KABÁT: Spisovatelovo osudové tajemství. Že by někde existovalo Kunderovo potomstvo?

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     30.06.2020 (05:00)     Sekcia kultura

Poprask okolo biografie Milana Kundery už možná trochu utichá, co by však nemělo zapadnout, je metoda, kterou doporučuje autor Jan Novák k prokázání pravd o spisovatelově životě. „Je to živá scéna jako blázen, takhle píše jen tehdy, když stejnou věc skutečně zažil,“ vylíčil Novák svůj dojem z četby románu Život je jinde v rozhovoru v Respektu. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Summer Arena 2020 přiveze do některých krajských města Lucii, Kabát nebo Čechomor

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.07.2020 (10:06)     Sekcia kultura

Agentury Glanc, Pink Panther Agency, BrainZone, Blackstar Media ve spolupráci s agenturou LIVE NATION CZ reagují na situaci v kultuře po opatřeních kvůli pandemii koronaviru a připravily sérii open air arén. Diváci se tak mohou v Praze, Liberci, Jihlavě, Brně, Ostravě a Plzni těšit například na kapely Lucie, Kabát, Chinaski nebo Daniela Landu, Annu K či Vojtěcha Dyka & B-SIDE BAND.

 

RECENZE: Chci tvé tělo. Téměř dokonalá tajemství, zato dokonale opsaná

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.06.2020 (13:52)     Sekcia kultura

V německé komedii Téměř dokonalá tajemství dá parta přátel při večeři na stůl mobily s dohodou, že veškeré hovory i zprávy budou sdílet. Ale hned první esemeska – Chci tvé tělo – napoví, že ze hry se stane výprodej pravdy. Bohužel ji známe.

 

RECENZE: Výčitky bílého muže. Minisérie Bludné kruhy diváka chytne a nepustí

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     23.05.2020 (05:00)     Sekcia kultura

Minisérie Bludné kruhy, kterou začala uvádět HBO, stojí na pozoruhodném výkonu Marka Ruffala v dvojroli bratrů osudově poznamenaných rodinnou historií a psychickou nemocí jednoho z nich.

 

Klasika Jane Austenové dostala ve filmu designovou tečku. Ale život z ní vysáli

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     25.05.2020 (15:22)     Sekcia kultura

Klasický příběh Jane Austenové o dívce, která si o sobě hodně myslí, ale málo o sobě přemýšlí, dostal nádherný vizuální kabát.

 

KABÁT: Žijeme teď jako v katastrofickém filmu. Ale ve kterém z nich?

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     28.05.2020 (05:00)     Sekcia kultura

Pilného filmového diváka nemůže skutečnost v ničem zaskočit. Kdo viděl snímek Stevena Soderbergha Nákaza z roku 2011, tomu nebylo třeba vysvětlovat, co znamená magické číslo R, jak se virus dostal od netopýrů k lidem ani jakými způsoby se přenáší.

 

KABÁT: Baron Prášil v zotavovně Jezerka. Případným námitkám o podobnostech námětů lze snadno oponovat

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     21.04.2020 (18:00)     Sekcia kultura

Čas letních dovolených se neúprosně blíží a nejistota ohledně jejich průběhu roste. Těžko být v těchto chvílích prorokem, nicméně zdá se, že by trávení těchto prázdnin mohlo inspirovat nějaké pěkné příspěvky do zlatého fondu české kinematografie. Samozřejmě s přihlédnutím k existujícím tradicím.

 

KABÁT: ‚Závadný‘ film Jih proti Severu. To, čím provokuje, není jen samotné zobrazení amerického otrokářství

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     23.06.2020 (12:28)     Sekcia kultura

Dočasné stažení snímku Jih proti Severu z nabídky HBO a záměr opatřit jej vysvětlujícím úvodem musely mít prozatím především ten efekt, že se na film z roku 1939 podívalo množství lidí, které by to jinak ani nenapadlo. Což je dobře: s čerstvým zážitkem se lépe diskutuje o tom, oč v této barevné romanci skutečně jde.

 

KABÁT: Pusťte bratry domů jako ve filmu. Země rovných příležitostí, nebo počátek rasové války?

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     11.06.2020 (05:00)     Sekcia kultura

Na jaře roku 1983 měl v české distribuci premiéru (už dva roky a něco po té domácí) americký film Pevnost Apačů v Bronxu. Kriminálka kombinovaná se sociální sondou a dojemnou love story představuje Bronx jako úmorné místo prosáklé násilím, drogami a nespravedlností (a nejspíš si v tom nemusela nijak vymýšlet).

 

Na obzoru: Zloději a pejskové...

Zdroj Zdroj: moviezone.cz     01.07.2020 (12:17)     Sekcia kultura

Rubrika Na obzoru nám z homepage zmizela, z MovieZone ale ne. Najdete ji tady a vždy prvního, jedenáctého a jednadvacátého v měsíci se v ní objeví novinky. Vždycky do ní nacpeme osm chystaných projektů, které se momentálně kutí u nás, v Hollywoodu nebo někde jinde. Takže pokud chcete být připrave...

 

Prostitutky z Osvětimi nebyly kolaborantky, nýbrž oběti, míní spisovatel

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.04.2020 (10:52)     Sekcia kultura

Ze dne na den zmizely ze světa. Vězeňkyně, jež pracovaly v osvětimském nevěstinci, se po válce bály obvinění z kolaborace. Styděly se za své činy. Jejich osud připomíná román Elizino tajemství.

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy