První ředitel Digitální a informační agentury nastoupil do funkce, úřad se rozjede v dubnu
Zdroj:
lupa.cz
01.02.2023 (10:31)
it, počítače
Dnes prvního února 2023 oficiálně nastoupil do funkce vůbec první ředitel Digitální a informační agentury (DIA) Martin Mesršmíd. DIA vznikla jako další z pokusů, jak transformovat digitalizaci a e-government v Česku, projekt prosadil tým kolem místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše, pod kterého agentura také bude spadat. celý článek
Petr Kuchař skončil v čele Digitální a informační agentury, odvolala ho vláda
Zdroj:
lupa.cz
09.03.2026 (14:38)
it-pocitace
Jen něco přes čtyři měsíce vydržel v čele Digitální a informační agentury (DIA) její ředitel Petr Kuchař. Vláda jej na svém dnešním zasedání nečekaně odvolala z funkce. Na sociálních sítích o tom informoval poslanec za Piráty a někdejší videpremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš a Lupa informaci ověřila z dalších zdrojů.
Novým ředitelem Digitální a informační agentury se stane Petr Kuchař
Zdroj:
lupa.cz
22.10.2025 (14:41)
it-pocitace
Dosavadního ředitele Digitální a informační agentury (DIA) Martina Mesršmída ve funkci vystřídá jeho zástupce Petr Kuchař. Jeho jmenování do funkce k 24. říjnu 2025 dnes schválila vláda.
Martin Mesršmíd (DIA): Chci zařídit, abychom nemuseli s úřady komunikovat papírově
Zdroj:
lupa.cz
25.01.2023 (06:30)
it-pocitace
Pokusíme se přiblížit tržním platům v IT, slibuje historicky první ředitel státní Digitální informační agentury. Proč se o funkci ucházel? Jak úřad vzniká? A co bude se státními podniky NAKIT a SPCSS?
Úřady řeší digitalizaci na poslední chvíli, strašákem je pro ně digitální ústava, říká ředitel DIA
Zdroj:
lupa.cz
04.04.2024 (06:30)
it-pocitace
Díváme se na to se značnou nervozitou, jestli je vůbec možné za dva nebo tři měsíce připravit funkční portál, říká šéf Digitální a informační agentury Martin Mesršmíd.
Vláda hledá ředitele Digitální a informační agentury, vypsala výběrové řízení
Zdroj:
lupa.cz
18.11.2022 (13:55)
it-pocitace
Stát už začal hledat šéfku nebo šéfa Digitální a informační agentury (DIA), která má od příštího roku zastřešovat veškeré snahy o digitalizaci českého státu. Návrh na jeho zřízení tento týden schválila Poslanecká sněmovna, teď musí materiál ještě získat souhlas Senátu a prezidenta republiky.
Ivan Bartoš předkládá návrh zákona o vzniku státní Digitální a informační agentury
Zdroj:
lupa.cz
17.08.2022 (18:21)
it-pocitace
Tým místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) připravil návrh zákona o vzniku Digitální a informační agentury (DIA). Vzniknout by měla v příštím roce. Návrh nyní bude předložen Poslanecké sněmovně.
Digitální a informační agenturu povede Martin Mesršmíd, jeho zástupcem bude Petr Kuchař
Zdroj:
lupa.cz
18.01.2023 (13:56)
it-pocitace
Vznikající Digitální a informační agenturu (DIA), která má zastřešit digitalizaci státu, bude řídit Martin Mesršmíd. Do funkce jej s účinností od 1. února 2023 jmenovala vláda. Informovala o tom agentura ČTK.
ANO a SPD ve sněmovně zablokovaly schválení Digitální a informační agentury
Zdroj:
lupa.cz
06.09.2022 (22:28)
it-pocitace
Schválení Digitální a informační agentury (DIA), která se podle představ místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše má stát klíčovým prostředkem pro změny ve státním IT, ve sněmovně prozatím neprošlo. Vládní strany chtěly potřebné zákony prosadit urychleně. To ale zablokovaly opozoční strany ANO a SPD. Dokončeno nebylo ani úvodní kolo projednávání. O DIA se bude dál jednat v dalších dnech.
Poslanci schválili založení Digitální a informační agentury, má změnit státní IT
Zdroj:
lupa.cz
16.11.2022 (17:12)
it-pocitace
Poslanci dnes po dřívějších komplikacích a odporu na řadě stran ve třetím čtením schválili balík zákonů nutných k založení Digitální a informační agentury (DIA), kterou tlačil tým místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivana Bartoše. Její rolí budou řídit e-government a digitalizaci státu. Činnost začne od dubna příštího roku. Zákony nyní zamíří do senátu.
Stát založí Digitální a informační agenturu. Bude řídit digitalizaci a e-government
Zdroj:
lupa.cz
16.05.2022 (11:49)
it-pocitace
Plány na centrální řízení digitalizace a e-governmentu v Česku mají zase o něco konkrétnější obrysy. Na konferenci ISSS 2022 v Hradci Králové bylo oznámeno založení Digitální a informační agentury (DIA). O těchto ambicích už jsme na Lupě psali, vizi také v našem rozhovoru rozebíral Ivan Bartoš.
Senát o potřebě mít Digitální a informační agenturu Bartoš nepřesvědčil. Agentura přesto vznikne
Digitální a informační agentura začala hledat první zaměstnance
Vnitro odvolalo z funkce šéfa státního NAKITu Jana Ďoubala
Zeman podepsal vznik agentury, která propojí informační systémy státní správy
Místo plastových dokladů mobil. Digitální a informační agentura chce změnu stihnout od nového roku
ISSS 2022: Blíží se zemětřesení v eGovernmentu a tsunami datových schránek
Digitální agentura: Výpadky eDokladů při volbách zapříčinil chybný odhad zájmu
NUKIB: kyberšpionáž využívala v dubnu protokolu pro internet věcí
Úřad nedokáže zaručit spolehlivost eDokladů. K volbám si vezměte i starou občanku
Měsíčně v průměru spotřebujeme přes 15 GB mobilních dat a eDoklady se chystají na volební reparát
Nově vzniklou Digitální a informační agenturu bude řídit Martin Mesršmíd
Digitální identitu už v Česku použilo pět milionů lidí, hlásí se hlavně skrze banky
V čele Národní agentury pro komunikační a informační technologie skončil Ďoubal
Úřad pro informační bezpečnost varuje před vyděračskými e-maily
Amazon získal od Česka certifikaci na provoz cloudu ve státní správě, dohnal Microsoft
Takhle budou do tří let vypadat všechny státní weby a aplikace
[aktualita] Úřad vlády hledá vládního radu pro digitalizaci, posilovat chce i Svaz průmyslu
Krátké vlny: Výroční zpráva CSIRT.CZ i izraelského kyberúřadu a soutěž na EU peněženku
NÚKIB sbírá připomínky k vyhláškám pro kryptografii a informační bezpečnost
Šéf DIA Martin Medsršmíd kvůli problémům s eDoklady končí, ministr přijal jeho rezignaci
Šéf DIA Martin Mesršmíd kvůli problémům s eDoklady končí, ministr přijal jeho rezignaci
Kyberbezpečnostní úřad rozjel pilotní verzi Portálu NÚKIB pro komunikaci s regulovanými subjekty
Bartoš se Zemanem hovořil o digitální agentuře či dostupnosti bydlení
Vladimír Mužík nastupuje do CME jako ředitel digitální transformace
ČTÚ v dubnu potvrdil šestnáct případů, kdy 5G rušilo televizní příjem
Úřad práce bude informovat o dubnovém vývoji nezaměstnanosti
[aktualita] Milan Zíka končí jako ředitel technologií ve Vodafonu, jeho funkce se dělí na dvě
ČTÚ chystá ePortál s platební bránou a digitálními formuláři
Česko má nový Národní plán výzkumu a vývoje v kybernetické a informační bezpečnosti
Elektronickou občanku má v mobilu už na 300 tisíc lidí
Vrchní ředitel sekce obranné politiky Jiří Šedivý skončí ve funkci, uvedl úřad
NÚKIB: V květnu se útoky vrátily do normálu, jejich závažnost ale byla vysoká

