Praktik z pneuservisu: kdo řídí rozumně a málo, tomu celoroční gumy poslouží

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.11.2023 (14:00)     Sekcia automoto

Ani pozdější nástup zimy a delší podzim nezměnil zvyky majitelů aut, kteří jezdí do autoservisů měnit letní pneumatiky za zimní. Podle Jana Kořenka ze Zastávky u Brna to dlouhodobě nechávají na poslední chvíli, kdy udeří první mrazy a napadne první sníh. „V tu dobu je nápor zájemců největší,“ říká. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Sezona přezouvání do letního vrcholí. Pneuservisy mají plno

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.03.2024 (10:00)     Sekcia auto-moto

Sezona přezouvání na letní pneumatiky vyvrcholí podle pneuservisů tento týden před velikonočním víkendem. Důvodem je předpověď výrazného oteplení v následujících dnech i konec povinnosti mít na kolech zimní gumy. Velká část pneuservisů už má tento týden plno a objednává na začátek dubna.

 

Celoroční pneumatiky nejsou pro každého. Město zvládnou, v horách budou bojovat

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.10.2025 (04:00)     Sekcia auto-moto

Na začátku listopadu začne platit povinnost jezdit na zimních pneumatikách. Možností jsou i takzvané celoroční pneumatiky, které jsou lákavé zejména pro řidiče ve městech. Kdy se vyplatí vsadit na celoroční pneumatiky a kdy je lepší držet se osvědčené klasiky?

 

Nastojato, nebo naležato. Gumy skladujte při stálé teplotě, jinak je zničíte

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.04.2020 (00:00)     Sekcia auto-moto

Když sundáte zimní a nazujete letní gumy, musíte ty druhé uskladnit. Máte-li k dispozici skladovací prostory, je ideální uložit pneumatiky na discích naležato, do speciálního stojanu či do polic, nejlépe jen dvě na sebe. Pokud přezouváte jen gumy, pak pneumatiky bez disků stavte nastojato. Tak to doporučují výrobci i v pneuservisech.

 

Jedny gumy na léto i zimu. Test celoročních pneu potvrdil, že ideál to není

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.09.2020 (00:00)     Sekcia auto-moto

Celoroční pneumatiky sice šetří peníze, čas a prostor, ale jsou opravdu tou správnou volbou pro bezpečnou jízdu v létě a zimě? Na to se podívali odborníci z německého autoklubu ADAC a jejich partneři. Otestovali sedm modelů pro auta typu SUV a dodávky střední kategorie ve velikosti 235/55 R17.

 

Nejlepší zimní a celoroční pneumatiky na Škodu Octavia jsou z Německa a Francie. Dokázal to český test

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     05.10.2022 (11:05)     Sekcia auto-moto

Autoklub České republiky opět po roce podrobil zimní a celoroční obutí náročným zkouškám. Jak si vedlo na suchu, mokru a sněhu?

 

Teď může využít potenciál Suzuki Jimny každý. Skvěle poslouží v pracovně, obýváku i koupelně

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     27.02.2023 (11:05)     Sekcia auto-moto

Tohle detailně zpracované Jimny se stane vítanou ozdobou útulného bytu. Navíc poslouží mnoha účelům.

 

Svezli jsme se s teslou, která řídí sama. Dost se ale loudá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.03.2026 (00:00)     Sekcia auto-moto

Je autopilot Tesly dobrým řidičem? Záleží, zda se na to díváte očima Petra Máry, nebo Richarda Chlada. Geek je nadšen, kam moderní technika pokročila, staromilec, co rád řídí, uzná, že robot řídí bezpečně, ale vyskočil by z kůže z jeho loudavosti.

 

Nejvyšší čas přezout: test chválí celoroční pneumatiky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.11.2021 (00:00)     Sekcia auto-moto

Autoklub ČR otestoval letošní zimní pneumatiky osmi značek o rozměrech 205/55 R16 a celoroční pneumatiky pěti značek o rozměrech 215/60 R16. Z těch zimních doporučuje především vítěze testu Bridgestone Blizzak, pokud budou řidiči nakupovat pneu na celý rok, nešlápnou vedle s gumami Continental AllSeasonContact.

 

S teplem zapomínají řidiči na přezutí, řešením jsou celoroční pneumatiky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.11.2022 (00:00)     Sekcia auto-moto

Na zimní pneumatiky k dnešnímu dni přezula jen necelá polovina řidičů, loni to přitom bylo touto dobou to bylo mnohem více motorstů. Důvodem je nadprůměrně teplý říjen, kdy řada řidičů čeká na první mráz. Zároveň roste počet těch, kteří si pořizují celoroční pneumatiky.

 

Škoda Roadiaq je venku. Poslouží jako obytňák, kancelář i místo pro zábavu a odpočinek

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     27.06.2023 (17:05)     Sekcia auto-moto

Na Středním odborném učilišti Škoda Auto vzniklo velmi zajímavé vozidlo. Jmenuje se Roadiaq a jde o elektrický obytňák, který poslouží také jako mobilní kancelář.

Sláva modernímu oldschoolu a dieselům. Fiat Tipo Cross přidává rozumné ceny

Mr. Bean prodává svůj krásný Peugeot 205 GTI. Mohl by vyjít na rozumné peníze

Toto může být revoluce mezi skútry. Avvenire má pohon všech kol a výbavu osobního auta

Máte Bugatti Chiron Pur Sport? Pozor na zadní gumy, automobilka vyhlásila svolávací akci

První jízda Cuprou Born: elektrický hot-hatch umí zabavit v zatáčkách

Jeepy Renegade a Compass e-Hybrid mají české ceny. Menší se vejde pod 600 tisíc

Oslava šílenství, řevu a rychlosti. Monstra od BMW se postavila proti sobě

I v Česku prodávaná hybridní Honda dostala verzi RS. Dostala novou vychytávku, hot-hatch z ní ale nebude

Uříznutý volant Tesly prokázal tragickou slabinu. Krizovku nezvládl ani závodník

BMW testuje i4 se čtyřmi elektromotory. Je extrémně hbité a pálí všechny gumy naráz

Nová Tesla Model Y dostala funkční aerokit. Zvyšuje přítlak a sníží spotřebu

V Ostravě je na prodej jedno z nejlevnějších Ferrari s V12. 456 GT může být bazarová past

Toyota Yaris Cross dorazila do Česka. Vešla se pod půl milionu, dražší být umí

Nový Volkswagen Multivan T7 se chlubí skvělou vychytávkou. Poslouží i řidiči

Nový Peugeot 408 už můžete objednávat. Startuje na rozumné částce, akorát musíte k súsedom

Kia Charge přichází s novým výhodným balíčkem Ionity Ultra. Funguje v patnácti evropských zemích

Zájem o přezouvání v pneuservisech stoupl tento týden o třicet procent

Pozor na podvodné SMS: Falešné pokuty za dálniční známky útočí už i v Česku

Volvo V90 s osmiválcem vzniklo pro Paula Newmana. Teď jde do aukce za velmi rozumné peníze

Na prodej je elektrický Jaguar po britském králi Karlu III. Má lak jako žádný jiný na světě

Jak jezdit s elektromobilem v zimě? Pomohou chytré aplikace, rozumné tempo i chlapské rady

I takovými věcmi se zabývá Bentley: S experty vytvořilo luxusní surfové prkno

Fisker Ocean má oficiálně nejdelší dojezd mezi elektrickými SUV. Zvládne přes 700 kilometrů

Do Česka míří elektrické kombi za rozumné peníze. Ujede 400 km a má obrovský kufr

Češi šetří i na zimních gumách. Nákup nových odkládají, jiní nepřezují vůbec. Máme se bát méně bezpečných silnic?

O elektromobilu uvažuje jen málo privátních zákazníků, prodeje potáhnou firmy

Kupte si dakarský speciál! Peugeot 2008 DKR, ve kterém řádili Loeb a Sainz, je v aukci

Elektrický roadster MG Cyberster má české ceny. Základ i vrchol jsou překvapivě dostupné

Prodloužený Land Rover Defender 130 na patentových snímcích: Bude mít přes 5 metrů a rozumné motory

Zelená vlna pro sanitky? Ford testuje chytré semafory, s jízdou pomohou i běžným autům

Mitsubishi Pajero Sport prošlo perfektní úpravou. Se světlostí 27 cm a V6 zvládne snad cokoliv

Chorvatsko autem v období koronaviru: Kudy jet a na co si dát pozor? Víme vše!

Už i Peugeot vstupuje do světa umělé inteligence. Na dovolené vymyslí program a zabaví děti

Zimní gumy na octavie nejsou. Továrny nestíhají vyrábět a zdražují

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy