyžařů vyráží do ciziny bez cestovního pojištění

Průzkum: Téměř pětina Čechů má nyní hypotéku, stejný počet ji plánuje

Pětina firem chce příští rok nabrat pracovníky, šest procent propouštět

Nad byznysovým Hongkongem se smráká. Části firem vadí nový zákon

Kvůli válce upadne do chudoby pětina českých domácností, řekl Kalousek

Rusko potřebuje hotovost. Zarazí firmám vyvádění zisků do daňových rájů

Lidé a firmy zatím odevzdali třetinu daňových přiznání, první termín je 1. dubna

Personalisté: Plošně svým zaměstnancům letos zvýší platy 24 procent firem

Průzkum: Pětina firem chce příští rok nabrat lidi, propouštět šest pct

Průzkum: Pro dvě třetiny českých firem má válka na Ukrajině negativní dopad

Pětina českých domácností upadne do dramatické chudoby, varuje Kalousek před dopady války

Češi se při pandemii vrhli na rekonstrukce, pouští se do nich pětina domácností

AI využívá již polovina firem v Česku, o třetinu víc než před rokem, ukázal průzkum

Perný podzim. Až pětina firem v českém průmyslu a stavebnictví chce propouštět

Podvod kvůli pár milionům? Nesmysl, hájí se souzení majitelé úspěšné firmy

Optimismus u českých firem sílí. Pomáhá rostoucí poptávka i levnější energie

Zahraniční podnikatelé kupují méně českých firem. Investice do nich jsou rekordní

Bydlení u maminky ztrácí oblibu, využívá ho jen pětina mladých, říká průzkum

Kyberbezpečnost budou muset povinně zajistit tisíce českých firem

Levněji nebude. Polovina šéfů českých firem počítá s dvoucifernou inflací

Nechcete platit daně? Nebude podpora. EU chce omezit evropské daňové ráje

Bez plynu se neobejdeme, říkají dvě pětiny tuzemských firem

Většinu českých firem ovládají muži. Ženy jich vlastní jen 15 procent

Správa eviduje 2,1 milionu daňových přiznání, lhůta pro papírové skončila

Žen ve vedení českých firem ubylo. Na devět mužů připadá jedna

Válka zchladila optimismus firem, jsou ale připravené na nestabilitu, říká průzkum

Plošně zvýšila platy téměř třetina firem, růst ale spolkne inflace

Pětina Čechů míní, že je obsah konzerv škodlivý. Jejich náhradou může být sklo

Nádraží v Českých Budějovicích opraví sdružení firem Metrostav, Edikt a Avers

Promet odmítl navýšení kapitálu Tatry pro miliardové investice

AI využívá třikrát více firem než loni, zavést ji chtějí i další

Válku na Blízkém východě pociťuje většina českých firem, zjistil průzkum

MMF: Banky v eurozóně mají dost kapitálu, aby odolaly pandemii

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy