Dědo, kam valíš? Staříci od Škodovky vyrazili na velkou párty ke 130 letům

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.10.2025 (00:00)     Sekcia automoto

Příběh samostatného československého státu, to je i příběh značek Laurin & Klement a Škoda. Mladoboleslavská automobilka letos slaví 130 let. A jak nejlépe to oslavit? Tím, že vytáhnete ty nejlepší, nejúžasnější stroje, které jste kdy vyrobili, z muzea na silnice. Pojďte se kochat! celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

V Chrudimi je na prodej tank ze staré škodovky. Zdánlivý nesmysl za desetitisíce využití najde

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     27.09.2024 (15:05)     Sekcia auto-moto

Zlaté české ručičky, říká se. Platí to i u této zajímavě upravené Škodovky?

 

Nahlédněte do nové továrny, která ve Vietnamu staví škodovky ze skládaček

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.04.2025 (00:00)     Sekcia auto-moto

Mladoboleslavská automobilka vstoupila na vietnamský trh v roce 2023, kdy také začala výstavba nového výrobního závodu u města Ha Long. Podívejte se, jak se v nové fabrice vyrábějí škodovky ze skládaček dovezených z Indie.

 

Škodovky čekající na dokončení chrání fólie a pojistka. Chytili i zloděje

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.12.2021 (00:00)     Sekcia auto-moto

„Odstavené škodovky se ničí při transportu. Některé musejí do šrotu či na opravu,“ píše deník E15. Automobilka vysvětluje, že k poškození aut na odstavných plochách docházelo vždy, když ovšem měla v průběhu roku na skladech až padesát tisíc nedokončených aut, poničilo se jich logicky víc.

 

Sepraný favorit či bzučící octavia. Škodovky jezdily na elektřinu již dříve

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.07.2026 (00:00)     Sekcia auto-moto

Dnešní elektrické škodovky navazují na bohatou historii. Na počátku 90. let brázdil silnice elektrický favorit a později dokonce i octavia. První hybrid zkonstruoval „český Edison“ František Křižík již v roce 1908. Znáte Škodu Puck či Shorcut?

 

Nová Škoda Superb poprvé naživo: Policejní stíhačku už nepoznáte! Kartáčová myčko, hodně štěstí

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     02.11.2023 (19:30)     Sekcia auto-moto

Poslední velkou novinkou Škodovky pro letošní rok je nová generace modelu Superb. Vůz měl světovou premiéru nedaleko Prahy, my si ho však prohlédli se značným předstihem.

 

Škodovky před nastartováním zahrají úryvek z Vltavy. Smetana by ji nepoznal

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.05.2023 (00:00)     Sekcia auto-moto

Domácí automobilová jednička následuje konkurenci a zavádí módní prvek z posledních let, který jsme si zvykli slýchat spíše v prémiových značkách – zvukové uvítání při stisknutí startovacího tlačítka. Umělci si pohráli s úvodními takty symfonické básně Bedřicha Smetany Vltava. Poslechněte si, jak vám škodovky zahrají.

 

Kolínské droboty se nebojte. Mini toyota, citroën i peugeot jsou spolehlivé

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.03.2023 (00:00)     Sekcia auto-moto

Česká auta nejsou jen škodovky. Určitě víte, že u nás probíhá výroba i jiných značek. S velkou parádou byla například 28. února 2005 v kolínském závodě TPCA zahájena výroba městských miniaut od automobilek Toyota, Peugeot a Citroën.

 

Elektrické octavie nakonec do Paříže dorazily. Jiné, než byste čekali

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.10.2024 (00:23)     Sekcia auto-moto

Octavia s elektrickým pohonem je zatím v nedohlednu, na letošním pařížském autosalonu se přesto objevila. A to dokonce dvakrát, ale mimo hlavní expozici Škodovky. Kromě kombíku dorazil i sedan. Zelená auta vzbudila velkou pozornost především mezi tuningovými nadšenci, zato pravověrní veteránisté byli nejspíš na infarkt.

 

Čínský šok: Záchody a raketové motory v autě. Budou škodovky v edici Gott?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.05.2026 (00:00)     Sekcia auto-moto

Dubnové události v autobranži šokovaly. Čínský výrobce vysavačů postavil auto s raketovými motory a Huawei udělal ze světlometů projektor jako v kině. Porsche již „tuní“ i kufry a Mansory przní již i čínská elektromonstra. „Pěvecký“ VW Golf vzbudil nostalgickou vzpomínku na Falca a zažehl myšlenku na škodovky v edici Karel Gott.

 

Kam jedeš, dědo? Jaké panují obavy a jaká platí pravidla pro seniory za volantem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.11.2025 (00:00)     Sekcia auto-moto

Už ti bylo pětašedesát, tak nesahej na volant. Už máš svoje roky, určitě se vybouráš... Když přijde řeč na řízení auta, začíná válka generací, píše Magazín DNES.

Mille Miglia 2021, den třetí: Dvanáctiválce na plný plyn a jedna obří párty v Boloni

Mercedes si v srdci Prahy rozbalil obývák. Hvězdou velké párty je nová třída C

Americké křižníky obsadily louku, teď mají obří mejdan v srdci Pálavy

V Turecku se Škodovky vyrábět nebudou. Přesun Superbu do Bratislavy je stále ve hře

Poslechněte si novou Škodu Elroq. Dostane i sportovní režim s vlastním zvukem

Nová Škoda Vision O se schovávat nebude. Prohlédnout si ji teď může každý

Fabia s výkonem 500 koní měla jediný úkol. Firmu z Tábora proslavila i ve světě

Odstavené škodovky dostávají při transportu zabrat. Některé míří do šrotu, jiné na opravu

VW ID.4 se s cenou dostal pod milion. V Česku je už levnější než Škoda Enyaq iV

Značka Volha se má vrátit ještě letos. Láká na nové SUV s čínskou technikou

První Enyaq iV už stojí v Národním technickém muzeu. Škoda ho darovala do sbírky

VIDEO: Spočítejte škodovky, které veze vlak

Překvapení ze Škodovky: chystá se sedmimístný rodinný obr

Škoda Octavia IV má první půlkulatiny. Původně stála pod půl milionu, měla ale odsuzovaný motor

Návrat Škody k motocyklům? Koncept Slavia B vzpomíná na počátky Laurina & Klementa

Designér Škody ukazuje vizi moderní 130 RS. Ctí starou legendu a zároveň inovuje

Český ojetinám vládnou škodovky. Octavií je nedostatek

Škoda ukazuje legendární 110 R jako radikální sporťák nové éry. Puristy však zklame

Muž, který nakreslil legendární škodovky, uklidňuje: Do aut se vrátí prvky, které máme tak rádi

Nový VW Golf Alltrack dorazil do Česka. Jak si stojí proti Škodě Octavia Scout?

Honosný Mercedes-Maybach GLS 680 přijel do Česka. Je libo černý paket za cenu Škody Karoq?

Škoda Superb pick-up je realitou. Existuje jediný kus, má vysouvací záď a dveře jako MPV

Z Česka na druhý konec světa: Takto se dostávají Škodovky z Kvasin až do Vietnamu

Škoda Epiq se představuje jako show car. Nový elektromobil láká na cenu okolo 600.000 Kč

Nová Škoda Epiq se už vyrábí. Crossover vzniká vedle volkswagenů, ale ne v Česku

Šéf odborů se ostře pustil do Škodovky. Ztratila prý miliony hodin práce, nyní chce výrazně urychlit elektrifikaci

Škoda poprvé odhaluje nové rodinné SUV. Vlajková loď pro sedm dorazí příští rok

Designérka Škody vytvořila z Voiturette A autonomní kočár. Mohl by vozit turisty

Škody Scala, Kamiq, Karoq a Octavia dostaly akční verze. Ušetří až desítky tisíc korun

Nová výstava ve Škoda Muzeu oslavuje Popular a Rapid. Vzpomene i na odvážné cestovatele

Zemětřesení u Škodovky podrobněji: Konec levné Octavie, Kodiaq za 1,4 milionu a konečně cena Enyaqu iV RS

Vzácný pick-up Škoda 1202 je na prodej. Nádherný kus má na tachometru 143 km!

Škoda Kodiaq se dočkala tovární obrněné verze. Odolá útoku samopalem i granáty

Nová éra Škodovky příchází! Sledujte světovou premiéru konceptu Vision 7S spolu s námi

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy