Aktivisté chtějí zase naštvat stovky řidičů. Praha je chce vyhnat na chodník, oni se ohánějí soudem

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     08.09.2023 (09:30)     Sekcia automoto

Magistrále se v úterý 12. září raději vyhněte. Pochod klimaaktivistů bude tak jako tak, jen není jisté, v jaké formě. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Téměř devadesát procent řidičů pravidelně překračuje rychlost

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.05.2021 (16:00)     Sekcia auto-moto

Na devadesát procent řidičů přiznává, že jezdí rychleji, než je potřeba, a to v obci i mimo ni. Nepřizpůsobení rychlosti přitom může za čtyřicet procent nehod, které končí smrtí. Změnit chování řidičů chce kampaň s názvem Zpomal, dokud není skutečně pozdě.

 

Auta jsou zlo. Aktivisté zaútočili na plakáty automobilek

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.01.2023 (00:00)     Sekcia auto-moto

Minulý týden aktivisté ze třicítky evropských hnutí brojících proti autům se spalovacími motory upravili na čtyři stovky billboardů a poutačů. Tak, aby pouliční reklamy parodovaly svůj původní obsah. Některé šokují, jiné jsou poměrně vtipné. Všechny ale poukazují na negativní dopady automobilismu.

 

Europoslanci řeší nedostatek řidičů náklaďáků, chtějí za volant teenagery

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.03.2024 (00:00)     Sekcia auto-moto

Europoslanci koncem února podpořili zavedení digitálních řidičských průkazů v celé Evropské unii. Nová směrnice má také stanovit platnost oprávnění na 15 let pro osobní auta a motocykly a na pět let pro nákladní auta a autobusy. Poslanci chtějí rovněž zavést řízení pod dohledem již od 17 let.

 

Spirála agresivity roste. Vyprovokovat se nechá sedm z deseti řidičů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.09.2020 (14:00)     Sekcia auto-moto

Česká asociace pojišťoven odstartovala emotivní preventivní kampaň Agresivita zabíjí. Spolu s policií a BESIPem chce upozornit na rostoucí agresivitu za volantem, ke které se nechá vyprovokovat sedm z deseti řidičů. Češi jezdí rychle, nedodržují bezpečnou vzdálenost a často nedávají přednost ani tam, kde by měli.

 

Americká města ničí závislost na parkovištích. Řidičů přitom ubývá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.06.2024 (00:00)     Sekcia auto-moto

Řada amerických měst sdílí problém, o kterém se příliš nemluví. I když jej každý má na očích. Přibližně pětinu rozlohy jejich center totiž tvoří parkoviště. Potřebná jsou stále méně, protože mladých zájemců o řidičské oprávnění ve Státech kvapně ubývá. A aktivisté na to upozorňují.

 

Jak jezdit na kruhovém objezdu? Podle průzkumu to neví dva ze tří řidičů!

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     06.02.2021 (10:05)     Sekcia auto-moto

Jak správně najet na kruhový objezd? Kdo má přednost? A jak se na něm chovat k cyklistům? Řada řidičů v základních pravidlech tápe.

 

Sezona přezouvání vrcholí. Pneumatiky zdražily, roste zájem o celoroční

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.11.2020 (14:00)     Sekcia auto-moto

Na zimní pneumatiky má na začátku listopadu přezuto již 69 procent řidičů, což je o pět procentních bodů více než ve stejnou dobu loni. Z toho 54 procent řidičů přezulo do zimního v pneuservisech, což je stejně jako loni, naopak 39 procent řidičů zvládlo výměnu svépomocí. Vyplývá to z pravidelného průzkumu webu Pneumatiky.cz.

 

Klimatičtí aktivisté chtějí opět narušit autosalon IAA. Už jim nestačí ani elektromobily

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     13.08.2021 (11:05)     Sekcia auto-moto

Skupiny protestujících naposledy řádily na autosalonu IAA ve Frankfurtu před dvěma lety. Nyní se ekologické organizace připravují na demonstrace proti akci IAA Mobility v Mnichově.

 

Plzeňáci už roky mapují otřesné chování řidičů v Česku. Mohou tím pomoci i vám

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     13.06.2021 (08:05)     Sekcia auto-moto

Plzeňská Jehlárenská je název YouTube kanálu, na kterém se objevují videa z českých silnic a dálnic. Mají stovky tisíc shlédnutí, jejich autora jsme pro vás pořádně vyzpovídali.

 

Řidiči zatím vyčkávají, na zimní pneumatiky jich přezulo méně než loni

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.11.2022 (07:57)     Sekcia auto-moto

S přezouváním pneumatik na zimní čeští motoristé letos otálejí více než loni. Přezuto má prozatím asi 80 procent řidičů, kteří zimní gumy využívají. Koncem listopadu 2021 to bylo asi 90 procent řidičů. Vyplývá to z údajů sítě Louda Auto. Podle firmy zároveň asi třetina tuzemských řidičů nepřezouvá vůbec a s autem v případě sněžení nebo náledí nejezdí.

Hlodavé potvory v akci. Zaručený recept, jak vyhnat kunu z auta, neexistuje

Až 50 % řidičů nezná varovné kontrolky v autě. Jak jste na tom se znalostmi vy?

Do Prahy dorazily celebrity v luxusních autech. U Hiltonu je vítaly stovky lidí

Drtivá většina řidičů nezná tuto důležitou kontrolku. Při jejím ignorování hrozí autu katastrofa!

Za volant náklaďáku už v 17 letech? Dramatický nedostatek řidičů z povolání si to možná vyžádá

Jak přijít o řidičák snadno a rychle. Policie ho může zabavit na místě

Mnoho řidičů dělá stejnou chybu. Motoru to nesvědčí a zákon ji trestá

Boháči si mohou dovolit větší SUV. Vyšší daně na ně, volají aktivisté

Co se chystá pro motoristy: autoškola na elektromobil a řidičák v mobilu

Co jsou „džersejky“ a kdo řídí jako Stevie Wonder? Jak se vyznáte ve slangu řidičů?

Zkontrolujte si řidičský průkaz. Žádost o nový lze podat online

Autofotka týdne: Autosalon v Mnichově znechutili aktivisté

A ten čudlík dělá co? Řidiči chtějí auta našlapaná technikou. A neví, co s ní

Spousta řidičů v Česku denně riskuje pokutu kvůli umístění držáku mobilního telefonu. Zákon v tomto případě hovoří jasně

759 tisíc řidičů si musí letos vyměnit řidičák. Nově zažádáte i online

S teplem zapomínají řidiči na přezutí, řešením jsou celoroční pneumatiky

Karabiniéři nejsou policie. Co jsou vlastně zač a proč není dobré pouštět se s nimi do křížku?

Většina řidičů už přezula na letní pneumatiky, zdražily kvůli euru

Přezuto do zimního má nejvíc řidičů za poslední roky, zájem o celoročky roste

Pojišťovací cashback za bezpečnou jízdu. Peníze z povinného ručení zpět

Policie při zátahu s radary stavěla 6 tisíc řidičů, 2747 odjelo s pokutou

V Česku je nedostatek profesionálních řidičů, chybí jich až 25 000

KOMENTÁŘ: Do parkovací války se zapojují aktivisté, politici i městské části

Zkontrolujte si řidičský průkaz, letos jich propadá 414 tisíc

Zkusili jsme „tankovat“ z lampy. Vítejte u nabíječky, kterých chce Praha stovky

Nadupaná felicia bavila v Zeleném pekle ruského krále Nürburgringu

Brýle nebo čočky by mělo používat 40 procent řidičů, část z nich je nenosí

Polovina českých řidičů neví, jaké nářadí je třeba k výměně kola

Trump chce udělat Ameriku opět malou. Zhlédl se v japonských kei cars

Elektroaut je v Praze moc. Město jim plánuje omezit bezplatné parkování

KOMENTÁŘ: Mlhovky a denní svícení jsou pro mnohé řidiče raketové inženýrství

Ruský Kamaz chce vyrábět i elektroauta. První vlaštovka Kama-1 ujede až 250 km

Stát chce do deseti let navýšit počet elektromobilů na statisíce. Smělý plán hovoří až o půl milionu

Emisní povolenky EU mohou vyhnat ceny benzinu a nafty přes 50 korun

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy