Aukce láká na neznámou Toyen i ženský akt od začínajícího Kupky
Zdroj: idnes.cz 28.05.2023 (10:00) kultura
Dvě dosud nepříliš známá plátna Toyen i rané Kupkovo dílo patří k vrcholům aukce, kterou v neděli pořádá Galerie Kodl. Průběh události na pražském Žofíně můžete na iDNES.cz od 12:00 sledovat v přímém přenosu. celý článek
Toyen, Kupka, Medek. Galerie Kodl bude na Žofíně dražit i pro charitu
Zdroj: aktualne.centrum.cz 27.05.2021 (14:30) kultura
Dražit bude tři malby od Toyen, práci Františka Kupky, ale také díla Damiena Hirsta nebo Gerharda Richtera.
Aukční den galerie Kodl nabídne Kupku, Toyen nebo nejdražšího žijícího umělce Richtera
Zdroj: lidovky.cz 28.05.2021 (17:00) kultura
V neděli 30. května se na pražském Žofíně uskuteční 85. aukční den galerie Kodl. Největším lákadlem jsou obrazy malířky Toyen nebo Františka Kupky. Dražit se ale budou i plátna známých zahraničních umělců.
Do aukce jdou obrazy Toyen i Karla Gotta. Dražit se bude i Havlův kabát
Zdroj: idnes.cz 24.11.2023 (15:55) kultura
Nedělní poledne na pražském Žofíně bude patřit aukci Galerie Kodl, která představuje kolekci výtvarného umění od 19. století až po současnost. Zájemci mohou zakoupit například neznámá díla Toyen, Josefa Čapka, Emila Filly, nebo Mikuláše Medka. Ve prospěch rekonstrukce Paláce Lucerna se bude dražit parka Václava Havla a jeho dva obrazy. Nedělní aukce budete moct sledovat živě na iDNES.cz.
Padne světový rekord? Nejatraktivnější dostupný obraz Toyen jde do aukce
Zdroj: idnes.cz 28.08.2020 (10:56) kultura
Ikonický obraz Piková dáma od české surrealistky Toyen nabídne ve své říjnové dražbě pražská síň Adolf Loos Apartment and Gallery. Bezpochyby nejatraktivnější malířčino dílo v aukci pochází z ceněného pařížského období. Vyvolávat se bude za bezmála 30 milionů korun.
Příšera, sen i poezie. Divadlo o Toyen plánovala Steinmasslová tři roky
Zdroj: idnes.cz 26.04.2024 (06:00) kultura
Hned dvě představení věnovaná naší slavné malířce Toyen mají tuto sezonu premiéru v hlavním městě. Vedle březnové novinky Švandova divadla nazvané Štyrský/Toyen/Heidler je to aktuální premiéra Divadla Kolowrat, kde se Milena Steinmasslová objeví v hlavní roli svého vysněného projektu Toyen - všechny barvy samoty.
Plátno Františka Kupky se v aukci prodalo za 2,4 milionu dolarů
Zdroj: idnes.cz 13.05.2021 (09:16) kultura
Abstraktní obraz českého malíře Františka Kupky Diagonální plány se v aukční síni Sotheby´s prodal za 2,4 miliony dolarů (50,6 milionů korun) bez poplatku aukční síni. Plátno bylo součástí aukce impresionistů a klasické moderny, která se konala ve středu večer (čtvrtek brzy ráno SELČ) v New Yorku.
Na Žofíně budou dražit Kupkův obraz, vyvolávací cena je 30 milionů korun
Zdroj: idnes.cz 29.11.2020 (07:01) kultura
Na 250 uměleckých děl se dnes bude dražit v Praze na Žofíně. Nejdražší položkou aukce bude obraz Františka Kupky Divertimento II s vyvolávací cenou 30 milionů korun. Součástí aukce bude také dražba děl pro sdružení Paraple. Aukce se může zúčastnit podle platných opatření jen několik lidí, bude se tedy také dražit on-line. V aukci bude i Kupkovo plátno Růžový klobouk.
Plátno Františka Kupky se v New Yorku prodalo za 50 milionů korun. Obraz se na trh vrátil po 16 letech
Zdroj: lidovky.cz 13.05.2021 (07:54) kultura
Abstraktní obraz Diagonální plány českého malíře Františka Kupky se v aukční síni Sothebys prodal za 2,4 milionu dolarů (50,6 milionu korun) bez poplatku aukční síni. Plátno bylo součástí aukce impresionistů a klasické moderny, která se konala ve středu večer (čtvrtek brzy ráno SELČ) v New Yorku.
Obraz Toyen se na aukci v Praze prodal za rekordních 28,5 milionu korun
Zdroj: aktualne.centrum.cz 08.05.2022 (17:55) kultura
Jde tak o nejdražší umělecké dílo Toyen z poválečného období prodané na území ČR.
Viole pomáhá aukce, láká na večeři s Donutilem i golf s Ebenem
Zdroj: idnes.cz 07.10.2020 (16:56) kultura
Zatancovat si s Jiřím Dvořákem, setkat se s Terezou Kostkovou či třeba povečeřet s Miroslavem Donutilem. To jsou tři ze sedmi nabídek nejnovější aukce na Arts Bay. Vydražená částka poputuje na konto pražského Divadla Viola, které se tímto nezvyklým způsobem rozhodli umělci podpořit.
Kupka za třicet milionů a další vzácné kousky. Online dražba ukáže mistrovská díla
Obraz Cirkus od Toyen se prodal v autorském rekordu za téměř 80 milionů
Její erotické kresby jsou odvážné i dnes, říká o malířce Toyen režisérka
Toyen či Šimotová, dámy s paletou. Pět českých malířek má letos výročí
Litoměřická galerie připomíná Máchu, vystavuje díla Myslbeka, Toyen či Skály
Obraz Cirkus od Toyen se prodal za rekordních 79,56 mil. Kč
RECENZE: Světoznámá česká malířka s úžasnou fantazií. Výstava ukazuje celý význam Toyen pro umění
Soubor 106 Kupkových kreseb pro encyklopedii se vydražil za 51 milionů
RECENZE: Tajemná a mlčící Toyen se ocitá na scéně v hlavní roli
Obraz Toyen se v aukci prodal za 28,5 milionu, Havlova malba koně za tři miliony
Piková dáma od Toyen se vydražila za 78 milionů. Jde o český aukční rekord
Na Žofíně se bude dražit dílo Toyen, Banksyho i Ladova Zima
Piková dáma od Toyen je nejdražším obrazem vydraženým v ČR
RECENZE: Fascinující, svérázná a silná žena. Kniha o Toyen zaslouží 100 %
Valentýnská aukce nabízí Špálu, Lolka i Mánesa. Zaujme i lovecký tesák
Obraz Toyen se v aukci v Obecním domě prodal za 35 milionů
Obraz Františka Kupky se v Londýně vydražil za 230,8 milionu korun
Muzeum Kampa se znovu otevírá, láká na Muchu a Pastu Onera
Díla od Kupky nebo perly ze sbírky Jaroslava Borovičky. Galerie Kodl výstavou láká na aukci
Pištěkův obraz se stal nejdražším dílem žijícího umělce, draží se i Kupka
RECENZE: Toyen žila v magickém věku. Publikace historika umění Karla Srpa inspiruje
Ikonické Expo 58 se otevírá umění. Vystavují zde obrazy Kupky i Muchy
Obraz malířky Toyen Monte Carlo se vydražil za 64,8 milionu korun
Rekord na pražské burze. Obraz Cirkus české malířky Toyen se prodal za 79,56 mil. Kč
Obraz Františka Kupky Bílý kůň se prodal za 42 milionů korun
Soubor Kupkových kreseb pro encyklopedii se bude dražit za 25 milionů korun
Obraz od Toyen se prodal za 36 milionů, stal se jejím třetím nejdražším dílem
Obraz Noční slavnost od malířky Toyen se prodal za 36,48 milionu korun
Bílý kůň od Kupky se prodal za 42 milionů korun. Dražila se i další díla
Helma Toma Cruise z Top Gunu nebo oblek Dartha Vadera. Hollywood chystá obrovskou filmovou aukci
Do aukce jde Kokoschkova Žena a otrok. Startuje na rekordních 200 milionech
Do aukce jde Cobainova kytara, součástí prodeje bude i sáček na heroin
Špála, Šíma a drahocenný obraz nalezený u popelnic. Arthouse Hejtmánek po výstavě láká i na aukci